Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποβολή χωρίς αίμα;;;;


ioanna_io

Recommended Posts

Αχ!ίσως όταν θα νιώθουμε τα μωράκια μας,να είμαστε πιο ήρεμες!εμένα αυτό είναι το πρώτο ραντεβού μου με απόσταση 1 μήνα απο το προηγούμενο γιατί είχα και την αποκόλληση στην αρχή και πήγαινα πιο συχνά!εγώ δουλεύω το πρωί,γυρίζω το μεσημέρι σπίτι και ξεκουράζομαι και το απόγευμα πηγαίνω καμμιά βόλτα ή κάνω καμμιά ελαφριά δουλείτσα σπίτι!εσύ;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι,φανταζομαι οταν θα τα νιωθουμε θα ειναι καλυτερα.αν και ειμαι σχεδον σιγουρη ολο και καποια φοβια θα υπαρχει και τοτε. Εγω πολυ βαρεμαρα! Αν και ο γιατρος μου ελεγε να μην παρω αδεια απο την δουλεια,εγω αποφασισα να μην ξαναπαω. Φοβομουν το λεωφορειο γκαπα γκουπα συνεχεια στις λακουβες,τρεχουν και δεν προσεχουν. Οποτε σπιτι, ξεκουραση,θα κανω καμια δουλιτσα,κανενα βιβλιο,εχει ερθει και η μαμα μου για παρεα,καμια βολτιτσα... Αλλα περναει και ο καιρος ετσι; Μαλλον θα ηταν καλυτερα να πηγαινω για δουλεια τελικα,θα ξεχνιομουν πιο πολυ.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και τον γιατρό και μου είπε ότι είμαι χαζή που κάθομαι και σκέφτομαι τέτοια! Να προσπαθήσω να ηρεμήσω και όλα θα πάνε καλά! Αν φυσικά λέει δεν μπορείς έλα να κάνουμε έναν υπέρηχο να δεις το μπεμπάκι ότι είναι καλά! Αλλά λέω να μην πάω, θα τα καταφέρω μόνη μου. Δεν γίνεται κάθε φορά σε κάθε σκέψη τσουπ και έναν υπέρηχο! Στο τέλος θα με βαρεθεί κι αυτός!!! :D

Τελικά οι αναγούλες πότε σταματάνε, πότε ξεκινούν! Δεν έχουν σταματήσει εντελώς!

Εσύ sofaki πότε ξαναπάς για υπέρηχο; Εγώ μια και καλή για την αυχενική μου είπε 10 Ιουνίου.

Όσο για το τοξόπλασμα έχω την απορία, πως μπορεί κάποιος να έχει αντισώματα; Άντε για τα άλλα υπάρχουν εμβόλια...

Πάντως γαλοπούλα στο τοστ και εγώ τρώω. Τα υπόλοιπα όπως λες και εσύ γενικά πρόσεχα αλλά τώρα ακόμη περισσότερο! Ε δεν πιστεύω να την πατήσουμε και με το τοξόπλασμα!

 

Kαλημερα κοριτσια!!!

ioanna εχω υπερηχο ξανα αυτη την Τεταρτη και μετα φανταζομαι θα μου πει οτι το επομενο ραντεβου ειναι η αυχενικη. εχω τετοιο ενθουσιασμο οταν ειναι να παμε να τα δουμε! δυστυχως εχω μια φαγουριτσα ελαφρια τις τελευταιες μερες αλλα ρωτησα το γιατρο αν υπαρχει λογος ανησυχιας να κανω καλλιεργεια κ μου ειπε μαλλον μυκητες ειναι γτ ειναι συνηθες φαινομενο στην εγκυμοσυνη, αλλαζει το ph του κολπου κλπ κλπ, μονο αν με ενοχλησει παρα πολυ να παω να κανω. Παει κι αυτο!

εγω δεν εργαζομαι δυστυχως οποτε εχω κανα μαγειρεμα και το πρωι περπατω για βολτα ειτε το συνδυαζω κ με καμια δουλεια. Αλλα να σου πω κατι, ειμαι νηπιαγωγος..και δουλεια να ειχα φετος τωρα με την εγκυμοσυνη δεν θα θελα να πηγαινω παροτι μ αρεσει παρα πολυ, γιατι αρρωσταινεις για πλακα και συνεχεια... Ολο κατι κουβαλανε αυτα τα μικρα, αψου και γινεται χαμος..

Afro κι εγω περιμενω πως και πως να τα νιωσω !αχ!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια, τι μου κάνετε;

Εγώ όσο περνούν οι μέρες, νομίζω ότι είμαι πιο ήρεμη και απλά ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να κάνουμε τον επόμενο υπέρηχο! Οπότε αναμονη.... Όλο αναμονή αυτή η εγκυμοσύνη!!! :)

Και εγώ έκανα εξετάσεις αίματος και ούρων, και εμένα μου είπε να μην ανησυχώ, αλλάζει το ph. Αλλά τουλάχιστον ούτε τσούξιμο ούτε φαγούρα έχω.

Η αλήθεια είναι ότι για την δουλειά και εγώ νιώθω κάπως σαν να κάω κοπάνα, αφού είναι όλα καλά και δεν πάω αλλά χαλάλι! Δεν πειράζει.... Καλύτερα να προσέχω περισσότερο παρά να πω μετά ότι δεν πρόσεχα.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...