Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Έχω ξαναγράψει σε αυτό το θέμα και θέλω να να αναφέρω το εξής.

Λοιπόν είμαστε πλέον 27 μηνών και 9.980 με ύψος 90 cm.Επειδή έχουμε πρόβλημα δυσκοιλιότητας πάμε σε παιδογαστρεντερολόγο στην Αθήνα έδω και 6 μήνες.

Αυτός μας είδε πολύ αδύνατες και μας έδωσε,εκτός απο νέα θεραπεία για την δυσκοιλιότητα ,και το Maxi Jul για επιπλέον θερμίδες,σε κάθε γεύμα. Έχει δώσει καμία σας αυτή την σκόνη απο το φαρμακείο?? Είδε διαφορά στα κιλά του παιδιού???

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναγράψει σε αυτό το θέμα και θέλω να να αναφέρω το εξής.

Λοιπόν είμαστε πλέον 27 μηνών και 9.980 με ύψος 90 cm.Επειδή έχουμε πρόβλημα δυσκοιλιότητας πάμε σε παιδογαστρεντερολόγο στην Αθήνα έδω και 6 μήνες.

Αυτός μας είδε πολύ αδύνατες και μας έδωσε,εκτός απο νέα θεραπεία για την δυσκοιλιότητα ,και το Maxi Jul για επιπλέον θερμίδες,σε κάθε γεύμα. Έχει δώσει καμία σας αυτή την σκόνη απο το φαρμακείο?? Είδε διαφορά στα κιλά του παιδιού???

Καλησπερα,αν και η ωρα ειναι λιγο περιεργη..:roll:.Εχω και εγω την κορη μου με δυσκοιλιοτητα.Να ρωτησω τι κανετε για αυτο ?Μου ειναι ενα καθημερινο αγχος αν ενεργηθηκε η οχι

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 6 μήνες έπερνε το Importal απο το φαρμακείο και τα έβγαζε μαλακά για να μην πονάει!!!Επίσης φρούτα,πολύ νερό και πολύ υπομονή.Εμείς κλείνουμε ένα χρόνο με αυτό το πρόβλημα.Απο ένα φάρμακο στο άλλο πάμε και τελικά ακόμα δυσκολέυετε,δηλαδή τα κρατάει....Τώρα πέρνουμε το benefibra είναι φυτικές ύνες, για να δούμε πώς θα πάει!!!

'Αρχισε με την διατροφή(δαμάσκηνα,αχλάδι,ακτυνίδιο) και μετά βλέπεις,αν δεν βοηθήσει πέρνεις κάτι απο το φαρμακείο!!!

Link to comment
Share on other sites

24 μηνών 11.400 90 εκ. Δεν με απασχολεί το βάρος του πλέον γιατί όλοι στην οικογένεια είμαστε αδύνατοι. Παλιότερα αγχωνόμουν όταν άκουγα ότι άλλα παιδιά ζυγίζουν 4-5 κιλά περισσότερο.

Εγώ έφτασα πρώτη φορά το 50 κιλά όταν ήμουν έγκυος οπότε δεν μπορώ να έχω παράλογες απαιτήσεις από το παιδί μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

24 μηνών 11.400 90 εκ. Δεν με απασχολεί το βάρος του πλέον γιατί όλοι στην οικογένεια είμαστε αδύνατοι. Παλιότερα αγχωνόμουν όταν άκουγα ότι άλλα παιδιά ζυγίζουν 4-5 κιλά περισσότερο.

Εγώ έφτασα πρώτη φορά το 50 κιλά όταν ήμουν έγκυος οπότε δεν μπορώ να έχω παράλογες απαιτήσεις από το παιδί μου.

 

 

και θηλάζει κιόλας και κανεις αριστα...

τα παιδάκια που θηλάζουν δεν είναι βαριά...ως επί το πλείστων πάντα...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

ελα βρε εβιτακι μου μη πτοησεεε...τα παιδια που παιρνουν αποτομα υψος κ βαρος καποτε φρεναρουν ενω αυτα που περνουν λιγο ,μετα το περνουν ολο αποτομα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...