Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Η ΟΧΙ??


Recommended Posts

Δεν πειραζει κοριτσακι μου μην στεναχωριεσαι παμε γι αλλα!! Απο εμενα θα αργησουμε παντως περιμενω 27 του μηνα για να δουμε!!! Εμεις προσπαθουμε εδω και 8 μηνες. Αν δεν κι αυτον τον μηνα το πρωτο πραγμα που θα κανω μολις τελειωσω ειναι να παω στον γυναικολογο μου

 

Να κανεις οτι σε κανει να αισθανεσαι πιο χαλαρη κ ηρεμβ κ ασφαλεις κ θα ερθει το νινακι σου

Πιστευω πολυ στην ψυχολογια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 468
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω παντως πριν 2 μηνες ειχα 3 μερες καθυστερηση τα ιδια περασα εκανα χοριακη αρνητικη μετα ο κυκλος ξαναγυρισε στις 28. Παντως απο την μερα που μιλαω μαζι σας νοιωθω πιο ηρεμη και αισιοδοξη

Link to comment
Share on other sites

γρηγορα ευχαριστα αποτελεσματα σ εύχομαι!!δεν εχετε κανει καμια εξεταση?

 

Εξετασεις οχι δεν εχουμε κάνει μεχρι τον πρωτο χρονο ξερω οτι ειναι λογικο να μην γινει και κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

Εξετασεις οχι δεν εχουμε κάνει μεχρι τον πρωτο χρονο ξερω οτι ειναι λογικο να μην γινει και κατευθειαν

 

Ναι ειναι λογικοτατο κ αν δεν σε πιεζει ο χρονος δεν χρειαζετε να ανχωνεσε. Βεβαια κ οι εξετασεις καποιους τους ηρεμουν μην φανταστεις οτι ειναι κ τιποτα δυσκολες ή πολλες οπως νιωθει ο καθενας πιο χαλαρος δεν βαζουν κ αυστηρο οριο τον χρονο αν εισαι μικρη μπορεις κ παραπανω να περιμενεις ή αν εχεις ανχωθει μπορεις κ λιγοτερο δεν ειναι νομος ο χρονος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι 37 δεν ειμαι και μικρη.... Απλα εχω και καιρο να παω στον γιατρο μου ευκαιρια ειναι..

 

Ειμαστε ιδια ηλικια σχεδον για μετα τα 35 ειναι μικροτερο το διαστημα που πρεπει να αρχισεις να ψαχνεσε. Ειναι 6 μηνες καλο ειναι να πας να κανεις ορμονικες με την επομενη περιοδο σου κ σιγουρα να κανεις μια αμη δειχνει το αποθεμα σου σε ωαρια. Αυτη δεν γραφετε κ μπορεις να την κανεις κ αυριο δεν εχει μερα. Κοστιζει 40 ευρω αλλα εχεις μια ιδεα για το αποθεμα σου στο περιπου. Αντιμυλεριος ορμονη λεγετε κ γραφετε ΑΜΗ.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα μου της πει και ο γιατρος θα παω να την κανω παντως αυτη. Παντως απο τους 8 μηνες που κανουμε ελευθερα τους 4 τελευταιους παρακολουθω τις γονιμες μερες

Link to comment
Share on other sites

Εγω για παραδειγμα ανακαληψα με σταθερο κυκλο κ χωρις κανενα προβλημα γυναικολογικο ποτε οτι δεν εχω κ το καλητερο αποθεμα για την ηλικια μου. Επίσης με τις ορμονικες την 2-3 μερα του κυκλου σου θα δεις αν τα ωαρια σου εχουν καλη ποιοτητα κ αν η ωορηξια σου ειναι σε γονιμα επιπεδα σχεση fsh lh . Δεν στα λεω για να σε ανχωσω αλλα κ εγω οταν τα ανακαληψα επεσα απτα συννεφα που υπαρχουν τοσο χρησιμες εξετασεις κ δεν μου τις ειχε προτεινει κανενας γιατρος τοσο καιρο να ξερω που βαδιζω.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα μου της πει και ο γιατρος θα παω να την κανω παντως αυτη. Παντως απο τους 8 μηνες που κανουμε ελευθερα τους 4 τελευταιους παρακολουθω τις γονιμες μερες

