Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει για παιδίατρο...


arma

Recommended Posts

Μέχρι τις 27 του μήνα θα έχω γεννήσει αλλά δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα ποιον παιδίατρο να διαλέξουμε. Έχω αποκλείσει της αδερφής μου και της κουνιάδας μου που έχουμε σαν γνωστούς γιατί κάποια πράγματα δεν μας άρεσαν.Έτσι αποφασίσαμε να πάμε στα τυφλά. Έχουμε δυο υπ'οψιν αλλά δεν τις έχουμε πάρει τηλέφωνο. Και ήθελα να ρωτήσω: μετά από πόσες μέρες αφού βγούμε από το μαιευτήριο γίνεται συνήθως η πρώτη εξέταση? Επίσης εάν έχετε να προτείνετε κάποιον...καλοδούμενο. Μένω στο Περιστέρι, αν έχει κάποια από εσάς στην περιοχή ή στις γύρω περιοχές ας μου δώσει τα φώτα της!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Arma,

 

εμείς όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο μας είπαν ότι σε 2-3 μέρες θα πρέπει να δει το μωρό παιδίατρος για την πρώτη εξέταση.

Το μωρό μου δεν είχε κάποιο πρόοβλημα ευτυχώς --αλλά έτσι κάνουν πάντα προληπτικά.

 

Έτσι κι έγινε. Κανόνισα και ήρθε η παιδίατρος στο σπίτι.

 

Όσο για παιδίατρο, δυστυχώς η δικιά μου δεν θα σου κάνει γιατί μένουμε μακριά.

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου συστήσω και τον δικό μου παιδίατρο

έχει ιατρείο στην Πετρούπολη (δίπλα στην πλατεία Πετρουπόλεως) και είναι και πολύ οικονομικός (παίρνει 30 στο ιατρείο και 50 αν έρθει σπίτι)

Είναι παιδίατρος του Μητέρα, αν γεννήσεις εκεί, ίσως τον έχεις έτσι κι αλλιώς

Εμένα μου τον σύστησε μια φίλη που ήταν ευχαριστημένη

Εγώ για την ώρα δεν έχω αποφασίσει αν είμαι ευχαριστημένη ή όχι

Εν καιρώ.. :lol:

 

ο παιδίατρος πάντως καλό είναι να έρθει μία δυο μέρες μετά που θα πας σπίτι

θα εξετάσει το μωρό εξονυχιστικά και θα σου δώσει και οδηγίες συμβουλές που θα τις χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι ευχαριστείς καλέ !!1

το πιο σημαντικό είναι να σε καλύπτει ο παιδίατρος σου ..και κάτι που μου είχε πει εμένα ο δικός μου όταν τον είχα πρήξει στις ερωτήσεις είναι οτι < μην ανυσυχείς εξάλου μαζί έχουμε να μεγαλώσουμε σωστά ένα παιδί>

 

κατάλαβα εκείνη την στιγμή οτι πραγματικά ενδιαφέρεται για τα παιδάκια μου αλλά και για την δική μου ηρεμία και γαλήνη...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα Θεσσαλονικιές πείτε κι εσείς για παιδίατρο γιατι δεν ξέρω κανέναν και δεν έχω ψάξει ακόμη!

Εγώ μένω Νέα Κρήνη οπότε κάποιον εδώ ή στην Καλαμαριά θα με βόλευε. Να είναι καλός με ενδιαφέρει, να εξετάζει καλά και όχι επιφανειακά πράγματα. ααααααααααααααα και να μου πείτε και πόσο σας παίρνει στο Ιατρείο και στο σπίτι :D Ευχαριστώ πολύ

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Sardelaki, στην περιοχή είναι η Πατσούρου, στην Σοφούλη. Δεν έχω πάει σε αυτήν, λόγω απόστασης δεν με βόλευε, αλλά μου τη σύστησε και η γυναικολόγος μου και μια φίλη μου, πάει το παιδάκι της σε αυτήν. Προωθεί πάρα πολύ το θηλασμό και νομίζω ότι δίνει και ομοιοπαθητικά φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Sardelaki, στην περιοχή είναι η Πατσούρου, στην Σοφούλη. Δεν έχω πάει σε αυτήν, λόγω απόστασης δεν με βόλευε, αλλά μου τη σύστησε και η γυναικολόγος μου και μια φίλη μου, πάει το παιδάκι της σε αυτήν. Προωθεί πάρα πολύ το θηλασμό και νομίζω ότι δίνει και ομοιοπαθητικά φάρμακα.

