Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟ DOPPLER


Recommended Posts

Κορίτσια είμαι τόσο τσαντισμένη και στενοχωρημένη..... έψαξα να βρώ ένα ιδιωτικό κέντρο για να κάνω το ντοπλερ με σκοπό ναι μεν πρώτα από όλα γιατί μου το είπε ο γιατρός για να δούμε την αιμάτωση του πλακούντα (που δόξα τον Θεό όλα πήγαν καλά) αλλά κυρίως για να δω το μωρό έγχρωμα όπως είχα διαβάσει τόσο καιρό. Πήρα τηλέφωνο σε διάφορα κέντρα και μου έλεγαν 75 ευρώ , εγώ τρομάρα μου επειδή το ήθελα και σε cd έψαχνα να βρω που γίνεται ώσπου τελικά βρήκα στην Βιοιιτρική στους Αμελόκηπους (γιατί από ότι μου είπαν στις άλλες Βιοιατρικές εκεί δίνουν cd). Η τιμή βέβαια πήγε στα 100 ευρώ αλλά λέμε δεν πειράζει χαλάλι τουλάχιστον θα δούμε το μωρό έγχρωμα και θα το έχουμε και σε σιντι. Πάμε που λέτε εκεί χθες και βλέπω το μωρό ασπρόμαυρο αφήστε που δεν είδα στην ουσία το μωρό , ο γιατρός έκανε τις μετρήσεις που ήθελε να κάνει και ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ όλα καλά αλλά αυτό που περίμενα εγώ καμία σχέση. Ένας απλός υπέρηχος ήταν όπως αυτός που μου κάνει ο γιατρός μου στο ιατρείο του . Α! και όσον αφορό το σιντί στην ουσία ήταν οι εικόνες εκτυπωμένες που μου έδωσε όπου είναι ένα ασπρόμαυρο πράγμα (μώρο δεν φαίνεται, ούτε πρόσωπο, ούτε τίποτα που να μπορώ να δω όπως τόσο καιρό περιμέναμε). Και θέλω να σας ρωτήσω ρε κορίτσια όσες έχετε κάνει ντομπλερ εσάς ήταν έγχρωμο? είδατε το προσωπάκι του μωρού σας?

