Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδοοφθαλμίατρος στην Θεσσαλονίκη


CKougar

Recommended Posts

Καλησπέρα σας...

 

μήπως μπορεί κάποια/ος να μου πει στοιχεία ενός καλού καλού οφθαλμίατρου στη Θεσσαλονίκη γιατί έχουμε αυτό το άτιμο θέμα με τον πόρο των δακρύων και δε λέει να φύγει... Η Χάρις μου είναι 10 μηνών και δυστυχώς ταλαιπωρείται πολύ...αλλά από την άλλη δε θέλω να βαλω το μωρό μου σε διαδικασία ολικής νάρκωσης, οπότε...παρακαλώ για την επικοινωνία σας

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

CK

1cNP.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν υπάρχει ένας καλός παιδοφθαλμίατρος.

Μου τον έχει συστήσει φίλος οφθαλμίατρος!!!

Λέγεται Ζιάκας Νικόλαος

και είναι επίκουρος καθηγητής της Α' Οφθαλμολογικής κλινικής του ΑΠΘ.

 

Νομίζω ότι η διεύθυνσή του είναι Μητροπόλεως 93, τηλ 2310280260

 

Ελπίζω να βοήθησα και να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

CKougar

για δες λίγο εδώ η κοπέλα που άνοιξε το τόπικ την έκανε την επέμβαση στον μικρούλη της και είναι από Θεσ/νίκη......

 

Φραγμένος ρινοδακρυικός πόρος

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2181

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για το post...είχα δει το θέμα να πω την αλήθεια και δεν έγραφε για κανένα γιατρό αλλά δεν είχα σκεφτεί και να στείλω pm...με 'έβαλες μπρος'... σε ευχαριστώ και πάλι...

1cNP.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Evi σε ευχαριστω κι εσενα για την απαντηση σου... πανω στη φουρια μου με τις δουλεειες δεν ειχα δει το δικο σου Post... θα επικοινωνησω με τον κυριο που γραφεις γιατι ο Μπασιακος που θεωρειται κορυφαιος μου δινει ραντεβου απο το νεο ετος...

 

Θα πρεπει να βαλω μεσο ακομα κια για να δωσω λεφτα χαχαχαχα.... τι να πεις...

 

Σας ευχαριστω

1cNP.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ.

ΤΩ ΖΟΥΜΠΟΥΡΛΟΥΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 12 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ , ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΝ ΣΤΡΑΒΙΣΜΟ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΜΑΤΑΚΙ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΠΟΨΗ.

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ 3 ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟ ΔΩΣΕΤΕ Ο ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ.

ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΤΡΑΒΙΣΜΟΥ ΕΚ ΓΕΝΝΗΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΩ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΜΑΡΙΑ

LOAE.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο παιδοφθαλμίατρος λέγεται Μπασιάκος είναι Μητροπόλεως 47 και τηλ.2310/261073.Επειδή όμως είναι λίγοι στη Θεσσαλονίκη αργεί πολύ να κλείσει ραντεβού.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

EYXAΡΙΣΤΩ DALIA,

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΟΜΙΛΗΤΙΚΟΣ.

ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

LOAE.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Καλοί παιδοοφθαλμίατροι είναι και ο Κοζεής και η Μόσχου.Εμείς έχουμε πρόβλημα στραβισμού με το κοριτσάκι μας και έχουμε επισκεφθεί και τους δύο.Ξέρω από πολύ κόσμο ότι η Μόσχου θεωρείται κορυφή στο είδος της αλλά δεν είναι πολύ εκδηλωτική με τα παιδιά.Δηλαδή αν το παιδάκι δεν κάθεται δύσκολα θα το εξετάσει και σε ψιλοαγχώνει.Ο Κοζεής από την άλλη είναι πιο καλός με τα μωρά.Και οι δύο σε εμάς είπαν ακριβώς τα ίδια πράγματα σαν διάγνωση.Αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω τα στοιχεία τους γιατί τώρα είμαι εκτός σπιτιού.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

