Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσύνη?


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, διαβαζω το τελευταίο διάστημα σχεδόν συνέχεια το forum.. Ειμαι σίγουρη πως μπορείτε να με βοηθήσετε.. Εχω κυκλο 24 ημερών. Η τελευταια μου περιοδος αρχισε στις 05/03.. Απο τις 12/03 μεχρι τις 15/03 που ηταν οι γονιμες μερες μου, ειχα πολλες επαφες χωρις προστασια.. Αλλα με το γνωστο τραβηγμα, που οπως διαβασα... Λαθη γινονται.. 2-3 μερες μετα την τελευταια επαφη παρατηρησα πολλα λευκα υγρα και μια υποψια φαγουρας η οποια εφυγε γρηγορα. 6 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ειχα ελαχιστο ροζ αιμα.. Τωρα εχω 2 μερες καθυστερησης. Εδω και 4 μερες πονους περιοδου, πρηξιμο στη κοιλια, λευκα κολπικά υγρα και πονο στη μεση. Εκανα την 1η μερα της αναμενομενης περιοδου ενα τεστ εγκυμοσυνης που αναγραφει πως δειχνει αποτελεσματα και 6 μέρες νωριτερα και βγηκε ξεκαθαρα αρνητικό!! Εχω ανησυχησει πολυ.. Μπορει να ειναι καποιο γυναικολογικο προβλημα ισως? Ποια ειναι η γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια, διαβαζω το τελευταίο διάστημα σχεδόν συνέχεια το forum.. Ειμαι σίγουρη πως μπορείτε να με βοηθήσετε.. Εχω κυκλο 24 ημερών. Η τελευταια μου περιοδος αρχισε στις 05/03.. Απο τις 12/03 μεχρι τις 15/03 που ηταν οι γονιμες μερες μου, ειχα πολλες επαφες χωρις προστασια.. Αλλα με το γνωστο τραβηγμα, που οπως διαβασα... Λαθη γινονται.. 2-3 μερες μετα την τελευταια επαφη παρατηρησα πολλα λευκα υγρα και μια υποψια φαγουρας η οποια εφυγε γρηγορα. 6 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ειχα ελαχιστο ροζ αιμα.. Τωρα εχω 2 μερες καθυστερησης. Εδω και 4 μερες πονους περιοδου, πρηξιμο στη κοιλια, λευκα κολπικά υγρα και πονο στη μεση. Εκανα την 1η μερα της αναμενομενης περιοδου ενα τεστ εγκυμοσυνης που αναγραφει πως δειχνει αποτελεσματα και 6 μέρες νωριτερα και βγηκε ξεκαθαρα αρνητικό!! Εχω ανησυχησει πολυ.. Μπορει να ειναι καποιο γυναικολογικο προβλημα ισως? Ποια ειναι η γνωμη σας?

 

Καλησπέρα Άρτεμη το καλύτερο πιστεύω είναι να κάνεις χοριακή θα έχεις σίγουρο αποτέλεσμα.

Στα τέστ μην έχεις εμπιστοσύνη γιατί δεν δείχνουν πάντα σωστό αποτέλεσμα...

Πάντως ναι αν δεν επιθυμείς μια εγκυμοσύνη η μέθοδος που χρησιμοποιείς δεν είναι και η καλύτερη,καλή επιτυχία με τα αποτελέσματα που επιθυμείς!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μια εγκυμοσυνη σιγουρα δεν ειναι ανεπιθυμητη..απλα δεν εχουμε ξεκινησει προσπαθειες! Σε ευχαριστω παρα πολυ! Αυριο κιολας θα παω !

 

Συμφωνώ απόλυτα,αλλά εξαρτάται και απο παράγοντες (ηλικία κτλ), εγώ σου απάντησα για να μην παρεξηγηθώ κιόλας επειδή έθιξες το θέμα στο πως έγιναν οι επαφές στις γόνιμες σου.Καλή επιτυχία και πάλι με θετικά αποτελέσματα!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

2-3 μερες μετα την τελευταια επαφη παρατηρησα πολλα λευκα υγρα και μια υποψια φαγουρας η οποια εφυγε γρηγορα

 

Αυτή η φαγούρα με έχει πεθάνει σήμερα. Κι εγώ με σταθερό κύκλο και 4 μέρες καθυστέρησης με αρνητικό αποτέλεσμα είμαι... Τι να πω. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας στον γυναικολόγο σου και να μην μένετε στις υποθέσεις. Γιατί τότε είναι που αγχώνεσαι και κάνεις τα πράγματα χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυ Νατασα!!! Aktd εκλεισα ραντεβου για σημερα σε γυναικολογο! Θα σας ενημερωσω!! Εσυ το κοιταξες για την φαγουρα?? Αρνητικο αποτελσμα απο τεστ ή χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια ..ειμαι καινουργια στην παρεα ...εχω ενα προβλημα μικρουλι ..