Είναι τα μόνο λεφτά που κλαίω γιατί πιάστηκα κορόιδο ρε γαμώτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έτσι πες, αλλά όχι τσάμπα λεφτά το doppler ως εξέταση! Ότι είναι κοροϊδία να πηγαίνεις και καλά κάπου για να πάρεις dvd, ναι είναι. Και που για κάτι τέτοιο επέλεξες τη βιοιατρική, πάλι λάθος ήταν. Η εξέταση όμως είναι ακρως χρήσιμη. Εμένα ο γιατρος μου μου είχε πει πως θα κάνουμε mini doppler στο ιατρείο του και αν είναι όλα οκ δεν θα χρειαστεί να πάω στο μαιευτήριο να το κάνω γιατί δεν έχω και λεφτά για πέταμα, όπως χαρακτηριστικά είπε. Και έτσι έγινε. Αλλά δεν ήταν απλός υπέρηχος, είδε και άλλα πράγματα εκτός από αυτά που κοιτά κάθε μήνα.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν το διευκρίνησα σωστά . Η εξέταση ήταν χρήσιμη γιατί πρώτα από όλα καθησυχάστηκα ότι το μωρό μεγαλώνει καλά χωρίς κανένα πρόβλημα (έμαθα και το βάρος του που δεν το ήξερα και ακόμα ότι γύρισε με το κεφάλι του προς τα κάτω γιατί την προήγούμενη εβδομάδα ήταν ανάποδα και φυσικά και άλλες χρήσιμες πληροφορίες). Για το λόγο αυτό και μόνο δεν τα κλαίω τα λεφτά αλλά τα κλαίω γιατί παραμυθιάστηκα έτσι είχα την εντύπωση από ότι άκουγα και διάβαζα ότι θα έβλεπα το μωράκι έγχρωμο και δεν είχε καμία μα καμία σχέση με αυτά τα ντοπλερ που έβρισκα στο ιντερνετ. Μόνο για αυτό τσαντίστηκα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διευκρίνησα σωστά . Η εξέταση ήταν χρήσιμη γιατί πρώτα από όλα καθησυχάστηκα ότι το μωρό μεγαλώνει καλά χωρίς κανένα πρόβλημα (έμαθα και το βάρος του που δεν το ήξερα και ακόμα ότι γύρισε με το κεφάλι του προς τα κάτω γιατί την προήγούμενη εβδομάδα ήταν ανάποδα και φυσικά και άλλες χρήσιμες πληροφορίες). Για το λόγο αυτό και μόνο δεν τα κλαίω τα λεφτά αλλά τα κλαίω γιατί παραμυθιάστηκα έτσι είχα την εντύπωση από ότι άκουγα και διάβαζα ότι θα έβλεπα το μωράκι έγχρωμο και δεν είχε καμία μα καμία σχέση με αυτά τα ντοπλερ που έβρισκα στο ιντερνετ. Μόνο για αυτό τσαντίστηκα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διευκρίνησα σωστά . Η εξέταση ήταν χρήσιμη γιατί πρώτα από όλα καθησυχάστηκα ότι το μωρό μεγαλώνει καλά χωρίς κανένα πρόβλημα (έμαθα και το βάρος του που δεν το ήξερα και ακόμα ότι γύρισε με το κεφάλι του προς τα κάτω γιατί την προήγούμενη εβδομάδα ήταν ανάποδα και φυσικά και άλλες χρήσιμες πληροφορίες). Για το λόγο αυτό και μόνο δεν τα κλαίω τα λεφτά αλλά τα κλαίω γιατί παραμυθιάστηκα έτσι είχα την εντύπωση από ότι άκουγα και διάβαζα ότι θα έβλεπα το μωράκι έγχρωμο και δεν είχε καμία μα καμία σχέση με αυτά τα ντοπλερ που έβρισκα στο ιντερνετ. Μόνο για αυτό τσαντίστηκα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλα πήγες σε λαθος μερος να κανεις το doppler. Το θεμα ειναι να το δεις 3d οχι απλα εγχρωμο. εμεις το καναμε 3d και το μωρό φαινοταν τελεια!! Και εχουμε και το dvd να του το δειξουμε οταν μεγαλωσει (ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ!!)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ντοπλερ εκανα πολυ αργα στις 38 εβδομαδες και συνηθως τους υπερηχους μου τους εκανα στο Μητερα οπου και θα γεννησω.....αλλα αυτη τη φορα το εκανα στο ΕΜΒΡΥΟ Βασ. Σοφιας και Σεμιτελου 6 οπου μου ειπαν 90 το ντοπλερ 120 σε 3d και 130 με dvd!!! Καναμε την εξεταση ωραια και καλα ειδαμε μια χαρα την μπεμπα και επειδη ειχε τον αγκωνα της μπροστα στο στομα και δε ελεγε να το βγαλει παρα τις σπρωξιες βγαλαμε 2 εγχρωμες φωτος απο τις οποιες η μια ειναι πολυ καθαρη και βλεπουμε απο τη μυτουλα και πανω....Πληρωσα 90 ευρω αντι 120 γιατι θεωρησε ο γιατρος χαζο με μια φωτο να με χρεωσει εξτρα!!!! Νομιζω οτι ηταν ωραιο αυτο....και φυσικα εχω και πενευομαι οτι μυτουλα ματακια τα πηραμε απο τη μαμα!!!!!

 

Εχω κι εγω την εντυπωση πως κανατε λαθος που δεν ειπατε τιποτα!!! εγω θα ελεγα...

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά στην Αθήνα σας εκμεταλλεύονται σε όλα κ συγγνώμη που σας το λέω έτσι, αλλά εγώ έκανα doppler στον γιατρό μου σε μια συνηθισμένη επίσκεψη και μετά συνεχίσαμε κανονικά στην εξέταση εκείνης της εβδομάδας. Και σε cd πήρα το αποτέλεσμα κ εκτυπώσεις πήρα και τίποτα επιπλέον δεν πλήρωσα.... Πλήρωσα σαν μια συνηθισμένη επίσκεψη δλδ

