Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταγγελια για Γυναικολογο και ιδιωτικο μαιευτηριο


Recommended Posts

Σημερα μολις διαβασα την ιστορια της Ευφραιμιας και συγκλονιστικα!!

Γιατροι και ιδιωτικα μαιευτηρια κανουν εγκληματα,καταστρεφουν ονειρα

και ζωες και παραμενουν χωρις τιμωρια.Με αφορμη την ιστορια αυτη θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας και την δικη μου.Βεβαια η δικη μου ιστορια δεν ειχε τραγικη καταληξη θα μπορουσε ομως να καταστρεψει για παντα το

ονειρο μου να γινω μητερα. Πριν 2 περιπου χρονια ανακαλυψα τυχαια οτι κοντα στη μητρα ειχα ενα ινομυωμα και ενα μικρο πολυποδα.Ημουν

νιοπαντρη και καταλαβαινετε τον πανικο μου.Χωρις να χασω χρονο πηγα αμεσως στο γυναικολογο μου ο οποιος ηταν στο ΜΗΤΕΡΑ.Ο γιατρος λοιπον

μου ειπε οτι το ινομ.ηταν μεσα στη μητρα και επρεπε επειγοντως να ανοιξει

τη μητρα για να το αφαιρεσει .Στη συνεχεια αν πηγαιναν ολα καλα επρεπε

να πηγαινω στο ΜΗΤΕΡΑ 1 Φορα το μηνα να πληρωνω ενα εξωφρενικο ποσο για να βρισκουν τις γονιμες μερες μου ,να μου δινουν ορμονες και να πηγαινω τρεχοντας στο σπιτι για συλληψη.ΕΛΕΟΣ

Αρχικα αφαιρεθηκε ο πολυποδας...για 15 λεπτα πληρωσαμε 800 ευρω!!!

Θυμωσα με το γιατρο και αποφασισα να παρω δευτερη γνωμη,το αποτελεσμα??Βρηκα τον κο Βλαχο δ/ντη στο Αλεξανδρας (ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ-ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ) ο οποιος βεβαια τραβαγε τα μαλλια του!!Το ινομ,ηταν εξω απο την μητρα και δεν χρειαζοταν να το αφαιρεσω.Σε διαφορετικη περιπτωση θα κατεστρεφα την μητρα και φυσικα δεν θα μπορουσα να τεκνοποιησω!!!

Δοξα το θεο τωρα εχω ενα κοριτσακι 5,5 μηνων.....Τι θα μπορουσα να ειχα παθει??Απορω...την ιδια σχολη δεν εχουν τελειωσει ολοι οι γυναικολογοι??Γιατι πρεπει να σκεφτονται σαν επιχειρηματιες και οχι σαν γιατροι,σαν ανθρωποι? :evil::cry:

:evil::cry:

matina

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...
Σημερα μολις διαβασα την ιστορια της Ευφραιμιας και συγκλονιστικα!!

Γιατροι και ιδιωτικα μαιευτηρια κανουν εγκληματα,καταστρεφουν ονειρα

και ζωες και παραμενουν χωρις τιμωρια.Με αφορμη την ιστορια αυτη θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας και την δικη μου.Βεβαια η δικη μου ιστορια δεν ειχε τραγικη καταληξη θα μπορουσε ομως να καταστρεψει για παντα το

ονειρο μου να γινω μητερα. Πριν 2 περιπου χρονια ανακαλυψα τυχαια οτι κοντα στη μητρα ειχα ενα ινομυωμα και ενα μικρο πολυποδα.Ημουν

νιοπαντρη και καταλαβαινετε τον πανικο μου.Χωρις να χασω χρονο πηγα αμεσως στο γυναικολογο μου ο οποιος ηταν στο ΜΗΤΕΡΑ.Ο γιατρος λοιπον

μου ειπε οτι το ινομ.ηταν μεσα στη μητρα και επρεπε επειγοντως να ανοιξει

τη μητρα για να το αφαιρεσει .Στη συνεχεια αν πηγαιναν ολα καλα επρεπε

να πηγαινω στο ΜΗΤΕΡΑ 1 Φορα το μηνα να πληρωνω ενα εξωφρενικο ποσο για να βρισκουν τις γονιμες μερες μου ,να μου δινουν ορμονες και να πηγαινω τρεχοντας στο σπιτι για συλληψη.ΕΛΕΟΣ

Αρχικα αφαιρεθηκε ο πολυποδας...για 15 λεπτα πληρωσαμε 800 ευρω!!!

