Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νονα η οχι νονα?


mamakoyla

Recommended Posts

Καλησπερα σας..ειμαι μια μαμα ενος μπεμπη 19 μηνων που βρισκομαι σε απογνωση και απογοητευση και θελω την βοηθεια σας με την γνωμη σας...το αγορακι μ θα βαπτιστει τν σεπτεμβρη ..για νονες εχουμε δυο μια οικογενειακη μας φιλη και μια την κορη της κουμπαρας μας  ετων 15...το προβλημα ειναι με την μικρουλα την οποια λογο ολων αυτων που συμβαινουν και της γεννας δεν την ειχα δει και την ειδα την ημερα που πηγαμε να κλεισουμε εκκλησια. η ιστορια εχει ως εξης ..με την μανα τς ειμαστε φιλες και πρωην συναδερφοι οταν εμεινα εγκυος μιλαγαμε αρκετα συχνα και μας παντρεψε .οταν γεννησα δεν ηρθε να με δει γιατι ηταν αρρωστη αλλα μιλαγαμε και μ λεγε συνεχεια για καροτσι και ν μν παρω κ τετοια μετα μ λεγε οτι θα ρθει να δει τ παιδι κ μ φτιαξε κ ενα δωρο για να μν τα πολυλογο το παιδι τ ειδε πρωτη φορα τωρα π ειναι 19 μηνων την ημερα που θα κλειναμε εκκλησια ..και εννοειτε πως δεν ηρθε ποτε σπιτι κιολα μειναν στα λογια.μ χε προτεινει λοιπον το παιδι μ να το βαπτισει η κορη τηςκαι δεχτηκαμε.την κορη της εγω την ξερω απο αρκετα μικρη και ττς ειχα συμπαθεια οπως και κεινη σε μενα.οταν πηρα τηλ λοιπον και της ειπα για τα χαρτια που χρειαζετε για να κλεισω εκκλησια εδειξε εδιαφερον και μ πε οτι μες στη βδομαδα θ τα χει.ελα ομως που περασε ενας μηνας και ηταν αφαντη .και οταν τελικα μ απαντησε μ λεγε κατι δικαιολογιες και οταν της ειπα ν παρει στην εκκλησια μ πε οτι πηρε και δεν ξερουν και θα την παρουν σε δυο μερες.τελικα πηρα εγω στην εκκλησια και τιποτα απο τι μου λεγε δεν ισχυε .και οταν τς ειπα οτι την ταδε μερα θα παμε μ πε δεν μπορει ενω τς εξηγησα ολη την κατασταση .μετα απο ωρα καταληξαμε οτι θα παμε και θα γυρισουμε γρηγορα γτ εχει δουλεια .εννοειτε οτι συμφωνησα .φτασαμε λοιπον στη μερα και στην ωρα που την περιμεναμε να ρθει στο σημειο συναντησεις .η κουμπαρα ηρθε πεντε λεπτα αργοπορημενη ενω ελεγε οτι ειχε δουλειες και ν τελειωνουμε γρηγορα αλλα χωρις την κορη τς. παθαμε σοκ ...και οταν την ρωτησαμε μας λεει ερχετε εχει παει για μπανιο..η μικρη ηρθε μετα απο 30λεπτα...τα προσπερασαμε αβ και μας κακοφανηκε πολυ γιατι κατα τα αλλα βιαζοντουσαν .και πηγαμε στην εκκλησια...ενω μπηκαμε ολοι μεσα στο γραφειο με το πατερ και ο πατερ ηταν ευγενεστατος και εξυπηρετικοτατος η μικρη ειχε ασχημο υφος προς εκεινον..οταν βγηκαμε εγω το ειπα μπροστα σε κεινη και στη μανα _κουμπαρα μας και η μανα τς μ απαντησε οτι μια χαρα υφος ειχε. δεν ηταν ομως μονο στα δικα μ ματια αλλα και του συζυγου και τς αλλης νονας.εξω ειπαμε παλι οτι τ παιδι πρεπει να σας μαθει γτ δεν σας ξερει και μας ειπαν θα κανονισουμε ακομα μετα  απο δυο μηνες τιποτα.στελνω μηνυματα για να κανονισουμε και δεν μπορει .. στελνω μηνυμα για να δωαν στειλανε κατι χαρτια που επρεπε στην εκκλησια μ απανταει οτι τα στειλε αλλα δεν ξερω αν ειναι αληθεια ..βεβαια θα παρω να το επιβεβαιωσω .. στελνω μηνυμα γιατι πρεπει να παμε για τα βαπτιστικα και μ λεει οτι δεν ειναι καλα σημερα και μιλαμε αλλη μερα ...ξαναστελνω αλλη μερα και μ λεει οτι δεν μπορει και θα δουμε... γενικα εχω απογοητευτει απο την σταση τς και την συμπεριφορα τς μικρης και δεν ξερω τι να κανω. θα θελα την γνωμη σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...