Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΩΡΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ?????


ΕΛΕΝΟΥΦΙ

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους,ειμαι κ γω νεα μανουλα(απο τις 21/1/2009) κ ακομα πιο νεα στο forum και αντιμετωπιζω ενα προβληματακι....ποσο κουλο ειναι να βαπτισω τη μπουμπου μου απογευματοβραδακι(ιουλιου βεβαια)

ειθισται να γινεται κυριακη μεσημεριη βαφτιση,το ξερω ,αλλα αν ειναι σαββατο ας πουμε 7¨30,πρωτον γινεται? κ δευτερον,αν γινεται,μηπως με παρουν με τις ντοματες?-----για να μη σκασουν οι καλεσμενοι το λεω, γιατι κ η δεξιωση μαλλον θα γινει στον κηπο του σπιτιου μας(οπως ειχε γινει κ ο γαμος μας αλλωστε) κ ο ηλιος ιουλιατικα ειναι αμειλικτος

τα φωτα σας παρακαλω.....κ αν πειτε κ καμια ιδεα για τη βαφτιση,ακομα καλυτερα,δεν ξερω που πανε τα τεσσερα...! :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η δικιά μας βάφτιση θα γίνει ημέρα Κυριακή και ώρα 20:00 μ.μ.

Ιδέες πάνω σε τί;;; γίνε πιο συγκεκριμένη

 

ιδεες πανω σε....ολα!!!! :lol:

οχι ενταξει,εννοω δεν εχω σκεφτει τιποτα σαν θεμα η χρωμα η τιποτα απ ολα αυτα τα ωραια που βλεπω εδω....μια σκεψη ειναι να παιξω με το κοκκινο(που μου αρεσει πολυ-το ροζ,κλασικη επιλογη για τα κοριτσακια,μου κανει καπως,ειδικα αν το δω σε ποσοτητες,φοβαμαι μην παθω overdose).να εξηγησω οτι γενικα μου αρεσουν τα μινιμαλ κ τα ησυχα χρωματα(κ τα στρας πολυυυυ) αλλα δεν ξερω για βαφτιση κ αφου θα χει κ παιδακια αν λεει να ειναι "ησυχη " η διακοσμηση.μια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

:P Νομιζω ειναι super,βραδακι Ιουλιου για βαφτιση.Εγω βαφτιζω μεσημερι Κυριακης, αλλα το Μαιο που τα βραδυα ειναι ακομη λιγο δροσερα.

πολυ χαιρομαι που σου φαινεται super,φοβαμαι μην ειναι παρεξηγησιμο απο καλεσμενους,οτι κ καλα την εχω δει σαν γαμο-δεξιωση κλπ!

τι να πω η μανα,δεν ξερω απ αυτα,πρωταρα ειμαι!

ευχαριστω,με το καλο κ συ για το παιδακι σου....(ετσι δε λενε?-ειπαμε ειμαι πρωταρα κ ασχετη !)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τα χρώματα που επέλεξα είναι λαδί - ρόζ (απαλό) και μπέζ.

Αν και η βάφτιση είναι καλοκαίρι και πηγαίνουν τα εντόνα χρώματα, προτίμησα πιο απαλές αποχρώσεις. Τα υπόλοιπα είναι τα κλασσικά, κουφέτα, ζαχαρωτά, παιχνιδάκια κλπ. Γενικώς, θα πάρεις αρκετές ιδέες, από το forum και θα κάνεις μια πολύ όμοφρη βάφτιση... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα χρώματα που επέλεξα είναι λαδί - ρόζ (απαλό) και μπέζ.

Αν και η βάφτιση είναι καλοκαίρι και πηγαίνουν τα εντόνα χρώματα, προτίμησα πιο απαλές αποχρώσεις. Τα υπόλοιπα είναι τα κλασσικά, κουφέτα, ζαχαρωτά, παιχνιδάκια κλπ. Γενικώς, θα πάρεις αρκετές ιδέες, από το forum και θα κάνεις μια πολύ όμοφρη βάφτιση... :wink:

 

λες εσυ!!!μακαρι,αλλα προβλεπω πολυυυυυυ σερφαρισμα εδω μεσα μεχρι να βρω κατι που θα μου κανει κλικ!!!!

παντως ωραιος μου φαινεται ο συνδυασμος που εκανες-κ με χρωμα κ χωρις υπερβολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιστέυω ότι είναι πολύ όμορφες. Επίσης να πω ότι δεν θα έχω παιδικές μπομπονιέρες, όλες θα είναι ίδιες, με κορδελίτσες στα αντίστοιχα χρώματα, και θα τις βάλω κατευθείαν στα τραπέζια, οπότε θα πιστεύω να είναι καλό το αποτέλεσμα. Θα σας δείξω φωτογραφίες όταν τις παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιστέυω ότι είναι πολύ όμορφες. Επίσης να πω ότι δεν θα έχω παιδικές μπομπονιέρες, όλες θα είναι ίδιες, με κορδελίτσες στα αντίστοιχα χρώματα, και θα τις βάλω κατευθείαν στα τραπέζια, οπότε θα πιστεύω να είναι καλό το αποτέλεσμα. Θα σας δείξω φωτογραφίες όταν τις παραλάβω.

πολυ θα θελα να τις δω! Ι ll be waiting!

αν καταλαβα καλα,ακολουθει κανεις ο,τι ρυθμο κ στυλ θελει κ στη βαφτιση,ετσι?πχ,νομιζα οτι το να εχεις ξεχωριστες,παιδικες μπομπονιερες, ειναι σχεδον "υποχρεωτικο" πλεον!αχ πολυ χαιρομαι!,δεν ξερεις απο ποσο αγχος με απαλλαξες αυτη τη στιγμη! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια και μεις θα βαφτιστούμε 9 Μαίου στις 7 μ.μ αλλά το έχω μετανιώσει πολύ..γιατί κοιμάται στις 8 και από τις επτά ξεκιάει η γκρίνια..φαντάζεστε τι θα γίνει στην εκκλησία??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

επίσης και μεις ίδιες μπουμπουνιέρες θα έχουμε..μικρά βαζάκια για ρεσώ κεράκια σε διάφορα χρώματα..και θα τα έχω από πριν στολισμένα στο τραπέζι...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια εμεις ειχαμε βαφτιση το αγορακι μας πριν 2 χρονια στις 7 το απογευμα στις 21 ιουλιου πιο κατακαλοκαιρο δεν γινοταν, μια χαρα ηταν πετυχαμε και την "προετοιμασια" της δυσης οποτε καταλαβενετε οι photo τι φοντο ειχαν γιατι ημασταν σε ξωκλησι σε υψωμα και ειχε ωραια θεα, το γλεντι εγινε στον κηπο μας με catering και dg ολα ηταν πολλυ ομορφα, οσο για τις μπομπονιερες ηταν μελωδοι σε πολλα σχεδια οπως ιπποκαμπος ,αστεριας, χελωνα, γατακι, ψαρακι κ.α με πολλυχρωμες κορδελες και τουλια, μην φοβασαι λοιπον για την ωρα εχουν γινει τις μοδας τωρα τα βαπτισια το σαββατο το απογευμα sory αν κουρασα............

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...