Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Πεθερομεταλαξη!

Recommended Posts

Παντα ειχα αριστες σχεσες με την πεθερα μου. Σα μανα μου την εχω δε της χαλαω ποτε χατηρι. Να την παω απο δω και κει με το αμαξι (δεν οδηγει) να παω φαρμακειο να παρω ψωμι. Και νομιζα οτι με αγαπουσε και κεινη. Οταν γεννησα βοηθησε πολλη ειδικα στην αρχη. Αλλα σημερα εγινε κατι που δε το καταλαβαινω. Αυριο γυρναω δουλεια. Και το παιδι θα το κραταει ο αντρας μου αλλα της ζητησαμε να βοηθήσει τις πρωτες μερες να μην πελαγωσει. Δεν την ειδα ενθουσιασμενη αλλα ας πουμε οτι συμφωνησε. Σήμερα μιλαμε το πρωι στο τηλεφωνο και μου λεει ποσο αρρωστη ειναι. Δεν την πιστεύω. Ο αντρας μου ποτε δεν ήταν το αγαπημενο της παιδι αυτο το ξερω. Και μας ειπε να μη παμε απο το σπιτι της μη κολησει το παιδι. Θα τρωγαμε ολοι μαζι. Εχω σκασει. Ας ελεγε ξεκάθαρα δεν θελω να αναλλαβω ευθηνη. Δεν εχουμε προβλημα. Το ξερω οτι εμεις πρεπει να το προσέχουμε. Ποτε δεν το αφήνουμε στους παπουδες και στις γιαγιαδες. Αλλα αυτο το τελευταία στιγμη αρρωστησα δε το μπορω. Αλλα φταιει και το οικογενειακό της περιββαλον. Ολοι θειοι θειε1 συγγενεις θεωρουσαν δεδομενο οτι θα το κραταει εκεινη καθως ενα σε συνταξη. Εμεις ποτε δεν ειπαμε κατι τετοιο. Μονο οποτε και αν θελει. Και εσκασα και γιατι χασαμε το τραπεζι, το οποιο γίνεται κανονικα απλως εμεις να μην παμε μη κολλησει το παιδι...ετσι ειπε... αυτα κορίτσια δε γκρινιαζω αλλο...

Διαφημίσεις

Κι αν ειναι οντως αρρωστη και πηγαινατε και κολλαγε και το μωρο? Τοτε μαλλον θα σε πειραζε περισσοτερο που δεν θα σου το ειχε πει. Χαλαρωσε και μην βγαζεις βιαστικα συμπερασματα κυριως επειδη εχετε αριστες σχεσεις. Επισης μπορει να ηταν διστακτικη στο να κρατησει το μωρο γιατι αγχωθηκε. Γιατι δεν την ρωτας ηρεμα κι ωραια?

Ξερει1 ποια ειναι η αρρωστια που μου ειπε οτι εχει? Οτι εφαγε κατι και την πειραξε. Και της είπα εγω οτι τοτε δε κολαει με κατι το παιδι και αρχισ2 να μου τα μασαει.

Από τη στιγμή που όπως λες εχετε γενικά καλές σχέσεις, μην την καταδικάζεις για ένα μενονωμένο περιστατικό και δώσε κι εσύ ''άφεση''. Αν συνεχίσει βέβαια να συμβαίνει τότε αλλάζει το πράγμα. Πάντως μην είσαι γενικά καχύποτη, μπορεί όντως να ήταν άρρωστη ή να είχε κάτι που να μην ήθελε να σου το πει, να έπαθε κάτι ή να της συνέβη κάτι άλλο, να ήταν δηλαδή προσωπικοί δικοί της οι λόγοι, δεν σημαινει οτι δεν σας θέλει :)

