Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Η ΟΧΙ??


Recommended Posts

Ε αν δεν σε πειραζει να δωσεις 15 ευρω μπορεις να κανεις κ χοριακη την παρασκευη πιστευω θα δειξει ετσι κ αλλιως συμφωνα με τον κυκλο σου καπου εκει περιμενεις περιοδο.

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου. Ναι έτσι οπως τα υπολογίζω 3 με 4 περιμένω περίοδο. Αλλά τι ήταν αυτά τα υγρά κοντεύω να τρελαθω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 468
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου. Ναι έτσι οπως τα υπολογίζω 3 με 4 περιμένω περίοδο. Αλλά τι ήταν αυτά τα υγρά κοντεύω να τρελαθω..

 

Αν δεν ειναι εγκυμοσυνη μπορει να ειναι καποιος μικροτραυματισμος απο τις επαφες μπορει να ειναι καποια ορμονικη διαταραχη αν δεν εχεις κανει προσφατα τεστ παπ κ υπερηχο καλο θα ειναι να επισκευτεις το γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι εγκυμοσυνη μπορει να ειναι καποιος μικροτραυματισμος απο τις επαφες μπορει να ειναι καποια ορμονικη διαταραχη αν δεν εχεις κανει προσφατα τεστ παπ κ υπερηχο καλο θα ειναι να επισκευτεις το γιατρο σου.

 

Έχω κάνει κάνει παπ Κ υπερυχο πριν 4 μήνες.. Όλα καλά! Τι να πω... μ έχει ξαφνιάσει αυτό. Είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κάνει παπ Κ υπερυχο πριν 4 μήνες.. Όλα καλά! Τι να πω... μ έχει ξαφνιάσει αυτό. Είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης δηλαδή?

 

Ναι ειναι συμπτωμα κ εγκυμοσυνης αν υπηρχε ελευθερη επαφη ειναι παρα πολυ πιθανο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι συμπτωμα κ εγκυμοσυνης αν υπηρχε ελευθερη επαφη ειναι παρα πολυ πιθανο.

 

Χαχα τωρα ειδα κ το άλλο μήνυμα σου για το άγχος..χαχαχα αγχομενη γεννήθηκα εγω..χαχαχα! Ναι υπήρχε ελεύθερη στης 9 και στης 15 του μηνός...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχα τωρα ειδα κ το άλλο μήνυμα σου για το άγχος..χαχαχα αγχομενη γεννήθηκα εγω..χαχαχα! Ναι υπήρχε ελεύθερη στης 9 και στης 15 του μηνός...

 

Ε τοτε εισαι μεσα στις γονιμες μερες ειναι πολυ πιθανο! Πηγαινε παρασκευη για χοριακη!!!

Link to comment
Share on other sites

Λες βα πάω Παρασκευή??? Ο γιατρός με είπε Δευτέρα αλλα Δ κρατιέμαι ..

 

Ναι να πας παρασκευη η χοριακη θα δειξει. Ο γιατρος σου ειπε δευτερα μηπως σου ερθει περιοδος για να μην πας τσαμπα αλλα απο το να σε φαει η αγωνια καλητερα να ξερεις .

Link to comment
Share on other sites

Ναι να πας παρασκευη η χοριακη θα δειξει. Ο γιατρος σου ειπε δευτερα μηπως σου ερθει περιοδος για να μην πας τσαμπα αλλα απο το να σε φαει η αγωνια καλητερα να ξερεις .

