Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι κι εγώ νέα στην παρέα, διανύω τώρα την 5η εβδομάδα και ξαφνικά την Παρασκευή είδα λίγο αίμα. Πανικόβλητη πήρα τηλέφωνο το γιατρό μου και με είδε εκτάκτως. Το είδα το σποράκι μου, ήταν εκεί, αλλά έχω ακόμη αίμα, μονο στο σκούπισμα κι όχι συνέχεια. Μου έδωσε utrogestan, 3 την μέρα. Εγώ όμως έχω πανικοβληθεί. Ρώτησα τον γιατρό αν πρέπει να μείνω στο κρεββάτι και μου είπε πως ένα καλό έμβρυο αν είναι να κρατηθεί θα κρατηθεία, αλλιώς ότι και να κάνω το αποτέλεσμα θα είναι αυτό που πρέπει. Ετσι γύρισα σπίτι, πήρα τα χαπάκια μου και κάνω αργές κινήσεις, δεν καθηλώθηκα στο κρεββάτι. Διαβάζω εδώ μέσα πως κι άλλες έχετε δει λίγο αίμα και μετά όλα πήγαν καλά και έτσι αισιοδοξώ. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

 

Καλημέρα Klosti

Εγώ είχα αιμοραγίες στην 6η βδομάδα ενώ δεν είχα ιδέα για εγκυμοσύνη!!!! Νόμιζα ότι ήταν κάποια ανωμαλία του κύκλου.Τη μια μέρα είχα τρελό αίμα την επόμενη τίποτα.Την εγκυμοσύνη την ανακάλυψα στην 8η βδομάδα (μεγάλη ιστορία γιατί δεν θέλω να σε κουράσω).Εκεί που θέλω να καταλήψω είναι ότι ο γιατρός μου όταν τον ρώτησα τι μπορεί να ήταν οιαιμοραγίες μου είπε πιθανότητα αποκόλλησης που ευτυχώς δεν προχώρησε κι ότι τα χάπια ελάχιστα πράγματα κάνουν, αν είναι να γίνει θα γίνει.Τώρα είμαι 25η βδομάδα κι όλα πηγαίνουν απίστευτα ομαλά!!!!!!!!!Ολα καλά θα σου πάνε μην αγχώνεσαι, μόνο θετικές σκέψεις να κάνεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τετοια χαραααα που νιωθω για τα κοριτσια δεν την φανταζεστε!!Τις διαβαζω απο την αρχη που μπηκα στο φορουμ...κι ειμαι πολυ συγκινημενη που γεννησαν μαζι!!Ειναι απιστευτο!!Συγχαρητηρια και στις 2...μετα απο πολλα κρατανε τα αγγελουδια τους στην αγκαλια τους!!Να σας ζησουνε...γερα και καλοτυχα να ειναι στη ζωουλα τους παντα...κι εσεις με τις οικογενειες σας γεροι να τα καμαρωνετε ΠΑΝΤΑ!!!Μονο τετοιες χαρες σε ολο το κοσμο!!:-D:grin::lol:

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Πασχαλιτσα τα κοριτσια ειναι μια χαρα! Ξεκινησαν να θηλαζουν κι ειναι ενθουσιασμενες! Η Μαρια που γεννησε φυσιολογικα σηκωθηκε κατευθειαν και δεν ποναει καθολου. Η Αφρο λογω της καισαρικης πονουσε πολυ, χαλια εμπειρια, αλλα μολις πηρε τη μπουμπου και τη θηλασε τα ξεχασε ολα! Ανυπομονουν και οι δυο να γυρισουν σπιτι! Μαλλον Πεμπτη με Παρασκευη!

Αυτα κοριτσια μου! Πολλα φιλακια!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Πασχαλιτσα τα κοριτσια ειναι μια χαρα! Ξεκινησαν να θηλαζουν κι ειναι ενθουσιασμενες! Η Μαρια που γεννησε φυσιολογικα σηκωθηκε κατευθειαν και δεν ποναει καθολου. Η Αφρο λογω της καισαρικης πονουσε πολυ, χαλια εμπειρια, αλλα μολις πηρε τη μπουμπου και τη θηλασε τα ξεχασε ολα! Ανυπομονουν και οι δυο να γυρισουν σπιτι! Μαλλον Πεμπτη με Παρασκευη!

