Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΡΕΛΟ ΑΓΧΟΣ


sophia_123

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου!Ξερω οτι αυτο π θα σας πω ειναι λιγο αδυνατο απλα θελω λιγο υποστηριξη γτ δινω εξετασεις και εχω τρελο αγχος .Με το αγορι μ καναμε ερωτα την 8η μερα του κυκλου μου με προφυλαξη και τελειωσε μεσα μου μετα σκουπιστηκε και συνεχιστηκε η πραξη,με εκανε η φιλη απο τ πρωι π μιλησαμε μεσα στο αγχος λετε ν εγινε κατι ?ξερω οτι δεν γινεται λιγη υποστηριξη

:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γενικα δεν εχετε πιθανότητες αλλα προτιμοτερο ειναι μετα την ολοκλήρωση να ΠΛΕΝΕΤΑΙ με αφθονο νερακι...ετσι δεν θα εχεις ΚΑΝΕΝΑ άγχος...

Κοινως δεν εισαι έγκυος αλλα φροντισε να μην μεινεις στο μελλον εφοσον δεν το επιθυμεις...αφου χρησιμοποιείτε προφυλακτικο, μην μπαινεις σε διαδικασιες αγχους επειδη ο αλλος βαριεται να παει μεχρι το μπανιο να ξεπλυθει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια σας παρακαλω μια απαντηση γτ θα τρελαθω, ειμαι εγκυος 15 βδομαδων,την παρασκευη ειχα παει γιατρο για να δουμε υπερηχο, να μην σας τα πολυλογο, το εμβρυο( παιδι μου) ηταν με το κεφαλι προς τα κατω και εωρηταν σαν να ηταν νεκρο ( φτου φτου θα βαλω τα κλαματαα μονο στην ιδεα, ο γιατρος μου ειπε οτι κοιμοταν και ακουσαμε καρδουλα κ ηταν φυσιολογικη, ταρακουνησε την κοιλια μου κουνηθικε αλλαξε πλευρο, εβαλε κ το χερι στο στομα, αλλα εγω συνεχιζω να εχω αυτην την εικονα εδω και δυο μερες δεν μπορω να κλεισω ματι, γινεται να κοιματε ετσι το εμβρυο? Σας εχει τυχει? Ειμαι πρωταρα !!! Η πρωτη μου εγκυμοσυνη και ανησυχω πολυ... σας παρακαλω απαντηστε μου... θα τρελαθω

Link to comment
Share on other sites

Συγωμη Tsami δεν καταλαβα ...

ο ΓΙΑΤΡΟΣ μετά από ΥΠΕΡΗΧΟ, σου ειπε αυτά :

...ο γιατρος μου ειπε οτι κοιμοταν και ακουσαμε καρδουλα κ ηταν φυσιολογικη, ταρακουνησε την κοιλια μου κουνηθικε αλλαξε πλευρο, εβαλε κ το χερι στο στομα, ...

κι εμείς, το κάθε καρυδιάς καρυδι, από τον καναπέ μας, μεσα από τον η/υ, τι περιμένεις να σου πούμε ?

Οτι ο γιατρός έκανε λάθος ή ότι σου λεει ψεματα?

:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγωμη Tsami δεν καταλαβα ...

ο ΓΙΑΤΡΟΣ μετά από ΥΠΕΡΗΧΟ, σου ειπε αυτά :

 

κι εμείς, το κάθε καρυδιάς καρυδι, από τον καναπέ μας, μεσα από τον η/υ, τι περιμένεις να σου πούμε ?

Οτι ο γιατρός έκανε λάθος ή ότι σου λεει ψεματα?

:confused::confused::confused::confused:

 

 

να αλλαξεις γιατρο,αν δε σου ειπε τι ονειρο εβλεπε το παιδι πριν αλλαξει πλευρο,μην τον εμπιστευεσαι

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

να αλλαξεις γιατρο,αν δε σου ειπε τι ονειρο εβλεπε το παιδι πριν αλλαξει πλευρο,μην τον εμπιστευεσαι

 

Δλδ λετε να συμβαινει κατι? Ναι εχω ραντεβου αυριο σε αλλον γιατρο,

 

Μολις καταλαβα οτι με δουλευεται, μια συμβουλη ζητησα αν σας ετυχε το εμβρυο να κοιματε ετσι με αυτον τον τροπο, να σας εχει καλα ο θεος, καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Συγωμη Tsami δεν καταλαβα ...

