Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία γνώμη.....


Recommended Posts

Καλημέρα, θα ήθελα κι εγώ να μου πείτε μία γνώμη.....

Στις 16/3/2016 ξεκίνησα διαδικασίες εξοσωματικής, ξεκινήσαμε τις ενέσεις και όλα τα συναφεί. 25η Μαρτίου, σταμάτησαμε τα πάντα γιατί οι ωοθήκες μου δεν είχαν διέγερση και είπαμε ότι θα ξαναπροσπαθήσουμε σε δύο με τρεις μήνες. Τον Απρίλιο αδιαθέτησα κανονικά, ακριβώς στην ημερομηνία που έπρεπε. Τώρα λοιπόν τον Μάιο, θα έπρεπε να έχω αδιαθετήση από της 12 και δεν ...... Έκανα ένα τεστ στις 9 ημέρες καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό. Μίλησα με τον ιατρό μου και μου είπε να περιμένω μέχρι την Παρασκευή, γιατί έχω κάτι πονάκια, τα οποίο τα έχω εδώ και πολλές μέρες και αν δεν, να κάνω μία β-χωριακή να δούμε. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος και να μην έδειξε το τεστ στις 9 ημέρες καθυστέρησης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιτα, ολα ειναι πιθανα.

 

Μπορει να διαταραχθηκε ο κυκλος σου και γι'αυτο να μην εχεις αδιαθετησει ακομα ή ακριβως λογω της διαταραξης να εκανες πιο αργα ωορρηξια και εχεις τα ευχαριστα!

Ακολουθησε τις συμβουλεδ του γιατρου σου, σιγουρα ξερει καλυτερα!

Παντως αν εχεις εντελως σταθερο κυκλο, ειναι λιγο απιθανο στις 9 μερες καθυστερησης να μην φανηκε τυχον εγκυμοσυνη...

Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια :)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δεν ξέρω..... Το θέμα είναι ότι αισθάνομαι πολύ χάλια. Και ψυχολογικά, είμαι με το δάκρυ έτοιμο να κιλήσει και σωματικά, αισθάνομαι κουρασμένη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

η μοναδικη αξιοπιστη εξεταση ειναι η χοριακη...εγω με 800 χοριακη, το τεστ αρνητικο!!και μαλιστα διπλο!! επειδη ξερω καλα πως ειναι να προσπαθεις να γινεις γονιος με την μεθοδο της εξωσωματικης και ταυτοχρονα να ελπιζεις σε μια φυσιολογικη συλληψη,δεν θελω να σου δωσω ενδεχομενως φρουδες ελπιδες,αλλα ναι,συμβαινει...για αυτο αν δεις οτι μεχρι το τελος της εβδομαδες δεν εχεις τελικα αδιαθετησει, κανε κατευθειαν χοριακη για να εχεις ενα αξιοπιστο αποτελεσμα...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

η μοναδικη αξιοπιστη εξεταση ειναι η χοριακη...εγω με 800 χοριακη, το τεστ αρνητικο!!και μαλιστα διπλο!! επειδη ξερω καλα πως ειναι να προσπαθεις να γινεις γονιος με την μεθοδο της εξωσωματικης και ταυτοχρονα να ελπιζεις σε μια φυσιολογικη συλληψη,δεν θελω να σου δωσω ενδεχομενως φρουδες ελπιδες,αλλα ναι,συμβαινει...για αυτο αν δεις οτι μεχρι το τελος της εβδομαδες δεν εχεις τελικα αδιαθετησει, κανε κατευθειαν χοριακη για να εχεις ενα αξιοπιστο αποτελεσμα...

Κι εγώ δεν έχω ελπίδες, απλά λες μπας βρε παιδί μου και είσαι ο υπερτυχερός αυτού του μήνα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, θα ήθελα κι εγώ να μου πείτε μία γνώμη.....

Στις 16/3/2016 ξεκίνησα διαδικασίες εξοσωματικής, ξεκινήσαμε τις ενέσεις και όλα τα συναφεί. 25η Μαρτίου, σταμάτησαμε τα πάντα γιατί οι ωοθήκες μου δεν είχαν διέγερση και είπαμε ότι θα ξαναπροσπαθήσουμε σε δύο με τρεις μήνες. Τον Απρίλιο αδιαθέτησα κανονικά, ακριβώς στην ημερομηνία που έπρεπε. Τώρα λοιπόν τον Μάιο, θα έπρεπε να έχω αδιαθετήση από της 12 και δεν ...... Έκανα ένα τεστ στις 9 ημέρες καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό. Μίλησα με τον ιατρό μου και μου είπε να περιμένω μέχρι την Παρασκευή, γιατί έχω κάτι πονάκια, τα οποίο τα έχω εδώ και πολλές μέρες και αν δεν, να κάνω μία β-χωριακή να δούμε. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος και να μην έδειξε το τεστ στις 9 ημέρες καθυστέρησης?

