Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

μια βοηθειούλα???

Recommended Posts

καλημέρα κ καλή βδομάδα!

είχα περίοδο 13-16/8 δλδ 4 μέρες αντί 6-7 που μου κρατάει...στις 23/8 είχα μια μέρα καφέ αίμα αρκετό! με βάση τις γόνιμες ήρθα σε επαφές 26-30 του μήνα.πρώτη φορά τέτοια ''ανομαλία'' σε περίοδο...πήρα το γιατρό κ μουπε μήπως είναι ορμονικό κ να περιμένω την περίοδο του 9ου κ να μιλήσουμε...εγώ βέβαια έχω τρομερή ανακατωσούρα,πολύ μεγάλη τάση για ύπνο,πονάκια στη κοιλιά χαμηλά κ ελαφρά στην ουρά πίσω κ όταν βήχω κάτι σα μπούκωμα στη κοιλιά...επίσης έχω αυτ΄ες τις μέρες γαλακτώδη-πηχτα υγρά και πολλά!!!πολλά όμως! χωρίς πόνο-τσούξιμο στην ούρηση,χωρίς φαγούρες κτλ...αλλά πολλά πολλά τέτοια υγρά.

ενδέχεται απτην εμπειρία σας ναναι εγκυμοσύνη?? (το τεστ 25/8 ήταν αρνητικό)

Διαφημίσεις

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλησπερα καλή μου!Εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που πραγματικά επιθυμείς!

Τα συμπτώματα περιοδου-εγκυμοσυνης δεν διαφέρουν και πολύ!Που σημαίνει πως οι πιθανότητες είναι 50-50!

Το τεστ, το έκανες παρά πολύ νωρις!

Από κει και πέρα,κάποια από τα συμπτώματα που μας περιγραφείς τα είχα και γω,πριν μάθω πως είμαι έγκυος!Και όσο πλησίαζαν οι μέρες τις περιόδου είχα έντονο πόνο στο στήθος!Δεν μπορούσα να ακουμπησω τις θηλές!

Αυτό που θα σου προτινα είναι ξεκουραση και χαλάρωση εως ότου έρθουν οι μέρες που περιμένεις περίοδο!:D

Καλά αποτελέσματα!

0QVLp2.pngkdBmp3.png

σας ευχαριστώ!!

απλά σας ρωτάω γτ είναι πολλές μανούλες εδώ κ τα συμπτώματα αυτά ταχω πρώτη φορά...αυτό με το καφέ αίμα μια βδομάδα μετά την περίοδο ναι μπορεί ναναι κ ορμονικό ή στρες κτλ...και το μπούκωμα ναναι κάποιο μικρόβιο...βέβαια δε τσούζω,δε πονάω κτλ..τα γαλακτώδη υγρά πρώτη φορά μου τυχαίνουν....οι αναγούλες....μπορεί ναναι στο μυαλό...και το στήθος μου που περιμένω παρασκευή 11/9 περίοδο δε πονάει καθολου!!!! (κ αυτό πρώτη φορά συμβαίνει) τους προηγ μήνες με τσακίζει

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν πονά το στήθος σου, γιατί αυτό αποτελεί ένα από τα συνηθέστερα συμπτώματα της εγκυμοσύνης. Πάντως προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να μη βάζεις τα χειρότερα στο μυαλό σου! Ακόμη και αν δεν είναι εγκυμοσύνη, δε σημαίνει απαραίτητα ότι έχεις κάτι παθολογικό. ΠΟλύ συχνά παρατηρούνται ανωμαλίες στον κύκλο, διαφορετικά συμπτώματα και άλλα ανεξήγητα..... αν δεις να συνεχίζονται τα περίεργα φαινόμενα, τότε βεβαια να το ψάξεις!

μα ναι....γιαυτό μουπε προφανώς κ ο γιατρός μου να αναμένω την 11η του μήνα....γτ έχω πάθει όοοολα τα κουλά....δλδ κ αυτό με το στήθος,αφού κάθε μήνα πονάει 1 βδομάδα πριν έρθει,τώρα γτ δε πονά καθόλου???σα να μην υπάρχει...κ από χθες έχω τις ανακατωσούρες...τα πονάκια είναι καιρό κ τα υγρά επίσης κ πρώτη φορά τόοοοσα πολλά κ λευκά!!!

