Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΑΠΟ PRENATAL


Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω απο οσες αγορασαν κρεβατακι κλπ απο τα PRENATAL, αν το πιστοποιητικο που τους εδωσαν λεει οτι πληρουν τις προυποθεσεις του ΕΝ 716-1 (για κρεβατακια) και 1221 νομιζω για τις αλλαξιερες. Μου ειπαν οτι η συγκεκριμενη εταιρεια εχει γενικα πιστοποιηση και εχει και πολυ ομορφα επιπλακια, αλλα ο αντρας μου δεν δεχεται να τα παραγγειλουμε αν δεν το γραφει αυτο...τι να κανουμε δικιο εχει :D Οποτε αν το ξερετε, πειτε μας να τα παρουμε.

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλξμέρα Λίζα Ν. Την προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε με τον άντρα μου απο τα PRENATAL καροτσάκι το SO FAMILY που περιλαμβάνει όλα τα αξεσουάρ όπως PORTE-BEBE, καθισμα αυτοκινήτου και το καρότσι περιπάτου, τσαντα αλλαξίερα και αδιάβροχο κάλυμα. Η τιμή του είναι πολύ καλή και μας συμφέρει περισσότερο απο τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν στην αγορά. Επίσης κλεισαμε κρεβατάκι και το στρωματάκι απο την εταιρεία PALI που συνεργάζεται με τα PRENATAL είναι Ιταλικά και μας είπαν ότι καλύπτουν όλες τις προδιαγραφές της ευρωπαικής ένωσης. Ακόμα δεν μας τα έφεραν περίπου κάνουν ένα μήνα. Εμείς είμαστε αισιόδοξοι ότι είναι δύσκολο μια μάρκα όπως αυτη να θέλει απλά να πουλήσει και να δυσφημήσει το όνομά της και τα προιόντα τους. Η απόφαση είναι δική σας αλλα θεωρώ υπερβολικό κάποιες άλλες μάρκες να πουλάν αντιστοιχα προίοντα στην διπλάσια σχεδόν τιμή. Φυσικά για αυτό λέμε οτι υπάρχουν τα πάντα για όλα τα βαλάντια.......

.png
Link to comment
Share on other sites

καλξμέρα Λίζα Ν. Την προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε με τον άντρα μου απο τα PRENATAL καροτσάκι το SO FAMILY που περιλαμβάνει όλα τα αξεσουάρ όπως PORTE-BEBE, καθισμα αυτοκινήτου και το καρότσι περιπάτου, τσαντα αλλαξίερα και αδιάβροχο κάλυμα. Η τιμή του είναι πολύ καλή και μας συμφέρει περισσότερο απο τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν στην αγορά. Επίσης κλεισαμε κρεβατάκι και το στρωματάκι απο την εταιρεία PALI που συνεργάζεται με τα PRENATAL είναι Ιταλικά και μας είπαν ότι καλύπτουν όλες τις προδιαγραφές της ευρωπαικής ένωσης. Ακόμα δεν μας τα έφεραν περίπου κάνουν ένα μήνα. Εμείς είμαστε αισιόδοξοι ότι είναι δύσκολο μια μάρκα όπως αυτη να θέλει απλά να πουλήσει και να δυσφημήσει το όνομά της και τα προιόντα τους. Η απόφαση είναι δική σας αλλα θεωρώ υπερβολικό κάποιες άλλες μάρκες να πουλάν αντιστοιχα προίοντα στην διπλάσια σχεδόν τιμή. Φυσικά για αυτό λέμε οτι υπάρχουν τα πάντα για όλα τα βαλάντια.......

 

Axxx αυτο το καροτσακι ειναι ο πονος μου τωρα...

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε αισιόδοξοι ότι είναι δύσκολο μια μάρκα όπως αυτη να θέλει απλά να πουλήσει και να δυσφημήσει το όνομά της και τα προιόντα τους.

 

αυτο πιστευα και γω οταν εχοντας ενα καροτσι τοσο καλο και οικονομικο μετα απο λιγο καιρο (ειχα παει και στον 1 χρονο και τωρα) να ζητησω ανταλακτικα υφασματα και το μηχανισμο της κουκουλας να τα αγορασω και δεν μου δινουν γιατι λεει ειναι πολυτικη της εταιρειας να μην πουλαει ανταλακτικα μονοα αντικασταση στα δυο χρονια,,, αλλα εγω δεν ειχα την αποδειξη (γιατι δεν μου το ειπαν αυτο τοτε)

 

τωρα εχω ενα γερο καροτσι που μενει αχρηστο επειδη δε μπορω να χρησιμοποιεισω την κουκουλα,, πιστευουν οτι θα αγορασω ξανα απο εκει?