ο ΓΙΑΤΡΟΣ μετά από ΥΠΕΡΗΧΟ, σου ειπε αυτά :

 

κι εμείς, το κάθε καρυδιάς καρυδι, από τον καναπέ μας, μεσα από τον η/υ, τι περιμένεις να σου πούμε ?

Οτι ο γιατρός έκανε λάθος ή ότι σου λεει ψεματα?

:confused::confused::confused::confused:

Οχι απλα ηθελα να μου πειτε αν σας εχει συμβει,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια σας παρακαλω μια απαντηση γτ θα τρελαθω, ειμαι εγκυος 15 βδομαδων,την παρασκευη ειχα παει γιατρο για να δουμε υπερηχο, να μην σας τα πολυλογο, το εμβρυο( παιδι μου) ηταν με το κεφαλι προς τα κατω και εωρηταν σαν να ηταν νεκρο ( φτου φτου θα βαλω τα κλαματαα μονο στην ιδεα, ο γιατρος μου ειπε οτι κοιμοταν και ακουσαμε καρδουλα κ ηταν φυσιολογικη, ταρακουνησε την κοιλια μου κουνηθικε αλλαξε πλευρο, εβαλε κ το χερι στο στομα, αλλα εγω συνεχιζω να εχω αυτην την εικονα εδω και δυο μερες δεν μπορω να κλεισω ματι, γινεται να κοιματε ετσι το εμβρυο? Σας εχει τυχει? Ειμαι πρωταρα !!! Η πρωτη μου εγκυμοσυνη και ανησυχω πολυ... σας παρακαλω απαντηστε μου... θα τρελαθω

 

 

Καλημερα!

Δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβασαι και να μεταφερεις και το αγχος σου στο εμβρυο! Αφου ο γιατρος ειπε οτι ειναι ενταξει, στην προκειμενη περιπτωση δεν χρειαζεται να εισαι επιστημονας για να καταλαβεις οτι ολα καλα!

Ναι, σε ολες μας ετυχε το εμβρυο να κοιμαται αναποδα, ιδιως στην 15η εμβομαδα οπου ειναι μικρο ακομη και εχει χωρο πολυ για να κανει τουμπες!

Κοινως, αυτα που σκεπτεσαι ειναι ατοπα. Το εμβρυο σου δειχνει να μεγαλωνει φυσιολογικα, κατα τον γιατρο σου, το μονοπου εχω να σου πω ειναινα εισαι ηρεμη και να μην φοβασαι, να απολαυσεις την περιοδο της εγκυμοσυνης σου και με χαρα να υποδεχθεις το μωρακι σου!

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβασαι και να μεταφερεις και το αγχος σου στο εμβρυο! Αφου ο γιατρος ειπε οτι ειναι ενταξει, στην προκειμενη περιπτωση δεν χρειαζεται να εισαι επιστημονας για να καταλαβεις οτι ολα καλα!

Ναι, σε ολες μας ετυχε το εμβρυο να κοιμαται αναποδα, ιδιως στην 15η εμβομαδα οπου ειναι μικρο ακομη και εχει χωρο πολυ για να κανει τουμπες!

Κοινως, αυτα που σκεπτεσαι ειναι ατοπα. Το εμβρυο σου δειχνει να μεγαλωνει φυσιολογικα, κατα τον γιατρο σου, το μονοπου εχω να σου πω ειναινα εισαι ηρεμη και να μην φοβασαι, να απολαυσεις την περιοδο της εγκυμοσυνης σου και με χαρα να υποδεχθεις το μωρακι σου!

 

Σε ευχσριστω μεσα απο την καρδια μου για την απαντηση σου, ξερω οτι δεν ειστε επηστημονες αλλα ειστε μανες , και σιγουρα θα ειστε ποιο εμπειρες γιαυτο ζητησα την γνωμη σας, με ανακουφησεςς πολυ με το μνμ σου , σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα ηθελα να μου πειτε αν σας εχει συμβει,

Tsami, να με συμπαθάς, αλλά εσυ δεν μας ρωτησες αν μας εχει συμβει να κοιμάται αναποδα το εμβρυο των 15 εβδομάδων, εσυ μας ρωτησες αν υπάρχει περιπτωση το έμβρυο να εχει πεθανει, ενω ο γιατρος σου ειπε οτι χτυπαει η καρδια του και αλλάζει πλευρό και στριφογυρναει.

