Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

β χοριακη


elena137

Recommended Posts

Γειά σας με τελευταία περίοδο 17/11 κύκλος 25 ημερών +_1 χθες έκανα χοριακη και βγήκε 429 είναι καλή τι λετε? Ο γιατρός ου έκλεισε ραντεβού για 28/12 και μου είπε ν αρχίσω duphaston 1 κάθε 8 ώρες + φολικό (είχα μια παλινδρόμηση πιο παλιά). Λόγο του ότι έχω μπερδευτεί με τους πινακες που βλέπω και μ αυτά που διαβάσω βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ. Λογικά χθες με βάση το τι διαβάζω ήταν 4 μέρες καθυστέρηση 429 μοναδες... Ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας με τελευταία περίοδο 17/11 κύκλος 25 ημερών +_1 χθες έκανα χοριακη και βγήκε 429 είναι καλή τι λετε? Ο γιατρός ου έκλεισε ραντεβού για 28/12 και μου είπε ν αρχίσω duphaston 1 κάθε 8 ώρες + φολικό (είχα μια παλινδρόμηση πιο παλιά). Λόγο του ότι έχω μπερδευτεί με τους πινακες που βλέπω και μ αυτά που διαβάσω βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ. Λογικά χθες με βάση το τι διαβάζω ήταν 4 μέρες καθυστέρηση 429 μοναδες... Ευχαριστώ πολύ .

 

καλημερα!!

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!

Μια χαρα είναι η τιμη απο τη στιγμη που ειναι τριψηφιο μην αγχωνεσαι.

επανελαβε αυριο κι αν ειναι διπλασιο τοτε ειναι παρα πολυ καλα τα νεα γιατι αυτο σημαινει πως προχωραει καλα η εγκυμοσυνη.

Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλια σου σε λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!

Μια χαρα είναι η τιμη απο τη στιγμη που ειναι τριψηφιο μην αγχωνεσαι.

επανελαβε αυριο κι αν ειναι διπλασιο τοτε ειναι παρα πολυ καλα τα νεα γιατι αυτο σημαινει πως προχωραει καλα η εγκυμοσυνη.

Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλια σου σε λιγο καιρο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση αγχώνομαι γιατί δεν έχω κανενα συμπτωμα ούτε πρησμένο στηθος ούτε θερμοκρασία ούτε τπτ μόνο κούραση.ευχομαι.και εγώ όλα να ανε.καλα θα.παω και αύριο για άλλη μια και ελπίζω να ειναι όλα καλά και να ηρεμήσω

Link to comment
Share on other sites

Έκανα άλλη μια σήμερα το πρωί τα αποτελέσματα είναι 1065 να χαρώ να μου φύγει το αγχος? Για 32 μέρες μετά την τεπ μου φαίνεται στα όρια αν υπολογίσω με επαφές δεν ξερω...πέστε μου σας παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι τέταρτη πρωι στις 11 έκανα την μία και σήμερα στις 10 έκανα την δεύτερη άρα 48 με κάτι περισσότερο από διπλασιασμό στην τιμή από ότι βλέπω γι αυτό λέω να χαρώ. Από η άλλη βλέπω τις τιμές για χοριακη και λέω είμαι στο όριο και με πιάνει πανικός.

Link to comment
Share on other sites

Έλενα...

Κάθε οργανισμός ειναι διαφορετικός...

Γι αυτό έχει τέτοια διακύμανση!

Δεν σημαίνει πως αν εισαι στα κατώτερα όρια πως δεν ειναι καλό!

Επίσης εισαι έγκυος!!!!

Ξέρεις πόσες φορες θα σου έρθει πανικός;;;

:-) χαριτολογώ!!!

Θα περάσεις απο διαφορα στάδια ανησυχίας!

Γιατί να ζήσεις την πιο όμορφη περίοδο της ζωής Σου με άγχος;;

Τα πέρασα και εγω γι'αυτό στα λέω!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά το ξέρω ότι το αγχος είναι ότι χειρότερο αλλά είναι που το θέλω τόσο πολύ. Κανονικά πρέπει να το χαρώ και αυτό σκοπεύω να κάνω ότι είναι να γίνει στο κάτω κάτω απλά θα γίνει. Σε ευχαριστώ κοπέλα μου :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στην 4η βδομάδα κι έχεις ήδη πάνω από 1000, που κοίταξες για τιμές χοριακής και είδες ότι είσαι στο όριο?

Έχεις μια νορμάλ τιμή χοριακής αν και η τιμή δεν μετράει!!! Εκτός αν είναι κάτω απο 25. Αυτό που μετράει είναι αν διπλασιάζεται σε 48 ώρες που στην περίπτωσή σου συμβαίνει. Καλύτερα να ρωτάς το γυναικολόγο σου γιαυτά τα θέματα. Συγχαρητήρια, όλα καλά είναι μπορέίς να χαρείς!

