Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκυμοσυνη ή απλα αγχος?


Recommended Posts

καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας. προσπαθω με τον αντρα μου εδω και δυο μηνες να κανουνε παιδακι.αυτο το μηνα ειχα καθυστερηση 4 μερες και μετα μου ηρθε περιοδος για δυο μερες μονο. εκανα δυο τεστ εγκυμοσυνης ενα hometest και ενα clear blue και βγηκαν αρνητικα. τι μπορει να συμβαινει? πρωτη φορα γινεται αυτο.παντα στον κυκλο μου ειμαι σταθερη. καθε 28 μερες και για 5 μερες. ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια,ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα την γνωμη σας.

τελευταια περιοδος στις 19/11/15 με σταθερο κυκλο 30 ημερων.την τελευταια βδομαδα ομως εχω αναγουλες,ζαλαδες δεκατα και πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση.απο χτες νιωθω πολυ κουρασμενη και ειδα καφε κυλιδες.ααα και πριν 3 μερες μια σταγονα χρωματος ροζ.υπαρχει πεεριπτωση εγκυμοσυνης???ειμαι με μια σαλπιγγα και ετοιμαζομαι για εξωσωματικη.λετε να εγινε το θαυμα????:?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας. προσπαθω με τον αντρα μου εδω και δυο μηνες να κανουνε παιδακι.αυτο το μηνα ειχα καθυστερηση 4 μερες και μετα μου ηρθε περιοδος για δυο μερες μονο. εκανα δυο τεστ εγκυμοσυνης ενα hometest και ενα clear blue και βγηκαν αρνητικα. τι μπορει να συμβαινει? πρωτη φορα γινεται αυτο.παντα στον κυκλο μου ειμαι σταθερη. καθε 28 μερες και για 5 μερες. ;)

 

Roumpi επειδη ακούγεται περίεργη η"περίοδος" των 2 ημερών και επειδη τα τεστ ανιχνεύουν την ορμόνη της εγκυμοσυνης πάνω απο κάποιες μονάδες , εγω θα έκανα και μια χοριακη εξεταςη αίματος για να είμαι ήρεμη και θα ενημέρωνα τον γιατρό μου ... Ευχομαι σύντομα να εχεις ευχάριστα!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα την γνωμη σας.

τελευταια περιοδος στις 19/11/15 με σταθερο κυκλο 30 ημερων.την τελευταια βδομαδα ομως εχω αναγουλες,ζαλαδες δεκατα και πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση.απο χτες νιωθω πολυ κουρασμενη και ειδα καφε κυλιδες.ααα και πριν 3 μερες μια σταγονα χρωματος ροζ.υπαρχει πεεριπτωση εγκυμοσυνης???ειμαι με μια σαλπιγγα και ετοιμαζομαι για εξωσωματικη.λετε να εγινε το θαυμα????:?

 

Όλγα μαλλον εννοείς 19/10.... Λοιπόν οπως τα περιγράφεις το αίμα πριν απο τρεις μερες μπορεί να ηταν απο την εμφύτευση.... Όλα τα συμπτώματα μοιάζουν με εγκυμοσυνης ... Μερικές φορές η λήψη φαρμάκων δημιουργεί παρόμοιες καταστάσεις....εφόσον δεν παίρνεις φάρμακα, τοτε πολυ πιθανόν να εχεις ευχάριστα!!!!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Link to comment
Share on other sites

Roumpi επειδη ακούγεται περίεργη η"περίοδος" των 2 ημερών και επειδη τα τεστ ανιχνεύουν την ορμόνη της εγκυμοσυνης πάνω απο κάποιες μονάδες , εγω θα έκανα και μια χοριακη εξεταςη αίματος για να είμαι ήρεμη και θα ενημέρωνα τον γιατρό μου ... Ευχομαι σύντομα να εχεις ευχάριστα!

 

σε ευχαριστω γλυκια μου για την απαντηση σου.με ανησυχει λιγο το γεγονος οτι η θερμοκρασια μου επανηλθε στα φυσιολογικα της επιπεδα ενω πριν ηταν ανεβασμενη κατι που αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει εγκυμοσυνη :(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω γλυκια μου για την απαντηση σου.με ανησυχει λιγο το γεγονος οτι η θερμοκρασια μου επανηλθε στα φυσιολογικα της επιπεδα ενω πριν ηταν ανεβασμενη κατι που αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει εγκυμοσυνη :(:(:(

 

Εφόσον κρατούσες διάγραμμα θερμοκρασίας, πράγματι μια απότομη πτώση σηματοδοτεί την περίοδο, λόγω πτώσης της προγεστερονης ... Ομως

υπάρχουν εγκυμοσύνες που για να εδραιωθούν χρειάστηκε να δοθεί προγεστερονη σε χαπάκι... Αν δεν σου εχει ξανά συμβεί τόσο σύντομη περίοδος ενημέρωσε τον γιατρό σου....

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Link to comment
Share on other sites

Όλγα μαλλον εννοείς 19/10.... Λοιπόν οπως τα περιγράφεις το αίμα πριν απο τρεις μερες μπορεί να ηταν απο την εμφύτευση.... Όλα τα συμπτώματα μοιάζουν με εγκυμοσυνης ... Μερικές φορές η λήψη φαρμάκων δημιουργεί παρόμοιες καταστάσεις....εφόσον δεν παίρνεις φάρμακα, τοτε πολυ πιθανόν να εχεις ευχάριστα!!!![/quote:)μακάρι...θα είναι ένα μικρό θαύμα γιατί όλοι οι γιατροί δεν μου άφησαν καμία ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη.....σε ευχαριστω πολύ...υπομονή 3 μέρες και θα φανεί.
Link to comment
Share on other sites

Όλγα μαλλον εννοείς 19/10.... Λοιπόν οπως τα περιγράφεις το αίμα πριν απο τρεις μερες μπορεί να ηταν απο την εμφύτευση.... Όλα τα συμπτώματα μοιάζουν με εγκυμοσυνης ... Μερικές φορές η λήψη φαρμάκων δημιουργεί παρόμοιες καταστάσεις....εφόσον δεν παίρνεις φάρμακα, τοτε πολυ πιθανόν να εχεις ευχάριστα!!!![/quote:)μακάρι...θα είναι ένα μικρό θαύμα γιατί όλοι οι γιατροί δεν μου άφησαν καμία ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη.....σε ευχαριστω πολύ...υπομονή 3 μέρες και θα φανεί.

Ευχομαι ολόψυχα να έχετε το μωρακι σας!!! Οσο για τις ιατρικές " απόλυτες θεωρίες" υπάρχουν για να διαψεύδονται! Περιμένουμε νεα σου!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ολόψυχα να έχετε το μωρακι σας!!! Οσο για τις ιατρικές " απόλυτες θεωρίες" υπάρχουν για να διαψεύδονται! Περιμένουμε νεα σου!

 

 

 

 

 

 

τελικα μετα απο κατι περιεργους και εντονους πονους στην κοιλια μου ηρθε αιμα...:(οποτε και ξεκιναμε την διαδιακασια της εξωσωματικης

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...