Αυτα κοριτσια μου! Πολλα φιλακια!!!!

eyxaristw poli miss lemon...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσα για τις συμβουλές σας, πραγματικά με καθησυχάζεται. Να ζήσουν στις μανούλες τα παιδάκια τους και με το καλό σε όσες πλησιάζουν... εγώ έχω δρόμο... ουφ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερ klosti! Πως εισαι. Σταματησε το αιμα? Εισαι καλυτερα? Ποτε εχεις γιατρο? Θελουμε να μαθαινουμε τα νεα σου! Γυναικεια αλληλεγγυη και συμπαρασταση! Πολλα φιλια!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, είμαι καλύτερα, έχω ακόμη αίμα αλλά όχι όλες τις φορές. Πήρα άδεια απο το γιατρό για 10 μέρες και κάθομαι στα αβγά μου, στην κυριολεξία τώρα, τηλεόραση, κομπιούτερα και πήγαινε - έλα στην τουαλέτα. Βέβαια και πάλι που μίλησα με το γιατρό μου, μου είπε να κάνω υπομονή, πως πρέπει να δούμε πως θα εξελιχθεί κτλ. Εντάξει τι να πει κι ό άνθρωπος; Δίκαιο έχει αλλά κι εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ. Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού το βράδυ, θα ενημερωθείτε, εννοείται. Να ρωτήσω και κάτι σχετικό άσχετο αν ξέρει κάποια; Ο γιατρός μου δεν είναι συμβεβλημενος κι εγώ έχω ΙΚΑ, πήγα στο ΙΚΑ και πρέπει να περάσω επιτροπή, ξέρει καμιά άλλο τρόπο; Ας μου στείλει κάποια, αν ξέρει, pm γιατί δεν είναι η κατάλληλη στήλη εδώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας!!!!

Πως ειναι οι εγκυουλες?

Πασχαλιτσατα κοριτσια ειναι μια χαρα. Της Μαριας ο μπουμπουκος ειναι λιγο ζωηρος τα βραδια και δεν ξεκουραζεται καλα, αλλα θα τη βρουν την ακρη τους!

Η Αφρο ειναι στο τρεξιμο! Κολλησε η μικρη ενα μικροβιο στην κλινικη, μαλλον μινιγγιτιδα, και την εχουν δτη θερμοκοιτιδα με αντιβιωση. Της κανουν παρακεντηση και η Αφρο υποφερει. Απο χθες δεν εχει πυρετο η μπουμπου και μπορει σημερα να βγει απ τη θερμοκοιτιδα, αλλα θα μεινουν αλλες 10 μερες στο νοσκομειο. Το παλευουν και συντομα θα ειναι στο σπιτι τους!

Εσυ πως εισαι? Ετοιμαζεσαι?

Πολλα φιλια σε ολες!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααααααααα μουυυυυυ

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολες για τις ευχες σας και ενα μεγαλο συγνωμη που χαθηκα λιγακι...

Οπως σας τα ειπε η μιςς λεμον μου...ειναι λες και με αντιπροσωπευε...

Κοριτσια κουραγιο σε ολες με αιματακι ολα θα πανε καλα πιστη θετικη σκεψη και πολυ πολυ ξεκουραση

Θα σας πω την ιστορια του τοκετου μου...νομιζω επιβαλεται...

Καταρχας να πω οτι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα και καθε μερα σκεφτομουν τους πονους που θα ζησω στην γεννα....

Κοριτσια καμιαααααα σχεση ειχα τον πιο ομορφο ανωδυνο τοκετο δεν ποοοονεσα καθολου μα καθολου στα αληθεια....

Δεν το περιμενα...αν ειναι ετσι κανω αλλα 5!!!!!

37εβδομαδων την προηγουμενη ψιλοκουραστηκα με κατι χαζοσκυψιματα και χαζοδουλειες...την επομενη βλεπω βλεννα ασπρη σαν μυξα...ανησυχησα λιγο και τα λεγα με τις φιλες αφρο και μιςς λεμον...

