Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα αγοραζατε μεταχειρισμενα ειδη μπεμπε;


Recommended Posts

Κορίτσια απ' ότι διάβασα πολλές κοπέλες πήρατε πράγματα από το φορουμ πού μπορώ να δω; Ενδιαφέρομαι κυρίως για έπιπλα που θα χρησιμοποιηθούν για λίγο καιρό κ αφού δεν θα κάνω από την αρχή παιδικό δωμάτιο δηλαδή καλαθούνα, κρεβατάκι και ίσως καρότσι αν είναι σε πολύ καλή κατάσταση και καθισματάκι αυτοκινήτου. Αλλά ειδικά τα δύο πρώτα με ενδιαφέρουν πολύ. Δυστυχώς δεν έχω κάποιον να μου δανείσει

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πάλι αγόρασα συρταριέρα μπανιερό μπιμπερό αποστειρωτή κάθισμα αυτοκινήτου πιπίλες ενδοεποικινωνιά και κάτι ψιλολόγια.. όλα τα υπόλοιπα μου τα δώσανε .. Μόλις έμαθαν καποια άτομα ότι έιμαι έγκυος έκαναν το παν να βοηθήσουν και φυσικά εγώ δεν είπα όχι.. έτσι μάζεψα ρουχαλάκια για τα επομένα 3 χρόνια (πολλά απο αυτά είχαν ακόμα τις ετικέτες τους επάνω) καρότσια 2 ριλαξ 2 καθισματακια φαγητού 2 παρκο παρκοκρεβατο κρεβατι και ένα σωρό άλλα μέχρι και περπατούρα κούνια και ποδηλάτακι ολοκαίνουργιο μου έδωσαν.. θα είμαι πάντα ευγνώμων στα άτομα που μου τα έδωσαν διότι ζούμε σε δύσκολεσ εποχές και τώρα ξέρω πως στην κορούλα μου δεν θα λείψει τίποτα έτσι μέσα απο δω τους ευχαριστώ και μόλις γεννήσω θα τους κάνω το τραπέζι ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αγόρασα συρταριέρα μπανιερό μπιμπερό αποστειρωτή κάθισμα αυτοκινήτου πιπίλες ενδοεποικινωνιά και κάτι ψιλολόγια.. όλα τα υπόλοιπα μου τα δώσανε .. Μόλις έμαθαν καποια άτομα ότι έιμαι έγκυος έκαναν το παν να βοηθήσουν και φυσικά εγώ δεν είπα όχι.. έτσι μάζεψα ρουχαλάκια για τα επομένα 3 χρόνια (πολλά απο αυτά είχαν ακόμα τις ετικέτες τους επάνω) καρότσια 2 ριλαξ 2 καθισματακια φαγητού 2 παρκο παρκοκρεβατο κρεβατι και ένα σωρό άλλα μέχρι και περπατούρα κούνια και ποδηλάτακι ολοκαίνουργιο μου έδωσαν.. θα είμαι πάντα ευγνώμων στα άτομα που μου τα έδωσαν διότι ζούμε σε δύσκολεσ εποχές και τώρα ξέρω πως στην κορούλα μου δεν θα λείψει τίποτα έτσι μέσα απο δω τους ευχαριστώ και μόλις γεννήσω θα τους κάνω το τραπέζι ...

 

Είσαι πολύ τυχερή εγώ δυστυχώς δεν είχα μέχρι τώρα καμία προσφορά βέβαια έχω ανιψιές αλλά εγώ θα κάνω γιο κι επειτα είναι αρκετά μεγάλες και μάλλον δεν τα έχουν κρατήσει οι γονείς τους αλλά δεν πειράζει είμαι ακόμα στον 5ο οπότε ποτέ δεν ξέρεις...

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ(ΑΛΑΞΙΕΡΑ-ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ,ΚΟΥΝΙΑ,ΝΤΟΥΛΑΠΑ),ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΩΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ,ΠΙΠΙΛΕΣ,ΜΠΙΜΠΕΡΟ,ΜΠΑΝΙΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΕΞΤΡΑ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΜΕΧΡΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΤΕ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΦΙΛΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΧΑΡΑ.!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
χαριζω ρουχαλακια για 1.5 ετων κοριτσακι τα θελει καποια ειναι σε πολυ καλη κατασταση

 

 

Φυσικά!Έχω ήδη αγοράσει αρκετά ρουχαλάκια στις κόρες μου. Αν υπάρχουν ακόμα αυτά τα ρουχαλάκια stefanakos θα τα ήθελα.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Φυσικα αν ειναι σε καλη κατασταση! Προς το παρον οτι εχω παρει ειναι καινουριο αλλα ολα τα επιπλα κουνια συρταριερα καροτσι καρεκλακι φαγητου και αυτοκινητου ,θα τα παρω ολα απο τον κουνιαδο μου! Γιατι να δωσω ενα σωρο χρηματα για πραγματα που ειναι ολοκαινουρια και εγω η ιδια θα τα χρησιμοποιησω οχι και παρα πολυ καιρο, τουλαχιστον τα περισσοτερα!!

Link to comment
Share on other sites

με την κρίση δυστυχώς πολλά πράγματα τα παίρνουμε μεταχειρισμένα, είτε από φίλους, είτε από ξένους

 

πχ. εμείς πήραμε καρεκλάκια αυτοκινήτου από αγγελία ενώ φίλοι μας δίνουν ρούχα.

 

Φυσικά μπιμπερό και τέτοια όλα καινούργια δεν το συζητώ αλλά έναν αποστειρωτή τον πήραμε.

 

Καλό είναι αυτό γιατί είναι όλα τόσο ακριβά που δεν γίνεται να τα αγοράσεις και φυσικά αν τα πετάξεις μετά, δεν βγάζουν τα λεφτά τους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμάς ευτυχώς μας τα έδωσαν όλα φίλοι, κουμπάροι & η αδελφή μου.

Από ρουχαλάκια, μέχρι καρεκλάκι για το αυτοκίνητο & θήλαστρο! Τα πάντα!

Το μόνο που αγοράσαμε ήταν καρότσι.

Ανεξάρτητα από την κρίση που βιώνουμε όλοι μας, έτσι θα λειτουργούσα & στο παρελθόν. Εφόσον κάτι είναι σε καλή κατάσταση γιατί να καταλήγει στα σκουπίδια & να γίνονται διπλά έξοδα;

Πόσο μάλλον όταν τα πράγματα που παίρνεις είναι από ανθρώπους που ξέρεις.

 

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...