Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

clomiphene-pregnyl μετά απο πόσους κύκλους ήρθε το μωράκι σας??


NatasaP

Recommended Posts

Μανούλα μου γλυκιά... Ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί να είναι πολύ νωρίς γιαυτό και βγήκε ο αριθμός έτσι... Ακόμα έιναι άφαντη πάντως.... Και μακάρι να μείνει έτσι...

Έπεσα στην περίπτωση εργαστηρίου μάλλον τι να πώ😒

Φιλάκιαααα!!!!!

 

Νατασακι μου δλδ ο γιατρος ειναι αισιοδοξος;;;;; το οτι δεν εχει εμφανιστει περιοδος ειναι πολυ καλο!!! Να σε ρωτησω σου εδωσε προγεστερονη να παρεις;;; διοτι η προγεστερονη δημιουργει μια μθκρη καθυστερηση 1-2 ημερων. Αχχχχχ τι αγωνια και αυτη!!!!!! Νομιζω πως ενα τεστακι αυριο θα εδειχνε!!! Εγω με 2 μερες καθυστερηση ειχα θετικο εντονο τεστ και την 3η μερα χοριακη 425!!!!

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νατασακι μου δλδ ο γιατρος ειναι αισιοδοξος;;;;; το οτι δεν εχει εμφανιστει περιοδος ειναι πολυ καλο!!! Να σε ρωτησω σου εδωσε προγεστερονη να παρεις;;; διοτι η προγεστερονη δημιουργει μια μθκρη καθυστερηση 1-2 ημερων. Αχχχχχ τι αγωνια και αυτη!!!!!! Νομιζω πως ενα τεστακι αυριο θα εδειχνε!!! Εγω με 2 μερες καθυστερηση ειχα θετικο εντονο τεστ και την 3η μερα χοριακη 425!!!!

 

Νόμιζω ναί, εννοώ οτι δεν μου είπε ξέχασε το αλλά αντίθετα μου είπε αυτό που σου έγραψα. Ναι ναι ακόμα τίποτα και δεν νιώθω όπως τις άλλες φορές...

Δεν μου έχει δώσει κάτι τέτοιο,μόνο ότι σου είχα γράψει,οπότε δεν δικαιολογείται τουλάχιστον απο εκεί...

Θερμοκρασία έχω 36,6 έπεσα ένα απο χθές. Μακάριιιιιιιιιι 🙏🙏🙏🙏🙏

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννούλα μου μάλλον τελειώνει το όνειρο, σκουπίστηκα πρίν λίγο και είδα αχνό ρόζ.. 😔😔😔

 

Περιμενε να δεις αν ειναι κανονικη περιοδος ή οχι. Μην προδικαζεις. Αλλα και περιοδος να ειναι ειπαμε δεν το βαζουμε κατω!!!!!!! Ολα θα γινουν!!

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννούλα σκούρο το χρώμα πλέον..

Πάμε για νέο κύκλο κλομιφαίνης, πρεγκνύλ, και σκέφτομαι σπερματέγχυνση.

Δέν ξέρω αν θέλω να ξαναπάω στο περίπου.. Τι λές;;

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννούλα σκούρο το χρώμα πλέον..

Πάμε για νέο κύκλο κλομιφαίνης, πρεγκνύλ, και σκέφτομαι σπερματέγχυνση.

Δέν ξέρω αν θέλω να ξαναπάω στο περίπου.. Τι λές;;

 

Καλημερα Νατασα μου!!!! Δεν πειραζει κοπελα μου τον επομενο μηνα! Μην σε παιρνει απο κατω!!!!

Νατασα μου εγω δεν συμφωνω ακομα με την σπερματεγχυση.... καταρχας δεν σε διαβεβαιωνει κανεις πως θα μεινεις με την πρωτη εγκυος. Ειναι κυκλος θεραπειων. Εγω εχω ασχημη εμπειρια απο την σπερματεγχυση γιατι οταν αδιαθετησα ηταν η πρωτη φορα που δεν αντεξα την απογοητευση και ημουν χαλια για ποοοολλες μερες.

Συζητησε το με τον αντρα σου και μετα με τον γιατρο σου. Εγω νομιζω πως βιαζεσαι πολυ. Το νινι θα ερθει... τι τωρα τι σε λιγους μηνες..... στα λεω αυτα επειδη καθε μηνα στεναχωριομουν λες και ηταν ο τελευταιος μηνας που υπαεχει!!!

