Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ;


frinda

Recommended Posts

Να μην εχεις αγχος, ειναι σαν τον γυναικολογο, εχουν ακουσει τοσα απο τους πελατες τους και μεσα στα δικαστηρια... εσενα θα κρινει? :)

Πας και λες για τι ενδιαφερεσαι και λες την ιστορια σας. Σε ρωτανε κι αυτοι και σε καθοδηγουν στο να παρουν τις πληροφοριες που χρειαζονται.

Το φυλο δεν εχει σημασια, καλος δικηγορος να ειναι και να σου ταιριαζει εσενα, να μπορειτε να συνενοηθειτε να καταλαβαινει ακριβως τι θες να πετυχεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο δικό μου δικηγόρο όταν τον συνάντησα και του είπα οτι είμαι εκεί γιατί πιστεύω οτι ο γάμος μου δε γίνεται να προχωρήσει με ρώτησε αμέσως να μάθει το γιατί.Όποτε άκουσε την ιστορία.Τους βοηθάει και για την υπόθεση,αλλά και για να δουν αν υπάρχει περίπτωση να σωθεί η κατάσταση.Ο δικός μου αυτό μου έδωσε να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

παντος οσο περναει ο καιρος λεω θα ξεθυμανει ο θυμος μου.....αλλα ειλικρινα αυτος ο ανθρωπος με φερνει στα ορια μου...

ειναι δυνατον να μου λεει "το τι κανεις εσυ δεν με ενδιαφερει ουτε ασχολουμαι με εσενα" και μετα να λεει μονο για το παιδι με ενδιαφερει και νοιαζομαι!!!!

εεεεεεεεεε πως σε ενδιαφερει βρε καραγκιοζη :evil::evil::evil::evil:

που σηκωθηκες και πηγες σε αλλη χωρα οταν ητανε 20 ημερων?

γυρνανε τα μυαλα μου οταν τα ακουω αυτα

με εφαγε τα αυτια δωσε λογαριασμο να βαζω λεφτα και λογο δουλειας καθυστερουσα και με ζαλιζε καθε μερα....

του δινω τον λογαρισμο και απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση για λεφτα

τι να πω ειλικρινα οταν τον δω στην βαφτιση μου ρχεται να τον φτισω μπροστα σε ολους να γινει ρομπα ο μ%%$^κας

ε ρε κατι παλιο%$%$# που υπαρχουν

ντιπ στραβωμαρα ειχα

καρναβαλι ε καρναβαλι

Link to comment
Share on other sites

παντος οσο περναει ο καιρος λεω θα ξεθυμανει ο θυμος μου.....αλλα ειλικρινα αυτος ο ανθρωπος με φερνει στα ορια μου...

ειναι δυνατον να μου λεει "το τι κανεις εσυ δεν με ενδιαφερει ουτε ασχολουμαι με εσενα" και μετα να λεει μονο για το παιδι με ενδιαφερει και νοιαζομαι!!!!

εεεεεεεεεε πως σε ενδιαφερει βρε καραγκιοζη :evil::evil::evil::evil:

που σηκωθηκες και πηγες σε αλλη χωρα οταν ητανε 20 ημερων?

γυρνανε τα μυαλα μου οταν τα ακουω αυτα

με εφαγε τα αυτια δωσε λογαριασμο να βαζω λεφτα και λογο δουλειας καθυστερουσα και με ζαλιζε καθε μερα....

του δινω τον λογαρισμο και απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση για λεφτα

τι να πω ειλικρινα οταν τον δω στην βαφτιση μου ρχεται να τον φτισω μπροστα σε ολους να γινει ρομπα ο μ%%$^κας

ε ρε κατι παλιο%$%$# που υπαρχουν

ντιπ στραβωμαρα ειχα

καρναβαλι ε καρναβαλι

τουλαχιστον γλιτωσες και να κοιταξεις να ξαναφτιαξεις τη ζωη σου! ολοι κανουν λαθη, δεν εισαι η πρωτη ουτε η τελευταια. εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου να βρεις αυτο που ψαχνεις και να γινεις ευτυχισμενη με το μωρακι σου. και στη βαφτιση να δειξεις ανωτεροτητα και να σκεφτεται τι εχασε!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον γλιτωσες και να κοιταξεις να ξαναφτιαξεις τη ζωη σου! ολοι κανουν λαθη, δεν εισαι η πρωτη ουτε η τελευταια. εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου να βρεις αυτο που ψαχνεις και να γινεις ευτυχισμενη με το μωρακι σου. και στη βαφτιση να δειξεις ανωτεροτητα και να σκεφτεται τι εχασε!!!!:lol:

 

Συμφωνω agapoulini αλλα οταν σου γυριζει το ματι ξεφευγεις:rolleyes:....

