Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσωπική Έρευνα για την ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ


Recommended Posts

Απίστευτο αυτό που διαβάζω!!!! :shock::shock::shock::shock:Δεν θα σχολιάσω τη σύνδεση προγεστερόνης με την ομοφυλοφιλία! Με ξεπερνά πραγματικά!!!!!

Σ' αυτό που θα μείνω είναι η δεύτερη παράγραφος! Πραγματικά, πώς είναι δυνατόν να γράφεις κάτι τέτοιο; Και είσαι και μανούλα! Στην Αρχαία Ελλάδα, θα ήσουν η πρώτη που θα έριχνες τα παιδιά με αναπηρία από τον Καιάδα! Πρόσεξε όμως, γιατί με τέτοια μυαλά γονείς που θεωρούν την ομοφυλοφιλία "κουσούρι", και ελαφρά τη καρδία αφαιρούν το δικαίωμα της ζωής από παιδιά με αναπηρία, γαλουχούν τους αυριανούς θύτες του επόμενου "Γιακουμάκη"!

 

Εγω παλι (που πηρα αρκετη προγεστερονη γιατι δεν θα αντεχα να χασω κ αλλο μωρο) γιατι θυμαμαι οτι στο φυλλαδιο ελεγε για "αρρενοποιηση των θυλεων" αναμεσα στις διαφορες παρενεργειες... :confused::confused::confused:

Επισης "εγκληματικο" ειναι να ΜΗΝ παρεις φυλλικο οξυ...

 

Θα γράψω αργότερα γιατί τώρα δεν έχω χρόνο, απλά κάποιες διευκρινήσεις:

1. Dr Mitsaras είναι το παρατσούκλι μου απο τότε που ήμουν παιδί γιατί αντί για κανονική τσάντα, κρατούσα ένα παλιό χαρτοφύλακα του πατέρα μου και με φώναζαν Dr. Tο όνομά μου είναι Δημήτρης.

2. Φάρμακα όταν υπάρχει πρόβλημα να παίρνουμε, δεν είπα όχι, όταν δεν υπάρχει δεν καταλαβαίνω το γιατί.

3. Στο σπίτι υπάρχει δημοκρατία και όλα γίνονται αφού ακουστούν και οι δύο γνώμες. Ίσοι είμαστε αλλά όχι ίδιοι. Μάλλον αυτό το έχουν μπερδέψει μερικοί. Η κοπέλα που έχω δεν είναι κανένα άβγαλτο μωρό, αλλά άνθρωπος με πολύ μεγάλη εμπειρία στη ζωή και φιλοδοξίες, μορφωμένη και με εξαιρετικό μυαλό αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το ποιός είναι ο αρσενικός στο σπίτι και ποιά η θυλικιά. Συγνώμη αλλά έτσι είναι τα πράγματα. Ίσοι αλλά όχι ίδιοι και για αυτό η κοπελάρα μου είναι φωτιά κάθε μέρα στο κρεβάτι, γιατί διατηρώ την εικόνα μου ως άντρας και αυτή την εικόνα της ώς γυναίκα και είμαστε όλοι πανευτυχείς και κυριολεκτώ.

4. Tip: Όταν σας ελκύει ένας άλλος άνδρας, να το μοιράζεστε με τους άντρες σας και να βάζετε την φαντασίωσή σας στο κρεβάτι μαζί του. Μετά απο λίγο καιρό, και πικάντικα θα κάνετε τα πράγματα αλλά και η έξαψη θα έχει φύγει. Άκυρο το τελευταίο αλλά δεν πειράζει.

 

....οκ....εγραψες! :shock:

 

Εεεεε, η απάντηση, απλά με υπερβαίνει!

Νομίζω ότι θα αποσυρθώ από τη συζήτηση, καθώς μάλλον κάπου χάθηκα στη μετάφραση (εκεί με την υπερσεξουαλικότητα στο κρεβάτι του ζευγαριού, σε ένα θέμα περί προγεστερόνης και λοιπών χαπιών στη διάρκεια της εγκυμοσύνης...κάτι δεν κατάλαβα):confused:

Peace!

 

Μια απο τα ιδια... :rolleyes:

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νομιζω ειναι βαλτός ο τυπος και γραφει απλα να προκαλει.

 

με απλο γκουγκλαρισμα βρισκεις πολλα πραγματα παντως για την προγεστερονη. οι παρενεργειες ειναι ελαχιστες.

 

http://www.hiniadis.com/therapeia-progesteronis-stin-egkymosyni.html

 

http://maieytiras-gynaikologos.blogspot.gr/2013/11/blog-post_8451.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, διαβάσατε προσεκτικά την εμπειρία του Dr? Ο δεύτερος γιατρός, διαπιστωσε μια φυσιολογικότατη εγκυμοσύνη.

 

Θα έδινε σε όλες τις φυσιολογικές εγκυμοσύνες, από φυσική σύλληψη, προγεστερόνη; Ή πρώτα άκουσε από τον Doc για το πόρισμα του άλλου γιατρού και δεν ήθελε να εκθέσει το συνάδελφο, και είπε, τι να σου πω, πάρε προγεστερόνη, κακό δεν κάνει;

 

Η προγεστερόνη στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή, έχει το ρόλο της, φυσικά, ή αν έχει διαπιστωθεί πρόβλημα ή κάποιος άλλος τέλος πάντων λόγος.

 

Πάντως το να δίνεται σε όλες τις υγιείς εγκυμοσύνες, δεν προκύπτει από τα λινκς. Γράφει ότι σε ένα εκατομμύριο παιδιά έχει δοθεί προγεστερόνη, όχι σε ένα δισεκατομμύριο.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ολοι οι νοημονες σημφωνουν σ'αυτο που γραφεις. παιρνουμε οτιδηποτε οταν το χρειαζομαστε και μονο. τα αλλα περι ομοφυλοφιλιας κ.λ.π. ειναι τουλαχιστον αστεια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...