Διαφημίσεις

μα ναι....γιαυτό μουπε προφανώς κ ο γιατρός μου να αναμένω την 11η του μήνα....γτ έχω πάθει όοοολα τα κουλά....δλδ κ αυτό με το στήθος,αφού κάθε μήνα πονάει 1 βδομάδα πριν έρθει,τώρα γτ δε πονά καθόλου???σα να μην υπάρχει...κ από χθες έχω τις ανακατωσούρες...τα πονάκια είναι καιρό κ τα υγρά επίσης κ πρώτη φορά τόοοοσα πολλά κ λευκά!!!

Το στήθος μη σε απασχολεί. Εμένα με πονούσε πάντα, όπως και τα πόδια μου. Έχει τώρα νομίζω 3-4 μήνες που δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα!!! ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!! Ξυπνάω το πρωι με τους γνωστούς πόνους στην κοιλιά, χωρίς προηγούμενη προειδοποίηση, και σε 3 ώρες έρχεται και το αίμα! Ό,τι να 'ναι......:confused::confused::confused::confused::confused:

απλά διάβαζα για την λευκόρροια που είναι ένδειξη καθώς κ το καφέ μιας μέρας που μουρθε 1 βδομάδα μετά την περίοδο του 8ου....αλλά μοιάζουν κ με ορμονική αλλαγή...γιαυτό σας βάζω σε κόπο να μου πείτε αν είναι συμπτώματα...λόγω των εδώ μέσα εμπειριών

απλά διάβαζα για την λευκόρροια που είναι ένδειξη καθώς κ το καφέ μιας μέρας που μουρθε 1 βδομάδα μετά την περίοδο του 8ου....αλλά μοιάζουν κ με ορμονική αλλαγή...γιαυτό σας βάζω σε κόπο να μου πείτε αν είναι συμπτώματα...λόγω των εδώ μέσα εμπειριών

Η αλήθεια είναι ότι τα συμπτώματα της περιόδου, τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης και οι ορμονικές διαταραχές δεν διαφέρουν σχεδόν καθόλου.... Οσο κι αν είναι δύσκολο, μη προσπαθείς να βγάλεις άκρη, γιατί απλά δε μπορείς!! Μόνο να είσαι αισιόδοξη και να κάνεις άμεσα ένα τεστάκι χρειάζεται!!!!

καλημέρα!!! τα πονάκια και οι ανακατωσούρες συνεχίζουν,καθώς και τα υγρά τα πολλά!!! χθες είδα είχα και 37 δέκατα!

το στ'ηθος σα να μην υπάρχει,δε πονάει καθόλου!!!!

είμαι στη 3η μέρα καθυστέρησης

ελπίζω να μην είναι άγχος!!!

Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα!!! θελω τη βοηθεια σας μιας κ είναι η πρωτη φορα που γραφω εδώ! το θεμα εχει ως εξης... τον ιουλιο ειχα παρει αντισυλλιπτικα για να φυγει μια κυστη που ειχα.αδιαθετητα 5/8 κ όλα καλα με 7 μερες περιοδο. στις 5/9 ειχα περιοδο μονο μιαμιση μερα.... κ καφε υγρα 2 μερες πριν ερθει η ακατανομαστη....στις 4/9 εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο!!!!όμως εδώ κ λιγες μερες εχω κατι πονακια χαμηλα σαν να προκειται να αδιαθετήσω παλι... εχω αρκετα λευκα υγρα... κ ανακατοσουρα...καθολου ορεξη να φαω κ χθες εκανα κ εμετο.... λετε να περιμενω το ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ????? ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ!!!!

κορίτσια καλημέρα!!! θελω τη βοηθεια σας μιας κ είναι η πρωτη φορα που γραφω εδώ! το θεμα εχει ως εξης... τον ιουλιο ειχα παρει αντισυλλιπτικα για να φυγει μια κυστη που ειχα.αδιαθετητα 5/8 κ όλα καλα με 7 μερες περιοδο. στις 5/9 ειχα περιοδο μονο μιαμιση μερα.... κ καφε υγρα 2 μερες πριν ερθει η ακατανομαστη....στις 4/9 εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο!!!!όμως εδώ κ λιγες μερες εχω κατι πονακια χαμηλα σαν να προκειται να αδιαθετήσω παλι... εχω αρκετα λευκα υγρα... κ ανακατοσουρα...καθολου ορεξη να φαω κ χθες εκανα κ εμετο.... λετε να περιμενω το ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ????? ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ!!!!

Καλημέρα και καλωσήρθες στην παρέα!!