στον Γκοζει εχω παει και εγω τον ραφαηλ καλος ειναι και με βοηθησε παρα πολυ και τηλεφωνικα με ενα πολυ σοβαρο θεμα που περασαμε με τα ματια του με περισσιο ενδιαφερον αν θες στειλε μου πμ να σου δωσω το τηλεφωνο του ευχομαι να μην ειναι απολυτος τιποτα και το ζουζουνακι σου να ειναι σουπερ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα, ο παιδοφθαλμίατρος λέγεται Μπασιάκος είναι Μητροπόλεως 47 και τηλ.2310/261073.Επειδή όμως είναι λίγοι στη Θεσσαλονίκη αργεί πολύ να κλείσει ραντεβού.

 

xoam6897,εγω πηγα τον γιο μου σ'αυτον σε ηλικια 2μιση ετων και εμεινα ευχαριστημενη τοσο απο τον ιδιο οσο και απο τις κοπελες βοηθους του ηξεραν πως να τον απασχολησουν αν θες στειλε μου πμ να σου πω πιο πολλες λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την ξέρει κανείς; Καμιά γνώμη; Ειναι καλή; Ο 5χρονος μου εχει υπερμετρωπία, και απλά θέλω κάποιον να τον παρακολουθεί. Πήγα πριν από 6μήνες σε ένα ῾ὀνομα᾽, δε λέω καλός γιατρός, αλλά πολύ ταλαιπωρία, για να κλείσω ραντεβού, πολύ αναμονή στο ιατρείο, και στο τέλος τον εξέτασε ένας άλλος από το team, και αυτός έδωσε μόνο οδηγίες...

Οπότε θέλω κάποιον να είναι απλά αξιόπιστος και να με βολεύει (περιοχή κλπ)

Όποιες σκέψεις, παρατηρήσεις, πληροφορίες ευπρόσδεκτες (με πμ ή εδώ στο φορουμ)

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γνωρίζετε κανέναν καλό παιδοφθαλμίατρο στη Θεσσαλονίκη;

 

Ο μικρός μου έχει πολύ υπεμετρωπία και με έχουν μπερδέψει. Άλλοι με καθυσηχάζουν, αλλοι όχι μου είπαν ότι βλέπει 5 δέκατα και δεν μου άρεσε καθόλου αυτό... μου ακούστηκε σοβαρο.

Έχω κι εγώ υπερμετρωπία αλλά με τα γυαλιθα είμαι ΟΚ 10 δέκατα. Ο μικρος (5 ετών) με κανένα φακό δεν ξεπέρασε τα 5 δέκατα, και τα᾽χω παίξει για να είμαι ειλικρινής...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Ζιακα Νικολαο.εκλεισα ραντεβου για την κορη μου τον αλλο μηνα!ειναι επικουρος καθηγητης παν.Θεσσαλονικης ειδ/θεις στην Αγγλια στην οφθαλμολογια και παιδοφθαλμολογια.βρισκεται Μητροπολεως 93.τηλ 2310280260.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον έχω επισκεφθεί για τη μεγάλη μου κόρη και είναι πολύ καλός. Εμείς πήγαμε για ένα check up όταν ξεκινήσαμε στα προνήπια και ευτυχώς μας βρήκε Ο.Κ.. Έχει τον τρόπο του με τα παιδιά χωρίς να τα φοβίζει! Θα ξαναπάμε τον Σεπτέμβριο πρώτα ο Θεός για μια επανεξέταση πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα του Δημοτικού σχολείου. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

είδα με την μικρούλα μου την Αγγελική Δούδου και μου άρεσε πάρα πολύ. την εξέτασε με πολύ πολύ προσοχή και μου εξήγησε καλά τι συμβαίνει με την υπερμετρωπία της. είναι στην μελενίκου 3 κοντά στην καμάρα. 2310248547, 6944735220