Φασολάκι..Eισαι τυχερη π εφυγε μακρια μακαρι να το κανε κ με μενα αυτο και να γεννουσα ηρεμη τελικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω agapoulini αλλα οταν σου γυριζει το ματι ξεφευγεις:rolleyes:....

Φασολάκι..Eισαι τυχερη π εφυγε μακρια μακαρι να το κανε κ με μενα αυτο και να γεννουσα ηρεμη τελικα

 

 

δεν ξερω αν εχεις γραψει κατι πιο πανω, αλλα τι σου κανει;

Link to comment
Share on other sites

σποριδιο εισαι παντρεμενη?

σε τι εχεις προβληματα?

 

Δεν ειμαι παντρεμενη εμεινα εγκυος στους 2 μηνες σχεσης αποφασισα να το κρατησω κ εκει ξεκινησαν ολα τα στραβα το πως ε ιμαι ακομα εγκυος εγω το ξερω κ δεν εχω αποβαλλει τωρα απλα συζω προσωρινα με τον πατερα του παιδιου δεν ξερω για ποσο ακομα ομως ειχαμε πει μεχρι Δεκεμβρη αλλα η κατασταση αρρωστημενη τωρα ειμαστε ξανα στο σταδιο δεν μου μιλαει στο ιδιο σπιτι. Δεν λεω οτι μονο αυτος εφταιξε σε ολο αυτο αλλα εχω δεχθει πολλα ειναι πολυ μπερδεμενη κ μεγαλη ιστορια 8 μηνων με πιεσεις κ στεναχωριες ..εδω δεν εχω κανει καμια αναφορα αλλα σε αλλα post για ανυπαντρες μητερες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι παντρεμενη εμεινα εγκυος στους 2 μηνες σχεσης αποφασισα να το κρατησω κ εκει ξεκινησαν ολα τα στραβα το πως ε ιμαι ακομα εγκυος εγω το ξερω κ δεν εχω αποβαλλει τωρα απλα συζω προσωρινα με τον πατερα του παιδιου δεν ξερω για ποσο ακομα ομως ειχαμε πει μεχρι Δεκεμβρη αλλα η κατασταση αρρωστημενη τωρα ειμαστε ξανα στο σταδιο δεν μου μιλαει στο ιδιο σπιτι. Δεν λεω οτι μονο αυτος εφταιξε σε ολο αυτο αλλα εχω δεχθει πολλα ειναι πολυ μπερδεμενη κ μεγαλη ιστορια 8 μηνων με πιεσεις κ στεναχωριες ..εδω δεν εχω κανει καμια αναφορα αλλα σε αλλα post για ανυπαντρες μητερες.

γιατι συνεχιζεις και μενεις μαζι του;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχεις γραψει κατι πιο πανω, αλλα τι σου κανει;

 

Το κυριοτερο μου μου δημιουργει ειναι να μου κανει την ψυχολογια χαλια καθε φορα οπως πιστευω κ γω το αντιθετο για εκεινον να μην λεω μονο την δικια μου πλευρα. Ολα τα αλλα αν ψαξεις να βρεις τι εχω γραψει κατα καιρους θα καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sporidio η οικογενεια σου που ειναι σε στηριζει?

σηκω και φυγε απο την στιγμη που δεν εισαστε παντρεμενοι εξαφανισου

με τετοια συμπεριφορα θα εχει και δικαιωματα μετα στο παιδι

με αυτα που διαβασα απλα μενετε σαν συγκατοικοι...για πιο λογο?

φυγε απο εκεινο το σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Φασολακι απο οτι εχω διαβασει κι εγω το sporidio εχει οικονιμικα προβληματα αλλα και προβλημα υγειας, το ιδιο και η μαμα της που ειναι και μεγαλη σε ηλικια, γιαυτο εδωσε μια ευκαιρια στον πατερα του παιδιου και μενουν μαζι.