Η αλήθεια είναι ότι τα αντισυλληπτικά μπορεί να προκαλέσουν για 1-2 μήνες διαταραχές στον κύκλο, μέχρι τελικά να τον σταθεροποιήσουν και να τον ρυθμίσουν. Επίσης είναι αλήθεια ότι για κάποιο μαγικό λόγο, μετά τα αντισυλληπτικά επιτυγχάνεται πιο εύκολα η σύλληψη!! ;););)

Λίγο με μπέρδεψες βέβαια με τις ημερομηνίες. Αν κατάλαβα καλά, έκανες αρνητικό τεστ στις 4/9 και αμέσως μετά (5/9) είχες αίμα για 1,5 μέρα, ενώ τότε ακριβώς περίμενες κανονικά περίοδο. Επαφές πότε είχες;; Υποπτεύεσαι κάποια συγκεκριμένη μερα πχ. στα μέσα-τέλη Αυγούστου (τότε που θα ήταν οι γόνιμες) ή γενικά είχες επαφές;;;

Όπως και να έχει, αν θεωρήσουμε ότι αυτό που εμφανίστηκε στις 5/9 ήταν περίοδος, δυστυχώς ατυχήσαμε :(:( και πάμε για τον επόμενο! Αν όμως αυτό δεν ήταν περίοδος αλλά ενας απόηχος των αντισυλληπτικών, κάτι μπορεί να σημαίνει.....κάνε μια χοριακή να σε διαφωτίσει!!!! Και καλή επιτυχία!!!

Καλημέρα και καλωσήρθες στην παρέα!!

Η αλήθεια είναι ότι τα αντισυλληπτικά μπορεί να προκαλέσουν για 1-2 μήνες διαταραχές στον κύκλο, μέχρι τελικά να τον σταθεροποιήσουν και να τον ρυθμίσουν. Επίσης είναι αλήθεια ότι για κάποιο μαγικό λόγο, μετά τα αντισυλληπτικά επιτυγχάνεται πιο εύκολα η σύλληψη!! ;););)

Λίγο με μπέρδεψες βέβαια με τις ημερομηνίες. Αν κατάλαβα καλά, έκανες αρνητικό τεστ στις 4/9 και αμέσως μετά (5/9) είχες αίμα για 1,5 μέρα, ενώ τότε ακριβώς περίμενες κανονικά περίοδο. Επαφές πότε είχες;; Υποπτεύεσαι κάποια συγκεκριμένη μερα πχ. στα μέσα-τέλη Αυγούστου (τότε που θα ήταν οι γόνιμες) ή γενικά είχες επαφές;;;

Όπως και να έχει, αν θεωρήσουμε ότι αυτό που εμφανίστηκε στις 5/9 ήταν περίοδος, δυστυχώς ατυχήσαμε :(:( και πάμε για τον επόμενο! Αν όμως αυτό δεν ήταν περίοδος αλλά ενας απόηχος των αντισυλληπτικών, κάτι μπορεί να σημαίνει.....κάνε μια χοριακή να σε διαφωτίσει!!!! Και καλή επιτυχία!!!

Μαρακι μου καλημέρα!

τζιφος τελικα δεν αντεξα να νιωθω κατά φαντασιαν εγκυος κ εκανα τεστ χθες το βραδυ!!!!

ξερεις δεν αντεχω άλλο να με πιεζουν ολοι να κανω ένα παιδι....κυριως η οικογενεια που με το που με αντικρυζουν κοιτανε την κοιλια μου!

ειχα χαρει να σ πω γιατι νομιζα ότι μπορει κ να είμαι αλλα......

Βεβαια εγω το παιζω περα βρεχει κ πως δεν καίγομαι να μεινω εγκυος αλλα μεσα μου με καιει κ με πληγωνει πολύ αυτό το πραγμα.....ασε που επειδή εχω λιγο κοιλιτσα με ρωτάνε ολοι αν είμαι εγκυος????

κ κάθε φορα το μονο που καταφερνουν από το <<ενδιαφερον >>τους είναι να με στεναχωρουν!

Μαρακι μου καλημέρα!

τζιφος τελικα δεν αντεξα να νιωθω κατά φαντασιαν εγκυος κ εκανα τεστ χθες το βραδυ!!!!

ξερεις δεν αντεχω άλλο να με πιεζουν ολοι να κανω ένα παιδι....κυριως η οικογενεια που με το που με αντικρυζουν κοιτανε την κοιλια μου!

ειχα χαρει να σ πω γιατι νομιζα ότι μπορει κ να είμαι αλλα......