Γι' αυτο πηρες και τις απαντησεις που πήρες.

Αφου λοιπόν σε ανακούφισε η απαντηση της Φωτεινίνας και οχι αυτα που σου ειπε ο γιατρός σου στην εξεταση, κανονισε με τη Φωτεινίνα να σε ξεγεννησει εκείνη κι οχι ο γιατρός σου!

Καλή τυχη με τον νεο γιατρό, καλή συνέχεια με την εγκυμοσύνη και να ευχεσαι προς το τελος να ειναι συνεχεια με το κεφάλι κάτω το μωρό σου, γιατι αυτό σημαινει ότι εχει παρει θεση για να ερθει στην αγκαλιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχσριστω μεσα απο την καρδια μου για την απαντηση σου, ξερω οτι δεν ειστε επηστημονες αλλα ειστε μανες , και σιγουρα θα ειστε ποιο εμπειρες γιαυτο ζητησα την γνωμη σας, με ανακουφησεςς πολυ με το μνμ σου , σε ευχαριστω πολυ

 

Να εισαι καλα, δεν εκανα τιποτα, απλα και μονο απο τα στοιχεια που μας εδωσες απο τα λεγομενα του γιατρου σου, ειμαι και εγω μια φωνη καθησυχασμου καθως αυτο χρειαζεσαι αφου ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη και δεν ξερεις πολλα. Πρωτιστως πρεπει να εισαι ηρεμη και να μην σκεφτεσαι αρνητικα γιατι δεν υπαρχει λογος. Σαν μαμα και εγω που βιωσα μια καλη εγκυμοσυνη με συχνους υπερηχους, εχω να σου πω οτι ναι αρκετες φορες το εμβρυο ηταν σε αυτην τη θεση. Για το εμβρυο, το περιβαλλον της μητρας δεν διακρινει πανω και κατω (πριν μπεις στον ενατο οπου η φυση του σωματος τις περισσοτερες φορες το προετοιμαζει για να παρει θεση για την γεννα), αλλα ειναι ενα περιβαλλον οπου το εμβρυο κινειται προς ολες τις κατευθυνσεις και ειναι επιθυμητο να το κανει αυτο και φυσιολογικο. Οποτε, με παρακολουθηση απο τον γιατρο, να εισαι ηρεμη και θετικη. Φιλια και καλη συνεχεια!

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tsami, να με συμπαθάς, αλλά εσυ δεν μας ρωτησες αν μας εχει συμβει να κοιμάται αναποδα το εμβρυο των 15 εβδομάδων, εσυ μας ρωτησες αν υπάρχει περιπτωση το έμβρυο να εχει πεθανει, ενω ο γιατρος σου ειπε οτι χτυπαει η καρδια του και αλλάζει πλευρό και στριφογυρναει.

Γι' αυτο πηρες και τις απαντησεις που πήρες.

Αφου λοιπόν σε ανακούφισε η απαντηση της Φωτεινίνας και οχι αυτα που σου ειπε ο γιατρός σου στην εξεταση, κανονισε με τη Φωτεινίνα να σε ξεγεννησει εκείνη κι οχι ο γιατρός σου!

Καλή τυχη με τον νεο γιατρό, καλή συνέχεια με την εγκυμοσύνη και να ευχεσαι προς το τελος να ειναι συνεχεια με το κεφάλι κάτω το μωρό σου, γιατι αυτό σημαινει ότι εχει παρει θεση για να ερθει στην αγκαλιά σου.

 

 

Skountoufla καλημερα!

 

Η tsami, ξεκαθαρα, ρωτησε αν μας εχει τυχει να κοιμαται ετσι το μωρο. Τα περι νεκρου μωρου ηταν η φοβια της την οποια και εξεφρασε.