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΤΗΡΙΑ κι εγω ετσι πιστευα για το doppler οτι ειναι 3d αλλα εκανα λαθος. πληρωσα 90? για εναν απλο υπερηχο και οταν ρωτησα το γιατρο μου ειπε οτι δεν κανει 3d γιατι ειναι ακριβα και δεν συμφερει ουτε αυτον αλλα ουτε και τις μητερες. αλλωστε μου ειπε αν το παιδι δεν ειναι σε σωστη θεση και δεν φαινεται το προσωπακι του δεν εχει νοημα να γινει. και konstadina δεν το εκανα Αθηνα αλλα Αργος. οποτε αν θελει καποιος να σε εκμεταλλευτει το κανει παντου και οχι μονο στα μεγαλα κεντρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΩΤΗΡΙΑ κι εγω ετσι πιστευα για το doppler οτι ειναι 3d αλλα εκανα λαθος. πληρωσα 90? για εναν απλο υπερηχο και οταν ρωτησα το γιατρο μου ειπε οτι δεν κανει 3d γιατι ειναι ακριβα και δεν συμφερει ουτε αυτον αλλα ουτε και τις μητερες. αλλωστε μου ειπε αν το παιδι δεν ειναι σε σωστη θεση και δεν φαινεται το προσωπακι του δεν εχει νοημα να γινει. και konstadina δεν το εκανα Αθηνα αλλα Αργος. οποτε αν θελει καποιος να σε εκμεταλλευτει το κανει παντου και οχι μονο στα μεγαλα κεντρα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα πήγες σε λαθος μερος να κανεις το doppler. Το θεμα ειναι να το δεις 3d οχι απλα εγχρωμο. εμεις το καναμε 3d και το μωρό φαινοταν τελεια!! Και εχουμε και το dvd να του το δειξουμε οταν μεγαλωσει (ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ!!)

 

που και σε ποιόν το έκανες, να ξερουμε και εμεις όταν ερθει η ωρα μας για ντοπλερ να παρουμε εγχρωμο 3d ????? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Απλα πήγες σε λαθος μερος να κανεις το doppler. Το θεμα ειναι να το δεις 3d οχι απλα εγχρωμο. εμεις το καναμε 3d και το μωρό φαινοταν τελεια!! Και εχουμε και το dvd να του το δειξουμε οταν μεγαλωσει (ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ!!)

 

που και σε ποιόν το έκανες, να ξερουμε και εμεις όταν ερθει η ωρα μας για ντοπλερ να παρουμε εγχρωμο 3d ????? :wink:

 

Στο εμβρυο στο κολωνακι...με το Μαληγιαννη (πολυ καλος!!)..Αλλα τσούζει..140 ευρουδακια δωσαμε αλλα εκανε πολύ καλη δουλεια (περα από τα εφε του dvd να κοιταμε και την ουσία εεε??)

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρια με το καλο το μπεμπε σου... Να σε ρωτησω , λες οτι εψαχνες για 3διαστατη φωτο και δεν εβρισκες.Ρωτησες στο μητερα?Γιατι εγω εκει θα κανω την εξεταση και θελω να ξερω τι να περιμενω!Παντως στο Β΄επιπεδου μας ειχαν δωσει φωτο!!!Για dvd δε με νοιαζει!Ετσι κι αλλιως τωρα πια μονο μετρησεις γινονται και δεν καταλαβαινω τιποτα απο οτι βλεπω...!!!!!!! :oops::oops:

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω στο Μητέρα δεν με βόλευαν οι ώρες για αυτό και δεν έκλεισα ραντεβού. Τώρα δεν πειράζει ότι έγινε έγινε....... σε λίγο καιρό θα δούμε όλες μας τα μωράκια μας! :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΙΑΤΡΟΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΑΝ ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕ Η ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ.ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΔΕ ΜΕ=ΜΕ ΞΕΠΕΤΑΞΕ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΗ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΟ DOPPLER ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ.ΤΟ 3D 4D ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΣΟΠΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 26-28Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΛΑΤΤΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ.ΝΑ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ COMPUTERASE KAI OXI ΤΗΝΑΠΛΗ ΚΟΡΔΕΛΑ.ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΣΩΣΤΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ.ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΡΩΤΗΣΤΕ

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γιατρός μου, μου είπε ότι δε μπορεί (ξέρει) να κάνει ΑΥΧΕΝΙΚΗ και με έστειλε σε κάποιο κέντρο. Ωστόσο για τη Β΄ ΕΠΙΠΕΔΟΥ δεν κατάλαβα τί εννοείς;;

Μήπως ότι είναι προτιμότερο να γίνει Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ αντί για ΑΥΧΕΝΙΚΗ;; Μπορείς λίγο να μου διευκρινίσεις, γιατί είμαι στη 12η εβδομάδα και πάω για εξέταση μεθαύριο - και ίσως και για ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ ταυτόχρονα απ' ότι κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΡΒΑΡΑ Κ δεν αντιλαμβανομαι πως μπορει να σε παρακολουθει σε ολη την κυηση ο ιδιος γιατρος που σου κανει το β επιπεδου ???

 

Οι γιατροι αυτοι τελειωσαν μεν την ιατρικη, πηραν ειδικοτητα γυναικολογου, αλλα η περαιτερω ειδικευση τους σε αυτα τα υπερηχογραφηματα και μηχανηματα δεν περιλαμβανει την καθολικη παρακολουθηση μιας εγκυου και τον τοκετο.