 

Ευχαριστώ πολύ...

άλλες κοπέλες απο Θεσσαλονίκη δεν έχουν να προτείνουν κάποιον γιατρό;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sardelaki... και η Αγλαϊα προτείνει Πατσούρου δαγκωτό και με κλειστά μάτια πάντως! Γιατι εκτός από την ΣΩΣΤΗ προώθηση του θηλασμού για μένα μετράει να μη φορτώνει ο παιδίατρος χωρίς λόγο και άσκοπα φάρμακα και αντιβιώσεις τα παιδιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Sardelaki... και η Αγλαϊα προτείνει Πατσούρου δαγκωτό και με κλειστά μάτια πάντως! Γιατι εκτός από την ΣΩΣΤΗ προώθηση του θηλασμού για μένα μετράει να μη φορτώνει ο παιδίατρος χωρίς λόγο και άσκοπα φάρμακα και αντιβιώσεις τα παιδιά μας!

 

είναι πολύ βασικό αυτό βέβαια...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

σαρδελακι ο δικος μου μενει στην περιοχη σου,κρηνη αλλα το ιατρειο του ειναι εδω ευκαρπια σε μενα.ερχεται και στο σπιτι οτι ωρα θες.

στο ιατρειο περνει 30 ευρω και στο σπιτι 40.εγω ειμαι ευχαριστημενη μεχρι τωρα.αν θες τα στοιχεια του στειλε μου ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites

Pegi θέλω κι εγώ τα στοιχεία του γιατρού

 

sardelaki σκέψου το για την Πατσούρου.Αν δεν έμενα στην άλλη άκρη της πόλης θα πήγαινα σε αυτήν σίγουρα!Μη σου πω οτι και τώρα το σκέφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

Pegi θέλω κι εγώ τα στοιχεία του γιατρού

 

sardelaki σκέψου το για την Πατσούρου.Αν δεν έμενα στην άλλη άκρη της πόλης θα πήγαινα σε αυτήν σίγουρα!Μη σου πω οτι και τώρα το σκέφτομαι..

 

Λες ε; Ας γράψει κάποια κοπέλα που την έχει σαν παιδίατρο τις εντυπώσεις της. Κάνει επισκέψεις κατ΄οίκον;

Επίσης θέλω και τιμές επίσκεψεις σε Ιατρείο και σε σπίτι! Ευχαριστώ!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για Πετρούπολη πολύ καλή είναι και η Τερζάκη girls, εάν και ίσως σε κάποιους να φαίνεται ακριβή , (εάν δεν έχετε ταμείο που καλύπτει επισκέψεις στο σπίτι)

 

Πάντως είναι εξαρετικά σχολαστική , στηρίζει τον μητρικό θηλασμό, δεν χορηγεί για ψύλλου πήδημα φάρμακα (αλλά θα τα δώσει εκεί που χρειάζεται ) και γενικά μας έχει βάλει σε ένα σύστημα που προλαμβάνουμε αντί να αναγκαστούμε να θεραπεύουμε...

Link to comment
Share on other sites

Όπως μου είπαν τα κορίτσια έχω υπόψιν μου την Πατσούρου...παρόλα αυτά θα ήθελα να μου πείτε για παιδίατρο σε Καλαμαριά ή Κρήνη...θέλω να είναι απόσταση που μπορώ να πάω άνετα και με τα πόδια και να μην χρειάζεται οπωσδήποτε αυτοκίνητο, ψάξιμο πάρκινγκ κτλ...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι μου,

εγώ θα προτιμούσα έναν καλό γιατρό και ας ήταν και στον Εύοσμο.

Βέβαια εσύ ξέρεις, αλλά έχε υπόψη σου ότι πολλά θεματάκια θα σου τα λύνει από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι μου,

εγώ θα προτιμούσα έναν καλό γιατρό και ας ήταν και στον Εύοσμο.