Οσον αφορα την εχθρικη σου διαθεση και την ειρωνεια στην απαντηση που εδωσε στην κοπελα η οποια αγωνια λογω απειριας, ειναι τουλαχιστον αναγωγη. Το φορουμ λεγεται ελληνικη εταιρια ενημερωσης γονεων και η απαντηση σου δεν εχει καθολου να κανει με αυτο. Συνεπως, εφ'οσον δεν ενημερωσες και δεν βοηθησες στο προβλημα της κοπελας, καλο θα ηταν να απεχεις γιατι, αντιθετως, μεγαλωνεις την αγωνια της μελλουσας μαμας. Αν, για καποιον λογο προσωπικο σου, δεν εισαι καλα και ξεσπας εδω, ανοιξε ενα θεμα.

Θα παρακαλουσα, με ολη μου την καλη και ευγενικη διαθεση, να υπαρχει σεβασμος προς τα μελη του φορουμ τα οποια θελουν να βοηθηθουν.

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Skountoufla καλημερα!

 

Η tsami, ξεκαθαρα, ρωτησε αν μας εχει τυχει να κοιμαται ετσι το μωρο. Τα περι νεκρου μωρου ηταν η φοβια της την οποια και εξεφρασε.

Οσον αφορα την εχθρικη σου διαθεση και την ειρωνεια στην απαντηση που εδωσε στην κοπελα η οποια αγωνια λογω απειριας, ειναι τουλαχιστον αναγωγη. Το φορουμ λεγεται ελληνικη εταιρια ενημερωσης γονεων και η απαντηση σου δεν εχει καθολου να κανει με αυτο. Συνεπως, εφ'οσον δεν ενημερωσες και δεν βοηθησες στο προβλημα της κοπελας, καλο θα ηταν να απεχεις γιατι, αντιθετως, μεγαλωνεις την αγωνια της μελλουσας μαμας. Αν, για καποιον λογο προσωπικο σου, δεν εισαι καλα και ξεσπας εδω, ανοιξε ενα θεμα.

Θα παρακαλουσα, με ολη μου την καλη και ευγενικη διαθεση, να υπαρχει σεβασμος προς τα μελη του φορουμ τα οποια θελουν να βοηθηθουν.

Etsi einai den rotisa an gnorizetsi an to emvrio paodi m einai nekro , alla an sas exei simvei na koimate etsi to emvrio, egrapsa auto to post edw gt vlepw oti iparxoun empeores kopeles kai mia apantisi tha itan anakoufisi gia emena, kai sas euxaristo polu pou apantisate ,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μωρακι σου ειναι μια χαρά!!!

Το διασκεδάζει εκεί μεσα μ!!!

Τρωει κολυμπάει ακούει αισθάνεται χαίρεται

Νιωθει ότι νιώθεις!!!!

Δεν υπάρχει βαρύτητα εκεί μεσα!!!

Εμένα σχεδόν πάντα ηταν αναποδα!

Και καλο ειναι προς το τέλος 7-8-9 μηνα να μείνει ανάποδα!

Και να μην ειναι πάντα υπάρχει περιθώριο να γυρίσει!!!

Ότι ανησυχία έχεις να ρωτάς τον γιατρό!

Γι αυτό πληρώνεται!

Ακόμη και τηλεφώνημα να του κανεις!

Με το καλο να υποδεχτείς το μωρο σου οταν έρθει η υπέροχη αυτή στιγμή!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα ειρωνικά ποστ εχω παρατηρήσει παρααααα πολλαααα τελευταία και ελπίζω να προέρχονται απο την υποψία πως ένα ποστ ειναι "μούφα"

Ομως μια απορία που για μας ειναι "χαζή" για ένα αλλο κορίτσι μπορεί να ειναι λόγος να μην κοιμάται!!!!

 

Μην έχεις άγχος!!! Να χαίρεσαι που σου συμβαίνει αυτό!!!

Θα γίνεις μανούλα σε λιγο καιρό!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα ειρωνικά ποστ εχω παρατηρήσει παρααααα πολλαααα τελευταία και ελπίζω να προέρχονται απο την υποψία πως ένα ποστ ειναι "μούφα"

Ομως μια απορία που για μας ειναι "χαζή" για ένα αλλο κορίτσι μπορεί να ειναι λόγος να μην κοιμάται!!!!

 

Μην έχεις άγχος!!! Να χαίρεσαι που σου συμβαίνει αυτό!!!