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Νατασα μου!!!! Δεν πειραζει κοπελα μου τον επομενο μηνα! Μην σε παιρνει απο κατω!!!!

Νατασα μου εγω δεν συμφωνω ακομα με την σπερματεγχυση.... καταρχας δεν σε διαβεβαιωνει κανεις πως θα μεινεις με την πρωτη εγκυος. Ειναι κυκλος θεραπειων. Εγω εχω ασχημη εμπειρια απο την σπερματεγχυση γιατι οταν αδιαθετησα ηταν η πρωτη φορα που δεν αντεξα την απογοητευση και ημουν χαλια για ποοοολλες μερες.

Συζητησε το με τον αντρα σου και μετα με τον γιατρο σου. Εγω νομιζω πως βιαζεσαι πολυ. Το νινι θα ερθει... τι τωρα τι σε λιγους μηνες..... στα λεω αυτα επειδη καθε μηνα στεναχωριομουν λες και ηταν ο τελευταιος μηνας που υπαεχει!!!

 

Κοριτσάκι μου γλυκόοοοοοο τι καλή που είσαι!!!!!!

Η αλήθεια είναι οτι στεναχωρήθηκα πολύ, σήμερα είμαι καλύτερα γιατί το πήρα απόφαση και πρέπει να προχωρήσω.Δεν θέλω να το αφήσω να με πάρει από κάτω γιαυτό και θέλω να έχω θετική σκέψη.

Το καταλαβαίνω αυτό που μου λες και θα το σκεφτώ σοβαρά, ο άντρας μου στεναχωριέται και δεν θέλει να ταλαιπωρούμε με αυτά τα φάρμακα κάθε μήνα γιαυτό και απο την πέμπτη μου είπε πως αν δεν πάει καλά τώρα να πάμε σε κάτι πιο δραστικό. Έχεις δίκιο γλυκιά μου θα έρθει,απλά φοβάμαι να αφήνω τον χρόνο να περνάει έτσι.

Εσύ τι κάνεις;;; Το ζουζουνελάκι σου;;;; 🍼🍼🍼😃😃😃😃

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου γλυκόοοοοοο τι καλή που είσαι!!!!!!

Η αλήθεια είναι οτι στεναχωρήθηκα πολύ, σήμερα είμαι καλύτερα γιατί το πήρα απόφαση και πρέπει να προχωρήσω.Δεν θέλω να το αφήσω να με πάρει από κάτω γιαυτό και θέλω να έχω θετική σκέψη.

Το καταλαβαίνω αυτό που μου λες και θα το σκεφτώ σοβαρά, ο άντρας μου στεναχωριέται και δεν θέλει να ταλαιπωρούμε με αυτά τα φάρμακα κάθε μήνα γιαυτό και απο την πέμπτη μου είπε πως αν δεν πάει καλά τώρα να πάμε σε κάτι πιο δραστικό. Έχεις δίκιο γλυκιά μου θα έρθει,απλά φοβάμαι να αφήνω τον χρόνο να περνάει έτσι.

Εσύ τι κάνεις;;; Το ζουζουνελάκι σου;;;; 🍼🍼🍼😃😃😃😃

 

Βρε συ ποιον χρονο αφηνεις να περναει;;; κανετε οτι μπορειτε!! Η σπερματεγχυση ειναι ολοξληρη διαδικασια.. να την κανετε οταν σας το προτεινει ο γιατρος σας!! Εκεινος θα ξερει καλυτερα!!!

 

Το μωρουλι μου εφερε πολλες αναγουλες σημερα αρα μαλλον καλα παει!!! Χαχαχα!!!!

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ ποιον χρονο αφηνεις να περναει;;; κανετε οτι μπορειτε!! Η σπερματεγχυση ειναι ολοξληρη διαδικασια.. να την κανετε οταν σας το προτεινει ο γιατρος σας!! Εκεινος θα ξερει καλυτερα!!!

 

Το μωρουλι μου εφερε πολλες αναγουλες σημερα αρα μαλλον καλα παει!!! Χαχαχα!!!!

 

Αχου τοοοο ....χαχαχα!!!!!

Μπράβο μωρέ...διαβάζω τέτοια και ονειρεύομαι και εγώ τις ίδιες στιγμές. Φριγανίτσες να τρώς για τα υγρά,λένε βοηθάει...

