Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Με απηλει


Recommended Posts

Καλημέρα....είμαι καινούρια εδώ..

Κ χρειάζομαι τη βοήθεια σας... Ειμαι 26 χρόνων και είμαι παντρεμένη

5 χρόνια με 35χρονο...έχουμε πολλά προβλήματα εδώ Κ 2.5 χρόνια...αλλά εκείνος λέει ότι όλα είναι στο κεφάλι μου.. Του είπα να πάμε σε ειδικό είναι καθέτως στο όχι... Είναι ο μοναδικός άνθρωπος που με κάνει να νιώθω άχρηστη ανίκανη ... Δν ξέρω... Εγώ τον κερατωσα... Το εμαθε... Κ με χώρισε...χαρηκα...η αλήθεια...αλλά στο τέλος με τουμπαρε Κ ξανά είμαστε μαζί...είχε πει ότι θα άλλαζε...η κατάσταση αλλά στα ίδια είμαστε ...με άφησε έγκυο επίτηδες λέει μπας Κ βάλω μυαλό... Τι να πω... Κ επειδή η κατάσταση χειροτερεύει θέλω να χωρισω του το έχω πει αλλά με απειλεί ότι θα χάσω τα πάντα Κ θα βλέπω τα παιδιά με το καλαμάκι... Δεν είπα ότι είμαι τέλεια...κανένας δεν είναι... Αλλά σίγουρα δεν αξίζει στα παιδιά μ μία κατάσταση με γονείς να τσακώνονται κάθε τρεις Κ λίγο...Κ σίγουρα ούτε σε κανέναν από τουσ δυπ μας... Το καλύτερο είναι να χωρίσουμε αλλά που.... Είμαι άνεργη σπίτι δικό μ δεν έχω ... Υπάρχει περίπτωση βάση νόμου να τν διωξω από το σπίτι του ... Φοβάμαι πάρα πολύ.... Είναι άσχημο να κάθεσαι κάπου μόνο Κ μόνο επειδή σε απειλούν.... Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρα τωρα εισαι εγκυος στο πρωτο σας παιδι?Γονεις ,συγγενείς,καποια φιλη να σε βοηθησει για την αρχη δεν εχεις?Αν σου είναι δυσκολο να φυγεις τωρα που εισαι εγκυος...θα σου είναι πολύ πιο δυσκολο αν εχεις και το παιδι.Ψαξε και καποιες υπηρεσίες που μπορουν να σε βοηθησουν.

 

Μην αφηνεις τις απειλες καποιου να σε εγκλωβιζουν...αστον να απειλεί.δε νομιζω ότι μπορει να σου κανει τπτ.Πως θα το παρει το παιδι δλδ?Τοσο ευκολο λες ότι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....είμαι καινούρια εδώ..

Κ χρειάζομαι τη βοήθεια σας... Ειμαι 26 χρόνων και είμαι παντρεμένη

5 χρόνια με 35χρονο...έχουμε πολλά προβλήματα εδώ Κ 2.5 χρόνια...αλλά εκείνος λέει ότι όλα είναι στο κεφάλι μου.. Του είπα να πάμε σε ειδικό είναι καθέτως στο όχι... Είναι ο μοναδικός άνθρωπος που με κάνει να νιώθω άχρηστη ανίκανη ... Δν ξέρω... Εγώ τον κερατωσα... Το εμαθε... Κ με χώρισε...χαρηκα...η αλήθεια...αλλά στο τέλος με τουμπαρε Κ ξανά είμαστε μαζί...είχε πει ότι θα άλλαζε...η κατάσταση αλλά στα ίδια είμαστε ...με άφησε έγκυο επίτηδες λέει μπας Κ βάλω μυαλό... Τι να πω... Κ επειδή η κατάσταση χειροτερεύει θέλω να χωρισω του το έχω πει αλλά με απειλεί ότι θα χάσω τα πάντα Κ θα βλέπω τα παιδιά με το καλαμάκι... Δεν είπα ότι είμαι τέλεια...κανένας δεν είναι... Αλλά σίγουρα δεν αξίζει στα παιδιά μ μία κατάσταση με γονείς να τσακώνονται κάθε τρεις Κ λίγο...Κ σίγουρα ούτε σε κανέναν από τουσ δυπ μας... Το καλύτερο είναι να χωρίσουμε αλλά που.... Είμαι άνεργη σπίτι δικό μ δεν έχω ... Υπάρχει περίπτωση βάση νόμου να τν διωξω από το σπίτι του ... Φοβάμαι πάρα πολύ.... Είναι άσχημο να κάθεσαι κάπου μόνο Κ μόνο επειδή σε απειλούν.... Σας ευχαριστω

μη φοβάσαι , τα παιδιά δεν πρόκειται να τα χάσεις , την επιμέλεια την έχει ΠΑΝΤΑ η μάνα... τα ίδια έλεγε και ο δικός μου και μου έκανε και ασφαλιστικά μέτρα αλλά δεν κατάφερε τίποτα. ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ. Αυτή είναι η συμβουλή μου...