Βεβαια εγω το παιζω περα βρεχει κ πως δεν καίγομαι να μεινω εγκυος αλλα μεσα μου με καιει κ με πληγωνει πολύ αυτό το πραγμα.....ασε που επειδή εχω λιγο κοιλιτσα με ρωτάνε ολοι αν είμαι εγκυος????

κ κάθε φορα το μονο που καταφερνουν από το <<ενδιαφερον >>τους είναι να με στεναχωρουν!

Τώρα δε θέλω να σε ξεσηκώσω ξανά, γιατί αντιλαμβάνομαι πλήρως αυτή την πίεση που περιγράφεις!!! Αρκεί να σου πω ότι φέτος το 15Αυγουστο που γιόρταζα, δεν ήθελα να απαντώ στο τηλεφωνο γιατί ακουγα συνεχώς 1 από τα εξής 3: α) έχουμε κανένα νέο;;; (με υπονοούμενο στη φωνή) β) αντε και του χρόνου μανουλα! γ) αντε και του χρόνου τριπλή!

Παρόλα αυτά, οφείλω να σου πω ότι το τεστ εγκυμοσύνης πρέπει να γίνεται πρωι. Το βραδυ είναι η πλέον ακατάλληλη στιγμή της ημέρας! Και αφού δεν καταλάβαμε καλά τι έγινε με τον κύκλο σου, γιατί δε πας (ακόμη και τώρα) να κάνεις μια χοριακή; Γίνεται οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας (αρκεί να υπάρχει κάποιος να κάνει την αιμοληψία) και τα αποτελέσματα βγαίνουν σε λίγες ώρες. Η εστω κάνε ένα τεστ πρωι-πρωι!

4η μέρα καθυστέρησης

πολλά γαλακτώδη υγρά

ΚΑΘΟΛΟΥ πόνο στο στήθος

37 δέκατα

και μπούκωμα χαμηλά και σφίξιμο

σήμερα θα τηλ στο γιατρό μου...

απλά είμαι χέστρα και επειδή θέλω πολύυυυυ νινάκι φοβάμαι λίγο....ενδέχεται όοολα τα συμπτώματα ναναι κάτι άλλο????

Διαφημίσεις

4η μέρα καθυστέρησης

πολλά γαλακτώδη υγρά

ΚΑΘΟΛΟΥ πόνο στο στήθος

37 δέκατα

απλά είμαι χέστρα και επειδή θέλω πολύυυυυ νινάκι φοβάμαι λίγο....ενδέχεται όοολα τα συμπτώματα ναναι κάτι άλλο????

Το πολύ-πολύ να είναι πρωτοτυπα συμπτώματα περιόδου... μη φοβάσαι και κάνε ενα τεστ εγκυμοσύνης!

Τώρα δε θέλω να σε ξεσηκώσω ξανά, γιατί αντιλαμβάνομαι πλήρως αυτή την πίεση που περιγράφεις!!! Αρκεί να σου πω ότι φέτος το 15Αυγουστο που γιόρταζα, δεν ήθελα να απαντώ στο τηλεφωνο γιατί ακουγα συνεχώς 1 από τα εξής 3: α) έχουμε κανένα νέο;;; (με υπονοούμενο στη φωνή) β) αντε και του χρόνου μανουλα! γ) αντε και του χρόνου τριπλή!

Παρόλα αυτά, οφείλω να σου πω ότι το τεστ εγκυμοσύνης πρέπει να γίνεται πρωι. Το βραδυ είναι η πλέον ακατάλληλη στιγμή της ημέρας! Και αφού δεν καταλάβαμε καλά τι έγινε με τον κύκλο σου, γιατί δε πας (ακόμη και τώρα) να κάνεις μια χοριακή; Γίνεται οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας (αρκεί να υπάρχει κάποιος να κάνει την αιμοληψία) και τα αποτελέσματα βγαίνουν σε λίγες ώρες. Η εστω κάνε ένα τεστ πρωι-πρωι!

Ax Mαράκι μου να ξερες ποσο πολύ σε καταλαβαίνω....απ τη μερα που παντρευτικα αυτά ακουω....

Καταλαβαινω γιατι δεν ηθελες να τους απαντας!!!

Κ αυτό το πονηρο ηφος στην ερωτηση λες κ θα βγάλουν την σουπερ είδηση της ημέρας....!!!

Να σου πω κατι??? Βαρεθηκα να τους απαντάω αν είμαι η όχι εγκυος...τους απαντησα με ευγενεια στην αρχη...μετα τους απαντούσα με χιουμορ... τωρα τα παιρνω στο κρανίο και τους βαζω στη θεση τους έναν...έναν...!.