Εγώ απο σήμερα ξεκινάω κλομιφαίνη και την πέμπτη θα μιλήσω με τον γιατρό αν θα με δεί παρασκευή ή σάββατο,όταν τον δω θα μιλήσουμε για όλες τις περιπτώσεις. Θα δω κοριτσάκι μου ακόμα δεν έχω αποφασίσει 100%. Σε ευχαριστώ που μου λες τα υπέρ και τα κατά!!!!Φιλάκια!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχου τοοοο ....χαχαχα!!!!!

Μπράβο μωρέ...διαβάζω τέτοια και ονειρεύομαι και εγώ τις ίδιες στιγμές. Φριγανίτσες να τρώς για τα υγρά,λένε βοηθάει...

Εγώ απο σήμερα ξεκινάω κλομιφαίνη και την πέμπτη θα μιλήσω με τον γιατρό αν θα με δεί παρασκευή ή σάββατο,όταν τον δω θα μιλήσουμε για όλες τις περιπτώσεις. Θα δω κοριτσάκι μου ακόμα δεν έχω αποφασίσει 100%. Σε ευχαριστώ που μου λες τα υπέρ και τα κατά!!!!Φιλάκια!!!!

 

Οταν με πιανουν αναγουλες τιποτα δεν με ανακουφιζει!!! Θα δεις συντομα θα υα βιωσεις και εσυ!!! Χαχα! Μιλησε με τον γιατρο σου παρε την συμβουλη ρου! Εγω δεν ειμαι γιατρος και οτι σου λεω στο λεω καθαρα εμπειρικα! Νομιζω πως ειναι νωρις ακομα. Η σπερνατεγχυση ειναι πιο απλη απο τηννεξωσωματικη αλλα δεν παυει να ειναι μια περιπλοκη διαδικασια. Αλλα αυτη ειναινη εμπειρια μου! Μιλα με τον γιατρο σου!!!!

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οταν με πιανουν αναγουλες τιποτα δεν με ανακουφιζει!!! Θα δεις συντομα θα υα βιωσεις και εσυ!!! Χαχα! Μιλησε με τον γιατρο σου παρε την συμβουλη ρου! Εγω δεν ειμαι γιατρος και οτι σου λεω στο λεω καθαρα εμπειρικα! Νομιζω πως ειναι νωρις ακομα. Η σπερνατεγχυση ειναι πιο απλη απο τηννεξωσωματικη αλλα δεν παυει να ειναι μια περιπλοκη διαδικασια. Αλλα αυτη ειναινη εμπειρια μου! Μιλα με τον γιατρο σου!!!!

 

Σε ευχαριστώ που μοιράζεσαι τις εμπειρίες σου, με βοηθάνε ειλικρινά το λέω!!!!

Αχχχ μακάρι και εγώ να το νιώσωωωωω πόσο πόσο το θέλωωωωω!!!!!!

Θα μιλήσω εννοείται και θα δούμε πως θα προχωρήσουμε. Δεν κάνω κάτι από μόνη μου γιατί είμαι και φοβιτσιάρα.

Σε πόσο καιρό περνάνε οι αναγούλες;;; Υπομονή κοριτσάκι μου !!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ που μοιράζεσαι τις εμπειρίες σου, με βοηθάνε ειλικρινά το λέω!!!!

Αχχχ μακάρι και εγώ να το νιώσωωωωω πόσο πόσο το θέλωωωωω!!!!!!

Θα μιλήσω εννοείται και θα δούμε πως θα προχωρήσουμε. Δεν κάνω κάτι από μόνη μου γιατί είμαι και φοβιτσιάρα.

Σε πόσο καιρό περνάνε οι αναγούλες;;; Υπομονή κοριτσάκι μου !!!!!

 

Θα δεις πως ολα καλα θα πανε!!!

Οι αναγουλες περνανε με το που τελειωσει ο τρίτος μηνας... και εγω ειμαι στη μεση του τρίτου μηνα! :Ρ εχω ακομα λιγο! :Ρ

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα δεις πως ολα καλα θα πανε!!!

