Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα 'χω παίξει...


Corinaaa

Recommended Posts

Πάω γ' γυμνασιου και εκτος απο τα μαθηματα του σχολειου που ειναι ΠΟΛΛΑ εχω 5 ωρες ιδιαιτερα (διοτι τα φροντηστηρια ειναι αρκετα μακρια απο το σπιτι μου και δεν βολευει....) εχω 2 ωρες αγγλικα, 2 αρχαια και 1 γαλλικα. Ειδικα τα γαλλικα με αγχωνουν παρα πολυ γιατι η καθηγητρια ειναι απαιτητικη και παρ'ολο που βλεπει οτι δεν τα βγαζω περα με οσα μου βαζει (και της το εχω πει αρκετες φορες) αυτη εκει τα δικα της, και οι γονεις μου με το μερος της!!

Ξερετε αλλο παιδι να εχει πρωι σαββατου αρχαια; εγω οχι, αλλα δεν μου μενει αλλη μερα (την παρασκευη και την κυριακη διαβαζω αλλα μαθηματα....) πλεον δεν βγαινω καθολου εξω για διασκεδαση και νιωθω οτι πνιγομαι... ολες οι φιλες μου και γνωστες μου κανουν λιγοτερες ωρες μαθηματα απο εμενα.... δεν μπορω αλλο αυτην την κατασταση τα εχω παιξει :-( :-( :-(:cry: :cry: :cry: :cry: και δεν κανω τιποτα αλλο σαν απασχοληση για να διασκεδαζω και να ξεσκαω, και ποτε μου δεν εκανα, παρ'ολο που ηθελα. :-( ο λογος;; Η μητερα μου που ηθελε μονο να διαβαζω :cry ::cry: :cry:

Τι να κανω δεν νιωθω καθολου καλα με αυτην την κατασταση... και αν μιιλησω στην μητερα μου αρχιζει να φωναζει....

 

 

Συγνωμμη αν σας κουρασα με το μεγαλο μου κειμενο και συγνωμμη που δεν χρησιμοποιησα τονους αλλα γραφω βιαστικα :roll::|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάω γ' γυμνασιου και εκτος απο τα μαθηματα του σχολειου που ειναι ΠΟΛΛΑ εχω 5 ωρες ιδιαιτερα (διοτι τα φροντηστηρια ειναι αρκετα μακρια απο το σπιτι μου και δεν βολευει....) εχω 2 ωρες αγγλικα, 2 αρχαια και 1 γαλλικα. Ειδικα τα γαλλικα με αγχωνουν παρα πολυ γιατι η καθηγητρια ειναι απαιτητικη και παρ'ολο που βλεπει οτι δεν τα βγαζω περα με οσα μου βαζει (και της το εχω πει αρκετες φορες) αυτη εκει τα δικα της, και οι γονεις μου με το μερος της!!

Ξερετε αλλο παιδι να εχει πρωι σαββατου αρχαια; εγω οχι, αλλα δεν μου μενει αλλη μερα (την παρασκευη και την κυριακη διαβαζω αλλα μαθηματα....) πλεον δεν βγαινω καθολου εξω για διασκεδαση και νιωθω οτι πνιγομαι... ολες οι φιλες μου και γνωστες μου κανουν λιγοτερες ωρες μαθηματα απο εμενα.... δεν μπορω αλλο αυτην την κατασταση τα εχω παιξει :-( :-( :-(:cry: :cry: :cry: :cry: και δεν κανω τιποτα αλλο σαν απασχοληση για να διασκεδαζω και να ξεσκαω, και ποτε μου δεν εκανα, παρ'ολο που ηθελα. :-( ο λογος;; Η μητερα μου που ηθελε μονο να διαβαζω :cry ::cry: :cry:

Τι να κανω δεν νιωθω καθολου καλα με αυτην την κατασταση... και αν μιιλησω στην μητερα μου αρχιζει να φωναζει....

