Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Πραγματικά η χαρά μου είναι απερίγραπτη!έμπαινα χθές μέχρι αργά να δώ αν είχες νέα...να πάνε όλα τέλεια σας εύχομαι γιατί το προσπαθήσατε πολύ και το θέλετε πάρα πολύ!!!δεν του το είπες ακόμα;θέλω την αντίδραση του!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πραγματικά η χαρά μου είναι απερίγραπτη!έμπαινα χθές μέχρι αργά να δώ αν είχες νέα...να πάνε όλα τέλεια σας εύχομαι γιατί το προσπαθήσατε πολύ και το θέλετε πάρα πολύ!!!δεν του το είπες ακόμα;θέλω την αντίδραση του!

 

Οχι δεν του το έχω πει.. Είχαμε συμφωνήσει πώς θέλει όταν μείνω έγκυος να του το πω σαν έκπληξη. Θα πανε για ένα ποτό το βράδυ κι εκεί θα του πω ότι ουπς εγω δε μπορώ να πιώ :P Πραγματικά ούτε εγώ το πιστεύω ακόμη ..!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

goulitsa moyyyyyy.......μπραβο κοριτσι μου....ολα μα ολα να σου πανε τελεια....καλη στερεωση στο μπεμπακι και να εχεις μια καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!χαρηκα παρα παρα πολυ κοριτσακι μου....οπως ολες μας σιγουρα....συγχαρητηρια και παλι συγχαρητηρια......

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις Αφρο μου αν και βλέπω πως το έχει υποψιαστεί.. Μου πετάει κάτι γιατί δεν ήρθαν ακόμη οι Ρώσσοι άραγε και κάτι σε βλέπω κάπως διαφορετική σήμερα. Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Με κάνετε ακόμη πιο χαρούμενη με βοηθάτε να το συνειδητοποιήσω.!!!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες τις εγκυουλες!! Σας διαβαζω καιρο κ ειπα να μπω κι εγω στην παρεα σας!

Γουλιτσα συγχαρητηρια!! Ολα καλα να πανε κ να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

Οπως κ ολα τα κοριτσια!

Εγω αυριο κλεινω τη 15η βδομαδα.

Ηθελα να ρωτησω τις κοπελες που εκαναν αυχενικη ποσο ηταν το μηκος του τραΧηλου?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πολύ φοβάμαι ότι τα πράγματα δεν πηγαίνουν καλά.. Πριν από μισή ώρα με έπιασαν δυνατοί πόνοι περιόδου. Αμέσως πήρα τηλέφωνο τη γιατρό μου και μου είπε να περιμένω και αν αδιαθετήσω τότε πάει να πει πως βιώσαμε μια βιοχημική εγκυμοσύνη.. Η χαρά που είχα έγινε στεναχώρια και άγχος. Λέτε να το χάσω κι όλη η χαρά μου να είναι τσάμπα;

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γουλιτσα ξαπλωσε ξεκουρασου και προσπαθησε να μην αγχωνεσαι.. το να εχεις πονους περιοδου ειναι φυσιολογικο. Θετικη σκεψη κι ολα θα πανε καλα!

 

Αυτο προσπαθώ να κάνω .. Κάθε τρεις και λίγο φοβάμαι ότι μου έχει έρθει περίοδος ..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και τι σου είναι η ζωή ... Τη μια στιγμή σου ρίχνει μια σταγόνιτσα χαράς και την στη ρουφάει οοολη πάλι πίσω... Αδιαθετησα .. Η γιατρός μιλάει για βιοχημική εγκυμοσύνη είναι κάτι λέει που συμβαίνει συχνά. Σε εμένα συνέβη και αισθάνομαι απλά σα να είμαι η μοναδική που το βίωσε.. Δεν εχω κλάψει ακόμη αλλά βουρκωνω συνέχεια.. Συγγνώμη που σας αναστάτωσα κορίτσια μου. Να ξέρετε ότι ζείτε ενα θαύμα που έχετε τα μωράκια σας υγιέστατα.!!! Δυστυχώς αυτό το θαύμα δε θα το βιωσουν πολλές γυναίκες..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ goulitsa μου ξερω οτι εισαι χαλια αυτη τη στιγμη ομως πρεπει να μην το βαλεις κατω ιδιος τωρα η επομενη δυο μηνες ειναι κρισιμη ακριβως το ιδιο εχω παθει κ εγω ...ξερεις ποσες βιοχιμηκες εγκυμοσυνες εχει περαση καποια γυναικα ? Χωρις καν να το καταλαβη ....λοιπον μην σταματησης ιδικα τωρα......Εγω σημερα ειμαι χαλια ξαπλα πλεον ....σκουπιστηκα στην τουαλετα κ ειδα εντονο ροζ αιμα εχω καποια ψιλοπονακια ...προσευχομαι να μην γινει το κακο ....

