Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσυνη???


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα.ειμαι νεο μελος στην σελιδα σας.θελω ν σας κανω μια ερωτηση.ειμαι 23 χρονων και με τον συντροφο μ εχουμε σεξουαλικη επαφη χωρις προφυλαξη αλλα δν ολοκληρωνει μεσα μου.τελευταια μας επαφη ηταν στς 26/12 και εκεινο το βραδυ αδιαθετησα μεχρι τς 29/12. Χθες αλλα και σημερα εχω ενοχληση περιοδου και οταν παω τουαλετα διακρινω ενα ροζ χρωματακι.υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφού αδιαθέτησες την ίδια μερα της "επικίνδυνης" επαφής, είναι μάλλον απίθανο να εμεινες εγκυος.

Απλά, γενικά, η διακεκομμένη επαφή δεν προσφέρει αντισύλληψη και πάντα θα εισαι με ενα ερωτηματικό, ειμαι δεν ειμαι. Μακάρι να μην ανοιξεις ίδιο θεμα και τον επόμενο μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Αφού αδιαθέτησες την ίδια μερα της "επικίνδυνης" επαφής, είναι μάλλον απίθανο να εμεινες εγκυος.

Απλά, γενικά, η διακεκομμένη επαφή δεν προσφέρει αντισύλληψη και πάντα θα εισαι με ενα ερωτηματικό, ειμαι δεν ειμαι. Μακάρι να μην ανοιξεις ίδιο θεμα και τον επόμενο μήνα...

 

Και ο πονος με τν ροζ αιμα??αυτο με προβληματιζει..τα συμπτωματα ποτε ξεκινανε συνηθως?

Link to comment
Share on other sites

Και ο πονος με τν ροζ αιμα??αυτο με προβληματιζει..τα συμπτωματα ποτε ξεκινανε συνηθως?

Κοιτα, τα γυναικολογικά ειναι γενικώς ενα μυστηριο. Μπορεί να ειναι ορμονική διαταραχή ή να προκλήθηκε και από την ίδια την επαφή πχ ενας μικροτραυματισμός.

Φοβασαι μηπως ειναι από τυχόν εμφυτευση? Αν μιλάμε για τη μία και μοναδική επαφή που είπες, ειναι πολύ δύσκολο, αδύνατον βασικά, αν εχεις ψιλο-σταθερό κύκλο.

Το θεμα ειναι αν, πριν από την επαφή στις 26/12, ειχατε κάποια άλλη επαφή, από την οποία μπορεί να προέκυψε εγκυμοσυνη ή αν ο κύκλος σου ειναι γενικά ανω-κατω ή εχεις τιποτα πολυκυστικές ωοθηκες, οπότε δεν μπορείς να στηριχθείς σε ημερομηνίες και υπολογισμούς.

Τι να σου πω, δεν μπορώ να βοηθησω παραπάνω.

Γι' αυτο σου λέω ότι οι ελευθερες επαφές θέλουν και γερά νεύρα :confused:

Για συμπτώματα, μην ψαχνεσαι, το πότε ξεκινάνε εχει τόσες απαντησεις όσες ειναι και οι γυναίκες που εχουν μεινει εγκυος...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, τα γυναικολογικά ειναι γενικώς ενα μυστηριο. Μπορεί να ειναι ορμονική διαταραχή ή να προκλήθηκε και από την ίδια την επαφή πχ ενας μικροτραυματισμός.

Φοβασαι μηπως ειναι από τυχόν εμφυτευση? Αν μιλάμε για τη μία και μοναδική επαφή που είπες, ειναι πολύ δύσκολο, αδύνατον βασικά, αν εχεις ψιλο-σταθερό κύκλο.

Το θεμα ειναι αν, πριν από την επαφή στις 26/12, ειχατε κάποια άλλη επαφή, από την οποία μπορεί να προέκυψε εγκυμοσυνη ή αν ο κύκλος σου ειναι γενικά ανω-κατω ή εχεις τιποτα πολυκυστικές ωοθηκες, οπότε δεν μπορείς να στηριχθείς σε ημερομηνίες και υπολογισμούς.

Τι να σου πω, δεν μπορώ να βοηθησω παραπάνω.

Γι' αυτο σου λέω ότι οι ελευθερες επαφές θέλουν και γερά νεύρα :confused:

Για συμπτώματα, μην ψαχνεσαι, το πότε ξεκινάνε εχει τόσες απαντησεις όσες ειναι και οι γυναίκες που εχουν μεινει εγκυος...

 

Ειχαμε επαφες απο τς 16 εως τς 26/12...νιωθω λιγο πονο στν μεση και χαμηλα...σημερα π πηγα τουαλετα σκουπιστηκα και ηταν λιγο ροζ..και χθες το ιδιο..αρα ανακεφαλαιωση..απο τς 16 εως τς 26 ειχαμε επαφες και στς 27 πρωι αδιαθετησα..μεχρι τς 29..και εχω 2 μερες αυτες τς ενοχλησεις..γενικα εκει χαμηλα νιωθω καπως περιεργα ρε συ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειχαμε επαφες απο τς 16 εως τς 26/12...νιωθω λιγο πονο στν μεση και χαμηλα...σημερα π πηγα τουαλετα σκουπιστηκα και ηταν λιγο ροζ..και χθες το ιδιο..αρα ανακεφαλαιωση..απο τς 16 εως τς 26 ειχαμε επαφες και στς 27 πρωι αδιαθετησα..μεχρι τς 29..και εχω 2 μερες αυτες τς ενοχλησεις..γενικα εκει χαμηλα νιωθω καπως περιεργα ρε συ..

 

Ε ρε Ανδρομαχη αρα ειχατε γενικως επαφες ΚΑΙ τις γονιμες μερες.

Αρα εννοειται οτι υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης.

Κανε μια χοριακη οταν θα εχεις καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε Ανδρομαχη αρα ειχατε γενικως επαφες ΚΑΙ τις γονιμες μερες.

Αρα εννοειται οτι υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης.

Κανε μια χοριακη οταν θα εχεις καθυστερηση.

 

Ααααανν θα εχω καθυστερηση..δν ξερουμε ακομα..μπορει κ να μν ειναι τπτ τελικα..αλλα να και τωρα π ειμαι ξαπλωμενη ποναει η μεση οπως στν περιοδο.οχι τοσο εντονα βεβαια..λιγοτερο..κ πριν π ημουνα σ μια φιλη μ πονουσα χαμηλα..αλκα ποιος περιμενει μεχρι ν ερθει η καθυστερηση?????????????ΠΟΙΟΣ'!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...