Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσύνη & τοκετός – Γυναικολόγος/Μαιευτήρας Χατζηραφαήλ


dafni dfn

Recommended Posts

Καλημέρα! Είμαι καινούρια στο forum καθώς και νέα στην ομάδα των εγκύων γενικότερα.

Έχω μπει στη διαδικασία αναζήτησης μαιευτήρα-γυναικολόγου (στην Αθήνα) και μου πρότειναν την κ Χατζηραφαήλ. Η φίλη που μου την πρότεινε ωστόσο δεν έχει εμπειρία εγκυμοσύνης/τοκετού μαζί της. Μήπως κάποια κοπέλα είχε τη συγκεκριμένη γιατρό κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της;

Να σημειώσω ότι έχω ήδη διαβάσει τη συζήτηση που αφορά ζητήματα ρομποτικής και τη συγκεκριμένη γιατρό, ωστόσο εμένα με αφορά αποκλειστικά το θέμα της εγκυμοσύνης και του τοκετού.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου. Την ειχαν δυο φιλες μου στις εγκυμοσυνες τους και μου εχουν πει τα καλυτερα. Η μια εξ αυτων ειχε δυσκολη εγκυμοσυνη με συσπασεις γεννας απο τον 5 μηνα,με ανεπαρκεια τραχηλου και τελικα γεννησε κανονικα στον μηνα της. Λεπτομεριες δεν ξερω να σου πω αλλα αν δεν ειχα δικο μου γιατρο που να εμπιστευομαι και γω σε αυτη θα πηγαινα. Συνεργαζεται με μια πολυ καλη μαια που σε βοηθαει πολυ στο θηλασμο. Ωστοσο εχω την εντυπωση απ αυτα που μου εχουν περιγραψει οι φιλες μου, οτι δεν προσπαθει πολυ τον φυσιολογικο τοκετο. Για το τελευταιο κραταω επιφυλαξεις ομως,δεν το λεω με σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

maria_tweety σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου!

Η αλήθεια είναι πως με ενδιαφέρει ο φτ οπότε αν δεν προσπαθεί ιδιαίτερα προς αυτήν την κατεύθυνση είναι ένα θέμα για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, dafni dfn είπε:

maria_tweety σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου!

 

Η αλήθεια είναι πως με ενδιαφέρει ο φτ οπότε αν δεν προσπαθεί ιδιαίτερα προς αυτήν την κατεύθυνση είναι ένα θέμα για εμένα.

 

Δεν μπορώ να είμαι σίγουρη γιατί δεν είναι δική μου γιατρός. Καλύτερα να κλείσεις ένα ραντεβού να συζητήσεις μαζί της. Εγώ τον δικό μου γιατρό μπορώ να σου συστήσω που ψάχνει τα πάντα, σε ξεσκίζει στις εξετάσεις και απ ότι έχω μάθει είναι αρκετά υπομονετικός στον φυσιολογικό τοκετό. Ωστόσο μόλις μπήκα στον 8 μήνα οπότε σε λίγο καιρό θα μπορώ να σου πω σίγουρα αν όντως υποστηρίζει τον φτ. Πάντως και γω είμαι από τις δύσκολες περιπτώσεις με ανεπάρκεια τραχήλου (την οποία είδαμε από την 15 εβδομάδα κ όχι στην Β επιπέδου όπως οι περισσότεροι), πολυαμνιο και προς το παρόν τα έχουμε καταφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω Μαρία πως δεν μπορείς να είσαι σίγουρη, μην ανησυχείς.

Θα δω πως θα πάει το ραντεβού που έχω κλείσει τώρα σε άλλο γιατρό και ανάλογα θα αποφασίσω.

 

Σε ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ. Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...