Παντως εγω βρε sporidio δεν εχω καταλαβει γιατι δεν τα πατε καλα με τον συντροφο σου, ισως να μην θυμαμαι καλα, ναι μεν στην αρχη δεν ηθελε το παιδι αλλα μετα σου σταθηκε και ηθελε να βοηθησει. Τωρα παλι γιατι δεν μιλιοσαστε? Δεν ταιριαζετε μεταξυ σας τελικα ή δεν φερεται καλα εκεινος?

Link to comment
Share on other sites

Φασολακι απο οτι εχω διαβασει κι εγω το sporidio εχει οικονιμικα προβληματα αλλα και προβλημα υγειας, το ιδιο και η μαμα της που ειναι και μεγαλη σε ηλικια, γιαυτο εδωσε μια ευκαιρια στον πατερα του παιδιου και μενουν μαζι.

Παντως εγω βρε sporidio δεν εχω καταλαβει γιατι δεν τα πατε καλα με τον συντροφο σου, ισως να μην θυμαμαι καλα, ναι μεν στην αρχη δεν ηθελε το παιδι αλλα μετα σου σταθηκε και ηθελε να βοηθησει. Τωρα παλι γιατι δεν μιλιοσαστε? Δεν ταιριαζετε μεταξυ σας τελικα ή δεν φερεται καλα εκεινος?

 

Δεν ταιριάζουμε σαν ανρθωποι αλλος χαρακτηρας πιεστικος κ κομπλεξικος προς εμενα δεν μπορω να διανοηθώ οτι θα με με αυτον τον ανρθωπο κ θα ευτυχίσω συν οτι ο ερωτας χαθηκε πολυ νωρις οταν χτυπας στον αλλο οτι κανει κ γενκα ξεκινας με τσακωμους τι ερωτας να μεινει κ πως να συνηπαρξεις οτι κ να κανει ο αλλος μετα δεν φτανει.. ειναι παρα πολλα θα θελα πολυ να φυγω το κανω γιατι ολα γυρω μου ειναι χαλια κ δεν ειναι καλες οι προυποθεσεις βεβαια αν δεν αντεξω θατ ο κανω το παλευω ακομα:| ψυχολογικα ειμαι χαλια βεβαια αλλα πραγματικα παντα σε αδιεξοδο ερχομαι η μανα μου μπροει να μηνε ιναι πολυ μεγαλη αλλα ειναι πιο μωρο κ αποτο μωρο μου κ με διαφορα θεματα... απο την αλλη με τον αδερφο μου πρεπει να μπω σε μια οικογενεια του κ ζει κ στην αλλη ακρη. Ηθελα ναναι με το παιδι καποιους μηνες κ μετα θα χωριστουνε οι δρομοι μας εκανα προσπαθειες μηπως και φτιαξουνε τα πραγματα αλλα τπτ ουτε εγω μπορω να νιωσω αλλα κ εκεινος να αλλαξει.

 

Συν ολα αυτα π λες περι υγειας κ οικονομικων ισχυουν κ δεν μου αφηνουν πολλα περιθωρια να μεινω μονη,γενικως ειμαι μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα...

Link to comment
Share on other sites

Την θυμαμαι την ιστορια σου και ειναι οντως μια δυσκολη κατασταση δεν αντιλεγω αλλα βρε κοριτσι μου πρεπει να παρεις τα πανω σου!

Οτι εχω διαβασει απο εσενα μου βγαζει μια θλιψη, μια απαισιοδοξια, παντου δυσκολιες και πουθενα χαρα και λυσεις...(Ησουν παντα απαισιοδοξη ή τωρα με την εγκυμοσυνη σε εχει παρει απο κατω?)

Εφοσον δεν τον αντεχεις και δεν θα συνεχισετε μαζι τοτε γιατι περιμενεις μεχρι να γεννησεις? Και αφου γεννησεις που θα πας? Αν εχεις βρει μια λυση δηλαδη γιατι δεν το κανεις απο τωρα να νιωσεις καλυτερα?

Δεν τα λεω αυτα για να υποτιμησω τις δυσκολιες που αντιμετωπιζεις ουτε για να σε θιξω απλα στεναχωριεμαι που νιωθεις οτι εισαι σε αδιεξοδο και χαλια ψυχολογικα κι ας μην σε γνωριζω..