Βέβαια εσύ ξέρεις, αλλά έχε υπόψη σου ότι πολλά θεματάκια θα σου τα λύνει από το τηλέφωνο.

 

Ναι ε;;;

Βρε κι εγώ θα το προτιμούσα, αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω δίπλωμα οπότε θα πρέπει πάντοτε να περιμένω τον άντρα μου για να πάω π.χ. το μωρό στον παιδίατρο :(

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχετε να προτείνετε κάποιον παιδίατρο στα βόρεια προάστια? μένω ν. ιωνία και αυτό που με ενδιαφέρει πολύ είναι να υποστηρίζει πραγματικα τον μητρικό θηλασμό. με χίλια θα πήγαινα στην πατσούρου (έχω διαβάσει τα βιβλία της και κατενθουσιαστικα) αλλά δυστυχώς είναι στη θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σαρδελάκι μου,

εγώ θα προτιμούσα έναν καλό γιατρό και ας ήταν και στον Εύοσμο.

Βέβαια εσύ ξέρεις, αλλά έχε υπόψη σου ότι πολλά θεματάκια θα σου τα λύνει από το τηλέφωνο.

 

Ναι ε;;;

Βρε κι εγώ θα το προτιμούσα, αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω δίπλωμα οπότε θα πρέπει πάντοτε να περιμένω τον άντρα μου για να πάω π.χ. το μωρό στον παιδίατρο :(

 

Και εμείς στην αρχή αυτό σκεφτήκαμε: ότι η Πατσούρου είναι μακριά και ενώ αρχικά πήγαμε σε αυτήν, μετά πήγαμε σε μία άλλη στο κέντρο και μετά από 5 μηνες γυρίσαμε στην Πατσούρου τρέχοντας. Προσωπικά, δε θεωρώ ότι η απόσταση είναι τεράτιο πρόβλημα. Και δεν είσαι και τρελά μακριά. Για εμένα η Πατσούρου είναι ο άγγελός μας που μας έβγαλε από πολλές δύσκολες φάσεις που δεν αφορούσαν μόνο το ιατρικό θέμα αλλά και το θέμα συμβίωσης με ένα μωρό τις σχέσεις του ζευγαριού κτλ. Παίρνει 50 ευρώ την επίσκεψη, αλλά δεν είναι τσάτρα πάτρα, που οι άλλοι γιατροί βλέπουν το παιδί ως παθογόνο οργανισμό. Άσε που η Πατσούρου έχει το ΄τελειο ιατρείο για μωρό. Σε όλους τους άλλους γιατρούς υπάρχει μία αίθουσα αναμονής. Σ΅την Πατσούρου άλλη ώρα έρχονται τα άρρωστα, άλλη τα βρέφη και σε άλλα δωμάτια θα μπουν οι μαμάδες π[ου θηλάζουν σε άλλα οι μαμάδες για τα εμβόλια και αλλού τα άρρωστα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΟΥΔΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ,ΤΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΜΩΡΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΑΦΡΥ ΧΕΡΙ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΗΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ,ΠΑΙΡΝΕΙ 40Ε στο ιατρειο που ειναι στην πυλαια,στο σπιτι δεν ξέρω.

αν μπορει μια απο τις κοπελες που έχει τα στοιχεία της πατσούρου να μου ta στείλει pm

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα arma. εγω μενω κολωνο και η παιδιατρος μου ειναι γ σεπτεμβριου.πολυ καλη,ερχεται σπιτι,δεν δινει ευκολα φαρμακα,εξηγει τα παντα.σου στελνω πμ αν θες

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κορίτσια;

Γνωρίζει καμία έναν καλό παιδίατρο στην περιοχή Ηλιούπολης (Αττικής); με τα προσόντα που περιγράψατε εδώ στο φόρουμ - να υποστηρίζει μητρικό θηλασμό, να μην δίνει αντιβίωση για το παραμικρό κλπ.

Ευχαριστώ σε όλες τις μανούλες με τις πολύτιμες συμβουλές τους! :D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ενδιαφέρομαι για παιδίατρο στις περιοχές Χολαργού-Παπάγου-Αγ.Παρασκευή.

Όποια γνωρίζει κάποιον εκ πείρας παρακαλώ να μου πει λεπτομέρειες.

 

Ευχαριστώ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...