Πεφτω να κοιμηθω ξημερωνοντας δευτερα...στο ωστοσο η αφρο μας ειχε ειδη προγραμματισει την καισαρικη της 5/10 δηλ δευτερα....πεφτω να κοιμηθω λοιπον και ξημερωνοντας πεταγομαι στον υπνο μου νιωθω μια δυνατη κλοτσια λεω στον αντρα μου σπασαν τα νερα μου λεει αποκλειεται κοιμισου . ....επειδη ουτε εγω το πιστευα τπυ λεω καλα παω να κατουρησω...κατουραω κανονικα και με το που σηκωνομαι νιωθω κατι να τρεχει λιγοστο...λεω απο τα ουρα θα ειναι...παω στο κρεβατι...με πιανει ενας πονος περιοδου λεω θα κρυωσα τουαλετα θα θελω ..ξαναπαω για να κανω κακα αυτη την φορα αλλα τιποτα...σηκωνομαι και ξανανιωθω κατι να τρεχει...λεω στον αντρα μου κατι δεν παει καλα...καθομαι και με πιανει παλι πονος περιοδου....χρονομετραμε και ερχεται ανα 7έπτα παιρνουμε τον γιατρο και μου λεει γρηγορα στο ιασω...με το που σηκωνομαι να ετοιμαστω νιωθω να φευγουνννννν υγραααα εκει σιγουρευτηκα...μεχρι να φθασουμε ειχα πονους ανα 5λεπτα πηγα με διαστολη 3 μεχρι να με ετοιμασουν και να ερθει ο γιατρος μου περασε καμια ωρα...ερχετε ο γιατρος μου και δινει κατευθειαν εντολη για επισκληριδιο γιατι αρχιζανε οι βαρβατοι πονοι...κανω επισκληριδιο με κοιταει ο γιατρος απο κατω...διαστολη 7!!!!!!σοκκκκκκ

Μετα την επισκληριδιο δεν ξαναπονεσα ποτε ουτε οταν βγηκε ο μπεμπης ουτε τιποτα...μεσα σε λιγη ωρα διαστολη 10!!!!μπαινουμε χειρουργειο μου λεειιι βλεπω τα μαλλιαααα σοκ κιαλλλοοοοο!!!

Μπαινουμε χειρουργειο γεννησα φυσιολογικα χωρις να αισθανθω το παραμικρο πονο στις 7,20 ενα παιδαρο 3300!!!

Πηγα νοσοκομειο 4με 4 και κατι και με τις ετοιμασιες και ολα αυτα γεννησα στις 7,20 τσακ μπαμ....

Ξαναλεω κατα ενα μαγικο τροπο δεν ενιωσα ποτε πονο μετα την επισκληριδιο ουτε καν λιγο να με τραβανε τα ραμματα...απο την πρωτη ωρα σηκωθηκα και εφερνα βολτες σαν να μην τρεχει τιποτα....δεν ξερω τι μαγικα εκανε αυτος ο γιατρος... μεχρι τωρα δεν εχω νιωσει καν τιποτα ουτε απο ραμματα ουτε απο τιποτα....ολος τυχαια την ιδια μερα γεννησε και η αφρο μας και τελικα γεννησαμε την ιδια μερα χωρις να το ξερουμε χαχααχχα

Τωρα εχω το μπομπιρα να με ξυπναει ανα τρεις ωρες και να σερνομαι σαν το φιδι απο κουραση...χεχεχεχε

Ευχομαι σε ολες ενα τοκετο ιδιο με το δικο μου....και σε ολες υπομονη ξεκουραση και ολα θα πανε καλα...

Πασχαλιτσα μου εσυ πως εισαι???ο μπεμπακος μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια δυστυχώς τα δικά μου νέα δεν είναι καλά. Πήγα εχθές στον γιατρό και είδαμε τον σάκο άδειο. Καταλαβαίνεται πως ψυχολογικά είμαι πάρα πολύ χάλια. Κανονίσαμε με το γιατρό μου να πάω την Δευτέρα γιατι ίσως χρειαστεί να καθαριστείη μήτρα, αφού ο σάκος παραμένει. Διαβάζοντας εδώ μέσα είδα πολλές κοπέλες πως τους έτυχε κάτι τέτοιο.... Σήμερα πήγα σε ένα δεύτερο γιατρό σε κρατικό νοσοκομείο, γιατί δεν μπορώ να πληρώσω σε ιδιωτικό νοσοκομείο για την απόξεση, ενώ τουλάχιστον ας χρησιμοποιήσω την ασφάλεια μου. Ο γιατρός με είδε, είδε τους υπέρήχους και μου είπε πως πριν προχωρήσουμε καλό ειναι να δώσω λίγο χρόνο.. μου έκανε μια β χοριάκη και την Δεύτέρα θα την επαναλάβω και θα δούμε συγκριτικά τις δύο εξετάσεις. Εκεί θα αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο. Λέτε κορίτσια; Τι να πω; Χάλια είμαι πάντως. όπως και να εχει το πήρα πολύ βαριά...

