Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, με προβληματίζει πολύ η ανάπτυξη της κόρης μου. Ειναι 30 μηνων ακριβώς κ εχει ύψος 91 εκ. Όπως τη μετράω εγω όρθια. Τα δικά σας παιδάκια σε αυτή την ηλικία τι ύψος έχουν/είχαν? πολύ κοντή μου φαίνεται κ με εχει φάει αυτή η σκέψη εδω και μήνες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα παιδιά, με προβληματίζει πολύ η ανάπτυξη της κόρης μου. Ειναι 30 μηνων ακριβώς κ εχει ύψος 91 εκ. Όπως τη μετράω εγω όρθια. Τα δικά σας παιδάκια σε αυτή την ηλικία τι ύψος έχουν/είχαν? πολύ κοντή μου φαίνεται κ με εχει φάει αυτή η σκέψη εδω και μήνες

 

Ακομη κ να τη συγκρινεις με αλλα παιδακια δε θα βγαλεις καποιο συμπερασμα.η τελευταια μετρηση ποτε ηταν;ο παιδιατρος σας τι λεει;το θεμα ειναι να ακολουθει την καμπυλη της

Link to comment
Share on other sites

Ηταν κάπου στα μέσα Ιουλίου 87,5 με μέτρηση παιδιάτρου. Εχω ξαναπεί οτι μένω σε επαρχία κ οι επιλογές σε παιδιάτρους ειναι περιορισμένες. Εγω ζήτησα απο άλλες μαμάδες να μου πουν τις μετρήσεις τους, αν θες λες κ εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν κάπου στα μέσα Ιουλίου 87,5 με μέτρηση παιδιάτρου. Εχω ξαναπεί οτι μένω σε επαρχία κ οι επιλογές σε παιδιάτρους ειναι περιορισμένες. Εγω ζήτησα απο άλλες μαμάδες να μου πουν τις μετρήσεις τους, αν θες λες κ εσυ.

 

Πραγμα που σημαινει οτι πηρε υψος.ειναι πολυ σημαντικο ο τροπος μετρησης.εμας εβγαινε οτι μαρτη-αυγουστο εμεινε σταθερη γτ καθε φορα τη μετρουσε διαφορετικα.μαρτη ξαπλωμενη,ιουνιο ορθια κ αυγουστο σε αλλο μετρο ορθια.δεν το θυμομουν κ συζητωντας λιγο με το συζηγο το διαπιστωσαμε.τη βλεπαμε ομως στο σπιτι οτι εφτανε πραγματα που δυσκολευοταν πιο πριν.ευτυχως αυτο το μηνα καναμε καλες μετρησεις κ ειδαμε οτι ολα καλα.αν σε ανησυχει κτ να ενημερωσεις το γιατρο σας.θα μπορουσατε να το ψαξετε πχ για το θυροειδη αν συντρεχει λογος

Η κορη μου ειναι 25μηνων παντα ηταν στην πιο ψηλη καμπυλη,ο μπαμπας της ειναι πανω απο 1,90(παιζει ρολο κ η κληρονομικοτητα)κ τελευταια μετρηση ηταν 90εκ ορθια.ενα νουμερο ομως δ σημαινει κτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε θα σου απαντήσω βάζοντας τις μετρήσεις των παιδιών μου γιατί και τα δύο είναι πολύ ψηλότερα για την ηλικία τους και δε θέλω να σε αγχώσω.

Αυτό που μετράει είναι αφενός η κληρονομικότητα, αφετέρου να ψηλώνει σταθερά και να μην πέφτει καμπύλες...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...