 

 

Συγνωμμη αν σας κουρασα με το μεγαλο μου κειμενο και συγνωμμη που δεν χρησιμοποιησα τονους αλλα γραφω βιαστικα :roll::|

 

Μήπως βρε κοριτσάκι μου δε διαβάζεις σωστά και καθυστερείς; Μήπως δεν έχεις καλό σύστημα διαβάσματος; Γνώμη μου είναι να το συζητήσεις πρώτα με τους καθηγητές σου (αυτούς που σου κάνουν ιδιαίτερα αλλά και του σχολείου, αν υπάρχει κάποιος που νιώθεις πιο κοντά σου). Συγγνώμη που θα σε στεναχωρήσω, αλλά δε μου φαίνεται υπερβολικό να κάνει μία μαθήτρια της γ γυμνασίου δύο ξένες γλώσσες και να έχει μια ενίσχυση στα αρχαία. Μάλιστα γαλλικά κάνεις 1 ώρα, ενώ συνήθως η ξένη γλώσσα χρειάζεται δίωρο. Ίσως γι' αυτό η καθηγήτριά σου σου βάζει πολλά καθήκοντα, προσπαθεί δηλαδή να καλύψει δέυο μαθήματα σε ένα...

Πιστεύω ότι χωρίς φωνές και γκρίνιες πρέπει να συζητήσεις με τη μητέρα σου και να βρείτε μαζί ένα τρόπο να οργανώνεις το χρόνο σου. Γιατί δεν έχεις χρόνο μέσα στην εβδομάδα για τα αρχαία, αφού δεν κάνεις κάτι άλλο;

Οι φίλες σου δε μαθαίνουν ξένες γλώσσες; Αποκλείεται να κάνουν λιγότερες ώρες από σένα για 2 γλώσσες!

Σ' αυτό που θα συμφωνήσω μαζί σου είναι πως χρειάζεται να βγαίνεις μια βόλτα, ένα σινεμά, ένα πάρτι...ο,τι τελοσπάντων θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάω γ' γυμνασιου και εκτος απο τα μαθηματα του σχολειου που ειναι ΠΟΛΛΑ εχω 5 ωρες ιδιαιτερα (διοτι τα φροντηστηρια ειναι αρκετα μακρια απο το σπιτι μου και δεν βολευει....) εχω 2 ωρες αγγλικα, 2 αρχαια και 1 γαλλικα. Ειδικα τα γαλλικα με αγχωνουν παρα πολυ γιατι η καθηγητρια ειναι απαιτητικη και παρ'ολο που βλεπει οτι δεν τα βγαζω περα με οσα μου βαζει (και της το εχω πει αρκετες φορες) αυτη εκει τα δικα της, και οι γονεις μου με το μερος της!!

Ξερετε αλλο παιδι να εχει πρωι σαββατου αρχαια; εγω οχι, αλλα δεν μου μενει αλλη μερα (την παρασκευη και την κυριακη διαβαζω αλλα μαθηματα....) πλεον δεν βγαινω καθολου εξω για διασκεδαση και νιωθω οτι πνιγομαι... ολες οι φιλες μου και γνωστες μου κανουν λιγοτερες ωρες μαθηματα απο εμενα.... δεν μπορω αλλο αυτην την κατασταση τα εχω παιξει :-( :-( :-(:cry: :cry: :cry: :cry: και δεν κανω τιποτα αλλο σαν απασχοληση για να διασκεδαζω και να ξεσκαω, και ποτε μου δεν εκανα, παρ'ολο που ηθελα. :-( ο λογος;; Η μητερα μου που ηθελε μονο να διαβαζω :cry ::cry: :cry:

Τι να κανω δεν νιωθω καθολου καλα με αυτην την κατασταση... και αν μιιλησω στην μητερα μου αρχιζει να φωναζει....

 

 

Συγνωμμη αν σας κουρασα με το μεγαλο μου κειμενο και συγνωμμη που δεν χρησιμοποιησα τονους αλλα γραφω βιαστικα :roll::|

 

Εχεις 5 ωρες μαθηματα την ημερα η την εβδομαδα?

Προσωπικα στη γ γυμνασιου πηγαινα αγγλικα,γαλλικα,μαθηματικα,φυσικη,χημεια,προπονηση μπάσκετ.Ολα σε φροντιστηριο.Ηταν μια χρονια που εφευγα κατά τις 3 το μεσημερι από το σπιτι και γυριζα το βραδυ...απορω και αν διαβαζα κατι άλλο.Βεβαια για μενα ηταν από τις καλυτερες χρονιες αλλα εγω στα κενα που ειχα αναμεσα στα φροντιστηρια πηγαινα και τη βολτα μου.Υποθετω δλδαυτο που σε εχει κουρασει τοσο είναι που όλα τα μαθηματα που κανεις είναι ιδιαιτρα αρα όλα τα κανεις μεσα στο σπιτι,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...