Αλλωστε το θεμα παιδι είναι εντελώς προσωπικη υπόθεση και κανονικά δεν θα επρεπε να ρωτάνε τίποτα.....

Αν με αξιωσει ο θεος να είμαι εγκυος θα το μάθουν όταν κοντεύω να γεννησω...ΑΜΑ ΠΙΑ!!!!

Εν το μεταξυ τα συμπτώματα συνεχίζουν.... πονος στην κοιλια... ανκατωσουρα.... υπνηλία.....σιχαμαρα για το καπνισμα από κει που καπνιζα ένα πακετο...δεν θελω ουτε να το μυριζω....κ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ!!!!

Μαλλον ο συζηγος θα την πληρωσει τη νυφη.....εκτος από τη χοριακη που θα παω τημ πεμπτη να την κανω!!!!

4η μέρα καθυστέρησης

πολλά γαλακτώδη υγρά

ΚΑΘΟΛΟΥ πόνο στο στήθος

37 δέκατα

Σταυρουλα μου Καλημέρα! τι εγινε τελικα??? πηγες στο γιατρο?

Σταυρουλα μου Καλημέρα! τι εγινε τελικα??? πηγες στο γιατρο?

καλημέρα!!! σήμερα θα του τηλ.περίμενα ναμαι 4η μέρα καθυστέρησης.νιώθω ότι είμαι έγκυος...απλά έχω και το φόβο μην είναι τπτ άλλο.....αλλά πολλά δεν έχω???

Εν το μεταξυ τα συμπτώματα συνεχίζουν.... πονος στην κοιλια... ανκατωσουρα.... υπνηλία.....σιχαμαρα για το καπνισμα από κει που καπνιζα ένα πακετο...δεν θελω ουτε να το μυριζω....κ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ!!!!

Αυτό με το καπνισμα...!!!!!!! Το έχω ακούσει από πρωτο χέρι ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης!!!! :P:p:p:p:p

Κάνε αυριο το πρωι τεστ και πήγαινε την Πεμπτη για χοριακή!!

Εχω καλό προαίσθημα για σένα....

Αυτό με το καπνισμα...!!!!!!! Το έχω ακούσει από πρωτο χέρι ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης!!!! :P:p:p:p:p

Κάνε αυριο το πρωι τεστ και πήγαινε την Πεμπτη για χοριακή!!

Εχω καλό προαίσθημα για σένα....

για μένα καλό προαίσθημα???? :wink:

Το πολύ-πολύ να είναι πρωτοτυπα συμπτώματα περιόδου... μη φοβάσαι και κάνε ενα τεστ εγκυμοσύνης!

''πρωτότυπα''??? το ίντερνετ είναι γεματα με αυτά απλά μοιάζουν κ με ωορρηξίας πχ και με ορμονικά...

απλά εγώ ταχω όοολα μαζί....και κάποια πρώτη φορά

γιαυτό ρωτάω εδώ...κάποιες με την εμπειρία αυτή

Stauroula.ro καλησπερα!Διαβασα την ιστορια σου.Το πρωτο τεστ ηταν παρα πολυ νωρις για να δειξει.Ολα αυτα μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης αλλα ο μονος τροπος πια για να το μαθεις ειναι η χοριακη.Πιο αξιοπιστο δεν υπαρχει.Εισαι στην 4η μερα καθηστερησης συν το οτι εισαι καπνιστρια και αν υπαρχει εγκυμοσυνη μονο κακο μπορεις να κανεις.Αυριο το πρωι για χοριακη!!;)

GdD5p3.png

Stauroula.ro καλησπερα!Διαβασα την ιστορια σου.Το πρωτο τεστ ηταν παρα πολυ νωρις για να δειξει.Ολα αυτα μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης αλλα ο μονος τροπος πια για να το μαθεις ειναι η χοριακη.Πιο αξιοπιστο δεν υπαρχει.Εισαι στην 4η μερα καθηστερησης συν το οτι εισαι καπνιστρια και αν υπαρχει εγκυμοσυνη μονο κακο μπορεις να κανεις.Αυριο το πρωι για χοριακη!!;)

διαβάσατε λάθος ιστορία....δεν καπνίζω!!!! αν μπορείτε κ ξέρετε όταν ξαναδιαβάσετε τί έγραψα δώστε μου τα φώτα σας :wink: