Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΝΕΑ ΑΝΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΕΑ;


Kelly25

Recommended Posts

Εγώ, η Άννα Παναγιωταρέα

Και ξεκινάμε: Η σημερινή γυναίκα έχει καταντήσει πια να είναι η Σούπερ Γυναίκα. Κοροϊδεύεις;

Είναι γυναίκα, σύζυγος, μάνα, εργαζόμενη, νοικοκυρά. Και όλα αυτά πρέπει να χωρέσουν σε ένα και μόνο 24ωρο.

Πως είναι μια τυπική ημέρα; Ξυπνάς από τα χαράματα για να φτιάξεις το σπίτι σου ώστε να είναι καθαρό και να μην έχεις να το καθαρίσεις το βράδυ, και να κάνεις και ένα φαγητό της προκοπής. Στην συνέχεια θα ασχοληθείς με το παιδί σου, μέχρι που θα έρθει η ώρα να πάς για δουλειά οπότε ή θα το κρατήσει η γιαγιά ή babysitter. Όμως για να πάς στην δουλειά δεν θες κάνα σαραντάλεπτο με τα νεύρα σου να αρχίζουν να χτυπάνε κόκκινο; Και όταν φτάνεις έχεις αργήσει και λίγο, και δεν φτάνει που δεν έχεις προλάβει να πιεις και καφέ, έχεις και τον διευθυντή σου να σε κοιτάζει με αυτό το άγριο θυμωμένο βλέμμα.

Αφού δουλέψεις λοιπόν 8 με 9 ώρες, πάς τρέχοντας σπίτι, αφού το μικρό σου αγγελούδι σου έχει λείψει πολύ. Με αυτά και με αυτά, η ώρα έχει πάει έξι το απόγευμα.. Πάς λοιπόν και με το που ανοίγεις την πόρτα έρχεται και το μεγάλο σοκ. Όλο το σπίτι να είναι σε κατάσταση βομβαρδισμού, το παιδί να σου κάνει μούτρα που έλειπες τόσες ώρες, να έχουν στεγνώσει τα ρούχα και να πρέπει να τα σιδερώσεις και εκτός των άλλων το βράδυ να έχεις έξοδο με τον καλό σου.

Είσαι στα όρια κρίσης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό και που το διαβάζεις μονο παθαίνεις κρίση....

Που να τα κάνεις κιόλας - που όλες τα κάνουμε αλλά με διαφορετική σειρά.

 

Η "έξοδος με τον καλό μας" ... δεν "παίζει" εδώ και μήνες!!!!

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Κρίση όχι; Γιατί για δές και το αυτό..χιχιχιχι...

 

Τουλάχιστον, εγώ έχω να το λέω: συγκαταλέγομαι στις τυχερές. Γιατί μπορεί να τρέχω σαν την τρελή όλη την μέρα αλλά είμαι ευτυχισμένη. Έχω έναν υπέροχο άντρα που δεν θα γκρινιάξει άμα δεν μαγειρέψω, αντιθέτως που ακόμα και όταν είναι ρετάλι από την κούραση και αρχίζω και παραπονιέμαι θα με ακούσει προσεκτικά και θα ανεχτεί και τα νεύρα μου. Έχω μια κόρη που ένα χαμόγελο της φτάνει για να ξεχάσω την κούραση, έχω μια δουλειά που μου αρέσει πολύ και δεν με κάνει να βαριέμαι και γενικά έχω μια ζωή που με γεμίζει. Αν αυτό δεν είναι ευτυχία, τότε τι είναι;

 

Πάντως να ξέρετε πως λίγη ώρα με τον σύντροφο μας χρειάζεται. Εμείς μια φορά την βδομάδα βγαίνουμε μόνοι. Και δεν είναι και πολύ, 4 φορές τον μήνα, και αλλάζουμε παραστάσεις...καί είμαστε ζευγάρι όχι μόνο γονείς.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ....μήπως η Μαίρη Παναγιωταρά? Αν εννοείς αυτήν του τραγουδιού...Το έχω εμπεδώσει τελευταία! :lol: Είναι το σουξέ της εποχής...

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...