Θα γίνεις μανούλα σε λιγο καιρό!!!!

Xristinaki mou 2 imeres oxi ipnos den me eperne mono, h agonia mou einai megali kai to anxos pou akoma den akouw to moro an klotsaei einai diskolo n katalavw an einai ola kala, edw vreika mia parigofia apo esas pou eiste empeires, kai pragmatika sas euxaristo polu giauto, h amakoufisi einai megali, ♡♥♡♡♥♡♥♡♥♡

Link to comment
Share on other sites

Xristinaki mou 2 imeres oxi ipnos den me eperne mono, h agonia mou einai megali kai to anxos pou akoma den akouw to moro an klotsaei einai diskolo n katalavw an einai ola kala, edw vreika mia parigofia apo esas pou eiste empeires, kai pragmatika sas euxaristo polu giauto, h amakoufisi einai megali, ♡♥♡♡♥♡♥♡♥♡

 

Ειναι νωρίς ακόμη για να το νιώσεις ..

Χαλάρωσε και απόλαυσε το!

:-) ειναι πολυ δυνατά τα έμβρυα!!!

Αν αναλογιστεί κανεις τι ταξίδι έκαναν ως εκεί θα εντυπωσιαστεί!!!

Δες κάποιο βίντεο σχετικά με αυτό....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα ειρωνικά ποστ εχω παρατηρήσει παρααααα πολλαααα τελευταία και ελπίζω να προέρχονται απο την υποψία πως ένα ποστ ειναι "μούφα"

Ομως μια απορία που για μας ειναι "χαζή" για ένα αλλο κορίτσι μπορεί να ειναι λόγος να μην κοιμάται!!!!

 

Μην έχεις άγχος!!! Να χαίρεσαι που σου συμβαίνει αυτό!!!

Θα γίνεις μανούλα σε λιγο καιρό!!!!

 

Συμφωνω απολυτα σε ο,τι εγραψες. Εξεφρασες πιο σωστα αυτο που ηθελα να πω.

Tsami, η xristinaki91 ειναι πολυ σωστη σε αυτα που λεει. Ο,τι αποριες εχεις, μα ο,τι (!!!) να παιρνεις τον γιατρο σου τηλεφωνο και να τον συμβουλευεσαι και οταν τον βλεπεις απο κοντα. Μην φοβασαι, ολα καλα θα πανε!

Καλο μεσημερι!

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα σε ο,τι εγραψες. Εξεφρασες πιο σωστα αυτο που ηθελα να πω.

Tsami, η xristinaki91 ειναι πολυ σωστη σε αυτα που λεει. Ο,τι αποριες εχεις, μα ο,τι (!!!) να παιρνεις τον γιατρο σου τηλεφωνο και να τον συμβουλευεσαι και οταν τον βλεπεις απο κοντα. Μην φοβασαι, ολα καλα θα πανε!

Καλο μεσημερι!

 

:-)

Ψάχνω να βρω αυτα τα βίντεο αλλα δεν τα βρήκα ...

Ηταν ξένα ντοκιμαντέρ χωρισμένα σε πολλά μέρη ...!

Αν τα βρω θα τα στείλω!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι νωρίς ακόμη για να το νιώσεις ..

Χαλάρωσε και απόλαυσε το!

:-) ειναι πολυ δυνατά τα έμβρυα!!!

Αν αναλογιστεί κανεις τι ταξίδι έκαναν ως εκεί θα εντυπωσιαστεί!!!

Δες κάποιο βίντεο σχετικά με αυτό....

 