Ξαναπηγες σε ψυχολογο? Αν οχι πιστευω οτι πραγματικα θα σου κανει πολυ καλο, θα σε βοηθησει να βαλεις εστω τις σκεψεις σου και το τι θες σε μια ταξη.

Και ελπιζω να βλεπεις πλεον τον ερχομο του μωρου με περισσοτερη χαρα αποτι ελεγες παλιοτερα!

Οπως και να ειναι τα πραγματα, στο εχουν πει και αλλες, στο επιβεβαιωνω κι εγω, μολις γεννησεις θα παρεις πολυ δυναμη απο το μωρο σου, τα καλυτερα ερχονται, χαμογελα και φτιαξε τη ζωη σου οπως τη θες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σποριδιο μολις γεννησα ενοιωσα πολυ πιο δυνατη....

γι αυτο και μετα την γεννα και οταν ηταν 20 ημερων το μωρο ξεσκεπαστηκαν ολα και σηκωθηκε και εφυγε ο "πρωην"

και απο τοτε ειναι σαν να εχω γινει απο τσιμεντο...δεν με αγγιζει τιποτα..(με στηριζει ομως και η οικογενεια μου)

υψωσα τον τονο της φωνης μου οταν ενοιωσα απειλη(η μαμα μου απορησε)

μετα την γεννα νοιωθεις οτι πρεπει να προστατεψεις το πλασματακι σου ασχετα αν εισαι παντρεμενη ,χωρισμενη η ανυπαντρη....αυτο το συναισθημα σε κυριευει σαν μανα!!!!

οταν με το καλο ερθει η ωρα θα καταλαβεις τι σου λεω...τωρα πρεπει να προσπαθεις να εισαι υγιεις και ηρεμη...οτι νοιωθεις τα αισθανεται το φασολακι σου και ειναι κριμα και για τους δυο σας !!!

καλυτερα να πας στην μαμα σου η στον αδερφο σου(αν σου το προτεινε...γιατι νομιζω εχει οικογενεια)θα ηρεμησεις και μετα θα βαλεις σε ταξη τις σκεψεις σου και τα οικονομικα ...πανω σε ταραχη και στενοχωρια δεν μπορεις να καταληξεις στις αποφασεις που θες να παρεις....τις πραγματικες αποφασεις!

καντο τωρα πριν γεννησεις και θα δεις θα αλλαξουν πολλα

παρε το ρισκο.....!

Link to comment
Share on other sites

σποριδιο μολις γεννησα ενοιωσα πολυ πιο δυνατη....

γι αυτο και μετα την γεννα και οταν ηταν 20 ημερων το μωρο ξεσκεπαστηκαν ολα και σηκωθηκε και εφυγε ο "πρωην"

και απο τοτε ειναι σαν να εχω γινει απο τσιμεντο...δεν με αγγιζει τιποτα..(με στηριζει ομως και η οικογενεια μου)

υψωσα τον τονο της φωνης μου οταν ενοιωσα απειλη(η μαμα μου απορησε)

μετα την γεννα νοιωθεις οτι πρεπει να προστατεψεις το πλασματακι σου ασχετα αν εισαι παντρεμενη ,χωρισμενη η ανυπαντρη....αυτο το συναισθημα σε κυριευει σαν μανα!!!!

οταν με το καλο ερθει η ωρα θα καταλαβεις τι σου λεω...τωρα πρεπει να προσπαθεις να εισαι υγιεις και ηρεμη...οτι νοιωθεις τα αισθανεται το φασολακι σου και ειναι κριμα και για τους δυο σας !!!

καλυτερα να πας στην μαμα σου η στον αδερφο σου(αν σου το προτεινε...γιατι νομιζω εχει οικογενεια)θα ηρεμησεις και μετα θα βαλεις σε ταξη τις σκεψεις σου και τα οικονομικα ...πανω σε ταραχη και στενοχωρια δεν μπορεις να καταληξεις στις αποφασεις που θες να παρεις....τις πραγματικες αποφασεις!

καντο τωρα πριν γεννησεις και θα δεις θα αλλαξουν πολλα

παρε το ρισκο.....!