Link to comment
Share on other sites

Να φυγεις μπορεις και δεν μπορει να σου κανει κατι...

 

Να τον βγαλεις απο το σπιτι του επειδη εισαι εγκυος και να μεινεις εσυ εαν αυτος δεν θελει δεν υπαρχει περιπτωση...

 

Απευθυνσου σε καποιον δικο σου η αν δεν εχεις οπως ειπε η κοπελα πιο πανω σε καποια απο τις ομαδες βοηθειας για γυναικες-μονες μαμαδες...

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....είμαι καινούρια εδώ..

Κ χρειάζομαι τη βοήθεια σας... Ειμαι 26 χρόνων και είμαι παντρεμένη

5 χρόνια με 35χρονο...έχουμε πολλά προβλήματα εδώ Κ 2.5 χρόνια...αλλά εκείνος λέει ότι όλα είναι στο κεφάλι μου.. Του είπα να πάμε σε ειδικό είναι καθέτως στο όχι... Είναι ο μοναδικός άνθρωπος που με κάνει να νιώθω άχρηστη ανίκανη ... Δν ξέρω... Εγώ τον κερατωσα... Το εμαθε... Κ με χώρισε...χαρηκα...η αλήθεια...αλλά στο τέλος με τουμπαρε Κ ξανά είμαστε μαζί...είχε πει ότι θα άλλαζε...η κατάσταση αλλά στα ίδια είμαστε ...με άφησε έγκυο επίτηδες λέει μπας Κ βάλω μυαλό... Τι να πω... Κ επειδή η κατάσταση χειροτερεύει θέλω να χωρισω του το έχω πει αλλά με απειλεί ότι θα χάσω τα πάντα Κ θα βλέπω τα παιδιά με το καλαμάκι... Δεν είπα ότι είμαι τέλεια...κανένας δεν είναι... Αλλά σίγουρα δεν αξίζει στα παιδιά μ μία κατάσταση με γονείς να τσακώνονται κάθε τρεις Κ λίγο...Κ σίγουρα ούτε σε κανέναν από τουσ δυπ μας... Το καλύτερο είναι να χωρίσουμε αλλά που.... Είμαι άνεργη σπίτι δικό μ δεν έχω ... Υπάρχει περίπτωση βάση νόμου να τν διωξω από το σπίτι του ... Φοβάμαι πάρα πολύ.... Είναι άσχημο να κάθεσαι κάπου μόνο Κ μόνο επειδή σε απειλούν.... Σας ευχαριστω

 

αν θέλεις να τρολάρεις πρώτα θα πρέπει να αποφασίσεις εάν είσαι έγκυος στο πρώτο παιδί και μετά εάν έχετε και άλλα παιδιά ;)

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το να τον βγαλεις από το Σπιτι του προσωπικα το θεωρω ασκοπο.Θελεις εσυ να μενεις στο Σπιτι καποιου που σε απειλεί όπως λες?Γιατι εγω αν ο άλλος με απειλουσε θα ηθελα να φυγω οσο πιο μακρυα μπορω...όχι να συνεχισω να είμαι μεσα στο Σπιτι του.

Link to comment
Share on other sites

...με άφησε έγκυο επίτηδες λέει μπας Κ βάλω μυαλό... Τι να πω...

 

 

Αν κ θεωρώ ότι πρόκειται περί τρολιάς, ωστόσο το παραπάνω με ξεπερνά...εσύ δλδ εκείνη την ώρα τι έκανες; Κοιμόσουν;

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....είμαι καινούρια εδώ..