Ναι έχεις δίκιο!!!! Θα σε κρατήσω ενήμερη ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να μαι πάλι!! Με δύο αρνητικά τεστ και μια αρνητική χοριακή τελικά είμαι έγκυος!! καθυστερημένη ωορρηξία την 25η μέρα του κύκλου λέει ο γιατρός!! Πήγα και έκανα υπέρηχο, σε λίγες μέρες πάω για δεύτερη χορακή!! Δεν το πιστεύω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dimitroula30 πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μια τέλεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Με το καλό κοπέλα μου! Εύχομαι να μπορέσω να σας ανακοινώσω και εγώ τις επόμενες μέρες ότι είμαι έγκυος, αλλά με δύο αρνητικά τεστ έχω χάσει την ελπίδα μου... Και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τα συμπτώματα μου τα παράγει η επιθυμία μου να κάνω μωρό...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούμε με τον άντρα μου 6 μήνες για παιδάκι , ο κύκλος μου κυμαίνεται από 31 μέχρι 35 μέρες οπότε δεν είναι κ τόσο σταθερός. Είμαι στην 7η μέρα καθυστέρησης έκανα χθες χοριακή και βγήκε αρνητική. απογοήτευση....

Περίοδος δεν μου έχει έρθει όμως ακόμη πέρα από κάτι σταγόνες χθες βράδυ.Τι σημαίνουν όλα αυτά? Γιατί δεν μπορ'ω να μείνω έγκυος?

Να σημειώσω ότι πριν ένα χρόνο υποβλήθηκα σε loop τραχήλου λόγω hpv αλλοιώσεων. Έχω απογοητευτεί

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούμε με τον άντρα μου 6 μήνες για παιδάκι ' date=' ο κύκλος μου κυμαίνεται από 31 μέχρι 35 μέρες οπότε δεν είναι κ τόσο σταθερός. Είμαι στην 7η μέρα καθυστέρησης έκανα χθες χοριακή και βγήκε αρνητική. απογοήτευση....

Περίοδος δεν μου έχει έρθει όμως ακόμη πέρα από κάτι σταγόνες χθες βράδυ.Τι σημαίνουν όλα αυτά? Γιατί δεν μπορ'ω να μείνω έγκυος?

Να σημειώσω ότι πριν ένα χρόνο υποβλήθηκα σε loop τραχήλου λόγω hpv αλλοιώσεων. Έχω απογοητευτεί[/quote']

 

Κοριτσι καλο ειναι να πας στο γιατρο σου να ελενξεις για καμια κυστουλα. Η σταγονιτσες αιμα μπορει να ειναι κ ορμονικη διαταραχη πολυ πιθανο απτο ανχος σου. Μπορεις να τσεκαρεις με τεστακια ωορηξιας ποτε κανεις ωορηξια για να εχεις στοχευμενες επαφες. Αν εισαι κοντα στα 35 καλο ειναι να ξεκινησετε εξετασεις εσυ ορμονικες k ο αντρας σου σπερμοδιαγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι καλο ειναι να πας στο γιατρο σου να ελενξεις για καμια κυστουλα. Η σταγονιτσες αιμα μπορει να ειναι κ ορμονικη διαταραχη πολυ πιθανο απτο ανχος σου. Μπορεις να τσεκαρεις με τεστακια ωορηξιας ποτε κανεις ωορηξια για να εχεις στοχευμενες επαφες. Αν εισαι κοντα στα 35 καλο ειναι να ξεκινησετε εξετασεις εσυ ορμονικες k ο αντρας σου σπερμοδιαγραμμα.

 

Προφανώς και είχα κάποια κυστούλα γιατί εκεί κοντά στις γόνιμες μέρες ένιωθα κάτι να με σφάζει. Οι κύστες μειώνουν την γονιμότητα? Είμαι 32 ετών , έχω απογοητευτεί. κλαίω κάθε βράδυ κρυφά από τον άντρα μου, αισθάνομαι ότι δεν θα νιώσω ποτέ την χαρά αυτή.

'Εχω ραντεβού στο γυναικολόγο μου στις 9 του μηνός.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είχα κάποια κυστούλα γιατί εκεί κοντά στις γόνιμες μέρες ένιωθα κάτι να με σφάζει. Οι κύστες μειώνουν την γονιμότητα? Είμαι 32 ετών ' date=' έχω απογοητευτεί. κλαίω κάθε βράδυ κρυφά από τον άντρα μου, αισθάνομαι ότι δεν θα νιώσω ποτέ την χαρά αυτή.