 

ουτε εσυ να ειμαι! εκανα εξωσωματικη τον Μαρτιο χωρις εμβρυομεταφορα, αδιαθετησα κανονικοτατα στις 17/4 και τωρα θα επρεπε να ειχα αδιαθετησει στις 16/5 και ακομα τιποτα....εκανα τεστ στις 6 μερες καθυστερησης και ηταν αρνητικο. ολο αυτο τον καιρο δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου και θεωρησα οτι πολυ πιθανο να ειμαι εγκυος. τωρα απλα περιμενω γιατι μου φαινεται οτι εχω καποια συμπτωματα περιοδου... αν μεχρι κ Πεμπτη δεν εχω αδιαθετησει, την Παρασκευη θα παω για χοριακη. και εγω παντα ειμαι ακριβης στην περιοδο, ποτε δεν εχω καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εσυ να ειμαι! εκανα εξωσωματικη τον Μαρτιο χωρις εμβρυομεταφορα, αδιαθετησα κανονικοτατα στις 17/4 και τωρα θα επρεπε να ειχα αδιαθετησει στις 16/5 και ακομα τιποτα....εκανα τεστ στις 6 μερες καθυστερησης και ηταν αρνητικο. ολο αυτο τον καιρο δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου και θεωρησα οτι πολυ πιθανο να ειμαι εγκυος. τωρα απλα περιμενω γιατι μου φαινεται οτι εχω καποια συμπτωματα περιοδου... αν μεχρι κ Πεμπτη δεν εχω αδιαθετησει, την Παρασκευη θα παω για χοριακη. και εγω παντα ειμαι ακριβης στην περιοδο, ποτε δεν εχω καθυστερηση.

Δυστυχώς ..... αδιαθέτησα!!!! Οπότε δεν είμαι ο υπερτυχερός του μήνα. Ελπίζω εσύ να είσαι, μέσα από την καρδιά μου στο εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

η μοναδικη αξιοπιστη εξεταση ειναι η χοριακη...εγω με 800 χοριακη, το τεστ αρνητικο!!και μαλιστα διπλο!! επειδη ξερω καλα πως ειναι να προσπαθεις να γινεις γονιος με την μεθοδο της εξωσωματικης και ταυτοχρονα να ελπιζεις σε μια φυσιολογικη συλληψη,δεν θελω να σου δωσω ενδεχομενως φρουδες ελπιδες,αλλα ναι,συμβαινει...για αυτο αν δεις οτι μεχρι το τελος της εβδομαδες δεν εχεις τελικα αδιαθετησει, κανε κατευθειαν χοριακη για να εχεις ενα αξιοπιστο αποτελεσμα...

 

Hταν ληγμενο το τεστ. Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση 800 χοριακη και να μην δειχνει.

 

Σε εμενα με πολυ πολυ αχνο θετικο τεστ, στο παραθυρο φαινοταν η δευτερη γραμμη ισα μολις, με οχι πρωινα ουρα , 3 ημερες πριν την περιοδο και η χοριακη μολις 44 και μαλιστα την επομενη ημερα . Οποτε την ημερα που θα εκανα το τεστ θα ηταν γυρω στο 30-35.

Με τυχαιο τεστ και οχι γνωστης εταιρειας.

 

Επειδη μας διαβαζουν πολλες κοπελες που προσπαθουν και ειναι κριμα να ελπιζουν αδικα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα ίδια με την bebe_2016. Μετράμε ίδιες μέρες καθυστέρησης! Τις τελευταίες 3 μέρες έχουν προστεθεί και ηπιοι πόνοι περιόδου οπότε αδιαθετώ από λεπτό σε λεπτό.

nmilioni δεν πειράζει! Μην το βάζεις κάτω! Συνεχίζουμε!:-)

tt1d6e78
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bebe εισαι πολυ εγκυος! Χεχε το τεστ ειχε ψεύδος αρνητικο αποτελεσμα συμβαινει συχνα...

Η χοριακη σπανια λεει ψεματα, μπραβο και συγχαρητηρια καλη και τελειομανή εγκυμοσυνη...σε μια βδομαδα και λιγες μερες θα ακούσετε καρδουλα με το καλο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...