Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι γίνεται με αυτά τα γάλατα..


Recommended Posts

Kales moy mamades na rwthsw kati...Exw ena agoraki 3 mhnwn kai exei 15 meres poy stamathsa ton 8hlasmo...Exasa ton rwto moy 3aderfo 24 xronwn kai katalavenete,moy kophke to gala apo thn stenaxwria kai to sok...3ekinhsa kai toy dinw to frisolac giati ayto dinane sthn klinikh poy gennhsa kai to ninaki moy to pinei...H paidiatros moy eipe na toy dinw to aptamil ths milupa...Enas 8eios moy giatros moy eipe na toy dinw to s-26 gold,lene oti s'ena panellhnio paidiatriko synedrio bgalane oti to s-26 gold einai to kalytero...Bgale akrh,telika ap'oti katalava o ka8enas proteinei thn etaireia poy synergazete...Ti na kanw???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mirto μου το ακουσα κι εγω οτι το s-26 ειναι πολυ καλο γαλα εγω βεβαια του δινω το novalac αυτο μου προτεινε η γιατρος μας και οι γιατροι προτινουν παντα τις εταιριες που συνεργαζονται αυτο ειναι σιγουρο.

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου...

Γνώμη μου είναι να του δίνεις το γάλα που ήδη πίνει εφόσον δεν του προκαλεί πρόβλημα. Γιατί να αλλάξεις;;;Σε όποιον ρωτήσει γιατί δεν του δίνεις το ένα και το άλλο να τους πεις ότι δοκίμασες και το μωρό δεν το πίνει. Έτσι θα σταματήσουν! :)

 

ΥΓ. Το γάλα δεν κόβεται από στεναχώρια. Αν θέλεις μπορείς να ξαναθηλάσεις. Αν το επιθυμεις, επικοινώνησε με την Αγλαΐα, ή θέσε το ερώτημα στο τοπικ θηλασμός.

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ και εκεί έδιναν FRISOLAC. Κατόπιν η παιδίατρος είπε να συνεχίσουμε με αυτό και καθώς το μωρό ειναι δυσκοίλιο το συνδιαζουμε με το FRISOLAC COMFRORT. Μέχρι στιγμής (2 μηνών) το μωρό δεν έχει πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΑ ΤΟ FRISOLAC ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΔΙΝΟΥΜΕ TO FRISOMEL ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΘΡΕΦΤΑΡΙΑ ΕΓΙΝΑΝ.MHN AKOYΣ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΟ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΒΑΡΟΣ.

line_flow_rose_beg_xbliz34_time_1208577600_text_cfc920c4c9c4d5cccfd5cbc5d320ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Loipon dokimasa me ton mpempoylh na 3ana8hlasw...epi mia bdomada to ebaza to paidi sto sth8os gia na faei alla xtypiotan giati den katevaza gala...den xortaine...pantws to prospa8hsa poly kai me ypomonh giati eimai yper toy 8hlasmoy...eytyxws exw merika apo8emata sthn katapsy3h kai toy dinw apo'kei merika geymata...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, στα νοσοκομεία δίνονται τα γάλατα που λαμβάνονται μετά από μειοδοτικούς διαγωνισμούς με συγκεκριμένες προδιαγραφές. Και κατά καιρούς αλλάζουν. Για παράδειγμα, όταν γέννησα εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ, δεν δίναν Frisolac.

Στα μικρά έδωσα Frisolac, Frisomel, Frisogrow, κατόπιν σύστασης παιδιάτρου. Δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα με το γάλα, το δέχτηκε μιά χαρά το στομαχάκι τους.

 

Στα πολύ επώνυμα γάλατα, οι διαφορές είναι μικρές. Είναι πως θα το δεχτεί ο οργανισμός του παιδιού. Δεν υπάρχει το απολύτως καλύτερο γάλα.

Δέστε αυτό

http://www.pediatrics-uoa.edu.gr/pub/pdf/dimosieuseis/galata_kremes.pdf

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...