Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου!!!

Τι κανετε?εγω ειμαι καλα και πολυ κουρασμενη αυτεςτις μερες...

Εχω και ευχαριστα νεα απο τ περιβαλον μου μια φιλη μου που ειχε δυο αποβολες την 5η και 6η βδομαδα...εμεινε παλι εγκυος γιατι ειχανε και μια μικρη δυσκολια στην συλληψη αργουσαν πολυ να συλλαβουν!και ειναι παλι εγκυος αλλαξε γιατρο και πλεον κανει αντιπηκτικες ενεσεις προληπτικα και αντιβοωση γιατι τις ειχαν βρει μικροβιο τοτε!ειμαι πολυ χαρουμενη! Να τα ακουνε αυτα οι γυναικες με δυσκολιες και να μην το βαζουν κατω..να περνουν δυναμη!!!

Αφρο μου περιμενω αυριο πως και πως να δω αν θα χω νυφη...χεχεεχε τι ωρα εχεις γιατρο?

Πασχαλιτσα τι κανεις?τι εγινε με το τεστ παπ που λεγαμε παλαιοτερα?

Γουλιτσα πρεπει να κανεις μια γουλιτσα συμφωνω με τον αντρα σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια όμορφα!πως είστε;Μαράκι μου,και εγώ είμαι πολύ κουρασμένη σήμερα!υπομονή...τι καλά νέα για την φιλή σου!πολύ χαίρομαι να ακούω τέτοια!και εγώ έχω μια φίλη που το προσπαθεί πολύ καιρό και έχει περάσει πολλά και περιμένω πως και πως να μάθω ευχάριστα!μακάρι...εγώ να δείς πως ανυπομονώ για αύριο!!!έχω να το δώ τόσο καιρό και με το να μην το νιώθω,όλο ανησυχώ!και θέλω πολύ να είναι κοριτσάκι γιατί ο άντρας μου έχει ενθουσιαστεί με την ιδέα και με ρωτάει τι κάνουν οι γυναίκες τις ζωής μου και τέτοια!Goulitsa,εύχομαι να πραγματοποιήθει η επιθυμία σας!τα παιδιά είναι ευτυχία...εμείς θέλουμε 2,το πολύ 3 γιατί δεν έχουμε και μεγάλη οικονομική δυνατότητα αλλά αν μπορούσαμε θα έκανα ένα τσούρμο!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν μου το εκανε το τεστ παπ ..γιατι φοβηθηκε με το αιμα που ειχα το σαββατο μου ειπε θα το κανουμε στο επομενο ραντεβου στης 22-6 ....απλα μου εδωσε σιδηρο μαγνησιο ασβεστιο συχεχιζω το φολλικο ...τα utrotzestan κ την vasclor που βαζω κολπικα ..πολλα εεε? Αλλα τη να κανω απ το πρωι πινω φαρμακα ...χαχα εχω γινει τουρμπο....μαρια μου τη ωραια νεα για την φιλη σου ..μπραβο ...αφρο περιμενουμε νεααααα ...γουλιτσα εσυ σιγα σιγα πρεπει να ξεκινησετε νομιζω ..απ τα καθαρισματα πρεπει γιατι αυτη η τρελοωορυξια δεν ξερουμε ποτε γινετε με σιγουρια ξεκινα λοιπον αν δεν το εχεις κανει .....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι κοριτσια εχω να κανω εξετασεις απο τον προγεννητικο που καναμε και μου πε θα κανουμε τον αλλον μηνα παλι αιμα και ουρα...καλητερα γιατι δεν μπορω τις βελονες!!χεχεχεχεεχ

Και μου τα κοψε τα ουτροτζεσταν και περνω μονο φολικο καθε πρωι....μου ειπε τν αλλο μηνα θα μου δωσει ασβεστιο και σιδηρο επειδη ειχα πολυ καλο αιματοκριτη λεει...

Αυτα που λετε κοριτσονια μου...και εγω χαρηκα πολυ με την φίλη μου...γιατι εκαναν τουλχιστον ενα χρονο μετα απο καθε αποβολη για συλληψη και τωρα ειναι πολυ χαρουμενη αλλα συχρονως φοβισμενη επειδη ειχε δυο αποβολες σε μικρες εβδομαδες και ξαφνικα χωρις λογους....