 

Να ζητησεις ορμονικες την αμη δεν την δινουν οι γιατροι γιατι κυριως την χρησιμοποιουν οι εξωσωματικοι κ οι γιατροι γενικα αν δεν εισαι ενημερωμενη εσυ να ξερεις οτι δεν θα σε σπρωξουν σε εξετασεις για να μην λες οτι σε βαζουν να δινεις τσαμπα λεφτα. Εγω μονη μου το εψαξα κ να που τελικα οταν πηγα τις εξετασεις μου ειπαν να βιαστω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λεω να περιμενω αυτο τον μηνα γιατι εχω ενα θετικο προαισθημα και μετα θα τα κανω ολα!!! Απο κοσκινο με βλεπω να περναω

 

Χα χα μη φοβασαι παντως οπως κ να εχει παιδακι ολες θα κανουμε απλα πρεπει λιγο να το σπρωξουμε παραπανω εμεις που βιαζομαστε με τους ελενχους μας!! Οχι οτι μας πηραν τα χρονια αλλα δεν εχουμε κ δεκαετια μπροστα μας!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι ετσι θα ανγχωθω περισσοτερο κι αυτο ειναι που δεν κανει καθολου καλο αλλωστε πλεον τα ορια ηλικιας που μενει εγκυος μια γυναικα εχουν αυξηθει επισης και οι τροποι οποτε δεν αφηνω να με κυριευσει το ανγχος... Οτι το θελω πολυ ειναι σιγουρο γιατι εχω βρει και τον ανθρωπο μου και το θελουμε πολυ. Θα την κανω αυφη την εξεταση που λες πριν παω στον γυναικολογο να την εχω. Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι ετσι θα ανγχωθω περισσοτερο κι αυτο ειναι που δεν κανει καθολου καλο αλλωστε πλεον τα ορια ηλικιας που μενει εγκυος μια γυναικα εχουν αυξηθει επισης και οι τροποι οποτε δεν αφηνω να με κυριευσει το ανγχος... Οτι το θελω πολυ ειναι σιγουρο γιατι εχω βρει και τον ανθρωπο μου και το θελουμε πολυ. Θα την κανω αυφη την εξεταση που λες πριν παω στον γυναικολογο να την εχω. Σε ευχαριστω!

 

Τιποτα κ να του ζητησεις ορμονικες να σου γραψει για την επομενη περιοδο σου. Επισης η σαλπιγγογραφια που θα σου πει σιγουρα να κανεις βοηθαει παρα πολυ πολλες κοπελες μετα απο χρονο προσπαθειας μειναν εγκυος μετα απο σαλπιγγογραφια. Αν εχεις επαφες 3 φορες την εβδομαδα θεωρητε προσπαθεια κ ας μην μετρας γονιμες δεν χρειαζετε ανχος απλα θελει να εισαι μεσα στα πραγματα για να μην τρεχεις μετα. Τροποι υπαρχουν αλλα ακομα κ στην εξωσωματικη η ηλικια ειναι το πρωτο που αυξανει τις πιθανοτητες οποτε πρεπει να εισαι ενημερη κ χαλαρη ταυτοχρονα. Να ξερεις που πατας εγω αυτης της αποψης ειμαι!! Ελπιζω μεχρι που θα πας στον γιατρο εισαι εγκυος κ να μην χρειαστει τιποτα μακαρι ολα τα κοριτσια να μην εχουν καμια αναμονη σε αυτο το θεμα!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μας το ευχομαι να ειναι η χρονια μας!!!! Και ολα να πανε καλα και μετα γιατι απο οτι βλεπω γυρω μου εχει δυσκολεψει πιο πολυ το μετα εχω 3 περιπτωσεις γυρω μου κοντινες μεσα στον χρονο που στους 2 με 2μιση απεβαλλαν

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μας το ευχομαι να ειναι η χρονια μας!!!! Και ολα να πανε καλα και μετα γιατι απο οτι βλεπω γυρω μου εχει δυσκολεψει πιο πολυ το μετα εχω 3 περιπτωσεις γυρω μου κοντινες μεσα στον χρονο που στους 2 με 2μιση απεβαλλαν

 

Ναι το 2017 το βλεπω θα ειναι η χρονια για πολλες εγκυμοσυνες!! Ουφ ναι αλλο ανχος κ αυτο αλλα αυτο δεν μπορουμε κ να το ελενξουμε οποτε ας προσευχηθουμε οτι ολα θα πανε καλα κ τους 9 μηνες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ok θα ειναι ττο 2017 γεματο νινακια αλλα εγω κοριτσια περιοδο δεν βλεπω κ εκνευριζομαι!!!!!!

