Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννετιστής!!!


Recommended Posts

Απο την μερα που γεννησα το μπομπιρακο μου τρεμω για την επισκεψη που πρεπει να κανουμε στο γεννετιστη!!!

Λογω καποιον μορφολογικων του χαρακτηριστικων κριθηκε απαραιτητο απο το παιδιατρο μας μια επισκεψη σε ενα τετοιον γιατρο....

Επισκεφτηκαμε νευρολογο οπου τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα και αναμενουμε και αυτο το ραντεβου για να βεβαιωθουμε οτι το πλασματακι μας ειναι καλα!!!!

Ελπιζω να πανε ολα καλα........

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ... ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΟΝΑΙ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ Ο ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΔΕ;ΈΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΙΑΤΑΣΗΣ ΔΕΞΙΑς ΚΟΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΑΣ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μπορουσε ακριβως να διευκρινιστει αν το παιδακι μας εχει καποιο προβλημα οπως πχ καποιο συνδρομο ο παιδιατρος μας ειπε πως αρχικα να τον παμε σ'ενα νευρολογο ωστε να δει τα αντανακλαστικα του, τις κινησεις του και μετα σέναν γεννετιστη!!!

Ευχομαι και για το δικο σου παιδακι να πανε ολα καλα!!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι το καλύτερο και όλα να πάνε καλά.

 

Να πάρεις μαζί σου φωτογραφίες, του μπεμπέ σου από νεογέννητο μέχρι τώρα, όπως επίσης να είσαστε προετοιμασμένοι για ερωτήσεις του γενεολογικού σας δέντρου. πχ πότε περπάτησε το παιδί της αδερφής/ κουνιάδας σου, πότε μίλησες εσύ/ σύζυγος/ ανήψια κλπ

 

Αν θέλεις έχω το τηλέφωνο του τμήματος γεννετικής του Αγ. Σοφία.

 

Μάλλον θα σου πει να κάνεις "καρυώτυπο" αν κρίνει ότι χρειάζεται.

 

 

........και από όλους εμάς μια προσευχή .......

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

εκει θα παω και μου εχει συστησει ο παιδιατρος μας μια γεννετιστρια ....

Επειδη εχω κανει αμνιοπαρακεντηση μου ειπαν να παρω τα αποτελεσματα...

Ευχαριστω παντως....

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γλυκό μου κοριτσάκι σας εύχομαι ό,τι καλύτερο για το μωράκι σας...καλά αποτελέσματα αν και είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι σούπερ! :D

 

1299784c3ufketkkd.gif

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1289360clookijeaq.gif

 

Χριστινάκι σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

όταν έκανες την αμνιοκέντηση δεν σου έδωσαν γνωμάτευση;;;

 

Μου εκαναν διαγνωση αλλα η αμνιοπαρακεντηση σε προδυλασσει απο το συνδρομο down και απο καποις εγκεφαλικες βλαβες ενω υπαρχουν παρα πολλα συνδρομα!!!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

μάλλον κάνουν διάγνωση μόνο για το σύνδρομο dοwn και για κανα δυο ακόμα πράγματα

όταν έκανα αμνιοκέντηση μου είχαν πει πως από τον καρυότυπο (τη δομή των χρωμοσωμάτων) μπορούν να διαγνωστούν περίπου 2.000 σύνδρομα :shock:

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι ο μπαμπας σε συνδυασμο με καποια πραγματα που εχει(πχ εχει σπασει αρκετες φορες χερια-ποδια), η γεννετιστρια εκρινε οτι εκεινος πρεπει να κανει καποιες εξετασεις...

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για το μωρό τι σας είπε. Υπάρχει πιθανότητα για κάποιο σύνδρομο, θα χρειαστεί να του κάνετε καρυώτυπο?