Απο ψαξιμο βρηκαν ενα μικροβιο στο σπερμα του αντρα της που ειπαν ισως να οφειλεται εκει ...κανανε θεραπεια και να το το μπεμπακι!!!

Αλλαξε και γιατρο γιατι ο προηγουμενος της ειπε χυμα και ασχημα οτι δεν συμβαδιζουν τα γονιδια με του αντρα της και δεν θα κανουν ποτε παιδι επειδη ειχε αυτες τις δυο αποβολες χωρις λογο καο χωρις να το ψαξει ο προηγουμενος γιατρος...

Πολυ προσοχη κοριτσια στους κολογιατρους.....

Πασχαλιτσα ποτε ειχες κονδυλωματα παλαιοτερα?θα χουν θεραπευτει πιστευω μετα την θεραπεια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τις εξετάσεις αίματος του μήνα χθές και θα τις πάω αύριο στην γιατρό!ούτε έμενα μ'αρέσουν οι βελόνες αλλά αφου πρέπει!παίρνω σίδηρο,φολλίκο,2 utrogestan και ασβέστιο!πολλά αλλά τι να κάνουμε;μακάρι Μαρία μου,να πάνε όλα καλά για την φίλη σου και να έχει μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριαμου το 2012 βγηκα θετικη στα κονδυλωνατα ....κ εμενα μου εβαλε της επομενες εξετασης οταν θα ξανα παω ουρα κατι αλλα κ επανάληψη στο τοχοπλασμα που δεν εχω αντισωματα κ CMV που εχω αλλα παλι το θελει ...αα κ ερυθρα εχω περαση τωρα ποτε δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε;; επιτελους βρηκα χρονο...γουλιτσα μου λυπηθηκα πολυ με αυτο που συνεβει αλλα μην απογοητευεσαι κοριτσι μου....τα καλυτερα ερχονται!!!!!βαλτε παλι μπρος δυναμικα και θα δεις οτι συντομα θα εχετε ενα πολυ ευνοικο αποτελεσμα...τα υπολοιπα κοριτσια ειδα οτι συνεχιζουμε καλα!!!!τα χθεσινα μου νεα απο τον γιατρο ειναι πολυ καλα και επιβεβαιωσαμε οτι ειναι και αυτο αγορι...

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε;; επιτελους βρηκα χρονο...γουλιτσα μου λυπηθηκα πολυ με αυτο που συνεβει αλλα μην απογοητευεσαι κοριτσι μου....τα καλυτερα ερχονται!!!!!βαλτε παλι μπρος δυναμικα και θα δεις οτι συντομα θα εχετε ενα πολυ ευνοικο αποτελεσμα...τα υπολοιπα κοριτσια ειδα οτι συνεχιζουμε καλα!!!!τα χθεσινα μου νεα απο τον γιατρο ειναι πολυ καλα και επιβεβαιωσαμε οτι ειναι και αυτο αγορι...

 

Αργυρουλα μου έτσι πάμε δυναμικά και πάλι απο την αρχή..! Είναι κρίσιμος αυτις ο μήνας αρα έχουμε... ΞΕΖΟΥΜΙΣΜΑ!!! χεχεχε :-P 3 άντρες στο σπίτι;! Ουαου !!! Χαρά στην υπομονή σου κορίτσι μου! Κατι μου λέει κορίτσια μου πως χρειαζόμαστε όντως μια νύφη και γρήγορα!!! Πολλοί γαμπροί εδω !

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια όμορφα!πως είστε;Μαράκι μου,και εγώ είμαι πολύ κουρασμένη σήμερα!υπομονή...τι καλά νέα για την φιλή σου!πολύ χαίρομαι να ακούω τέτοια!και εγώ έχω μια φίλη που το προσπαθεί πολύ καιρό και έχει περάσει πολλά και περιμένω πως και πως να μάθω ευχάριστα!μακάρι...εγώ να δείς πως ανυπομονώ για αύριο!!!έχω να το δώ τόσο καιρό και με το να μην το νιώθω,όλο ανησυχώ!και θέλω πολύ να είναι κοριτσάκι γιατί ο άντρας μου έχει ενθουσιαστεί με την ιδέα και με ρωτάει τι κάνουν οι γυναίκες τις ζωής μου και τέτοια!Goulitsa,εύχομαι να πραγματοποιήθει η επιθυμία σας!τα παιδιά είναι ευτυχία...εμείς θέλουμε 2,το πολύ 3 γιατί δεν έχουμε και μεγάλη οικονομική δυνατότητα αλλά αν μπορούσαμε θα έκανα ένα τσούρμο!