Παντα ειχα αριστες σχεσες με την πεθερα μου. Σα μανα μου την εχω δε της χαλαω ποτε χατηρι. Να την παω απο δω και κει με το αμαξι (δεν οδηγει) να παω φαρμακειο να παρω ψωμι. Και νομιζα οτι με αγαπουσε και κεινη. Οταν γεννησα βοηθησε πολλη ειδικα στην αρχη. Αλλα σημερα εγινε κατι που δε το καταλαβαινω. Αυριο γυρναω δουλεια. Και το παιδι θα το κραταει ο αντρας μου αλλα της ζητησαμε να βοηθήσει τις πρωτες μερες να μην πελαγωσει. Δεν την ειδα ενθουσιασμενη αλλα ας πουμε οτι συμφωνησε. Σήμερα μιλαμε το πρωι στο τηλεφωνο και μου λεει ποσο αρρωστη ειναι. Δεν την πιστεύω. Ο αντρας μου ποτε δεν ήταν το αγαπημενο της παιδι αυτο το ξερω. Και μας ειπε να μη παμε απο το σπιτι της μη κολησει το παιδι. Θα τρωγαμε ολοι μαζι. Εχω σκασει. Ας ελεγε ξεκάθαρα δεν θελω να αναλλαβω ευθηνη. Δεν εχουμε προβλημα. Το ξερω οτι εμεις πρεπει να το προσέχουμε. Ποτε δεν το αφήνουμε στους παπουδες και στις γιαγιαδες. Αλλα αυτο το τελευταία στιγμη αρρωστησα δε το μπορω. Αλλα φταιει και το οικογενειακό της περιββαλον. Ολοι θειοι θειε1 συγγενεις θεωρουσαν δεδομενο οτι θα το κραταει εκεινη καθως ενα σε συνταξη. Εμεις ποτε δεν ειπαμε κατι τετοιο. Μονο οποτε και αν θελει. Και εσκασα και γιατι χασαμε το τραπεζι, το οποιο γίνεται κανονικα απλως εμεις να μην παμε μη κολλησει το παιδι...ετσι ειπε... αυτα κορίτσια δε γκρινιαζω αλλο...

Φαίνετα!!

Σοβαρά τώρα βρε κοπέλα μου η γυναίκα από ότι λες σε βοήθησε πολυ με το μωρό, αποφασίσατε το μωρό να το κρατάει ο σύζυγος και μόλις πήγατε να της το πασάρετε η γυναίκα προφανώς δεν ήθελε αλλά τελικά συμφώνησε (κακώς)...

τι ακριβώς δεν καταλαβαίνετε με τον σύζυγο?? η γυναίκα δεν θέλει (καλώς) να κρατήσει το μωρό.. γιατί στην αρχή θα είναι για λίγες ημέρες αλλά μετά τι??

επίσης, δεν κατάλαβα γιατί έσκασες που έχασες το τραπέζι??

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Διαφημίσεις

Ειναι κρίμα αλλα δεν μπορεις ν αν κανεις τιποτα αν η πεθερούλα θελει να ειναι έτσι

Προσπάθησε οσο το δυνατό να μην βασίζεσαι πανω της

Και αν θες μην της κανεις και τόσα χατήρια, μην περιμένεις και τιποτα απο αυτήν για να μην χαλιέσαι ατο τελος

Το οτι δεν σαγαπαει,το καταλαβες απο αυτο το συμβαν?σου εχει κανει τοσα καλα,κ με το πρωτο στραβο,νομιζεις οτι δεν σαγαπαει?αν σου ελεγες ευθεως οτι δεν θελει να αναλαβει την ευθυνη,θα στραβωνες περισοτερο,με τον τροπο της σου εδειξε οτι δεν μπορει,το οτι ειναι σε συνταξη,δεν συμαινει οτι ειναι υποχρεωμενη να σου κραταει το παιδι,εχει δικη της ζωη,τα δικα της παιδια τα μεγαλωσε,τωρα η σειρα σας να μεγαλωσετε τα δικα σας.αν της ελεγες να τα κραταει μονο οποτε κ αν θελει,δεν θα στραβωνες τοσο.το οτι εσκασες γιατι εχασες κ το τραπεζι ,ας το αφησω ασχολιαστο.