 

Μακαρι να γινω απο τσιμεντο αλλα που... μεχρι στιγμης τπτ κ που υψωσα λιγο την φωνη μου εγω βγαινω που ειχα συμπεριφορα λαθος μονο εκεινος εκανε προσπαθειες εγω ημουν η ψευτικη κλπ

Το οτι εβαλε το χερι του για να το καταφερει αυτο δεν το βλεπει! χτυπαει τα παντα οσα εκανε οπως επισης οτι ατομα με επιληψια δεν θα πρεπει αν κανουν παιδια κ για να φυγει τωρα θελει τα λεφτα της εγγυησης γιατι κ καλα εκεινος δεν θελει αν φυγει .....(με ποιανουν τα γελια γιατι συχαινεται την αθηνα) η αν φυγω εγω να του δινω το μισο ενοικιο μεχρι να ληξει το συμβολαιο:evil:

Η λυση π χω ειναι η να ερθει ο αδερφος μου με την οικογενεια του σαυτο το σπιτι δηλ 5 ατομα συνολο μαζι με μενα κ το μωρο αργοτερα σε 76 τμ κ οχι πολυ καταλληλο σπιτι λογω παλαιοτητας η να βρουμε αλλο σπιτι γιατι εκει π μενει ο αδερφος μου δεν παιζει να μεινω εχει πολυ υγρασια κ εκει δεν χωρανε ταπραγματα κ ας ειναι πιο μεγαλο λιγο το σπιτι. στην μανα μου δεν παιζει να μεινω μενει σε ξενωνα κ θα βρει πατημα να μου παρει ισως το παιδι αργοτερα π αυτο παλι μου το πε προσφατα παλι ενω ηταν διαφορετικα ειχε πει κ οτι θ αμε βοηθουσε κλπ Γενικα λεει κ ξελεει :evil: ΜΙα κατασταση αρρωστη κ εμενα στο κενο κ στην απελπισια κ να χτυπαω το κεφαλι μου που το κρατησα κ μπηκα σε ολη αυτη την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Την θυμαμαι την ιστορια σου και ειναι οντως μια δυσκολη κατασταση δεν αντιλεγω αλλα βρε κοριτσι μου πρεπει να παρεις τα πανω σου!

Οτι εχω διαβασει απο εσενα μου βγαζει μια θλιψη, μια απαισιοδοξια, παντου δυσκολιες και πουθενα χαρα και λυσεις...(Ησουν παντα απαισιοδοξη ή τωρα με την εγκυμοσυνη σε εχει παρει απο κατω?)

Εφοσον δεν τον αντεχεις και δεν θα συνεχισετε μαζι τοτε γιατι περιμενεις μεχρι να γεννησεις? Και αφου γεννησεις που θα πας? Αν εχεις βρει μια λυση δηλαδη γιατι δεν το κανεις απο τωρα να νιωσεις καλυτερα?

Δεν τα λεω αυτα για να υποτιμησω τις δυσκολιες που αντιμετωπιζεις ουτε για να σε θιξω απλα στεναχωριεμαι που νιωθεις οτι εισαι σε αδιεξοδο και χαλια ψυχολογικα κι ας μην σε γνωριζω..

Ξαναπηγες σε ψυχολογο? Αν οχι πιστευω οτι πραγματικα θα σου κανει πολυ καλο, θα σε βοηθησει να βαλεις εστω τις σκεψεις σου και το τι θες σε μια ταξη.

Και ελπιζω να βλεπεις πλεον τον ερχομο του μωρου με περισσοτερη χαρα αποτι ελεγες παλιοτερα!

Οπως και να ειναι τα πραγματα, στο εχουν πει και αλλες, στο επιβεβαιωνω κι εγω, μολις γεννησεις θα παρεις πολυ δυναμη απο το μωρο σου, τα καλυτερα ερχονται, χαμογελα και φτιαξε τη ζωη σου οπως τη θες!

 

Εγινα πολυ απαισιοδοξη αφοτου γινανε αυτα παντα βεβαια μετα την αρρωστια δεν ημουν ποτε πολυ αισιοδοξη αν τρως συνεχεια φαπες πως να σαι. Ψυχολογο παω μου πε οτι με το παιδι θαναι χειροτερα αυτος θα δυσκολεψουν τα πραγματα αφου τωρα ειναι ετσι κ δεν μιλιομασταν παλι. Να φανταστεις οτι διαλεξα γιατρο που ξεγενναει σε δημοσιο κ το νοσοκομειο παει να κλεισει βλεπε Aρεταιειο:? δηλ ποσυ ατυχια ακομα.....:twisted:

Link to comment
Share on other sites

ποια λεφτα της εγγυησης δεν καταλαβα.....?