 

Αφρο μου θα κάνετε όσα παιδιά σας ικανοποιούν ψυχικά ! Κι εγώ μπορεί κάνοντας το πρώτο να μην θέλω περισσότερα μπορεί όμως και το αντίθετο! Θα δούμε στο μέλλον..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!Πασχαλίτσα μου,και εγώ είδα ό,τι έχω περάσει ερυθρά μικρή,η μαμά μου δεν το θυμόταν,αλλά είναι σημαντικό να ξέρουν ό,τι την έχεις περάσει γιατί είναι επικίνδυνη αν την περάσεις στην εγκυμοσύνη!γεία σου Αργυρούλα,χάρηκα με τα καλά σου νέα!αγοράκι πάλι;βασίλισσα θα σε έχουν!και άλλο αγοράκι στην παρέα μας!εύχομαι να φέρω εγώ την νύφη!!! :P Goulitsa μου,θα κάνουμε όσα παιδιά μπορούμε να μεγαλώσουμε!στην εποχή μας είναι πολύ σημαντικό και αυτό...μακάρι να είμαστε σε θέση στο μέλλον να κάνουμε όσα θέλουμε!καληνύχτα κορίτσια...φιλία!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάρες!Πασχαλίτσα μου,και εγώ είδα ό,τι έχω περάσει ερυθρά μικρή,η μαμά μου δεν το θυμόταν,αλλά είναι σημαντικό να ξέρουν ό,τι την έχεις περάσει γιατί είναι επικίνδυνη αν την περάσεις στην εγκυμοσύνη!γεία σου Αργυρούλα,χάρηκα με τα καλά σου νέα!αγοράκι πάλι;βασίλισσα θα σε έχουν!και άλλο αγοράκι στην παρέα μας!εύχομαι να φέρω εγώ την νύφη!!! :P Goulitsa μου,θα κάνουμε όσα παιδιά μπορούμε να μεγαλώσουμε!στην εποχή μας είναι πολύ σημαντικό και αυτό...μακάρι να είμαστε σε θέση στο μέλλον να κάνουμε όσα θέλουμε!καληνύχτα κορίτσια...φιλία!

 

Ακριβώς έτσι λέει κι ο άντρας μου για αυτό θέλει τρία. Αν μπορέσουμε οικονομικά πάμε στα 4. Κακά τα ψεματα τα λεφτα δε ρέουν άφθονα..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα απο την γιατρό κοριτσάρες και είναι όλα τέλεια!!!αν και δεν μας βοήθησε πολύ η θέση του,σας ετοιμάζω μια νύφη λογικά!!!μεγάλωσε και είναι 250 γρ.,μου έκοψε τα utrogestan επιτέλους,θα κάνω αυτές τις μέρες εξέταση για ζάχαρο σαν καμπύλη ζαχάρου και θα κλείσω ραντεβού σήμερα για την β' επιπέδου αρχές Ιούνη!αυτάαααα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

αντε αντε να ερχονται και οι νυφες....τα αντισωματα για ερυθρα μπορει να ειναι και απο το εμβολιο...εγω δεν εχω περασει αλλα εχω εμβολιαστει και εχω αντισωματα.

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιι...περιμένουμε και την δικιά σου νυφούλα Goulitsa και να είναι προφητικό το όνειρο σου!δεν ξέρω αλλά αυτά μου είπαν...το σημαντικό σίγουρα θα είναι να έχεις τα αντισώματα αλλά εμένα μου είπαν ό,τι έχω περάσει ερυθρά!τι να πω;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει και αυτο που λεει η πασχαλιτσα για το εμβολιο!!

Ουτε εγω εχω περασει αλλα εχω αντισωματα...κοριτσια εγω περασα ανεμοβλογια πριν 1,5χρονο....δεν την ειχα περασει μικρη...παλι καλα που την περασα τοτε.....γιατι τωρα θα ηταν δυσκολα!

Αφροοοο μου συνχαρητηρια γοα την μπεμπου σου....ολα καλα και τελειομηνα μεχρι το τελος σου ευχομαι!!!

