Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σαλιαρα..απο ποτε?


prosperous

Recommended Posts

απο ποτε μπορουμε να φοραμε σαλιαρα στα μωρα μας?

εμενα ειναι ασαραντιστο σχεδον και επειδη ηταν μικροκαμωμενη δεν της εχω βαλει ακομη αν και τωρα εχει παχυνει..

και κατα προτιμηση αυτες με τα κορδονια η με τα σχρατς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω της εβαλα σαλιαρα περιπου στις σαραντα μερες..

τα σχρατς βολευουν εμενα πιο πολυ γιατι κλεινουν πιο καλα στο λαιμουδακι, αλλα τελικα χρησιμοποιω με κορδονια γιατι αμα την παρει ο υπνος και παω να βγαλω το σχρατς τρομαζει και τιναζεται.

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε μπορουμε να φοραμε σαλιαρα στα μωρα μας?

εμενα ειναι ασαραντιστο σχεδον και επειδη ηταν μικροκαμωμενη δεν της εχω βαλει ακομη αν και τωρα εχει παχυνει..

και κατα προτιμηση αυτες με τα κορδονια η με τα σχρατς?

 

Εγω της εβαλα εδω και καμια εβδομάδα. (Στην αρχη της εβαζα πανακια αλλά τα εβγαζε με το χερι της και εκανε χαλια τα ρούχα της συνεχεια). Αυτες με τα κορδόνια εγω τις φοβαμαι ακόμα (φοβαμαι να τις σφίξω). Αυτες με τα σχρατς ειναι σουπερ.. (παντως αλλάξα θηλες στα μπιμπερό , πήρα nuk αντί chicco και τωρα δεν τρεχουν καθόλου τα γαλατα και δεν πνιγεται κιολας).

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

εμείς φοράμε σαλιάρα από 2 μηνών περίπου.

χρησιμοποιούμε αυτες με τα σχρατς.μια χαρά. :lol::lol:

με κορδόνακι δεν της έχω πάρει :oops::oops::oops:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω παρει ενα σετ των 10 με σχρατς αλλα μαλλον το επιχειρημα που προαναφερθηκε σχετικα με το οτι την ωρα του υπνου οταν πας να τη βγαλεις τρομαζουν ειναι γεγονος..βεβαια εγω ακομη δεν εχω χρησιμοποιησει σαλιαρα αλλα οπου να ναι γιατι εχει αναγωγες..κατ τ'αλλα θηλαζω και δεν χρειαζεται ακομη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ σαλιάρα για το γάλα ... μονο πανάκια ... μου φαίνεται πιο βολικό. Σαλιάρα μονο στο φαγητό και κατά προτίμηση απο τις μεγάλες με την πλαστική επένδυση γιατί γινόταν χαμός στην αρχή ... τώρα τρώμε σαν κυρίες :lol: !

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαλιάρα φόραγε απο 10 ημερών, όταν δηλαδή καταλαβα οτι οι αναγωγές του δεν παίζονται!!! :roll: Πάρα πολλές........δε γινόταν αλλιώς!

Του φόραγα με κορδόνι για να τη λύνω πιο εύκολα όταν κοιμόταν.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΤΡΕΧΕ ΓΑΛΑ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΕΡΩΝΟΤΑΝ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΜΕ ΚΟΡΔΟΝΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΚΟΚΚΙΝΙΣΕ Ο ΑΥΧΕΝΑΣ ΤΟΥ....ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΦΟΡΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΘΑ ΠΝΙΓΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ!!!!!

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ σαλιάρα για το γάλα ... μονο πανάκια ... μου φαίνεται πιο βολικό. Σαλιάρα μονο στο φαγητό και κατά προτίμηση απο τις μεγάλες με την πλαστική επένδυση γιατί γινόταν χαμός στην αρχή ... τώρα τρώμε σαν κυρίες :lol: !

 

Κι εμεις το ιδιο.....οταν ειναι μικρο το μωρο το θεωρουσα ταλάιπωρια βαλε-βγαλε τη σαλιαρα και με βολευαν πολυ κατι μακροστενα πανακια ωμου απο το lidl......το εβαζα στο πλαι και κατω απο το σαγονι και το αφαιρουσα πολυ ευκολα (ειδικα οταν αποκοιμιοταν)

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ του τις φοράω από 10 ημερών όταν γυρίσαμε σπίτι από τη ΜΕΝΝ. Έχω και με σκρατσ και με κορδόνι. Το σκρατσ τον ενοχλούσε όταν ήταν μικρότερος και μολις αποκοιμιόταν και προσπάθούσα να του τη βγάλω τρόμαζε.

 

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησαμε σαλιαρες απο 2 μηνων, και με κορδονι και με σκρατς. Ιδιαιτερα πρακτικες μου φανηκαν αυτες με την πλαστικη επενδυση απο πισω γιατι εμποδιζουν τα σαλια του μωρου να περνουν στα ρουχαλακια του.

Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ με σκρατς,αν και ερεθίζεται λίγο ο λαίμός του...

επίσης πολύ μου αρέσουν αυτές με την κόπιτσα

 

πήρα τώρα τελευταία μία που φοριέται σαν μπλουζάκι...πολύ πρακτική

Ιt always rains hardest on the people who deserve the sun

 

Mjb3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...