νοικιασε αυτο το σπιτι μονο και μονο για να μεινετε μαζι επειδι εισαι εκγυος η το ειχε απο πριν?εσυ τωρα εχεις εισοδημα?

καλυτερα να δεις την λυση με τον αδερφο σου η γνωμη μου....

χιλιες φορες να βρειτε ενα σπιτι μαζι να μεινετε παρα με τον τυπο

Link to comment
Share on other sites

Χτυπας το κεφαλι σου που κρατησες το παιδι και μπηκες σε ολη αυτη τη διαδικασια...

Για το παιδακι σου μιλας, συνειδητοποιησε το!

Σου ξαναλεω παρε τα πανω σου και πατα στα ποδια σου, μην βλεπεις παντου προβληματα, βρες λυσεις!

Αποφασισες να κρατησεις το παιδι οποτε παει τελειωσε αυτο, θα το γεννησεις και να ευχεσαι να ειναι γερο και τιποτα αλλο, μην χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο!

Ενηλικη εισαι, δουλευεις, εμενες μονη σου τοσο καιρο... οκ εχεις επιληψια, αλλα για να μπορουσες να ζεις μονη σου να δουλευεις να εχεις τη σχεση σου κτλ αυτο σημαινει οτι ελεγχεις την ασθενεια σου και δεν σε εμποδιζει να ζεις μια φυσιολογικη ζωη.

Το λαθος που βλεπω εγω στην ολη υποθεση ειναι οτι σε εχει πνιξει το αγχος και η ανασφαλεια και νιωθεις οτι εξαρτασαι απο τους αλλους.

Ο πατερας του παιδιου, ειτε το θελει ειτε οχι εχει ευθυνη και οφειλει να σε βοηθησει.

Και εισαι τυχερη γιατι παρα την αρχικη του αντιδραση τωρα θελει απο μονος του να βοηθησει. Κακως μενεις μαζι του. Δεν μπορουσες να μεινεις στο σπιτι σου και απλως μεχρι να γεννησεις να ερθει η μαμα σου να μεινει μαζι σου (για να μην εισαι μονη σου, λογω της επιληψιας φανταζομαι τωρα δεν παιρνεις φαρμακα) ? Αφου γεννησεις φανταζομαι δεν υπαρχει κινδυνος να παθεις κριση αφου θα παιρνεις τα φαρμακα σου οποτε μπορεις να μενεις μονη σου με το μωρο. Γιατι να μεινεις με καποιον αλλο?

Οσο για τα εξοδα δες αν μπορεις να διεκδικησεις διατροφη απο τον πατερα του παιδιου.

Δεν λεω οτι δεν ειναι δυσκολη κατασταση αλλα δεν ειναι τιποτα ακατορθωτο, αν τα δεις λιγο πιο δυναμικα τα πραγματα και το παρεις αποφαση οτι ναι, θα κανεις παιδι και ναι θα τα καταφερεις μια χαρα, τοτε θα βρεις λυσεις. Σταματα να πνιγεσαι στην ανασφαλεια και να πιεζεσαι περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

ποια λεφτα της εγγυησης δεν καταλαβα.....?

νοικιασε αυτο το σπιτι μονο και μονο για να μεινετε μαζι επειδι εισαι εκγυος η το ειχε απο πριν?εσυ τωρα εχεις εισοδημα?

καλυτερα να δεις την λυση με τον αδερφο σου η γνωμη μου....

χιλιες φορες να βρειτε ενα σπιτι μαζι να μεινετε παρα με τον τυπο

 

Το νοικιάσαμε μαζι φευγοντας απο κει π μενα κ ειχε ερθει κ αυτος ομως ηταν γκαρσονιερα κ ετσι πιστευοντας για αλλη μια φορα οτι θα τα καταφερνα μαζι του ισως για μια συμβιωση , να χει κ το παιδι κοντα καποιους μηνες τον πατερα του το νοικιασαμε κ δινω τα μισα λεφτα

Εχω ειδοδημα απο την δουλεια μου ισα ισα να την βγαζω εγω δηλ μη φανταστεις λεφτα π επιβιωνεις με παιδι κυριως..