Εμενα δεν μου το μετρησε το μωρο σε βαρος...η το μηχανημα του ειναι παλιο και δεν του το βγαλε....

Για καμπυλη δεν μ αναφερε τιποτα ακομα....γινονται τωρα αυτα?

Ελπιζω να βγει αρνητικο το παλιοζαχαρο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι,αυτό που λέει η Αργυρούλα είναι το σημαντικό!πάλι καλά που την πέρασες Μαρία μου!πως και την πέρασες μεγάλη;κόλλησες απο κάποιο πιτσιρίκι;ναι,ενθουσιάστηκε ο άντρας μου με την κόρη!την καμπύλη την κάνουν στον 6ο απο ό,τι μου είπε,θα κάνω κάτι παρόμοιο γιατί ήταν λίγο ανεβασμένο στις εξετάσεις!έχω πάρει 2,5 κιλά,σε 1-2 βδομάδες θα νιώθω το μωρό και θάλασσα να μην πάω ακόμα γιατί είναι κρύα μετά κανονικά αλλά όχι στον ήλιο!είναι 250 γρ. και 15 εκατοστά...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έγώ έχω παρει 4κιλα....και μου ειπε να προσεχω γιατι αν παω απο τωρα ετσι στο τελος θα παρω πολλλλαααααα κιλα......

Αχ αυτο το ζαχαρο...και εγω αυτο φοβαμαι αλλα τα γλυκακια μου τα χτυπαω....μα δεν γινεται και αλλιως ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει το παγωτακι επιβαλεται....δεν γινεται!

Την περασα μαλλον γιατι και ο οργανοσμος μου ειχε πεσει πολυ και γιατι ηρθα σε επαφη με μια φιλη μου που το αγορι της ειχε ανεμοβλογια και ετσι καταλαβα οτι κολλησα....

Δεν ειχε καποιος αλλος στο περιβαλον μου ...

Παλι καλα ηταν μια ταλαιπωρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξεχασα να σας πω πως ειμαι μεσα στα νευρα....

Μπαινω μεσα στο σπιτι και βλεπω ολα τα ντουλαπια της κουζινας ανοιχτα η ζαχαρη εξω το ψωμι του τοστ εξω...το σκουπιδι της καψουλας πεταμενο στον παγκο της κουζινας και φυσικα ενα ποτηρι καφε στο παγκο....

Πρεπει να τρεχω να τα μαζευω εγω απο πισω του?ελεος...ουτε τα βασικα να κλεισει τα ντουλαπια και να πεταξει το σκουπιδι του..

Και εκτος οτι απο χθες του λεω να μου παρει φολικο και μεχρι σημερα το εχει ξεχασει....εγω αυριο δεν εχω να πιω φολικο....

Πως θα κανω ετσι οικογενεια...μου μοιαζει για ανευθυνοτητα...

Χθεα του το πα 4φορες για το χαπι και παλι τ ξεχασε και σημερα του το πα μια το πρωι ....

Και παλι αποτελεσμα κανενα . ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι όμως ήδη παχουλή,πρέπει να προσέχω διπλά!το θέμα είναι ό,τι το ζάχαρο δεν ανεβαίνει μόνο απο τα γλυκά και εγώ δεν τρώω γλυκά!ανεβαίνει και από ρύζι,μακαρόνια,ψωμί κ.α. που τα τρώω!!!είναι πρόβλημα αυτό...αν δεν τρώω μακαρόνια,πως θα ζήσω;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Afro μου τι ωραια νεα μπραβο ...με το καλο η μπεμπουλα σου ...οσο για το ζαχαρο κ εμενα ηταν ανεβασμενο το οριο ηταν 115 κ εγω ειχα 122 ο γιατρος μου ειπε οτι οκ να μην ασχοληθω .εγω ομως πηγα στο φαρμακειο κ μου δανησε το μηχανημα για την μετρηση το εκανα 3-4 μερες κ τελικα ολα καλα .....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου εγω ειχα διαβητη στην εγκυμοσυνη και οπως αποδειχτηκε στο τελος δεν ηταν διαβητης κυησης αλλα παθολογικος...τελοσπαντων...εκανα μεχρι το τελος μια πολυ αυστηρη διατροφη οπου ειχε σαν αποτελεσμα να μην παρω ουτε ενα κιλο στην εγκυμοσυνη αντιθετως να χασω και 2,αλλα πηγαν ολα καλα...το μονο σιγουρο ειναι οτι το ζαχαρο θελει προσοχη....και μαλιστα μεγαλη....καλα αποτελεσματα στην καμπυλη αφρο μου.

