Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

συμπτωματα συλληψης????


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αρχικα θα ηθελα να πω πως χαιρομαι παρα πολυ που μπηκα σε αυτη την ομορφη παρεα!

Λοιπον, δεν ηξερα αν υπηρχε καπου αλλου καποιο παρομοιο θεματακι γιατι ειναι πααααρα πολλαααα. θα ηθελα τη γνωμη σας, για το αν υπαρχουν καποια, εστω και ελαχιστα, συμπτωματα τις ημερες της συλληψης. Ας πουμε, εγω που ειχα ελευθερη επαφη το σαββατο που ειχα και την ωορριξια μου, τις τελευταιες δυο μερες εχω καποια τσιμπηματακια χαμηλα και κανα δυο δυνατα και επισης σημερα το στηθος μου ειναι ευαισθητο και ποναει. Λετε να παιζουν ρολο ολα αυτα?? ευχαριστω εκ των πρωτερων :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ εμενα μ ειπαν οτι δυσκολα τοσο νωρις να υπαρχουν συμπτωματα...

Εγω ειχα επαφη οριακα στις γονιμες μερες, δλδ μια μερα μετα την ωορηξια οποτε δε ξερω αν προλαβαμε το αυγουλακι μου, ωστοσο ειχα παρατηρησει οτι απο τοτε κ μεχρι κ σημερα δεν εχω σταματησει να εχω υγρα, πολλα υγρα, αοσμα και λευκα. Υστερα εδω και 2 μερες τα μεσημερια μπορει να παω και 3-4 φορες τουαλετα, ενω πονακια σα να μ ερχεται περιοδος πανε κ ερχονται 2-3 μερες τωρα ενω ειναι να αδιαθετησω στις 11/6. Το στηθος μ εχει μεγαλωσει αλλα δε νιωθω πονο ομως... Περιμενω να περασουν οι μερες ελπιζωντας να εχω και καθυστερηση...μακαρι θεε μου!

Link to comment
Share on other sites

Αχ εμενα μ ειπαν οτι δυσκολα τοσο νωρις να υπαρχουν συμπτωματα...

Εγω ειχα επαφη οριακα στις γονιμες μερες, δλδ μια μερα μετα την ωορηξια οποτε δε ξερω αν προλαβαμε το αυγουλακι μου, ωστοσο ειχα παρατηρησει οτι απο τοτε κ μεχρι κ σημερα δεν εχω σταματησει να εχω υγρα, πολλα υγρα, αοσμα και λευκα. Υστερα εδω και 2 μερες τα μεσημερια μπορει να παω και 3-4 φορες τουαλετα, ενω πονακια σα να μ ερχεται περιοδος πανε κ ερχονται 2-3 μερες τωρα ενω ειναι να αδιαθετησω στις 11/6. Το στηθος μ εχει μεγαλωσει αλλα δε νιωθω πονο ομως... Περιμενω να περασουν οι μερες ελπιζωντας να εχω και καθυστερηση...μακαρι θεε μου!

 

Αυτο ειναι το θεμα. Μεχρι να ερθει η ατιμη (που να μην ερθει!) θα τρελαθουμε!. εγω ειχα το προγραμμα του κυκλου μου στο κινητο και μου το εκλεψαν. τωρα προσπαθω να θυμιθω ποοοτε ειχα περιοδο και ποτε θα ξαναεχω! ασε! εγω ομως περα απο αυτα εχω και μια ελαφρια θολουρα, απο εκεινη τη μερα. Λιγο ζαλη, λιγο νυστα, λιγο αναγουλα. μακαρι να ειναι και η φαντασια μου!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι νωρις πιστευω αφου ισως να μην εχει γινει καν η εμφυτευση ακομα, αφου με το που το σπορακι φυτευτει στη μητρα αρχιΟυν οι ορμονες απο οσα εχω διαβασει να αλλαζουμ κ να προκαλουν ολα αυτα τα συμπτωματα...

Ισως η αγωνια το αγχος κ ολα η λαχταρα να δημιουργουν την αισθηση των συμπτωματων...ακομα κ ο καιρος μπορει να επηρεαζει πχ το κομματι των ζαλαδων..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι.περιμςνω περιοδο 17/6 ημερα ωορρυξιας πιθανοτατα 3/6 κ ελευθερες επαφες 1/6 κ 4/6 κ σημερα οταν παω τουαλετα κ σκουπιζομαι εχω καφς.που ποτε δεν ειχα πριν απο περιοδο που κραταει σταθερα 3 μερες.ξερςι καμια τι ειναι να με βοηθησει?ελευθερες επαφες εχω γενικα με τον συντροφο μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι.περιμςνω περιοδο 17/6 ημερα ωορρυξιας πιθανοτατα 3/6 κ ελευθερες επαφες 1/6 κ 4/6 κ σημερα οταν παω τουαλετα κ σκουπιζομαι εχω καφς.που ποτε δεν ειχα πριν απο περιοδο που κραταει σταθερα 3 μερες.ξερςι καμια τι ειναι να με βοηθησει?ελευθερες επαφες εχω γενικα με τον συντροφο μου

 

Το ιδανικο ειναι αυριο να κανεις ενα τηλεφωνακι στο γιατρο σου.

Το ειχα παρουσιασει κ εγω καποτε αυτο χωρις να εχω ελευθερες επαφες κ μ ειχε πει οτι πιθανως για καποιο λογο να μενει αιμα στη μητρα κατι που δεν ειναι καλο, καναμε υπερηχο κ ειχα μια κυστουλα σε ωοθηκη η οποια με τη σεξουαλικη επαφη ματωνε και εμενε το αιμα κ κατεβαινε σε επομενη επαφη. Μπορει να ειναι κ κατι εντελως διαφορετικο, απλα απο οσα εχω διαβασει η εμφυτευση δεν γινεται την επομενη μερα αλλα μετα απο αρκετες ωστε να δικιολογηθει το αιματακι...