Εχω δει ολα τσ βιντεο που υπαρχουν, πως ειναι το εμβρυο στην 12 13 14 15 βδομαδα, το μονο που με φοβισε ητσν μονο αυτο ο τελευταιος υπερηχος, η απηρια μου μεγαλη, φοβαμαι για τα παντα, οσο μεγαλωνει θελω να ερθει ο καιρος να γεννησω και να τον την εχω αγκαλια μου, πριν μεινω εγκυος η προσπαθειες παρα πολλες , 5 μηνες ειπα ισως να μην μπορουμε για παιδι, οταν εμεινα εγκυος ειχα καφε υγρα δεν γνωριζα την εγκυμοσυνη μου νομιζα οτι ητσν απλα περιοδος και ηρθε ανωμαλα, μετα !απο δεκα μερες εμαθα οτι ειμαι εγκυος, η χαρα μεγαλη , δεν περιμενα τοσο ανχος να εχω, ειναι το μονο που μπορω να κανω για εσασ που μου απαντησατε ειναι το μεγαλο μου ευχσριστω μεσα απο την καρδια μου,,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να καθησυχάσω την κοπέλα του θέματος γιατί και εγώ σε κάποια φάση για τρεις σχεδόν μέρες δεν καταλάβαινα το μωρό και ήμουν μέσα στο άγχος. Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι κοιμόταν και τελικά είχε δίκαιο. Με λίγη δυνατή μουσικούλα, τσουπ να σου οι κλωτσούλες. Γελούσε και ο γιατρός και ο άντρας μου και όλοι όσοι το ακούν. :D

Επίσης, για όσες απαντήσατε με λίγο περίεργο τρόπο στην κοπέλα, να σας πω ότι απάντησε και ο γιατρός μου στη μαμά μου, όταν έτυχε να έρθει μαζί μου και του έκανα μια χαζή για τα δεδομένα της μαμάς μου ερώτηση. Μπορεί για άλλες να είναι η δεύτερη, τρίτη, πέμπτη εγκυμοσύνη, να είναι γενικά πιο χαλαρές και να μην αγχώνονται, αλλά για εσύ κοπέλα μου ότι νιώθεις ότι σε αγχώνει ή σε κάνει να σκέφτεσαι αν είναι σωστό για το μωράκι σου, να το ρωτάς στο γιατρό σου και να μην νιώθεις άσχημα. Καμία ερώτηση δεν είναι λάθος ή σωστή όταν είσαι έγκυος. Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω από που είδατε αν μας ρωτάει η κοπέλα αν ζει το μωρό ή όχι( προς Θεού δηλαδή). Για τον ύπνο και τη στάση ρώτησε. Αμάν πια, όλο απότομες και κοροιδευτικές απαντήσεις βλέπουμε τελευταία. Κοπέλα μου με το καλό να γεννήσεις και να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να καθησυχάσω την κοπέλα του θέματος γιατί και εγώ σε κάποια φάση για τρεις σχεδόν μέρες δεν καταλάβαινα το μωρό και ήμουν μέσα στο άγχος. Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι κοιμόταν και τελικά είχε δίκαιο. Με λίγη δυνατή μουσικούλα, τσουπ να σου οι κλωτσούλες. Γελούσε και ο γιατρός και ο άντρας μου και όλοι όσοι το ακούν. :D

Επίσης, για όσες απαντήσατε με λίγο περίεργο τρόπο στην κοπέλα, να σας πω ότι απάντησε και ο γιατρός μου στη μαμά μου, όταν έτυχε να έρθει μαζί μου και του έκανα μια χαζή για τα δεδομένα της μαμάς μου ερώτηση. Μπορεί για άλλες να είναι η δεύτερη, τρίτη, πέμπτη εγκυμοσύνη, να είναι γενικά πιο χαλαρές και να μην αγχώνονται, αλλά για εσύ κοπέλα μου ότι νιώθεις ότι σε αγχώνει ή σε κάνει να σκέφτεσαι αν είναι σωστό για το μωράκι σου, να το ρωτάς στο γιατρό σου και να μην νιώθεις άσχημα. Καμία ερώτηση δεν είναι λάθος ή σωστή όταν είσαι έγκυος. Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω από που είδατε αν μας ρωτάει η κοπέλα αν ζει το μωρό ή όχι( προς Θεού δηλαδή). Για τον ύπνο και τη στάση ρώτησε. Αμάν πια, όλο απότομες και κοροιδευτικές απαντήσεις βλέπουμε τελευταία. Κοπέλα μου με το καλό να γεννήσεις και να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.:)

 

Σε ευχσριτω παρα πολυ, ποσο εχω ηρεμηση να ξερατε, η απαντηση σας και μονο μου φτανει για να καταλαβω ποσο καλοι ανθρωποι ειστε, και να χερεστε τα παιδακια σας, αυριο θα παω σε εναν αλλο γιατρο για να ακουσω και απο δευτερο γιατρο οτι ολα ειναι καλα, ♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥¤

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...