Θυμωσα με το γιατρο και αποφασισα να παρω δευτερη γνωμη,το αποτελεσμα??Βρηκα τον κο Βλαχο δ/ντη στο Αλεξανδρας (ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ-ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ) ο οποιος βεβαια τραβαγε τα μαλλια του!!Το ινομ,ηταν εξω απο την μητρα και δεν χρειαζοταν να το αφαιρεσω.Σε διαφορετικη περιπτωση θα κατεστρεφα την μητρα και φυσικα δεν θα μπορουσα να τεκνοποιησω!!!

Δοξα το θεο τωρα εχω ενα κοριτσακι 5,5 μηνων.....Τι θα μπορουσα να ειχα παθει??Απορω...την ιδια σχολη δεν εχουν τελειωσει ολοι οι γυναικολογοι??Γιατι πρεπει να σκεφτονται σαν επιχειρηματιες και οχι σαν γιατροι,σαν ανθρωποι? :evil::cry:

:evil::cry:

 

Έτσι την είχα πάθει και εγώ με έναν γιατρό, πολύ γνωστό, που δήθεν είχε εξειδίκευση στις κύστες. Μου είπε ότι είχα κύστη και ήθελα χειρουργείο!! Πήγα σε άλλον γιατρό, ο οποίος μου έδωσε κάτι χαπάκια και η κύστη έφυγε!!! Και μου είπε ότι σε τόσο μικρά κορίτσια (ήμουν 22), δε κάνεις χειρουργείο με τη μία!

 

Το χειρότερο είναι ότι έστειλα σε αυτόν άλλες 3 κοπέλες, που ως διά μαγείας είχαν και αυτές κύστες και όταν πήγαν σε άλλον γιατρό δε τους έβρισκε τίποτα!!!! Έτσι πιστεύω πλέον ότι πιθανόν να μην υπάρχει καν κύστη, και να λέει ακόμη και ψέματα!!!!!

 

Βέβαια όταν το είπα σε μία ξαδέρφη μου που τον έχει γιατρό, δε με πίστεψε. Και από τότε την έχει χώσει για 2-3 εγχειρήσεις και αυτή τα δέχεται, χωρίς καθόλου ψάξιμο!!! Δεν είναι στόκος;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιοι γιατροί είναι εγκληματίες. Εγώ έχω αρχίσει κι έχω αμφιβολίες για το αν έπρεπε να κάνουν εγχείρηση στην κόρη μου που γεννήθηκε στο ΜΗΤΕΡΑ και είχε στένωση εντέρου. Θέλω να πιστεύω ότι δε θα έχουν φτάσει σε τέτοιο σημείο ... να χειρουργούν νεογέννητα για να πάρουν λεφτά αλλά έχω ακούσει διάφορα τώρ α τελευταία ... για γιατρούς σε δημόσιο νοσοκομείο που έκαναν συνέχεια εγχειρήσεις για στένωση εντέρου σε νεογέννητα χωρίς λόγο και λέω ... και να το έκαναν και στο δικό μου πού θα το καταλάβαινα. Ήρθαν και μου είπαν ότι έχει στένωση και ότι πρέπει να χειρουργηθεί αμέσως γιατί αν την έπαιρνα σπίτι υπήρχε πιθανότητα να κλείσει τελείως το έντερο κάποια στιγμή αργότερα και να πάθει μέχρι και διάτρηση μ'εχρι να την πάω στο νοσοκομείο. Μου είπαν όμως ότι αν δεν ήθελα μπορούσα και να το ρισκάρω ... Ε σε αυτή την περίπτωση τι κάνεις? Λες ναι ... δίνεις κι όσα σου πουν και κάνεις την προσευχή σου.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι πριν από μια εγχείρηση πρέπει να παίρνει κανείς μια δεύτερη γνώμη, και από ένα δημόσιο νοσοκομείο, και τρίτη ίσως, ακόμα και για το θέμα του κόστους!!!! Μην πω, και μια γνώμη από κάτι εναλλακτικό! Έχω ακούσει π.χ. ότι με την ομοιοπαθητική μπορεί να αποφευχθεί η εγχείρηση θυρεοειδούς όταν γίνει εγκαίρως η θεραπεία...

9Af0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προσωπικα πιστευω οτι ειναι θεμα ανθρωπου και οχι δημοσιου και ιδωτικου τομεα..δεν θυμαστε την περιπτωση γυναικας που πηγε να γεννησει στο Θριασιο και πεθανε στην γεννα απο απροσεξια του γυναικολογου?

οχι πως αυτο το παραδειγμα συνιστα ολους τους δημοσιους γιατρους επικινδυνους και τους ιδιωτικους σωτηρες, απλως θελω να καταστησω σαφες οτι ειναι θεμα ανθρωπου και οχι χρηματος..απο την αλλη βεβαια παιζονται και οικονομικα συμφεροντα κυριως στον ιδιωτικο τομεα αλλα και στον δημοσιο ...και το διαπιστωσα χθες κιολας..

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...