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου,σε νιώθω!μοιάζουν όλοι μεταξύ τους τελικά...δεν μπορώ να πω πως δεν μ'ακουεί όταν του ζητάω κάτι αλλά με την ακαταστασία έχουμε θέμα και εγώ δεν την αντέχω!μαζεύω άδεια μπουκάλια νερό,τα ρούχα του που γίνονται ένας σορός πάνω στην πολυθρόνα και φυσικά δεν ξέρει και εμένα να κλείνει ντουλάπια και συρτάρια αλλά και που τα λέω,το ίδιο μου κάνει!έχουμε βέβαια και τα νεύρα μας τεντωμένα με την εγκυμοσύνη και τα μεγαλωποιούμε ίσως!Αργυρούλα μου,εγώ είχα 97 ζάχαρο (μέσα στα όρια) αλλά μου είπε ό,τι στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι κάτω απο 93 καλύτερα!τι να πώ;θα το κάνω και βλέπουμε!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα βρε κορίτσια τι να τους κάνουμε άντρες είναι! Εμένα ειναι εκνευριστικα πολύ τακτικός. Τα παπούτσια στο κουτάκι του κάθε Κυριακή γενική στο σπίτι ΟΜΩΣ το πιάτο μας ποτε ποτέ ποτέ δεν το βάζουμε στο πλυντήριο! Και λεω η μαύρη ρε αγάπη μου 2 εκατοστά και είναι μέσα στο πλυντήριο! Γιατί όχι; η απάντηση; τι λες μωρε που θα ασχοληθώ με τα πιάτα! Πλέον γράφω σε χαρτάκι αν έχει ρούχα για τη δουλειά γιατί αν ξεμείνει θα με φαει η λύσσα του ! Αφρο μου με το καλό η νύφη no1 ! :-P Όσο για το ζάχαρο αφήστε... Με βάρος 45 κιλών 111 !!! Φυσικά και δεν αλλάζω ΤΙΠΟΤΑ στη διατροφή μου γιατί θα φτάσω 42 κιλά και θα είμαι σαν τρολ αφήστε που όπως είπε κι η Αφρο ποιος ζει χωρίς μακαρόνια;!!!

Φιλάκια κοριτσαρες μου !!!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες,τι κάνετε;τι νέα;έχω κάτι πονάκια σήμερα!είναι μέρες που νιώθω την κοιλιά μου να τεντώνεται...κανείς δεν καταλαβαίνει βέβαια ό,τι είμαι έγκυος αλλά φαίνεται ό,τι είμαι πρισμένη,μόνο η αδερφή μου που ήρθε χθές από Αθήνα και είχε να με δεί 3 μήνες,έπαθε σοκ με την κοιλίτσα μου!είπαμε και στην οικογένεια ό,τι είναι κοριτσάκι και ενθουσιάστηκαν,θα αρχίσουν την ροζ προίκα!!!έκλεισα και β επιπέδου αλλά εκνευρίστικα γιατί μου είπε η γιατρός να κλείσω από 10 εως 25 Ιούνη και μου έκλεισαν 27 γιατί δεν είχαν πιο νωρίς!πολύ μακριά και ανυπομονώ...κάνουν και κολπικό μου είπε γιατί μετράνε τον τράχηλο!αυτάαααααα απο'μένα....φιλάκια!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια....σημερα ειμαι πιο ηρεμη!!!χαχαχαχαχ

Τα λατρευω τα μακαρονια κοριτσια δεν μπορω να μην τρωωω με τιποτα...

Το ζαχαρο ειναι μια ακομα εχτρα ταλαιπωρια της εγκυμονουσας...καλο θα ταν να το αππφυγουμε αν μπορουμε....αλλα μπορουμε?????????,

Κολπιλο εμενα μου κανανε και στην αυχενικη οπου μου μετρησαν και εκει τον τραχηλο!!!

Και εγω εχω κατι πονους στην κοιλια που και που απο τοτε που εκοψα τα utrogestan... θα ελεγα σαν ελαφρους πονους περιοδου αλλα ελαχιστα....και μια στο τοσο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...