 

Να 'σαι καλά το ξέρω ότι το αγχος είναι ότι χειρότερο αλλά είναι που το θέλω τόσο πολύ. Κανονικά πρέπει να το χαρώ και αυτό σκοπεύω να κάνω ότι είναι να γίνει στο κάτω κάτω απλά θα γίνει. Σε ευχαριστώ κοπέλα μου :)

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καθιστικά σου λόγια. Αυτό ακριβώς με τις βδομάδες δεν μπορώ να καταλάβω αν είμαι τεσσάρων τότε είμαι και πάνω από το κανονικό μιας και λέει 5-426 αν κοιτάξω άλλο με ημερομηνίες όπως το βγάζω λέει 31 ημέρες από τεπ 400 -1000 και 32 μέρες 1050-2800. Αρα εγώ είμαι στις 31 και όχι 32...17/11-18/12. Αν δεν μετρήσω την σημερινη γιατί δεν είναι φουλ υποτιθεται...μπέρδεμα εκεί έχω το αγχος αλλά όταν μου λέτε ότι είναι όλα φυσιολογικά ανακουφιζομαι μέχρι το ραντεβού με τον γιατρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καθιστικά σου λόγια. Αυτό ακριβώς με τις βδομάδες δεν μπορώ να καταλάβω αν είμαι τεσσάρων τότε είμαι και πάνω από το κανονικό μιας και λέει 5-426 αν κοιτάξω άλλο με ημερομηνίες όπως το βγάζω λέει 31 ημέρες από τεπ 400 -1000 και 32 μέρες 1050-2800. Αρα εγώ είμαι στις 31 και όχι 32...17/11-18/12. Αν δεν μετρήσω την σημερινη γιατί δεν είναι φουλ υποτιθεται...μπέρδεμα εκεί έχω το αγχος αλλά όταν μου λέτε ότι είναι όλα φυσιολογικά ανακουφιζομαι μέχρι το ραντεβού με τον γιατρο

 

Πολυ αγχώνεσαι και χωρίς λόγο.

Άσε τις τιμές και όνειρεψου το μωράκι που έρχεται.

Μια χαρά είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω για άλλη μια φορα την γνώμη σας χθες είδα κάτι σταγόνες καφέ και έπαθα πανικό όπως καταλάβαινεται σήμερα να είναι καλα το χημειο με εβαλαν επειγον για επανάληψη χοριακης μιας και γιατρός σήμερα δεν υπάρχει και χθες ήμουν δουλειά και δεν μπορούσα να πάω όταν μίλησα φυσικά μαζί του μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι σε φυσιολογικά πλαίσια. Μην τα πολυλογώ έκανα την εξέταση βγήκαν και τα αποτελέσματα και είναι στις 12.692 καλά δεν είναι ? Η κοπέλα από το χημειο μου λέει πας πολύ καλά μην αγχωνεσαι. Και από ότι βλέπω τις τιμές νομίζω ότι όλα πάνε καλά ε? Χρόνια πολλά κιόλας καλά Χριστούγεννα να έχουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω για άλλη μια φορα την γνώμη σας χθες είδα κάτι σταγόνες καφέ και έπαθα πανικό όπως καταλάβαινεται σήμερα να είναι καλα το χημειο με εβαλαν επειγον για επανάληψη χοριακης μιας και γιατρός σήμερα δεν υπάρχει και χθες ήμουν δουλειά και δεν μπορούσα να πάω όταν μίλησα φυσικά μαζί του μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι είναι σε φυσιολογικά πλαίσια. Μην τα πολυλογώ έκανα την εξέταση βγήκαν και τα αποτελέσματα και είναι στις 12.692 καλά δεν είναι ? Η κοπέλα από το χημειο μου λέει πας πολύ καλά μην αγχωνεσαι. Και από ότι βλέπω τις τιμές νομίζω ότι όλα πάνε καλά ε? Χρόνια πολλά κιόλας καλά Χριστούγεννα να έχουμε :)

 

Ειναι πολύ καλή η τιμη.

Σταματά να αγχώνεσαι γιατι δεν κανείς καλό.

Και μην έχεις επαφές μέχρι να δεις τον γιατρό σου να σου δώσει οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και η επίσκεψη στο γιατρό έγινε μετά από μια νύχτα αγρυπνιας μιας και χθες το βράδυ στο σκούπισμα είδα ροζ αίμα μετά από φοβερή στεναχώρια και καβγάδες + πίεση να προκαλέσω εμετο...αλλά Ντουκ Ντουκ Ντουκ η καρδούλα 5w6d 114 πάλμόί μικρούλι αλλά εκεί στη θέση του . Ο γιατρός είπε να ηρεμήσω τέρμα στεναχώρια και να κοιτάξω να είμαι καλα. Μου έδωσε και υποθέτω για να αυξήσουμε κι άλλο την προγεστερονη. Ηρέμησε ηρέμησε μου λέει να ακούσεις την καρδούλα άκου και ξανά άκου :) μπλανταξα λεμε. Εύχομαι σε όλες σύντομα να ακούσουν αυτό το Ντουκ Ντουκ Ντουκ. Τώρα εύχομαι να πάνε όλα καλά όπως πανε...να είστε καλά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...