4 μερες καθυστερηση αρνητικο τεστ χθες το βραδυ και οχι τιποτα αλλο αντε τωρα να υπολογισω τις γονιμες που εγινε ο κυκλος μου τουρλουμπουκι

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε και σημερα κι αν δεν σου ρθει μεχρι αυριο κανε και μια χοριακη για σιγουρια

 

 

Θα κανω αλλα υπαρχει μωρε περιπτωση να βγει αρνητικο τεστ στις 4 μερες καθυστερηση;

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω αλλα υπαρχει μωρε περιπτωση να βγει αρνητικο τεστ στις 4 μερες καθυστερηση;

 

Μπορει να ηταν το τεστ κ να μην εδειξε. Περιμενε κ αυριο μηπως σου ερθει τελικα. Το στηθος σου εχει πρηστει? Σε ρωταω γιατι ειναι το πρωτο που με ειχε ρωτησει η γιατρος μου μια φορα που ειχα καθηστερηση κ την ειχα ρωτησει να κανω τεστ ή οχι ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω αλλα υπαρχει μωρε περιπτωση να βγει αρνητικο τεστ στις 4 μερες καθυστερηση;

 

Ναι αμε η κουνιαδα μου ειχε κανει το clearblue και ειχε βγει αρνητικο μετα απο 2 μερες εκανε το predictor και ηταν θετικο και η χοριακη το επιβεβαιωσε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμε η κουνιαδα μου ειχε κανει το clearblue και ειχε βγει αρνητικο μετα απο 2 μερες εκανε το predictor και ηταν θετικο και η χοριακη το επιβεβαιωσε.

 

Μη μου λες τετοιαααααα

Το clearblue εκανα κ εγω χθες το βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ηταν το τεστ κ να μην εδειξε. Περιμενε κ αυριο μηπως σου ερθει τελικα. Το στηθος σου εχει πρηστει? Σε ρωταω γιατι ειναι το πρωτο που με ειχε ρωτησει η γιατρος μου μια φορα που ειχα καθηστερηση κ την ειχα ρωτησει να κανω τεστ ή οχι ακομα!

 

Το στηθος μου εχει πρηστει πολυ!!!!

Παντα πρηζεται πρθν την περιοδο αλλα ο πονος που αισθανομαι στις θηλες κ οι φλεβες ειναι κατι που δεν το εχω ξαναπαρατηρησει ποτε

Link to comment
Share on other sites

Το στηθος μου εχει πρηστει πολυ!!!!

Παντα πρηζεται πρθν την περιοδο αλλα ο πονος που αισθανομαι στις θηλες κ οι φλεβες ειναι κατι που δεν το εχω ξαναπαρατηρησει ποτε

 

Ε τοτε κανε μια υπομονη κ αυριο πηγανε να κανεις μια χοριακη. Εχεις ακομα ελπιδες. Απλα χαλαρωσε μην το σκεφτεις σημερα καθολου οτι ειναι να γινει εχει γινει. Θετικες σκεψεις κ αυριο θα ξερεις!!!+++

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε κανε μια υπομονη κ αυριο πηγανε να κανεις μια χοριακη. Εχεις ακομα ελπιδες. Απλα χαλαρωσε μην το σκεφτεις σημερα καθολου οτι ειναι να γινει εχει γινει. Θετικες σκεψεις κ αυριο θα ξερεις!!!+++

 

Θα δειξει δεν αγχωνομαι βασικα. Ισως λιγο ανησυχω σε περιπτωση μη εγκυμοσυνης για το που οφειλεται η καθυστερηση αλλα τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...