Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόγραμμα Δημοτικών παιδικών σταθμών


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

τα κδαπ ειναι κεντρα δημιουργικης απασχολησης κατα βαση για ηλικιες 5-12χρ,νηπιο εως δημοτικο

το κλασικο κδαπ δ σας καλυπτει αυτην την στιγμη

ειναι μια λυση για εργαζομενους κυριως γονεις,να πηγαινουν τα παιδια μετα το σχολειο

συνηθως ειναι δυο ζωνες 1:30-5:30 κ 5:30-9:30

εκει τρωνε το φαγητο απο το σπιτι,διαβαζουν,κ εχουν κ καποιες δραστηριοτητες.πχ η κορη μου πηγαινε σε ενα που ειχαν μαγειρικη,γυμναστικη.αλλα δ ηταν στανταρ ωρες,κ μερες

ειναι πιο διευρυμενα απο τα κεντρα μελετης

καποια εχουν ρομποτικη.ο ανηψιος μου παει σε ενα μονο στην ρομποτικη μια ωρα την εβδομαδα

παντως σιγουρα οι δημοτικοι σταθμοι κ τα κδαπ δ ειναι το ιδιο.πιθανον τα ειδες μαζι γτ κανεις μαζι αιτησεις για βαουτσερ.καποιοι δημοι εχουν κ δικα τους κδαπ(υπαρχουν ο για αμεα),ο δημος μας εχει,οι θεσεις πολυ περιορισμενες,νομιζω ειναι δωρεαν.τα κανονικα ιδιωτικα δ τα λες κ φθηνα

δ ειναι σαν μια δραστηριοτητα,αλλα ουτε κ σαν παιδικος.

ισως μπερδευτηκες με αυτο που εγραψε η ντινα.ψαξε για κεντρα δημιουργικης απασχολησης νηπιων να εχει απο 3χρ,δ ειναι ιδιο με το κδαπ που ακουγεται συνεχεια

(προσωπικα αυτα ξερω,δ ξερω αν μου λειπει καποια πληροφορια.κ βαση επαρχιας τι εχουμε)

 

Ευχαριστώ!

Θα ρωτήσω κόσμο από εδώ για να τα ξεμπερδεψω. Κάποιοι γονείς στις κούνιες μας είπαν περίπου ο,τι κι εσύ. Αλλά μετά είδα τη σελίδα τους στο fb ας πουμε, που λέγεται "παιδικοί σταθμοί δήμου τάδε-κδαπ τάδε". Μαζί δηλαδή. Και στο google βρήκα ανακοινώσεις για τα δύο μαζί, που η υπογραφή γράφει "η πρόεδρος του ΝΠΔΔ".

 

Αν και δεν με απασχολεί μάλλον ακόμα, σε αυτά τα κδαπ δηλαδή πάνε μόνο αν δεν μπορεί να είναι ο γονιός μαζί τους μετά το σχολασμα; Κάτι σαν το ολοημερο ας πούμε; Ή μπορείς να το πας απλά για δραστηριότητες όπως σε κάθε άλλη δραστηριότητα; Ακόμα κι αν είσαι διαθέσιμος δηλαδή εννοώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

Ευχαριστώ!

Θα ρωτήσω κόσμο από εδώ για να τα ξεμπερδεψω. Κάποιοι γονείς στις κούνιες μας είπαν περίπου ο,τι κι εσύ. Αλλά μετά είδα τη σελίδα τους στο fb ας πουμε, που λέγεται "παιδικοί σταθμοί δήμου τάδε-κδαπ τάδε". Μαζί δηλαδή. Και στο google βρήκα ανακοινώσεις για τα δύο μαζί, που η υπογραφή γράφει "η πρόεδρος του ΝΠΔΔ".

 

Αν και δεν με απασχολεί μάλλον ακόμα, σε αυτά τα κδαπ δηλαδή πάνε μόνο αν δεν μπορεί να είναι ο γονιός μαζί τους μετά το σχολασμα; Κάτι σαν το ολοημερο ας πούμε; Ή μπορείς να το πας απλά για δραστηριότητες όπως σε κάθε άλλη δραστηριότητα; Ακόμα κι αν είσαι διαθέσιμος δηλαδή εννοώ.

κοιτα εγω εκανα αιτηση για βαουτσερ κ την πηγα,χωρις να δουλευω.αν ηταν να πληρωνα δ θα το εκανα,θα προτιμουσα μια δραστηριοτητα,να κανει κτ συγκεκριμενο

δ χρειαζεται να δουλευεις,εννοειται.απλα ηθελα να σου πω οτι ειναι εναλλακτικη ας πουμε για το ολοημερο.γτ συνηθως στα ολοημερα ειναι απλα φαι,διαβασμα(κ αυτο αναλογα)κ διαλλειμμα

σκεψου οτι δ εχουν ολα τα σχολεια ολοημερο.κ φυσικα το κδαπ ειναι πολυ περισσοτερη ωρα

βεβαια καποιος θα πρεπει να παρει το παιδι κ να το παει στο κδαπ,γτ αυτα που εχουμε εδω δ εχουν μεταφορα παιδιου

καταλαβα ακριβως τι εννοεις.κ εμας ετσι ειναι στο δημο οταν ρωτας για βαουτσερ,στον ιδιο τομεα ρωτας για παιδικους κ κδαπ,η ιδια υπαλληλος με εξυπηρετησε πριν 2-3χρ οταν εκανα παραλληλα αιτηση για παιδικο για τον γιο μου κ κδαπ για την κορη μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...