Link to comment
Share on other sites

Klosti μου λυπαμαι πολυ γι αυτο που σου συνεβη! Welcome to the club! Δυστυχως τον Μαιο περασα κι εγω τα ιδια. Απ την πεμπτη μεχρι την ογδοη εβδομαδα δεν ειχαμε ακουσει καρδουλα και ειχαμε δει μονο σακο. Κλεινοντας την 8η εβδομαδα τελικα απεβαλα. Ευτυχως δε χρειαστηκα αποξεση. Φυγαν ολα κατευθειαν. Ειχα αιμα περιπου 10 μερες. Δεν μπορω να σου περιγραψω την ψυχολογια μου. Καταλαβαινεις. Τουλαχιστον εγω εχω ηδη δυο γερα αγορακια και βρηκα εκει παρηγορια. Σου ευχομαι κοριτσι μου να πανε ολα καλα. Να το ξεπερασεις γρηγορα και η επομενη εγκυμοσυνη σου να εχει αισιο τελος! Περιμενουμε νεα σου. Αν εχεις οποιαδηποτε απορια θα χαρω να σε βοηθησω!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Klosti mou..λυπαμαι πολη κουραγιο....αχ μαρακι μου τι καλα ολα αυτα που μας λες ...κ ο μπομπιρας ζωηρος εε? Χαχα θα σε εχει στο τρεξημω ...χαλαλι του...μα πως εγινε αυτο με την μπουμπου της αφρο? Ακομα στην κλινικη ειναι ? Η την πηγαν νοσοκομειο? Ας ευχηθουμε περαστηκα στην αφρο μας ...κοριτσια δεν ξερω σημερα το μεσημέρι ειδα κ εγω μια βλενα ηταν σαν ζελε κ μαλιστα μου εκανε εντύπωση.. σε λιγο κλεινω της 34 εβδομαδες κ φοβαμαι μην γεννησω πρόωρα.. εχω πονακια σαν περιοδο κοιλια κ μεση κατα διαστηματα μεσα στη μερα ..εντομεταξυ ποναω απο κατω νιωθω το κεφαλι του να κινηται κ με ενοχλει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσιαααααααααααα μουυυυυυ

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολες για τις ευχες σας και ενα μεγαλο συγνωμη που χαθηκα λιγακι...

Οπως σας τα ειπε η μιςς λεμον μου...ειναι λες και με αντιπροσωπευε...

Κοριτσια κουραγιο σε ολες με αιματακι ολα θα πανε καλα πιστη θετικη σκεψη και πολυ πολυ ξεκουραση

Θα σας πω την ιστορια του τοκετου μου...νομιζω επιβαλεται...

Καταρχας να πω οτι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα και καθε μερα σκεφτομουν τους πονους που θα ζησω στην γεννα....

Κοριτσια καμιαααααα σχεση ειχα τον πιο ομορφο ανωδυνο τοκετο δεν ποοοονεσα καθολου μα καθολου στα αληθεια....

Δεν το περιμενα...αν ειναι ετσι κανω αλλα 5!!!!!

37εβδομαδων την προηγουμενη ψιλοκουραστηκα με κατι χαζοσκυψιματα και χαζοδουλειες...την επομενη βλεπω βλεννα ασπρη σαν μυξα...ανησυχησα λιγο και τα λεγα με τις φιλες αφρο και μιςς λεμον...