Link to comment
Share on other sites

εγω και τις δυο φορες που εμεινα εγκυος δεν ειχα κανενα συμπτωμα μεχρι την 7η εβδομαδα κυησης.απο εκει και μετα ναι. καλο ειναι να εισαι ηρεμη οσες προσπαθειτε χωρις αγχος . ολα θα γινουν. καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω και τις δυο φορες που εμεινα εγκυος δεν ειχα κανενα συμπτωμα μεχρι την 7η εβδομαδα κυησης.απο εκει και μετα ναι. καλο ειναι να εισαι ηρεμη οσες προσπαθειτε χωρις αγχος . ολα θα γινουν. καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!!!!!
καλημερα συνεχιζω κ σημερα να εχω καφς βλενη κ πριξιμο χαμηλα.τελευταια επισκςψη στο γυναικολογο το μαρτιο ηταν ολα καλα ουτε κυστες ουτε μικροβια τπτ κ αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει πριν καν να περιμςνω περιοδο κ δεν ξερω αν πρεπει να περιμενω η να παω στο γυναικολογο μου
Link to comment
Share on other sites

καλημερα συνεχιζω κ σημερα να εχω καφς βλενη κ πριξιμο χαμηλα.τελευταια επισκςψη στο γυναικολογο το μαρτιο ηταν ολα καλα ουτε κυστες ουτε μικροβια τπτ κ αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει πριν καν να περιμςνω περιοδο κ δεν ξερω αν πρεπει να περιμενω η να παω στο γυναικολογο μου

Lia Καλημέρα! Για να σου φύγει το αγχος και οποιαδήποτε σκέψη που σε βασανίζει κάνε μια επίσκεψη ή τηλ.στο γιατρο σου και περιέγραψε αυτό που σου συμβαίνει. Εγώ πιστεύω ότι είναι καλό σημάδι! Στο εύχομαι ολόψυχα 💖

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Lia Καλημέρα! Για να σου φύγει το αγχος και οποιαδήποτε σκέψη που σε βασανίζει κάνε μια επίσκεψη ή τηλ.στο γιατρο σου και περιέγραψε αυτό που σου συμβαίνει. Εγώ πιστεύω ότι είναι καλό σημάδι! Στο εύχομαι ολόψυχα

Νακαρι το θελω πολυ αλλα η ειναι κατι εντςλως τυχαιο η ειχα ωορρηξια νωριτερα απο τις 3 γτ τοσο νωρις αποκλειεται να εγινε εμφυτευση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lia Καλημέρα! Για να σου φύγει το αγχος και οποιαδήποτε σκέψη που σε βασανίζει κάνε μια επίσκεψη ή τηλ.στο γιατρο σου και περιέγραψε αυτό που σου συμβαίνει. Εγώ πιστεύω ότι είναι καλό σημάδι! Στο εύχομαι ολόψυχα 💖

 

Μακαρι το θελω πολυ αλλα μονο αν ειχα νωριτερα ωορεηξια απο της 3/6 θα μπορουσε να ειναι εγκυμοσυνη αλλιως ειναι πολυ νωρις για εμφυτευση

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω ακουσει διαφορες γνωμες για την εμφυτευση. εχω ακουσει οτι μπορει να γινει και σε τρεις μερες και αλλες φορες οτι μπορει να γινει και σε μια βδομαδα με δεκα μερες. τι να πιστεψεις? :?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!

Σας παρακαλω ζητω και γω την γνωμη σας!!!

Ηρθα σε επαφη τις γονιμες αλλα και την ημερα της ωορηξιας!

Περιμενω να αδιαθετησω στις 15/6.δηλαδη σε 8 μερες.

Αυτο που θελω να σας πω ειναι το εξης:παντα μια βδομαδα πριν την περιοδο πρηζεται το στηθος μου και ποναει και κατα την διαρκεια της περιοδου ποναει η μεση μου και εχω καποιες ενοχλησεις στην κοιλια.

Τωρα ειναι ολα αναποδα!!! Το στηθος εχει μεγαλωσει αλλα δεν εχει τουμπανιασει, δεν ποναει, αντιθετως ποναει η μεση μου και εχω πονακια στην κοιλια.νιωθω ακριβως οπως οταν εχω περιοδο!!!!!!

Ψαχνομαστε ολες για συμπτωματα αλλα μου εχει κανει εντυπωση ειδικα η μεση και η κοιλια.please help!!! Καλα αποτελεσματα σε οοοολες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω κάτι. Είχα τελευταία περίοδο 31/7 και ωορρηξία 19/8 με τον φίλο μου έχουμε ελεύθερες επαφές αλλά "προσέχει". Δυο μέρες τωρα έχω πόνο στο στήθος και κυρίως στις θηλές. Έχω πρηστεί πολύ, αλλά ειναι νωρίς ακομα για να αδιαθετησω. Έχω κύκλο 28-30 ημέρες. Υπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης; Να κάνω τεστ από τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω κάτι. Είχα τελευταία περίοδο 31/7 και ωορρηξία 19/8 με τον φίλο μου έχουμε ελεύθερες επαφές αλλά "προσέχει". Δυο μέρες τωρα έχω πόνο στο στήθος και κυρίως στις θηλές. Έχω πρηστεί πολύ, αλλά ειναι νωρίς ακομα για να αδιαθετησω. Έχω κύκλο 28-30 ημέρες. Υπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης; Να κάνω τεστ από τωρα;

 

Αν δε σου έχει έρθει περίοδος μέχρι τη Δευτέρα , κάνε ένα τεστ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...