Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΚΑ Ή ΤΕΒΕ;


Recommended Posts

Προκειται να μπω στο ΤΕΒΕ (σημερινος ΟΑΕΕ) και τη μικρη την εχω στο ΙΚΑ που ειμαι εγω προς ωρας. Που ειναι καλυτερα να την εχω ασφαλισμενη; ΤΕΒΕ δικο μου ή να περασει στο ΙΚΑ του μπαμπα της; Επισης έπειδη δεν εχω ιδεα γιατι τοσα χρονια ημουν ικα, με το τεβε μπορω να επισκεπτομαι γιατρους του εόππυ(πεδυ);

Γενικα οτι ξερετε για το τεβε, ευπροσδεκτη πληροφορια

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προκειται να μπω στο ΤΕΒΕ (σημερινος ΟΑΕΕ) και τη μικρη την εχω στο ΙΚΑ που ειμαι εγω προς ωρας. Που ειναι καλυτερα να την εχω ασφαλισμενη; ΤΕΒΕ δικο μου ή να περασει στο ΙΚΑ του μπαμπα της; Επισης έπειδη δεν εχω ιδεα γιατι τοσα χρονια ημουν ικα, με το τεβε μπορω να επισκεπτομαι γιατρους του εόππυ(πεδυ);

Γενικα οτι ξερετε για το τεβε, ευπροσδεκτη πληροφορια

 

Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα εγώ έχω ΟΑΕΕ και γενικά μπορώ να πηγαίνω σε γιατρούς και να γράφω φάρμακα γιατί όλα είναι ΕΟΠΥΥ πλέον. Τώρα για το παιδί δε ξέρω τι διαφορές υπάρχουν. Εμείς είμαστε ανάμεσα στον ΟΑΕΕ και το ΤΣΜΔΕ αλλά δεν έχουμε καταλήξει ακόμα. Είχα κάνει αντίστοιχο ποστ αλλά δεν είχα βρει ανταπόκριση. Πάντως όπως πάει το όλο θέμα του ασφαλιστικού όλα θα ενοποιηθούν αργά ή γρήγορα οπότε μάλλον άδικα προληματιζόμαστε. Είσαι ευχαριστημένη από τις παροχές του ΙΚΑ μέχρι τώρα; Αν ναι κράτα το να μη μαθαίνεις νέες διαδικασίες.

3CnWp2.png

 

S28jp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είμαι κι εγώ στο ΤΕΒΕ και ο άντρας μου στο ΙΚΑ. Αποφασίσαμε τον μικρό να τον βάλουμε στο ΤΕΒΕ. Δεν το έψαξα και πολύ, δεν πιστεύω να υπάρχει ουσιαστική διαφορά.

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...