Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΥΟ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Kι εμεις μια δωσαμε (καλυτερα μια και καλυτερη ποιοτικα)

Εχω δει σε παιδακια που ηταν διαφορετικου φυλου απλα να βαζουν στην μια μπουμπυνιερα διπλο τουλι με κουφετα...εμεις επειδη ηταν και τα δυο κοριτσια...ειχαμε ενα τουλι :wink:

Επισης δωσαμε κι απ ενα γλυκακι (οκ αν καποιος ηθελε και δευτερο δεν λεγαμε οχι) τα μισα γλυκα γραφαν τ ονομα Κωνσταντινα και τ αλλα μισα Ανδριανα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο γνωριζω μια δινουν!!!

Απλα εαν ειναι διαφορετικου φυλου τα παιδια,στις μισες μπαινει τουλακι σε χρωμα που να συμβολιζει το αγορακι και στις αλλες μισες αντοιστιχα για κοριτσακι!!!

Δεν μας εχεις διευκρινησει βεβαια τι παιδακια εχεις......αλλα μια ωραια λυση

στην περιπτωση αγορι-κοριτσι,ειναι αντι για τα χρωματα στα τουλια,

οι μισες μπομπονιερες να ηταν αντρικες(πχ.ενα κομπολοι ή μπεγλερι πανω σε κουτι ή πουγκι)και οι αλλες μισες γυναικειες(πχ.μια καρφιτσα ή ενα εντυπωσιακο μπρελοκ αντοιστιχα!!!)

Απ την αλλη εαν δεν εχετε προβλημα να διαθεσετε παραπανω χρηματα,μπορεις να δωσεις απο δυο στους καλεσμενους!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΕ ΔΙΠΛΟ ΤΟΥΛΙ(ΡΟΖ- ΣΙΕΛ) ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΙ ΚΟΡΙΤΣΙ. ΣΤΑ ΛΥΚΑΚΙΑ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΤΙΑ 81 ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΛΟΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΝΑ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ.

 

Θα μπορουσατε στους αντρες να δινετε την αντρικη και στις γυναικες την γυναικεια,ετσι αυτοματως ενα ζευγαρι θα εχει και απο τις δυο και δεν θα χρειαστει να ζητησουν δευτερη!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΜΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΓΟΡΙΣΤΙΚΗ Η ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΗ. Η ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ. ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΜΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΓΟΡΙΣΤΙΚΗ Η ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΗ. Η ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ. ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ?

 

Bovkon,

 

δεν το είχα σκεφτεί το θέμα γενικά με τις μπομπονιέρες γιατί για μένα είναι πολύ νωρίς ακόμα (βλ. τικεράκι μου) αλλά τώρα που το έθεσες, γνώμη μου είναι μία μπομπονιέρα που είτε είναι ουδέτερη (μπορεί αν θέλεις να είναι δεμένη με δύο κορδελίτσες διαφορετικού χρώματος) είτε συνδυάζει δύο χρώματα που υποδηλώνουν κοριτσάκι και αγοράκι. Όσο για τις παιδικές και "μεγαλίστικες" μπομπονιέρες μου αρέσει η ιδέα αλλά έχω προσέξει ότι τελικά καταλήγουν στους μεγάλους γιατί σκέφτονται να την πάρουν και να τη δώσουν σε παιδιά, εγγόνια, ανίψια τους κτλ, άρα μάλλον μπάχαλο θα γίνεται εκείνη την ώρα που θα μοιράζονται οι μπομπονιέρες...

UmGGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδή και εμείς είχαμε τον ίδιο προβληματισμό το έψαξα πολύ το θέμα. Τελικά έκανα δύο πουγκάκια, ένα ρόζ καρό κι ένα γαλάζιο καρό τα οποία ενόνονται ΄με ένα μπρελοκάκι. Δίνουμε μία μπομπονιέρα αλλά στην ουσία είναι δύο!!! Σου στέλνω το topic όπου έχω βάλει φωτογραφίες. http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6518&postdays=0&postorder=asc&start=60

IeXep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στη δική μας βάφτιση είχαμε το εξής: κουτάκι λευκό (μέσα είχε καραμελίτσες και κουφετάκια τυλιγμένα σε τούλι) και απέξω δεμένο με ροζ και θαλασσί κορδέλάκια, ένα φυλαχτό φτιαγμένο με ένα ροζ παπουτσάκι, ένα θαλασσί και ένα ματάκι πολύ διακριτικό, φτιαγμένα από σμάλτο. Το φυλαχτό αυτό ήταν δεμένο σε ένα λευκό δερματάκι και μπορούσες να το κρεμάσεις οπουδήποτε.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...