 

Αντιθετως η ταση που υπαρχει στη γυναικολογια - μαιευτικη τα τελευταια χρονια ειναι να μη γινεται ουτε καν η αυχενικη στον ιδιο γυναικολογο που σε παρακολουθει και θα ειναι στον τοκετο, αλλα σε εξειδικευμενο εμβρυολογο - χειριστη υπερηχων.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναριτα φυσικα και πρεπει να κανεις και αυχενικη και β επιπεδου.

Διαφορετικες εξετασεις σε αλλο χρονο και για αλλο λογο.

Οσο πιο εξειδικευμενος και εκπαιδευμενος ειναι ο γιατρος στην αυχενικη και στο β τοσο καλυτερα.

Κοιτανε πολυ μα πολυ ειδικα πραγματα και ειναι απαραιτητη η εξειδικευση και η προσοχη.

Καλα αποτελεσματα

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΝ ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΘΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΟΚΕΝΤΡΟ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΙς ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ.ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ 16Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ?ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΝ ΜΙΑ ΚΥΗΣΗ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Η΄' ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ.ΔΗΛ.ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΣΑΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?μΜΟΝΟ ΚΑΡΔΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥΣ

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που λες απ' οσο ξερω ειναι σωστα, αλλα ελα που δεν ισχυουν στην Ελλαδα.

Οι γυναικολογοι που μας παρακολουθουν ΔΕΝ εχουν ουτε τις γνωσεις ουτε τα μηχανηματα ουτε την εξειδικευση και την αδεια να διεξαγουν οι ιδιοι εξετασεις αυχενικης και β επιπεδου.

Αρα προκειμενου να σου κανουν αυτες τις τοσο λεπτες και σοβαρες εξετασεις γιατροι που κανονικα δεν μπορουν, καλυτερα ως τροχονομοι να σε παραπεμπουν.

Καλο ειναι ενας επιστημονας να παραδεχεται οτι δεν ξερει κατι και να σε στελνει στον ειδικο, απο το να μαθει στου κασιδη το κεφαλι (κασιδης=ασθενης)

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου κανει εντυπωση λιγο αυτο για το εξωτερικο γιατι προσωπικα εχω αρκετους φιλους γιατρους στην Αγγλια και την Αμερικη.

 

Ειδικα μια φιλη μου παιδιατρος στην Αγγλια, οταν της ειπα οτι ο γιατρος μου (μετεκπαιδευμενος στην αγγλια) κανει μονος του αυχενικη διαφανεια, εβαλε τα γελια και μου ειπε οτι αυτο στην αγγλια θεωρειται αστειο και οτι δεν ειναι δυνατον ενας απλος γυναικολογος - μαιευτηρας "ολα να τα σφαζει ολα να τα μαχαιρωνει" οπως χαρακτηριστικα σχολιασε.

 

Προφανως λοιπον θα εννοεις οτι οι περισσοτεροι γυναικολογοι στο εξωτερικο εχουν κανει τις ειδικες εκπαιδευσεις και ειδικοτητες και εχουν τις απαραιτητες αδειες ωστε να κανουν αυτες τις εξετασεις.

 

Ιδανικο αυτο, αλλα ελα που δε συμβαινει ακομα εδω.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τη kassiani ...απο το να μαθουν ολοι πανω μου ή να ειναι ασχετοι και να το παιζουν ειδικοι ...προτιμω να τρεχω σε αλλο γιατρο .

 

στη δικια μου περιπτωση βεβαια ο γιατρος μου καλει ειδικο γιατρο συγκεκριμενες μερες το μηνα για αυτες τις εξετασεις ( φανταζομαι να παρει και αυτος την προμηθεια του) , αλλα απο τα πειραματα το προτιμω :!:

0sb2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΣΟΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ?ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ?ΓΥΡΩ ΣΤΗΝ 28Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΟΚΛΗΡΏΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΌΡΓΑΝΟ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ Ο ΠΑΛΙΟΣ?ΑΠΛΑ ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ Β ΞΕΡΟΥΝ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΛΑΤΙΣΣΕΣ ΠΟΥ ΞΕΓΕΝΟΥΝ ΑΠΛΑ ΥΠΆΡΧΕΙ Ο ΓΡΑΦΟΣ ΝΟΜΟΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΣ.ΑΝ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ.η ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ 10ΕΤΙΕΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΨΑΞΕΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ. ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΖΩΑ. ΣΤΗΝ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3 ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ Ή ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΣΥΝΗΔΗΣΙΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΛΕΞΠΟΛΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...