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλξμέρα Λίζα Ν. Την προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε με τον άντρα μου απο τα PRENATAL καροτσάκι το SO FAMILY που περιλαμβάνει όλα τα αξεσουάρ όπως PORTE-BEBE, καθισμα αυτοκινήτου και το καρότσι περιπάτου, τσαντα αλλαξίερα και αδιάβροχο κάλυμα. Η τιμή του είναι πολύ καλή και μας συμφέρει περισσότερο απο τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν στην αγορά. Επίσης κλεισαμε κρεβατάκι και το στρωματάκι απο την εταιρεία PALI που συνεργάζεται με τα PRENATAL είναι Ιταλικά και μας είπαν ότι καλύπτουν όλες τις προδιαγραφές της ευρωπαικής ένωσης. Ακόμα δεν μας τα έφεραν περίπου κάνουν ένα μήνα. Εμείς είμαστε αισιόδοξοι ότι είναι δύσκολο μια μάρκα όπως αυτη να θέλει απλά να πουλήσει και να δυσφημήσει το όνομά της και τα προιόντα τους. Η απόφαση είναι δική σας αλλα θεωρώ υπερβολικό κάποιες άλλες μάρκες να πουλάν αντιστοιχα προίοντα στην διπλάσια σχεδόν τιμή. Φυσικά για αυτό λέμε οτι υπάρχουν τα πάντα για όλα τα βαλάντια.......

 

Ειμαι κι εγω σιγουρη οτι ειναι καλη εταιρεια -εχω ηδη παρει πολλα προιοντα και ειμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημενη- και οπωσδηποτε θα εχει καποιο πιστοποιητικο απλα με τα κρεβατακια συγκεκριμενα, συμβαινει το εξης: στην Ιταλια και την Ελλαδα οι εταιρειες και οι βιοτεχνιες ΔΕΝ ειναι ακομα υποχρεωτικο να εχουν την πιστοποιηση 716, που ειναι η πιο εγκυρη. μπορουν να εχουν παρει πιστοποιηση πχ απο ενα εθνικο φορεα στην Ιταλια (λεω τωρα, παραδειγμα). Παλι καλα θα ειναι τα προιοντα. Απλα ο αντρας μου εργαζεται με πιστοποιησεις κλπ και ειναι λιγο αυστηρος με αυτα... :roll:

Και μου αρεσε τοσο πολυ αυτο το κρεβατακι, το θελω!!

Οποτε αν σας ερθει με το καλο η πιστοποιηση και λεει ΕΝ 716, θα μας βοηθησει πααααααρα πολυ αν μας το πεις εσυ ή καποια αλλαη που το εχει....ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλξμέρα Λίζα Ν. Την προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε με τον άντρα μου απο τα PRENATAL καροτσάκι το SO FAMILY που περιλαμβάνει όλα τα αξεσουάρ όπως PORTE-BEBE, καθισμα αυτοκινήτου και το καρότσι περιπάτου, τσαντα αλλαξίερα και αδιάβροχο κάλυμα. Η τιμή του είναι πολύ καλή και μας συμφέρει περισσότερο απο τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν στην αγορά. Επίσης κλεισαμε κρεβατάκι και το στρωματάκι απο την εταιρεία PALI που συνεργάζεται με τα PRENATAL είναι Ιταλικά και μας είπαν ότι καλύπτουν όλες τις προδιαγραφές της ευρωπαικής ένωσης. Ακόμα δεν μας τα έφεραν περίπου κάνουν ένα μήνα. Εμείς είμαστε αισιόδοξοι ότι είναι δύσκολο μια μάρκα όπως αυτη να θέλει απλά να πουλήσει και να δυσφημήσει το όνομά της και τα προιόντα τους. Η απόφαση είναι δική σας αλλα θεωρώ υπερβολικό κάποιες άλλες μάρκες να πουλάν αντιστοιχα προίοντα στην διπλάσια σχεδόν τιμή. Φυσικά για αυτό λέμε οτι υπάρχουν τα πάντα για όλα τα βαλάντια.......

 

Πόσο σου κόστισε αυτό το καρότσι?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Να κάτι που με καίει πολύ. Εμείς είδαμε στην prenatal μια κούνια Pali μοντέλο Melody. Μετά από ψάξιμο έμαθα- δεν ξέρω αν ισχύει- ότι η εταιρεία Pali δουλεύει μασί φ ξύλα κι όχι καπλαμά το οποίο είναι προσόν. Η κούνια είναι φτηνή (289 ευρώ) και μου έκανε εντύπωση (πού φτάσαμε!) Από εκείνη τη μέρα, ένα μήνα τώρα προσπαθώ να βρώ στα επίσημα sites τηε pali αυτή την κούνια να δω τισ προδιαγραφές και τισ διαστάσεις. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!! Έχω ψάξει από το 2007 ως τώρα ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΛΛΕΞΙΟΝ. Βρε μπας και φτιάχνουν εδώ απομιμημίσεις και μας τα πουλάνε? Δηλ. από πού παραγγέλνουν αυτοί οι έξυπνοι που δεν νπορούμε να το βρούμε? Πολύ καχύποπτη θα μου πείτε αλλά μην πληρώνω φύκια για μεταξωτές κορδέλες κι ας κάνει και 1 ευρώ. Α! πήρα τηλ. στην prenatal και το είπα. Επιμένουν ότι τα φέρνουν από Ιταλία. Τώρα πού βρήκαν αυτό το μοντέλο-φάντασμα, ο Θεός κι η ψυχή τους.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...