Οι αναγουλες περνανε με το που τελειωσει ο τρίτος μηνας... και εγω ειμαι στη μεση του τρίτου μηνα! :Ρ εχω ακομα λιγο! :Ρ

 

Το πιστεύω μέ τόσο θετική ενέργεια θα γίνει κάτι καλό!!!!😃😃😃😃

Αχ μωρέ υπομονούλα τότε και τελειώνει!!!!!!Άντε να μάθουμε και το φύλο απο το νινάκι!!!😃😃😃😃😃😃

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύω μέ τόσο θετική ενέργεια θα γίνει κάτι καλό!!!!😃😃😃😃

Αχ μωρέ υπομονούλα τότε και τελειώνει!!!!!!Άντε να μάθουμε και το φύλο απο το νινάκι!!!😃😃😃😃😃😃

 

Οπως το ειπες θετικη ενεργεια!!!!! Ποτε θα μιλησεις με τον γιατρο σου;

Εγω σημερα ειμαι ενα ρακος! Απο το πρωι μεχρι τωρσ εχω αναγουλες!!! Με εχουν πεθανει!!!!!! Ειπαμε να εχω αλλα οχι και σε τετοιο βαθμο!!! Μεγαλωνει το νινακι ομως γιαυτο δεν θυμωνω! Χαχα! Λες να δουμε φυλο στην αυχενικη;;;

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οπως το ειπες θετικη ενεργεια!!!!! Ποτε θα μιλησεις με τον γιατρο σου;

Εγω σημερα ειμαι ενα ρακος! Απο το πρωι μεχρι τωρσ εχω αναγουλες!!! Με εχουν πεθανει!!!!!! Ειπαμε να εχω αλλα οχι και σε τετοιο βαθμο!!! Μεγαλωνει το νινακι ομως γιαυτο δεν θυμωνω! Χαχα! Λες να δουμε φυλο στην αυχενικη;;;

 

Καλό μήνααα!!!!!

Τον γιατρό μου θα τον πάρω τηλέφωνο την πέμπτη και θα με δεί λογικά σάββατο,γιατί παρασκευή θα είναι νώρις.

Την πέμπτη τελειώνω το τελευταίο χάπι κλομιφαίνης και σταυρώνω χεράκια να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά!!!!!

 

Αχ μωρέεεεε...:( στεναχωριέμαι έτσι όπως το διαβάζω... υπομονή μικρή μου!!!

Το νινάκι κάνει τσά!!!

Ναι ναι θα δείς για να μας τρελάνεις ;);)

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνααα!!!!!

Τον γιατρό μου θα τον πάρω τηλέφωνο την πέμπτη και θα με δεί λογικά σάββατο,γιατί παρασκευή θα είναι νώρις.

Την πέμπτη τελειώνω το τελευταίο χάπι κλομιφαίνης και σταυρώνω χεράκια να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά!!!!!

 

Αχ μωρέεεεε...:( στεναχωριέμαι έτσι όπως το διαβάζω... υπομονή μικρή μου!!!

Το νινάκι κάνει τσά!!!

Ναι ναι θα δείς για να μας τρελάνεις ;);)

 

Καλο μηνα!!!!!!!!!!

Α ωραια! Αφου σου εκανε την πρωτη φορα δουλεια θα σου κανει και την 2η!!!!! μην φοβασαι!!!!! Μακαρι να ειναι ο τυχερος σας μηνας!!!!!!!

Σημερα δεν ειχα πολλες αναγουλες!! ουτε στον ιδιο βαθμο με εχθες!! Εχθες με πεθανανε ρε συ!!!!! Αν δω φύλο εγω θα τρελαθω πρωτη και καλυτερη!!! χαχαχαχ

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα!!!!!!!!!!

Α ωραια! Αφου σου εκανε την πρωτη φορα δουλεια θα σου κανει και την 2η!!!!! μην φοβασαι!!!!! Μακαρι να ειναι ο τυχερος σας μηνας!!!!!!!

Σημερα δεν ειχα πολλες αναγουλες!! ουτε στον ιδιο βαθμο με εχθες!! Εχθες με πεθανανε ρε συ!!!!! Αν δω φύλο εγω θα τρελαθω πρωτη και καλυτερη!!! χαχαχαχ

 

Είμαι σίγουρηηηηηηηη πως θα τρελαθείς!!!!!!και εγώ το πιστεύω οτί αυτός θα είναι ο τυχερός μου μήνας!!!!Νιώθω πολύ μεγάλη σιγουριά οτι θα πετύχει και θα χαρώ και εγώ!!!!!

Κάθε μέρα που περνάει θα νιώθεις και καλύτερα,το πιστεύω!!!!!🍼👏👏❤❤

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρηηηηηηηη πως θα τρελαθείς!!!!!!και εγώ το πιστεύω οτί αυτός θα είναι ο τυχερός μου μήνας!!!!Νιώθω πολύ μεγάλη σιγουριά οτι θα πετύχει και θα χαρώ και εγώ!!!!!