Link to comment
Share on other sites

Η ανηψιά μου έχει προβλήμα και πήγαν στον παιδοφθαμίατρο στο Ιπποκράτειο, εμειναν εξαιρετικά ευχαριστημένοι και από την εξέταση και από τη συνεργασία του γιατρού, αν ενδιαφέρεστε να ρωτήσω όνομα και λεπτομέριες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Ζιακα Νικολαο.εκλεισα ραντεβου για την κορη μου τον αλλο μηνα!ειναι επικουρος καθηγητης παν.Θεσσαλονικης ειδ/θεις στην Αγγλια στην οφθαλμολογια και παιδοφθαλμολογια.βρισκεται Μητροπολεως 93.τηλ 2310280260.

 

Στο συγκεκριμένο πήγα κι εγώ τη μικρή μου τον Ιούλιο του '08.

Εμείς είχαμε πάει στο ΑΧΕΠΑ και την είδε όχι στο ιατρείο του.

 

Όντως έχει τον τρόπο του με τα παιδιά............ Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Τώρα το Σεπτέμβριο είναι να την ξαναπάω

 

Επειδή βλέπω ότι πέρασαν αρκετές μέρες από τη δημοσίευση σου..... τι έγινε πήγες κάπου τελικά???? Τι σου είπαν??

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΑΙΔΟΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΥΣ Η' ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣ\ΝΙΚΗ?

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΜΑΤΑΚΙ ΦΕΥΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ(ΣΑΝ ΝΑ ΣΤΡΑΒΙΖΕΙ) ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ Η ΙΔΙΑ ΠΑΛΙ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.

ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ?ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΑΙΔΟΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΥΣ Η' ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣ\ΝΙΚΗ?

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΜΑΤΑΚΙ ΦΕΥΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ(ΣΑΝ ΝΑ ΣΤΡΑΒΙΖΕΙ) ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ Η ΙΔΙΑ ΠΑΛΙ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.

ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ?ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ?

 

Κορίτσια γεια σας Εχω πάει την κορη μου στην κα Δούδου Αγγελική και στη συνέχεια επειδή με πανικόβαλε στον κο Μπασιάκο. Πολύ καλός γιατρός σαφής στο τι σου λεει και αν και σοβαρος εχει τον τροπο του με τα παιδιά. Μοναδικό μειονέκτημα το ραντεβού που πρέπει να κλεισεις πολυ καιρό πριν, εκτος αν υπάρξει καμιά ακύρωση και εξυπηρετηθείς πιο γρήγορα. Θεωρείται κορυφαίος στον τομέα του. Επίσης καλός είναι κι ο Κοζέης πηγαίνουν φιλες μου τα παιδιά τους

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΑΙΔΟΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΥΣ Η' ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣ\ΝΙΚΗ?

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΜΑΤΑΚΙ ΦΕΥΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ(ΣΑΝ ΝΑ ΣΤΡΑΒΙΖΕΙ) ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ Η ΙΔΙΑ ΠΑΛΙ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.

ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ?ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ?

 

 

Τον δευτερο δεν τον γνωρίζω , αλλά τον πρώτο με τίποτα ξανα, εννοώ για τον ΜΠΑΣΙΑΚΟ:evil:!!!!!!!

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια για να μην σας βάζω σε δειλήματα και μενα το αγοράκι μου τωρα ειναι στα 5, έπασχε από στραβισμό(τωρα όχι) και αρχή υπερμετρωπίας 0,75 στην ουσία τίποτα έτσι;;;;;;;;

Λεω ότι δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημενη από τον Μπασιάκο και τελικά πηγα σε άλλον γιατρό, καναμε επέμβαση και διορθωθηκε το πρόβλημα.

Κορίτσια το παν ειναι να ειναι ''ανθρωπος'' πάνω απ΄όλα να σου εμπνεει εμπιστοσυνη και να ''μιλαει'' σε καθετι ερωτήσεις που κανουμε και όχι να σε κρατάει σε αποσταση.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...