'Εχω ραντεβού στο γυναικολόγο μου στις 9 του μηνός.[/quote']

 

Οι κυστουλες ειναι ωαρια που δεν μεγαλωνουν σωστα να στο πω απλα κ ητε φευγουν με την περιοδο οποτε ολα οκ ή αν εχεις καθηστερηση κ δεν ερθει περιοδος πρεπει να σου δωσει ο γιατρος φαρμακα για να φυγουν. Καλο ειναι αφου εχεις τοσο ανχος να ζητησεις απο τον γιατρο σου να σου γραψει εξετασεις. Θα κανεις την 2-3 μερα της περιοδου σου εξετασεις ορμονικες fsh lh e2 προλακτινη tsh κ προγεστερονη. Πες του να στις γραψει κ ας σου πει οτι δεν χρειαζονται ακομα πιεσε τον πες του οτι εχεις ανχωθει κ θελεις να τις κανεις οπωσδηποτε. Οι γιατροι ξερεις δεν γραφουν ευκολα εξετασεις θα σου πει οτι ειναι νωρις ακομα κ να τις κανεις μετα απο ενα χρονο αλλα αμα του πεις οτι εχεις ανχωθει κ οτι τις θες θα στις γραψει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι κυστουλες ειναι ωαρια που δεν μεγαλωνουν σωστα να στο πω απλα κ ητε φευγουν με την περιοδο οποτε ολα οκ ή αν εχεις καθηστερηση κ δεν ερθει περιοδος πρεπει να σου δωσει ο γιατρος φαρμακα για να φυγουν. Καλο ειναι αφου εχεις τοσο ανχος να ζητησεις απο τον γιατρο σου να σου γραψει εξετασεις. Θα κανεις την 2-3 μερα της περιοδου σου εξετασεις ορμονικες fsh lh e2 προλακτινη tsh κ προγεστερονη. Πες του να στις γραψει κ ας σου πει οτι δεν χρειαζονται ακομα πιεσε τον πες του οτι εχεις ανχωθει κ θελεις να τις κανεις οπωσδηποτε. Οι γιατροι ξερεις δεν γραφουν ευκολα εξετασεις θα σου πει οτι ειναι νωρις ακομα κ να τις κανεις μετα απο ενα χρονο αλλα αμα του πεις οτι εχεις ανχωθει κ οτι τις θες θα στις γραψει.

 

Μίλησα με την γιατρό και μου είπε ορμονολογικές θα κάνω τον άλλο μήνα , θέλει πρώτα να με δει. Έχω κατααγχωθεί , νομίζω ότι δνε θα μείνω ποτέ έγκυος:-(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να μαι πάλι!! Με δύο αρνητικά τεστ και μια αρνητική χοριακή τελικά είμαι έγκυος!! καθυστερημένη ωορρηξία την 25η μέρα του κύκλου λέει ο γιατρός!! Πήγα και έκανα υπέρηχο, σε λίγες μέρες πάω για δεύτερη χορακή!! Δεν το πιστεύω

 

 

Μπραβο dimitroula30 ευχομαι τα καλυτερα και εγω στο μωρο μου καθυστερημενη συλληψη ειχα και φανηκε αργα, να μας ενημερωνεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου, μάλλον πάει η προσπάθεια γι αυτόν τον μήνα... Από χθες έχω καφέ αιματακι,βέβαια πολύ λίγο σταγόνες, αλλά μάλλον από Δευτέρα πιστεύω θα ξεκινήσει η ροή.. Μας εύχομαι καλές προσπάθειες!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Εύχομαι να είστε όλες καλά!

Ήθελα να ρωτήσω αν η πολύ πρησμένη κοιλιά και ο έντονος πονοκέφαλος μπορεί να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης.Απο την 21 ημερα έχω πολύ αραιά ελαφρά πονάκια και λίγους πόνους στη μέση που κ που. Αυτον τον μήνα αρχισα filicine.

Επίσης πόσες ημέρες μετα την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου μπορεί κάποιος να κανει χοριακή ?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Εύχομαι να είστε όλες καλά!