 

Αλήθεια πως ξεκίνησε η ιστορία, να πάτε σε γεννετιστή και όλη αυτή την ψυχική ταλαιπωρία που περνάτε, τι "διαφορετικό" είδε η παιδίατρος στο μπεμπέ σου;

 

Σε ρωτάω γιατί εμένα η άχρηστη παιδίατρος που είχα "δεν έβλεπε" τίποτα, μια παιδονευρολόγος είδε "μωσαϊκό", μογγολισμό, νοητική υστέρηση, τα κέρατά της τα δίφορα... ....και τελικά το παιδί μου είχε κρανοσυνοστέωση. Το οποίο είδε η γεννετήστρια και με παρέπεμψε στον ν/χ.

 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Το μωρακι μου γεννηθηκε με καποια χαρακτηριστικα οπως οτι τα αυτακια ηταν πιο χαμηλα απο το κανονικο, ανοιχτες ραφες κλπ και παρολο που στο νοσοκομειο που γεννησα μου ειπαν πως ολα αυτα ειναι θεμα κατασκευης, ο παιδιατρος που παρακολουθει το μικρακι μου για να διαπιστωθει 100%(οτι προκειται για θεμα κατασκευης και δεν οφειλεται σε καποιο συνδρομο ) με εστειλε σε νευρολογο & γεννετιστη..

Ο νευρολογος μας ειπε πως ειναι οκ, η γεννετιστρια για να βγαλει ακριβες πορισμα στελνει το μπαμπα μας για εξετασεις....

Οσον αφορα το καρυωτυπο επειδη εχω κανει αμνιοπαρακεντηση, προς το παρον δεν θα του παρει αιματακι....

Για να δουμε τι θα γινει απο εδω και περα.....

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

33017ff8pr7vcpi.gif

 

ευχομαι ολα καλα να πανε με το ζουζουνακι σου και θα πανε θα δεις δεν θα ειναι τιποτα παρα ενα ασχημο ονειρο ολο αυτο

 

Να εισαι καλα!!Ευχαριστω!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

γλυκό μου κοριτσάκι σας εύχομαι ό,τι καλύτερο για το μωράκι σας...καλά αποτελέσματα αν και είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι σούπερ! :D

 

1299784c3ufketkkd.gif

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Για το μωρό τι σας είπε. Υπάρχει πιθανότητα για κάποιο σύνδρομο, θα χρειαστεί να του κάνετε καρυώτυπο?

 

Αλήθεια πως ξεκίνησε η ιστορία, να πάτε σε γεννετιστή και όλη αυτή την ψυχική ταλαιπωρία που περνάτε, τι "διαφορετικό" είδε η παιδίατρος στο μπεμπέ σου;

 

Σε ρωτάω γιατί εμένα η άχρηστη παιδίατρος που είχα "δεν έβλεπε" τίποτα, μια παιδονευρολόγος είδε "μωσαϊκό", μογγολισμό, νοητική υστέρηση, τα κέρατά της τα δίφορα... ....και τελικά το παιδί μου είχε κρανοσυνοστέωση. Το οποίο είδε η γεννετήστρια και με παρέπεμψε στον ν/χ.

 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά

Τι να πω απο ενα απλο σχετικα προβλημα (κρανοσυνοστεωση) τοσες διαγνωσεις που σε στελνουν.

Και λεω απλο γιατι αντιμετωπιζεται για να μην παρεξηγηθω.

Τελικα η γνωμη δευτερου τριτου και τεταρτου γιατρου χρειαζεται.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Marilia συμφωνώ μαζί σου, δυστυχώς σε πέντε παιδιάτρους είχα πάει, χώρια αυτή που πήγαινα κάθε μήνα στο γιατρείο της. Δεν ήξερα ότι οι παιδίατροι πλέον έχουν ειδικότητες, δηλ. έπρεπε να πάω σε παιδονευροχειρούργο. Ούτε τι εστί Παίδων.

 

Η κρανοσυνωστέωση είναι απλό (εγώ το θεωρώ σαν βγάλσιμο ελιάς σε σχέση με όσα είδα και κατόπιν διάβασα) αρκεί να χειρουργηθεί μέχρι 7 μηνών και όχι 17 που το χειρουργήσαμε εμείς με μόνο "κόστος" το αισθητικό αποτέλεσμα επιτυχία 75%. Δόξα τω Θεώ που δεν είχαμε άλλα μόνιμα προβλήματα πέραν της εμφάνισης.

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...