προσπαθουσαμε για παιδακι 1.5 χρονο κ τπτ ωσπου ο γιατρος μας εβλαε στο τρυπακι των εξετασεων σπερμα σαλπιγγ κ ολα...ευτυχως ολα καλα...ως που εμεινα εγκυος ..η χαρα μεγαλη τοτε αλλα ηρθε κ η στεναχωρια η αποβολη ...ο κυκλος σταθεροποιηθηκε μετα απο την αποβολή ειχα περιοδο καθε 31 μερες...τωρα τ συμβαινει θα μ πειτε ??

εχω καθυστερηση 3 ημερες χωρις κανενα σημαδι ..(βεβαια μετα απο την αποβολη κοπηκαν τ πονια ερχοταν η περιοδος χωρις να τ καταλαβω ξυπνουσα τ πρωι κ τσουπ ερχοταν )ελευθερα κανουμε δεν φυλαγομαι αλλαααα δεν ξερω

φοβαμε να κανω τεστ ..φοβαμε τ αποτελεσμα ..τι να κανω ??? πιστευω να μην σας μπερδεψα ...ουφ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ..ειμαι καινουργια στην παρεα ...εχω ενα προβλημα μικρουλι ..

προσπαθουσαμε για παιδακι 1.5 χρονο κ τπτ ωσπου ο γιατρος μας εβλαε στο τρυπακι των εξετασεων σπερμα σαλπιγγ κ ολα...ευτυχως ολα καλα...ως που εμεινα εγκυος ..η χαρα μεγαλη τοτε αλλα ηρθε κ η στεναχωρια η αποβολη ...ο κυκλος σταθεροποιηθηκε μετα απο την αποβολή ειχα περιοδο καθε 31 μερες...τωρα τ συμβαινει θα μ πειτε ??

εχω καθυστερηση 3 ημερες χωρις κανενα σημαδι ..(βεβαια μετα απο την αποβολη κοπηκαν τ πονια ερχοταν η περιοδος χωρις να τ καταλαβω ξυπνουσα τ πρωι κ τσουπ ερχοταν )ελευθερα κανουμε δεν φυλαγομαι αλλαααα δεν ξερω

φοβαμε να κανω τεστ ..φοβαμε τ αποτελεσμα ..τι να κανω ??? πιστευω να μην σας μπερδεψα ...ουφ

κορίτσι τι να κάνεις; ή θα περιμένεις μια δυό μέρες μήπως αδιαθετήσεις αφού είσαι ασυμπτωματική στους τελευταίους κύκλους ή θα πας για χοριακή! τι το φοβάσαι το αποτέλεσμα; αν είσαι έγκυος καλύτερα να το ξέρεις και εσύ και ο γιατρός σου νωρίς νωρίς αφού έχεις και την αποβολή! αν δεν είσαι βουρ για τον επόμενο μήνα! καλή επιτυχία! εύχομαι μεγάλη θετική χοριακή! :-D

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

ειχα το νεομβριο την αποβολη...οι υπολοποι μηνες η περιοδος ερχοταν τσουπ στις 31 κ χωρις κανενα συμπτωμα ...πρωτη καθυστερηση ειναι αυτη ...που ξερω τι να κανω ...θα περιμενω ακομα μια κ πολυ δυο μερες ....μετα θα τ παρω αποφαση ν κανω τεστ ...σευχαριστωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

ειχα το νεομβριο την αποβολη...οι υπολοποι μηνες η περιοδος ερχοταν τσουπ στις 31 κ χωρις κανενα συμπτωμα ...πρωτη καθυστερηση ειναι αυτη ...που ξερω τι να κανω ...θα περιμενω ακομα μια κ πολυ δυο μερες ....μετα θα τ παρω αποφαση ν κανω τεστ ...σευχαριστωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειχα το νεομβριο την αποβολη...οι υπολοποι μηνες η περιοδος ερχοταν τσουπ στις 31 κ χωρις κανενα συμπτωμα ...πρωτη καθυστερηση ειναι αυτη ...που ξερω τι να κανω ...θα περιμενω ακομα μια κ πολυ δυο μερες ....μετα θα τ παρω αποφαση ν κανω τεστ ...σευχαριστωωωωωωω

καλή επιτυχία χάιντι! με το καλό το αποτέλεσμα που επιθυμείς και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα μωράκι! :-D

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

καλή επιτυχία χάιντι! με το καλό το αποτέλεσμα που επιθυμείς και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα μωράκι! :-D

 

μακαρι ρε κοριτσι ..ευχομαι κ σε εσενα ολα τα καλα...αντε να δουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...