Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στολισμος κολυμπηθρας


jenny_v

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγώ δεν μπορούσα να ασχοληθώ και με αυτό και την αγόρασα έτοιμη από ανθοπωλείο. Μου πήγε 60€ και ήταν μια γιργάντα με φούξια και ροζ τριαντάφυλλα.

 

Αν φτιάξεις κάτι μόνη σου προσοχή στις διαστάσεις γιατί οι κολυμβήθρες δεν έχουν τυποποιημένο μέγεθος άρα πρέπει να τσεκάρεις την κολυμπήθρα της εκκλησίας!!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

εμένα το ανθοπωλείο μου είπε 80ε...σκέφτομαι να τυλίξω τα τούλια μεταξύ τους, και στις άκρες ή καλύτερα στα χέρια της κολυμπήθρας να δέσω δυο μπουκέτα....έτοιμος στολισμός απο κατάστημα κοστίζει γύρω στα 60ε και μη φανταστείς τίποτα σπουδαίο ε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραίτητο να βαλεις λουλούδια!

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τούλι ανάλογα με τα χρώματα που εχεις επιλέξει και να το δεσεις με κάποιο αντικείμενο που ταιριάζει με το θεμα της βάφτισης. Σιγουρα θα σου ερθει πιο οικονομικά!

Κανε μια ερωτηση όμως πρωτα γιατί πολύ παπάδες δεν επιτρέπουν τον στολισμό!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν επιτρέπεται ο στολισμός στην κολυμπήθρα όπως δεν επιτρέπεται πια και ο στολισμός με μπαλόνια πουθενά στην εκκλησία (ούτε στο προαύλιο).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι δεν επιτρέπεται ο στολισμός στην κολυμπήθρα όπως δεν επιτρέπεται πια και ο στολισμός με μπαλόνια πουθενά στην εκκλησία (ούτε στο προαύλιο).

 

Είναι θέμα παπά αν θα σε αφήσει να κάνεις κάτι.

Εγώ που ρώτησα τον δικό μας, μου είπε στην κολυμπήθρα ΜΟΝΟ λουλούδια αν θέλω.

Εξω μπορώ να κάνω ό,τι θέλω.

.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι! είναι θέμα του παππά! αν θα το επιτρέψει!

κι επίσης είναι θέμα δικό σου αν θα βάλεις λουλούδια ή οτιδήποτε άλλο!

όλα είναι θέμα γούστου πρώτα κι έπειτα των χρημάτων!

εγώ στόλισα τούλια με χάντρες και κορδέλες και ένα καραβάκι στη μέση που ήταν το θέμα μας!

κόστος; χμμμμ ούτε 5 ευρώ!!!

το αποτέλεσμα όμως λιτό και ωραίο όπως το ήθελα!!

 

DSCF9775-1-1.jpg

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

στην αργυρουπολη που θα βαφτισω ενα κοριτσακι την αλλη βδομαδα ο παππας δεν επιτρεπει στολισμο ουτε μεσα αλλα ουτε και εξω απο την εκλησια, τι να πει κανεις οτι θελουν λενε....εγω στον δικο μου ειχα κανει στολισμο απο ανθωπολειο δεν θυμαμαι ποσο ειχαμε πληρωσει γιατι περασαν και 2 χρονια.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

στην αργυρουπολη που θα βαφτισω ενα κοριτσακι την αλλη βδομαδα ο παππας δεν επιτρεπει στολισμο ουτε μεσα αλλα ουτε και εξω απο την εκλησια, τι να πει κανεις οτι θελουν λενε....εγω στον δικο μου ειχα κανει στολισμο απο ανθωπολειο δεν θυμαμαι ποσο ειχαμε πληρωσει γιατι περασαν και 2 χρονια.

 

Κι εγώ στην Αγία Τριάδα της Αργυρούπολης βάφτισα και δεν επιτρέπουν τίποτα άλλο εκτός από μία ανθοστήλη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ στην Αγία Τριάδα της Αργυρούπολης βάφτισα και δεν επιτρέπουν τίποτα άλλο εκτός από μία ανθοστήλη.

 

Ζεττα εκει ειναι η εκλησια τελικα μαλλον μονο εκει θα γινεται θα βαριεται η παππαδια να τα καθαριζει μετα......

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

εμεις με τη μαμα μου στολισαμε την κολυμπηθρα του ανεψιου.φυσικος κισσος με γαλαζιο τουλι .αραια-αραια δεσιμι με σωμον κορδελα σε φιογκους και δεμενα μπουκετακια.δεσιμο στο τελος με γαλαζιο σπαγκο.πολυ ωραιο και οικονομικο το αποτελεσμα.ο κισσος ηταν απο την αυλη μας!

Link to comment
Share on other sites

Ζεττα εκει ειναι η εκλησια τελικα μαλλον μονο εκει θα γινεται θα βαριεται η παππαδια να τα καθαριζει μετα......

 

Για να πω την αλήθεια πάντως, μια χαρά ήταν η βάφτιση και χωρίς στολισμό στην κολυμπήθρα (έχω την εντύπωση ότι θεωρείται ιερό σκεύος και γι αυτό δεν την στολίζουν, μάλλον είναι γραμμή της μητρόπολης Ν.Σμύρνης). Είχαν και ζεστό νεράκι για το μωρό, ήταν πολύ καλοί με τα μεγάλα μου τα παιδάκια που παρακολουθούσαν από πολύ κοντά και πολύ καλός ο παπάς με το μωρό, το κράτησε ήρεμο και δεν έκλαψε.

Σου εύχομαι να βαφτίσετε κι εσείς με το καλό, πάντα άξια!

Link to comment
Share on other sites

Εμας ο στολοισμος θα μας στοιχισει 100 ευρω, θα εχουμε λευκα και ροζ λουλουδια (ορτανσιες, ζερμπερες και τριανταφυλλα) , τουλι και πριγκιπισσες και κορωνες, αφου το θεμα μας ειναι πριγκιπισσα. Πιστευω παντως οτι και με 10 ευρω μπορει μια μαμα να κανει εναν πολυ ομορφο και καλογουστο στολισμο.

Link to comment
Share on other sites

Εμας ο στολισμος θα μας στοιχισει 100 ευρω, θα εχουμε λευκα και ροζ λουλουδια (ορτανσιες, ζερμπερες και τριανταφυλλα) , τουλι και πριγκιπισσες και κορωνες, αφου το θεμα μας ειναι πριγκιπισσα. Πιστευω παντως οτι και με 10 ευρω μπορει μια μαμα να κανει εναν πολυ ομορφο και καλογουστο στολισμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...