Κάθε μέρα που περνάει θα νιώθεις και καλύτερα,το πιστεύω!!!!!🍼👏👏❤❤

 

Ετσι σε θελω αισιοδοξη!! Καθε μηνα είσαι όλο και πιο κοντά στον στόχο σου!!!

Εεεε σιγα σιγα πρεπει και εγω να αρχισω να νιωθω καλυτερα!! :P

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ετσι σε θελω αισιοδοξη!! Καθε μηνα είσαι όλο και πιο κοντά στον στόχο σου!!!

Εεεε σιγα σιγα πρεπει και εγω να αρχισω να νιωθω καλυτερα!! :P

 

Ναι μωρέ αννούλα,δεν μου αρέσει να είμαι απαισιόδοξη,οπότε παλεύω να βλέπω τα θετικά ακόμα και στις αναποδιές!!!

Πιστεύω οτι αυτή την φορά θα έρθει και το δικό μου μωράκι 🙏🍼❤

Ναι ναι θα νιώσεις καλύτερα πρίν το καταλάβεις 😉😃😀

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννουλάκι μου πότε πας γιατρό για το φύλο???

Εγώ σάββατο έχω ραντεβού για υπέρηχο.

Είμαι αισιόδοξη πως θα πετύχει αυτήν την φορά ,αλλά σήμερα νιώθω πολύ πεσμένη ψυχολογικά και έχω πέσει πάρα πολύ.

Ελπίζω να μου περάσει μέχρι το ραντεβού με τον γιατρό γιατί δεν αντέχω!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασα μου τι κανεις κοπελα μου; σημερα ει αι το ραντεβου με τον γιατρο;;; ειχα ενα θεμα με το ιντερνετ αυτες τις μερες.

 

Εγω στις 17 θα παω να κανω την αυχενικη (αν ολα πανε καλα ως τοτε χεχε) και αν ειμαι τυχερη μπορει και να δουμε τι ειναι!!!! Ειμαι ανυπομονη!!!! Χαχαχα!

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασα μου τι κανεις κοπελα μου; σημερα ει αι το ραντεβου με τον γιατρο;;; ειχα ενα θεμα με το ιντερνετ αυτες τις μερες.

 

Εγω στις 17 θα παω να κανω την αυχενικη (αν ολα πανε καλα ως τοτε χεχε) και αν ειμαι τυχερη μπορει και να δουμε τι ειναι!!!! Ειμαι ανυπομονη!!!! Χαχαχα!

 

Καλημέρα γλυκιά μανούλαα... Εντάξει κοντά είναι για να μάθουμε!!!!! Όλα τέλειαααα θα είναι...

Εγώ γύρισα πριν απο λίγο,είδαμε δύο ωοθηκάκια πολύ καλό μέγεθος κ τα δύο, αύριο βράδυ θα κάνω την ένεση και τρίτη πρωί πάμε για σπερματέγχυνση.

Το συζητήσαμε κ για να μην χάσω τον μήνα το αποφασίσαμε!!!! Την τρίτη θα μιλήσω με τα μωράκια μου 😀😀😀😀❤❤❤❤❤❤

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκιά μανούλαα... Εντάξει κοντά είναι για να μάθουμε!!!!! Όλα τέλειαααα θα είναι...

Εγώ γύρισα πριν απο λίγο,είδαμε δύο ωοθηκάκια πολύ καλό μέγεθος κ τα δύο, αύριο βράδυ θα κάνω την ένεση και τρίτη πρωί πάμε για σπερματέγχυνση.

Το συζητήσαμε κ για να μην χάσω τον μήνα το αποφασίσαμε!!!! Την τρίτη θα μιλήσω με τα μωράκια μου 😀😀😀😀❤❤❤❤❤❤

 

Tο αποφασίσατε τελικα ε;;; Αντε καλη επιτυχιαα! Ολα να πανε καλα!!!!!!!!!!! Αντε να φουσκωνει η κοιλιτσα σιγα σιγα!!! χχαχαχαχα

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tο αποφασίσατε τελικα ε;;; Αντε καλη επιτυχιαα! Ολα να πανε καλα!!!!!!!!!!! Αντε να φουσκωνει η κοιλιτσα σιγα σιγα!!! χχαχαχαχα

 

Το αποφασίσαμε γιατί αφού δεν ήρθε με φυσιολογικό τρόπο μέχρι τώρα δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ μακάρι να φουσκώσει πολύ πολύ !!!!!χαχα!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...