Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κολπικά υγρά


Recommended Posts

Απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου ειχα πολλα υγρα, καποιες φορες κιτρινα που μυριζαν σαν αμμωνια..το ειπα στον γιατρο αλλα μου ειπε οτι ειναι πολυ νωρις και δεν μπορω να παρω καποιο φαρμακο αν εχω κολπιτιδα...

Τωρα ειμαι στην 14 εβδομαδα και εχω παρατηρησει το τελευταιο διαστημα (3-4 φορες) στο εσωρουχο καποιες σταγονες πρασινα υγρα..αλλα πολυ περιεργο χρωμα σαν οινοπνευμα...

το ειπα στο γιατρο και μου λεει δεν υπαρχει τετοιο χρωμα..πως γινεται αφου εγω τα βλεπω;;;;

Τελοσπαντον μου ειπε να κανω καλλιεργεια κολπικου εκκριματος στην οποια βρεθηκε σε πολυ μικρη αναπτυξη το μικροβιο του Πρωτέα..τωρα περιμενω να βγει το αντιβιογραμμα για να ξεκινησω θεραπεια..

 

Δεν εχω ησυχασει ομως γιατι μου φαινεται πολυ περιεργο αυτο το οινοπνευματι χρωμα..σαν να εχω σταξει οινοπνευμα ειναι...και αυτος ο Πρωτέας τι ειναι;; κινδυνευει το μωρο μου;;

Υπαρχει κανενα κοριτσακι που να ειχε τα ιδια υγρα;;;

Λετε να οφειλεται στο μικροβιο ή σε κατι αλλο ;; (μεχρι αμνιακο υγρο οτι χανω εχω σκεφθει)...και ο γιατρος γιατι μου λεει οτι δεν υπαρχει τετοιο χρωμα;;; με κανει και σκεφτομαι οτι εχω κατι πολυ παραξενο...

GOhSp3.png

 

85cfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κανε υπομονη να βγουνε ολα τα αποτελεσματα. Δυστυχως δεν ξερω κατι αναλογο για να σε βοηθησω αλλα εχω ακουσει για το αμνιακο υγρο οτι ειναι πρασινοπο. Η γνωμη μου ειναι να απευθυνθεις και σε αλλον γιατρο διοτι θα επρεπε να ανυσηχισει απο την πρωτη φορα που του το ειπες κατα τη γνωμη μου. Κι εγω εχω υγρα απο την αρχη της εγκυμοσυνης αλλα παντα κιτρινωπα ή διαφανα το οποιο ειναι φυσιολογικο.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πρωτη φορα΄το ακουω αυτο κοριτσακι αλλα για να μην ανησυχει ο γιατρος σου κατι παραπανω θα ξέρει. Παντως παιρνουν αντιβιωση και στην εγκυμοσυνη....εγω πηρα γιατι ειχα παθει κολικο και εβαλα και κολπικα υποθετα...

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια σας ευχαριστω..σημερα ξεκινησα την αντιβιωση..ceclor 500 μου εδωσε..

ειμαι στεναχωρημενη..φοβαμαι να μην παθει κατι το μωρο..αν και ο γιατρος μου τονισε οτι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση..

 

Να σας ρωτησω και κατι αλλο;;; εχει λιγες μερες που μερικες φορες εχω μια αισθηση στην κοιλια μου χαμηλα μεχρι τη μεση πισω σαν να θελω να παω τουαλετα για..καταλαβαινετε..οχι πονος αλλα νομιζω οτι θελω να παω τουαλετα και τελικα δεν πηγαινω...αυτο τι μπορει να ειναι;;;

GOhSp3.png

 

85cfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι γυναικολόγοι λένε ότι το μικρόβιο του Πρωτέα δεν είναι πολύ σοβαρό. Αφού παίρνεις αντιβίωση είσαι εντάξει. Κι εγώ πήρα 2 αντιβιώσεις στο α' τρίμηνο για ουρεόπλασμα (14 μέρες η πρώτη και 10 μέρες η δεύτερη). Το μωρό δεν παθαίνει τίποτα. Οι αντιβιώσεις αυτές είναι συμβατές με την εγκυμοσύνη.

 

Αυτό που νιώθεις είναι το βάρος της μήτρας και του εμβρύου που μεγαλώνουν και το βάρος αυτό πέφτει πάνω στα έντερα σου. Όσο περνούν οι μήνες θα είναι λίγο πιο έντονο. Μην σε αγχώνει αυτό.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...