Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΚΙΚΟΝΤΕ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ


Recommended Posts

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να γνωρίζει τον κύριο Γκικόντε ως γυναικολόγο ή ως ομοιοπαθητικό? Σκέφτομαι να δοκιμάσω να ρυθμίσω τον κύκλο μου με βότανα αντί για ορμόνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να δοκιμάσεις να ρυθμίσεις τον κύκλο σου με βότανα...ΑΛΛΑ... Ναι, τον γνωρίζω τον κύριο και έχω να σου πω πάρα πολλά αλλά δεν προλαβαίνω τώρα... Με π.μ. καλύτερα... Θα σου απαντήσω κάποια στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον είχα επισκεφτεί στο παρελθόν και είχα δοκιμάσει και θεραπεία για πολυκυστικές, αν και δεν χρειαζόταν. Είδα αρκετά εκεί εκεί μέσα που δεν μου άρεσαν καθόλου και είναι και λίγο ύποπτα..Καταρχήν αυτά τα βότανα ή όποια άλλα φάρμακα τα πάιρνεις από το ιατρείο του, δεν ξέρω καν αν πωλούνται στα φαρμακεία και δεν έχουν μέσα οδηγίες. Δεύτερον δεν είναι ομοιοπαθητικά, ο συγκεκριμένος γιατρός προωθεί κυρίως το σύστημα της αγιουρβέδα, αν έχεις ακουστά. Η ομοιοπαθητική είναι άλλο πράγμα και οι γιατροί που την εξασκούν δεν έχουν απαραίτητα ειδικότητες, η φιλοσοφία αυτής της θεραπευτικής προσέγγισης είναι γενικοτερα διαφορετική. Αν σε ενδιαφέρει έχω γιατρό δοκιμασμένο να σου προτείνω.Δεν είναι γυναικολόγος, είναι ομοιοπαθητικός και ξέρει πολύ καλά τη δουλειά του χωρίς να κοροιδευει τον κόσμο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που μου απαντήσατε. Βλέπετε έχω απογοητευτεί πολύ με το θέμα των πολυκυστικών, το οποίο πάει από το κακό στο χειρότερο, και με τους γιατρούς που θεωρούν οτι η μόνη λύση είναι να με ντοπάρουν στις ορμόνες. Δεν ξέρω πια τι να κάνω, και κάπου είχα διαβάσει οτι η ομοιοπαθητική βοηθάει σε θέματα υπογονιμότητας και μάλιστα είχα διαβάσει εδώ στο forum για ένα φυτό το agnus castus, είδα και τον εν λόγω κύριο στη τηλεόραση και νόμιζα οτι έχει να κάνει με ομοιοπαθητική.

Evang θα ήθελα αν μπορείς να μου συστήσεις τον ομοιοπαθητικό που αναφέρεις, ξέρεις αν έχει βοηθήσει άτομα που ήταν ίδια περίπτωση με εμένα?

Πασχαλίτσα αν κάποια στιγμή έχεις το χρόνο θα ήθελα να μου πεις αυτά που ξέρεις για τον συγκεκριμένο κύριο. Μάλλον είμαι ή πολύ ευκολόπιστη ή πολύ απογοητευμένη αφού ετοιμαζόμουν να κλείσω και ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πασχαλίτσα αν κάποια στιγμή έχεις το χρόνο θα ήθελα να μου πεις αυτά που ξέρεις για τον συγκεκριμένο κύριο. Μάλλον είμαι ή πολύ ευκολόπιστη ή πολύ απογοητευμένη αφού ετοιμαζόμουν να κλείσω και ραντεβού.

 

Μου τα είπε χθες εμένα προσωπικά και έφριξα :shock: :shock:Ένα θα πω "είναι πολύ τυχερή που έχει το παιδάκι της σώο και αβλαβές"!!!!!!!!

 

Έχει κάτι υποχρεώσεις αυτές τις μέρες θα σου στείλει πάντως μήνυμα.

 

Καλύτερα να απευθυνθείς σε ομοιοπαθητικό γιατρό, προσωπικά δεν έχω κάποιον να σου συστήσω, αλλά υπάρχουν σε άπειρα τοπικ εδώ μέσα κοπέλες που μπορούν, όπως έκανε η Evang!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σε όλες!

Παραλίγο κι εγώ να κλείσω ραντεβού με το συγκεκριμένο κύριο αλλά είπα να το ψάξω λίγο... Όποια έχει εμπειρία, ας μου στείλει pm.

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει βοηθηθεί στο θέμα της γονιμότητας από την ομοιοπαθητική; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο γιατρό;

 

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια καλημερα. Ηθελα κ εγω πληροφορίες για τον εν λόγω κύριο. Κυρίως ως γυναικολόγο θελω να μάθω. Οχι ως ομοιοπαθητικο. Ευχαριστω.

Επεξεργάστηκαν by Snoopaki85
Συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Stefania27, αν επιτρέπεται για ποιον λόγο ρωτάς για τον γιατρό αυτό στο θέμα "Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή"; Απ' ό,τι ξέρω, έχει κάνει μεταπτυχιακό στη Σύρο στην ομοιοπαθητική, ποια σχέση έχει με εξωσωματικές;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...