Πεφτω να κοιμηθω ξημερωνοντας δευτερα...στο ωστοσο η αφρο μας ειχε ειδη προγραμματισει την καισαρικη της 5/10 δηλ δευτερα....πεφτω να κοιμηθω λοιπον και ξημερωνοντας πεταγομαι στον υπνο μου νιωθω μια δυνατη κλοτσια λεω στον αντρα μου σπασαν τα νερα μου λεει αποκλειεται κοιμισου . ....επειδη ουτε εγω το πιστευα τπυ λεω καλα παω να κατουρησω...κατουραω κανονικα και με το που σηκωνομαι νιωθω κατι να τρεχει λιγοστο...λεω απο τα ουρα θα ειναι...παω στο κρεβατι...με πιανει ενας πονος περιοδου λεω θα κρυωσα τουαλετα θα θελω ..ξαναπαω για να κανω κακα αυτη την φορα αλλα τιποτα...σηκωνομαι και ξανανιωθω κατι να τρεχει...λεω στον αντρα μου κατι δεν παει καλα...καθομαι και με πιανει παλι πονος περιοδου....χρονομετραμε και ερχεται ανα 7έπτα παιρνουμε τον γιατρο και μου λεει γρηγορα στο ιασω...με το που σηκωνομαι να ετοιμαστω νιωθω να φευγουνννννν υγραααα εκει σιγουρευτηκα...μεχρι να φθασουμε ειχα πονους ανα 5λεπτα πηγα με διαστολη 3 μεχρι να με ετοιμασουν και να ερθει ο γιατρος μου περασε καμια ωρα...ερχετε ο γιατρος μου και δινει κατευθειαν εντολη για επισκληριδιο γιατι αρχιζανε οι βαρβατοι πονοι...κανω επισκληριδιο με κοιταει ο γιατρος απο κατω...διαστολη 7!!!!!!σοκκκκκκ

Μετα την επισκληριδιο δεν ξαναπονεσα ποτε ουτε οταν βγηκε ο μπεμπης ουτε τιποτα...μεσα σε λιγη ωρα διαστολη 10!!!!μπαινουμε χειρουργειο μου λεειιι βλεπω τα μαλλιαααα σοκ κιαλλλοοοοο!!!

Μπαινουμε χειρουργειο γεννησα φυσιολογικα χωρις να αισθανθω το παραμικρο πονο στις 7,20 ενα παιδαρο 3300!!!

Πηγα νοσοκομειο 4με 4 και κατι και με τις ετοιμασιες και ολα αυτα γεννησα στις 7,20 τσακ μπαμ....

Ξαναλεω κατα ενα μαγικο τροπο δεν ενιωσα ποτε πονο μετα την επισκληριδιο ουτε καν λιγο να με τραβανε τα ραμματα...απο την πρωτη ωρα σηκωθηκα και εφερνα βολτες σαν να μην τρεχει τιποτα....δεν ξερω τι μαγικα εκανε αυτος ο γιατρος... μεχρι τωρα δεν εχω νιωσει καν τιποτα ουτε απο ραμματα ουτε απο τιποτα....ολος τυχαια την ιδια μερα γεννησε και η αφρο μας και τελικα γεννησαμε την ιδια μερα χωρις να το ξερουμε χαχααχχα

Τωρα εχω το μπομπιρα να με ξυπναει ανα τρεις ωρες και να σερνομαι σαν το φιδι απο κουραση...χεχεχεχε

Ευχομαι σε ολες ενα τοκετο ιδιο με το δικο μου....και σε ολες υπομονη ξεκουραση και ολα θα πανε καλα...

Πασχαλιτσα μου εσυ πως εισαι???ο μπεμπακος μας?

Maraki h episkliridios ponese otan stin kanane?

Link to comment
Share on other sites

Klosti λυπαμαι και εγω....περιμενε ομως μπας και τελικα πανε ολα καλα...ποτε δεν ξερεις...ποια εβδομαδα εισαο?

Πασχαλιτσα η επισκληριδιο δεν πονεσε καθολου ενα τσιμπηματακι ηταν

..και μετα ενιωθα τα ποδια.μου κανονικοτατα...καμια σχεση με αυτο που λενε οτι παραλυεις και δεν νιωθεις τα ακρα...

Στην καισαρικη βεβαια ειναι αλλιως και οντως δεν νιωθεις τα ακρα ως το απογευμα....αλλα στον φυσιολογικο ολα καλα..

Ο μπεμπης με τρεχει κοριτσιαααααα

Πασχαλιτσα που θα γεννησεις?

Εγω ειχα δει κατι σαν βλεννα ασπρη χοντρο σαν μυξα μεγαλη....