Ήθελα να ρωτήσω αν η πολύ πρησμένη κοιλιά και ο έντονος πονοκέφαλος μπορεί να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης.Απο την 21 ημερα έχω πολύ αραιά ελαφρά πονάκια και λίγους πόνους στη μέση που κ που. Αυτον τον μήνα αρχισα filicine.

Επίσης πόσες ημέρες μετα την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου μπορεί κάποιος να κανει χοριακή ?

Σας ευχαριστώ.

 

Αυτα που λες ειναι κ συμπτωματα περιοδου δεν μπορεις να ξεχωρησεις. Αν εχεις σταθερο κυκλο με την πρωτη μερα καθηστερησεις κανεις χοριακη θα δειξει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λες ειναι κ συμπτωματα περιοδου δεν μπορεις να ξεχωρησεις. Αν εχεις σταθερο κυκλο με την πρωτη μερα καθηστερησεις κανεις χοριακη θα δειξει μια χαρα.

Σε ευχαριστώ ninaki80!Θα περιμένω λίγες ημέρες ακόμα και αν δεν έρθει θα παω να κανω χοριακή.Κανονικά περιμένω 10-12 /03 .

Συνήθως πρίν αδιαθετήσω εχω 10 ημέρες φρικτούς πόνους που αυτη τη φορά δε βλέπω να έχω.Θα δείξει η πορεία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! περιμένω περίοδο το σάββατο 11-3 και απο χθές έχω κάτι ρόζ-ψιλό καφέ σταγόνες στο εσώρουχο.αισθάνομαι οτι θα μου ρθει η περίοδος,και τώρα που μετρήθηκα απο το στόμα είχα 37.1...Λέτε να είναι εγκυμοσύνη!???? Αααα ξέχασα να πώ οτι έχω και συχνοουρία μέρες τώρα... Πρίν 3 μήνες αφαίρεσα ένα ινομύωμα και ένα πολύποδα,Και ο γιατρός είπε μετά απο 6 μήνες προσπάθειες για μωράκι, όμως αυτό τον μήνα δεν προσέξαμε και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! περιμένω περίοδο το σάββατο 11-3 και απο χθές έχω κάτι ρόζ-ψιλό καφέ σταγόνες στο εσώρουχο.αισθάνομαι οτι θα μου ρθει η περίοδος,και τώρα που μετρήθηκα απο το στόμα είχα 37.1...Λέτε να είναι εγκυμοσύνη!???? Αααα ξέχασα να πώ οτι έχω και συχνοουρία μέρες τώρα... Πρίν 3 μήνες αφαίρεσα ένα ινομύωμα και ένα πολύποδα,Και ο γιατρός είπε μετά απο 6 μήνες προσπάθειες για μωράκι, όμως αυτό τον μήνα δεν προσέξαμε και πολύ.

 

Ε ναι μπορει κ να ειναι κ εγκυμοσυνη αλλα περιμενε καλητερα μεχρι το σαββατο να πας για χοριακη πρωι πρωι!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μπορει κ να ειναι κ εγκυμοσυνη αλλα περιμενε καλητερα μεχρι το σαββατο να πας για χοριακη πρωι πρωι!

 

το εύχομαι! απλά με αγχώνει λίγο το εξάμηνο που είπε ο γιατρός!

Link to comment
Share on other sites

το εύχομαι! απλά με αγχώνει λίγο το εξάμηνο που είπε ο γιατρός!

 

Η αληθεια ειναι αν εισαι θα πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικη γιατι ισως η μητρα να μην εχει αναρωσει ακομα κ να παθεις μεγαλη ζημια. Αλλα ελπιζω πως αν εχεις μεινει σημαινει οτι ειναι ολα σε πολυ καλη κατασταση κ γιαυτο κ εμεινες ας ελπισουμε οτι το σωμα σου αναρωνει γρηγορα. Γενικα αν δεν εισαι θα πρεπει απο εδω κ περα να εισαι πολυ προσεκτικη στις επαφες γιατι ειναι πολυ επικυνδινο σε αυτα τα θεματα να παραβλεπεις τις εντολες του γιατρου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...