Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζητείται Γιατρός στο Αλεξάνδρας ή Αρεταίειο που να μην ζητά χρήματα


Recommended Posts

Καλημέρα!Καινούρια στο forum αλλά δεύτερη φορά μαμά.Είμαι στον 4ο μήνα κύησης και ακόμα ψάχνω γιατρό που να μην ζητάει φακελάκι ή αν ζητάει να είναι πρώτα από όλα άνθρωπος.Αυτός που έχω τώρα μου δείχνει κάθε στιγμή πόσο φιλοχρήματος είναι αν και γνωρίζει την οικονομική μου κατάσταση.Θα ήθελα να μου πείτε πρόσφατες εμπειρίες από γιατρούς είτε στο ένα είτε στο άλλο νοσοκομείο μπας και βγάλω μία άκρη.Σας ευχαριστώ πολύ!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/5/2018 at 7:49 ΠΜ, Marinaki30 είπε:

Καλημέρα!Καινούρια στο forum αλλά δεύτερη φορά μαμά.Είμαι στον 4ο μήνα κύησης και ακόμα ψάχνω γιατρό που να μην ζητάει φακελάκι ή αν ζητάει να είναι πρώτα από όλα άνθρωπος.Αυτός που έχω τώρα μου δείχνει κάθε στιγμή πόσο φιλοχρήματος είναι αν και γνωρίζει την οικονομική μου κατάσταση.Θα ήθελα να μου πείτε πρόσφατες εμπειρίες από γιατρούς είτε στο ένα είτε στο άλλο νοσοκομείο μπας και βγάλω μία άκρη.Σας ευχαριστώ πολύ!!!!! :)

 

Τι ακριβώς εννοείς; Το να επιλέξεις γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο, και όχι μόνο προσωπικά να σε παρακολουθήσει αλλά και να σου εγγυηθεί ότι ο ίδιος θα είναι στη γέννα, δεν προβλέπεται. Οπότε αν έρθεις σε τέτοια συμφωνία, εκ των πραγμάτων υπάρχει παρανομία, και φυσικά γίνεται με το αζημίωτο. Αυτό που μπορείς να κάνεις με το νόμο, είναι να πας σε απογευματινό ιατρείο, όπου θα πληρώσεις το νόμιμο ποσό και όπου ο γιατρός τελικά μπορεί να είναι ή να μην είναι ο ίδιος στη γέννα. Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις θα είναι τουλάχιστον κάποιος συνεργάτης του, δε θα πέσεις σε εντελώς άσχετο. Αν βέβαια δεν πας προγραμματισμένα αλλά απλά σε πιάσουν οι πόνοι μέρα που δεν εφημερεύει το νοσοκομείο (τα μεγάλα στην Αττικη παλιότερα εφημέρευαν μέρα παρά μέρα, τώρα δεν ξέρω), θα πας σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει, οπότε εκεί εγγύηση δεν υπάρχει.

Εγώ είχα πάρα πολύ καλή εμπειρία από το Ελενα, αλλά ήταν  και ειδικές συνθήκες, δηλαδή ήξερα ήδη όταν έφτασ εκεί ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα και θα πάω για καισαρική, οπότε την ανέλαβε ο γιατρός που με παρακολουθούσε, και όχι μόνο δε ζήτησε χρήματα, αλλά έγινε και έξαλλος όταν θέλησε εκ των υστέρων να δώσει ο άντρας μου. Επίσης ήμουν και τυχερή, γιατί το ένα μου παιδί όπου έγινε επειγόντως η καισαρική πολύ προωρα, ήταν πρωί σε εργάσιμη ώρα και μπήκα στα επείγοντα στο Ελενα, και ήταν και ο γιατρός μου εκεί εκείνη τη στιγμή.

Το όνομα του είναι Βαρβαρίγος, αλλά δεν ξέρω αν κάνει απογευματινό ιατρείο, εγώ βρέθηκα εκεί αναζητώντας ειδικό σε υπέρηχους και με ανέλαβε, γιατί η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ υψηλού κινδύνου. Δεν επικοινωνησα ποτέ μαζί του εκτός νοσοκομείου, οπότε δεν ξέρω κινητό.  Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τον Διακάκη και ξέρω ότι μέχρι πριν λίγα χρόνια έβλεπε απογεύματα, αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμη στο Ελενα ή όχι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...