Ποσα κιλακια ειναι ο μπεμπης τωρα πασχαλισα?

Link to comment
Share on other sites

Klosti λυπαμαι και εγω....περιμενε ομως μπας και τελικα πανε ολα καλα...ποτε δεν ξερεις...ποια εβδομαδα εισαο?

Πασχαλιτσα η επισκληριδιο δεν πονεσε καθολου ενα τσιμπηματακι ηταν

..και μετα ενιωθα τα ποδια.μου κανονικοτατα...καμια σχεση με αυτο που λενε οτι παραλυεις και δεν νιωθεις τα ακρα...

Στην καισαρικη βεβαια ειναι αλλιως και οντως δεν νιωθεις τα ακρα ως το απογευμα....αλλα στον φυσιολογικο ολα καλα..

Ο μπεμπης με τρεχει κοριτσιαααααα

Πασχαλιτσα που θα γεννησεις?

Εγω ειχα δει κατι σαν βλεννα ασπρη χοντρο σαν μυξα μεγαλη....

Ποσα κιλακια ειναι ο μπεμπης τωρα πασχαλισα?

μαρακι κ εγω με αυτα που ακουγα για επισκληριδιο ειχα φοβηθη αλλα τωρα το σκεφτομαι...θα γεννησω σε μια κλινική κοντα σε αυτην που γεννησε η αφρο ...μαρακι την ιδια βλεννα εβγαλα κ εγω ...καθε μερα εχω πετρωματα στην κοιλια κ πονους περιοδου 7-8 την ημερα για λιγα δευτερα...την τριτη εχω γιατρο .τον προηγουμενο μηνα ηταν 1100 ..τωρα δεν ξερω ...φοβαμαι μην γινει τιποτα νωριτερα κ ειναι νωρης ακομα τουλαχιστον να συμπληρωσω της 36 εβδομαδες ....κοριτσια η αφρο τη κανει η μπεμπα?
Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα μου να το πεις στο γιατρο σου και για την βλεννα που εβγαλες....

Τωρα το μωρακι σου θα ειναι πανω απο 2κιλακια...

Οσο μπορεις να μην κουραζεσαι μεχρι να μπεις στις 36...μετα δεν εχεις κανενα μα κανενα προβλημα...

Ολα θα πανε καλα μην ανχωμεσαι...

Ετσι κ αλλιως ειδη το μπεμπακι ειναι ολοκληρομενο..

Η επισκληριδιο στην καισαρικη ειναι διαφορετικη...θα στα πει και η αφρο μας...

Εσυ κανονικα θα γεννησεις????

Η μπεμπου της αφρο βγηκε απο θερμοκυτιδα και επεσε και ο πυρετος...αλλο λιγο τους εμεινε και θα πανε σπιτι τους....

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα μου να το πεις στο γιατρο σου και για την βλεννα που εβγαλες....

Τωρα το μωρακι σου θα ειναι πανω απο 2κιλακια...

Οσο μπορεις να μην κουραζεσαι μεχρι να μπεις στις 36...μετα δεν εχεις κανενα μα κανενα προβλημα...

Ολα θα πανε καλα μην ανχωμεσαι...

Ετσι κ αλλιως ειδη το μπεμπακι ειναι ολοκληρομενο..

Η επισκληριδιο στην καισαρικη ειναι διαφορετικη...θα στα πει και η αφρο μας...

Εσυ κανονικα θα γεννησεις????

Η μπεμπου της αφρο βγηκε απο θερμοκυτιδα και επεσε και ο πυρετος...αλλο λιγο τους εμεινε και θα πανε σπιτι τους....

Ωραια μπραβο χερομαι πολυ που ειναι καλα περαστικα τους..ναι για φυσιολογικο παω ...ναι πρεπει να του το πω για την βλεννα γιατι δεν τον πειρα τηλ...που κανονηκα θα επρεπε ...

Link to comment
Share on other sites

μαρακι να σου ζησει ο μππεμπης.γεννησα και γω προωρα μεν αλλα ευτυχως με ενα μεγαλο μπεμπη για την 34 εβδομαδα και ολα καλα.πως τα πατε με το θηλασμο;τρελο ξενυχτι εμεις!!και αγκαλιτσα ολη μερα δεν καθεται πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

μαρακι να σου ζησει ο μππεμπης.γεννησα και γω προωρα μεν αλλα ευτυχως με ενα μεγαλο μπεμπη για την 34 εβδομαδα και ολα καλα.πως τα πατε με το θηλασμο;τρελο ξενυχτι εμεις!!και αγκαλιτσα ολη μερα δεν καθεται πουθενα.