Το οτι εμενα μονη ηταν γιατι δεν μπορουσα να μενω με την μανα μου η τον αδερφο μου γιατι ηθελα να χω την ησυχια μου κ προπαντως αποτ ην μανα μου λογω της αρρωστειας απαιτουσε ηρεμια. Κριση μπορει να παθω κ με τα φαρμακα δεν ειναι απλα τα πραγματα απλα ελεγχετε με την ενοια μην παθαινω συχνοτερα.

Link to comment
Share on other sites

το μωρακι σου να προστατευσεις και προσπαθησε να πατησεις στα ποδια σου και αφησε τον να φυγει. η κατασταση ειναι πολυ δυσκολη, το διαβασα, αλλα δεν εισαι ευτυχισμενη και δεν θα ειναι ουτε το μωρο σου... οταν γεννησεις με το καλο, οντως θα νιωθεις οτι θελεις να το προστατευσεις...θα τη βρεις τη δυναμη, θα δεις...ερχεται απο μονη της... ρωτησε σε καποιο ιδρυμα να δεις αν μπορεις να φιλοξενηθεις μαζι με το παιδι εννοειτε ή μειεν με τον αδερφο σου σε ενα καλυτερο σπιτι...τη ζωη μας εμεις την φτιαχνουμε, να το θυμασαι....ό,τι και να σου συμβαινει, μην αφησεις καποιον μ@@@@, να στην ποδοπατησει...μια ζωη την εχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Χτυπας το κεφαλι σου που κρατησες το παιδι και μπηκες σε ολη αυτη τη διαδικασια...

Για το παιδακι σου μιλας, συνειδητοποιησε το!

Σου ξαναλεω παρε τα πανω σου και πατα στα ποδια σου, μην βλεπεις παντου προβληματα, βρες λυσεις!

Αποφασισες να κρατησεις το παιδι οποτε παει τελειωσε αυτο, θα το γεννησεις και να ευχεσαι να ειναι γερο και τιποτα αλλο, μην χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο!

Ενηλικη εισαι, δουλευεις, εμενες μονη σου τοσο καιρο... οκ εχεις επιληψια, αλλα για να μπορουσες να ζεις μονη σου να δουλευεις να εχεις τη σχεση σου κτλ αυτο σημαινει οτι ελεγχεις την ασθενεια σου και δεν σε εμποδιζει να ζεις μια φυσιολογικη ζωη.

Το λαθος που βλεπω εγω στην ολη υποθεση ειναι οτι σε εχει πνιξει το αγχος και η ανασφαλεια και νιωθεις οτι εξαρτασαι απο τους αλλους.

Ο πατερας του παιδιου, ειτε το θελει ειτε οχι εχει ευθυνη και οφειλει να σε βοηθησει.

Και εισαι τυχερη γιατι παρα την αρχικη του αντιδραση τωρα θελει απο μονος του να βοηθησει. Κακως μενεις μαζι του. Δεν μπορουσες να μεινεις στο σπιτι σου και απλως μεχρι να γεννησεις να ερθει η μαμα σου να μεινει μαζι σου (για να μην εισαι μονη σου, λογω της επιληψιας φανταζομαι τωρα δεν παιρνεις φαρμακα) ? Αφου γεννησεις φανταζομαι δεν υπαρχει κινδυνος να παθεις κριση αφου θα παιρνεις τα φαρμακα σου οποτε μπορεις να μενεις μονη σου με το μωρο. Γιατι να μεινεις με καποιον αλλο?

Οσο για τα εξοδα δες αν μπορεις να διεκδικησεις διατροφη απο τον πατερα του παιδιου.

Δεν λεω οτι δεν ειναι δυσκολη κατασταση αλλα δεν ειναι τιποτα ακατορθωτο, αν τα δεις λιγο πιο δυναμικα τα πραγματα και το παρεις αποφαση οτι ναι, θα κανεις παιδι και ναι θα τα καταφερεις μια χαρα, τοτε θα βρεις λυσεις. Σταματα να πνιγεσαι στην ανασφαλεια και να πιεζεσαι περισσοτερο.