Κ χρειάζομαι τη βοήθεια σας... Ειμαι 26 χρόνων και είμαι παντρεμένη

5 χρόνια με 35χρονο...έχουμε πολλά προβλήματα εδώ Κ 2.5 χρόνια...αλλά εκείνος λέει ότι όλα είναι στο κεφάλι μου.. Του είπα να πάμε σε ειδικό είναι καθέτως στο όχι... Είναι ο μοναδικός άνθρωπος που με κάνει να νιώθω άχρηστη ανίκανη ... Δν ξέρω... Εγώ τον κερατωσα... Το εμαθε... Κ με χώρισε...χαρηκα...η αλήθεια...αλλά στο τέλος με τουμπαρε Κ ξανά είμαστε μαζί...είχε πει ότι θα άλλαζε...η κατάσταση αλλά στα ίδια είμαστε ...με άφησε έγκυο επίτηδες λέει μπας Κ βάλω μυαλό... Τι να πω... Κ επειδή η κατάσταση χειροτερεύει θέλω να χωρισω του το έχω πει αλλά με απειλεί ότι θα χάσω τα πάντα Κ θα βλέπω τα παιδιά με το καλαμάκι... Δεν είπα ότι είμαι τέλεια...κανένας δεν είναι... Αλλά σίγουρα δεν αξίζει στα παιδιά μ μία κατάσταση με γονείς να τσακώνονται κάθε τρεις Κ λίγο...Κ σίγουρα ούτε σε κανέναν από τουσ δυπ μας... Το καλύτερο είναι να χωρίσουμε αλλά που.... Είμαι άνεργη σπίτι δικό μ δεν έχω ... Υπάρχει περίπτωση βάση νόμου να τν διωξω από το σπίτι του ... Φοβάμαι πάρα πολύ.... Είναι άσχημο να κάθεσαι κάπου μόνο Κ μόνο επειδή σε απειλούν.... Σας ευχαριστω

 

 

Δεν είσαι άχρηστη τελικά βρε!!!!!!!!! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με όλη μου την αγάπη, να πω σε αυτούς που ανοίγουν τέτοια θέματα για τρολάρισμα, ότι θα ήταν καλύτερο να τον διαθέσουν κάπου πιο δημιουργικά.. π.χ. για ορθογραφία.. αυτό το "απηλει" μου έβγαλε το ματάκι μου!!!!!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και τρολια να ειναι, δινει τροφη για συζητηση. Μην νομιζετε.. γινονται πολλα εκει εξω ;) ...

Τωρα για να μιλησουμε σοβαρα γιατι μπορει καποια γυναικα να αντιμετωπιζει προβλημα... Τα παιδια δεν τα παιρνει ο πατερας εκτος εαν βγει η μανα ανικανη που σημαινει ουσιες ή ψυχοπαθεια..

Οσο για το οτι ενας αντρας αφηνει εγκυο μια γυναικα επιτηδες.. τι να πω? Υπαρχει και η αντισυλληψη .. εαν δεν θελει μια γυναικα δεν μενει εγκυος που να εχει τον θεο μπαρμπα..

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και τρολια να ειναι, δινει τροφη για συζητηση. Μην νομιζετε.. γινονται πολλα εκει εξω ;) ...

Τωρα για να μιλησουμε σοβαρα γιατι μπορει καποια γυναικα να αντιμετωπιζει προβλημα... Τα παιδια δεν τα παιρνει ο πατερας εκτος εαν βγει η μανα ανικανη που σημαινει ουσιες ή ψυχοπαθεια..

Οσο για το οτι ενας αντρας αφηνει εγκυο μια γυναικα επιτηδες.. τι να πω? Υπαρχει και η αντισυλληψη .. εαν δεν θελει μια γυναικα δεν μενει εγκυος που να εχει τον θεο μπαρμπα..

 

Μα εννοείται τι σημασία εχει αν ειναι τρολ; Και αν δεν ειναι και η κοπελα ηρθε για βοήθεια; Και αν μια αλλη κοπελα σε παρόμοια θέση διαβάζει αλλα δεν θελει να ρωτήσει ;

 

Στην θεματοθετρια υπαρχει δικηγόρος στη φόρουμ η Deena γιατι δεν στέλνεις ενα πμ να ρωτήσεις;

 

Για μενα αυτά ειναι σημαντικά ζητήματα, ειναι μεγαλύτερο το ρίσκο να παρεις λανθασμένα κάποιον για τρολ, απο το αντιθετο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον κερατωσες κ ζητάς και τα ρέστα??????

 

Επειδή τον κερατωσε δλδ ο άλλος εχει το δικαίωμα να την απειλεί και να την κραταει εντος γαμου με το ζορι και από φοβο μη της παρει ο άλλος το παιδι.Εισαι καθολου σοβαρη?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...