Candyball να σου ζησει...πες μου σε παρακαλω προλαβες κ εκανες της ενεσης κορτιζονης? Μπηκε θερμοκητιδα? Πες μου γιατι κ γω εχω διαφορα κ φοβαμαι κ εγω ειμαι στης 34 εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια δυστυχώς τα δικά μου νέα δεν είναι καλά. Πήγα εχθές στον γιατρό και είδαμε τον σάκο άδειο. Καταλαβαίνεται πως ψυχολογικά είμαι πάρα πολύ χάλια. Κανονίσαμε με το γιατρό μου να πάω την Δευτέρα γιατι ίσως χρειαστεί να καθαριστείη μήτρα, αφού ο σάκος παραμένει. Διαβάζοντας εδώ μέσα είδα πολλές κοπέλες πως τους έτυχε κάτι τέτοιο.... Σήμερα πήγα σε ένα δεύτερο γιατρό σε κρατικό νοσοκομείο, γιατί δεν μπορώ να πληρώσω σε ιδιωτικό νοσοκομείο για την απόξεση, ενώ τουλάχιστον ας χρησιμοποιήσω την ασφάλεια μου. Ο γιατρός με είδε, είδε τους υπέρήχους και μου είπε πως πριν προχωρήσουμε καλό ειναι να δώσω λίγο χρόνο.. μου έκανε μια β χοριάκη και την Δεύτέρα θα την επαναλάβω και θα δούμε συγκριτικά τις δύο εξετάσεις. Εκεί θα αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο. Λέτε κορίτσια; Τι να πω; Χάλια είμαι πάντως. όπως και να εχει το πήρα πολύ βαριά...
κλοστι μου καλημερα περιμενουμε τα νεα σου απο χοριακη κ το γιατρο...
Link to comment
Share on other sites

προλαβα και εκανα τις ενεσεις ευτυχως.θερμοκοιτιδα δεν μπηκε ευτυχως γεννηθηκε μεγος ακομα και ο γιατρος απορησε γιατι το βαρος του ηταν για τελειομηνο μωρο.ολα πηγαν καλα και φυγαμε ολοι μαζι απο το νοσοκομειο.αν εχεις την παραμικρη υπονοια οτι κατι δεν παει καλα μην το αφηνεις λεπτο θα παρεις την καταλληλη αγωγη η ξεκουραση οτι σου πει ο γιατρος και θα πανε ολα καλα.εγω ειχα πολλες συσπασεις ποναγα απο κατω αρκετα και δεν επαιρνα το γιατρο ελεγα θα περασει.

Link to comment
Share on other sites

προλαβα και εκανα τις ενεσεις ευτυχως.θερμοκοιτιδα δεν μπηκε ευτυχως γεννηθηκε μεγος ακομα και ο γιατρος απορησε γιατι το βαρος του ηταν για τελειομηνο μωρο.ολα πηγαν καλα και φυγαμε ολοι μαζι απο το νοσοκομειο.αν εχεις την παραμικρη υπονοια οτι κατι δεν παει καλα μην το αφηνεις λεπτο θα παρεις την καταλληλη αγωγη η ξεκουραση οτι σου πει ο γιατρος και θα πανε ολα καλα.εγω ειχα πολλες συσπασεις ποναγα απο κατω αρκετα και δεν επαιρνα το γιατρο ελεγα θα περασει.
λοιπον τα ιδια νιωθω εγω εχω συσπασεις με πονο 7-8 την ημερα καθως κ πετρωματα κ νιωθω κ πονους απο κατω επισεις νιωθω κ το μωρο πολυ χαμηλα σε σημειο να μην μπορω να περπατησω κανονηκα ..κ ολο λεω δεν νομιζω δεν νομιζω ..κ δεν του τηλ ....αυριο εχω ραντεβου κ θα του τα πω ...ευχαριστω πολη για την αμεση απαντηση σου..να χερεσε το μωρουλη σου !!! Γερο κ καλοτυχω να ειναι!!!
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...