 

Στο σπιτι π μενα δεν γινοταν να μεινω το σπιτι ηταν χαλια κ μικρο δεν χωραγα να ναι κ η μαν μου μαζι η θα βρισκα μονη πραγμα π δυσκολα να τα καταφερνα γιατι τοτε δεν ηξερα καν αν θα βοηθαει κ πραγματικα δεν ειναι ατομο π εμπιστευομαι σαυτα π λεει γιατι τα αναιρει ακομα κ αν εχει πει πραγματα κ εχει κανει τα χτυπαει ολα κ τα αναιρει αφου τωρα μου πε παλι οτι θα μου παρει το παιδι....Παντα υπαρχει κινδυνος να παθω κρισεις κ με φαρμακα απλα ελεγχεται χωρις φαρμακα παλια ηταν χειροτερα ακομα κ π περνα φαρμακα. Και η μανα μου δεν ειναι σε νορμαλ κατασταση για να κραταει το μωρο ανεκαθεν εγω φροντιζα την μαν αμου οχι η μανα μου εμενα η μαν αμου δουλευε κ γω τα υπολοιπα συν οτι την βοηθουσα κ στις δουλειες π πηγαινε.

 

Χτυπαω το κεφαλι μ στον τοιχο π μπλεξα μαυτον κ εκανα το παιδι του οταν ζεις εναν εφιαλτη 8 μηνες μαζι του τοτε μονο αυτο μου υπενθυμιζει να κανω κ να μετανιωνω γιατι θα χω κ αλλα μπλεξιματα στο μελλον:| Ναι εχω ανασφαλεια κ φυσικα εξαρταμε τωρα με το να ζησω με αλλους κ οχι μονη γιατι με 820 ευρω μισθο δεν κρατας κ σπιτι κ μωρο:-(

Link to comment
Share on other sites

το μωρακι σου να προστατευσεις και προσπαθησε να πατησεις στα ποδια σου και αφησε τον να φυγει. η κατασταση ειναι πολυ δυσκολη, το διαβασα, αλλα δεν εισαι ευτυχισμενη και δεν θα ειναι ουτε το μωρο σου... οταν γεννησεις με το καλο, οντως θα νιωθεις οτι θελεις να το προστατευσεις...θα τη βρεις τη δυναμη, θα δεις...ερχεται απο μονη της... ρωτησε σε καποιο ιδρυμα να δεις αν μπορεις να φιλοξενηθεις μαζι με το παιδι εννοειτε ή μειεν με τον αδερφο σου σε ενα καλυτερο σπιτι...τη ζωη μας εμεις την φτιαχνουμε, να το θυμασαι....ό,τι και να σου συμβαινει, μην αφησεις καποιον μ@@@@, να στην ποδοπατησει...μια ζωη την εχουμε...

 

Η κατασταση ειναι γενικα δυσκολα κ χωρις εκεινον κ με αυτον απλα δεν θα ναι το ιδιο αν δεν ειναι εκεινος κ να αντιδραει ετσι μαγαπαει αλλα δεν μπορει να με χειριστει κ να χειριστει τον ιδιο του τον εαυτο κ τις αντιδρασεις του κ τα λογια του. Σε ιδρυμα δεν θα ταν καλο να παω τοσο νωρις προς το παρον θα επιλεξω οσο μπορω να μεινω σαυτο το σπιτι αν κ πολυ εξοδο θα μ δεινει τα μισα λεφτα τ ενοικιου τελικα κ οσο με περνει θα κατσω αν μπορεσει να ρθει ο αδερφος μ εκει καλως αλλιως θα ψαξουμε να βρουμε αλλου σπιτι με τον αδερφο μου μερα μ την μερα θα το δω αυτο..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια πολυ καλη μου φιλη πηγαινει για συνεναιτικο διαζυγιο και προκειται να υπογραψουν το ιδιωτικο συμφωνητικο.

 

Παρακαλω θα ηθελα να με διαφωτισετε τι γινεται συνηθως με το προγραμμα επικοινωνιας του πατερα με παιδι ενος χρονων. Το παιρνει για διανυκτερευση? Ποσες φορες το βλεπει την εβδομαδα για ποσες ωρες τα Σαββατοκυριακα στις γιορτες τι γινεται?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων![/QU βγηκε.... το παιδι παει καθε 2ρο σκ στον πατερα 1,5 μηνα το καλοκαιρι και απο 1βδομαδα στης γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...