Link to comment
Share on other sites

Αχ!Goulitsa μου,ό,τι και να σου πούμε τώρα είναι λίγο!ξέρω πόσο μικρή είναι η απόσταση απο την απόλυτη ευτυχία στην δυστυχία!χαρήκαμε και εμείς μαζί σου αλλά τώρα θα περιμένουμε την επόμενη φορά που εύχομαι να είναι και η τυχερή!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γουλιτσα μην απελπιζεσαι..θα το βιωσεις κι εσυ το θαυμα,απλα δεν ηταν αυτη η φορα η τυχερη. Εχει δικιο η γιατρος σου,ειναι πολυ συχνο αυτο που σου συνεβει. Σκεψου οτι μεσα στην ατυχια σου ησουν τυχερη που συνεβει τοσο νωρις.. Οι περισσοτερες γυναικες εχουν βιωσει καποια ατυχια,αλλες μεγαλυτερη αλλες μικροτερη,στην προσπαθεια τους να αποκτησουν ενα παιδακι (οπως κι εγω)!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω είμαι στη φάση που έχω αδρανοποιείσει τον εαυτο μου.. 7 μήνες και τίποτα μόνο μια άτυχια.. Η γιατρός μου μιλάει για θετική πλευρά.. Δε φαίνεται πουθενά όμως..Βέβαια μου είπε να συνεχίσω να προσπαθώ και επειδή όπως είπε κι η πασχαλίτσα μέσα στους επόμενους 2 μήνες είναι πολλές οι πιθανότητες να εξελιχθεί ομαλά μια νέα εγκυμοσύνη. Πασχαλίτσα μου ξεκουράσου και όλα θα πάνε μια χαρά!!! Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες σας για τα καλά σας λόγια..!! Απο τη στιγμή που ήξερες ότι κατι υπήρξε ο πόνος είναι το ίδιο οδυνηρός..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Afro μου ευτηχως απο εχτες που ειδα αιμα ροζ δεν ξανα ειδα καφε στο που κ που ...ανηπομονω να κλεισω το τριμηνω να ηρεμησω λιγο ...το κλεινω στης 19 του μηνα ...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας..

Διαβαζα απο κατω προς τα πανω τα νεα και ημουν τοσο χαρουμενη για σενα γουλιτσα μεχρι που ειδα οτι αδιαθετησες....λυπηθηκα πολυ....αλλα μεσα απο αυτο ειδες οτι υπηρχε συλληψη και πιστευω να σ φυγε το ανχος οτι κατι ειχες.....πλεον ξερεις οτι μπορεις να συλλαβεις κανονικοτατα στα σιγπυρα!!

Εσεις κοριτσια τι κανετε οι αλλες?????

Εγω εχω ξεσαλωσει...διανυω χιλιομετρα καθε μερα και τρεχω στα μαγαζια. Πλεον μαγείρευω σκυβω πλενω σκουπιζω. ......

εχω παρει τα πανω μου!αυριο εχω γιατρο!!!

το μονο οτι σημερα με εχει πιασει μια τρελη αλλεργια με αψου και ρινιτιδα συνεχομενη...

πασχαλιτσα 10μερουλες σου εμεινα να κλεισεις το τριμηνο και να ησυχασεις και εσυ λιγακι..

αφροοοοο πως πας?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κοριτσια να ηρεμησω , εχτες δεν εκλεισα ματι κ το λιγο που με επερνε ο υπνος εβλεπα εφιαλτες οτι και καλα ειχα αιμα κ απεβαλα ...φοβαμαι καθε μου βημα πλεον ...μαρια κ εγω την τριτη εχω γιατρο..αφρο ..εσυ λογικα 3-4 βδομαδες κ θα αρχιση το μικρο να σε κλωτσαη ......γουλιτσα ..οπως ειπαμε η επομενη δυο μηνες ειναι καθοριστηκη ...θα μεινεις σιγουρα ...

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου ναι , αυτο μου είπε κι η γιατρός πως αυτό είναι το θετικό της υπόθεσης. Ευτυχώς έχω τον αντρούλη μου διπλα μου και με βοηθάει αφάνταστα πολύ στον ψυχολογικό τομέα. Εχθές με πήρε σηκωτή να βγούμε βόλτα και μόλις βούρκωσα με πήρε στην πλάτη του και γυρνούσαμε όλο το κέντρο της πόλης με εμένα στην πλάτη του! Πέρα από το ότι γίναμε ρεζίλι μπορώ να πω πέθανα στα γέλια!!! Αυτή τη στιγμή είμαι πολύ καλύτερα κι ήδη ανυπομονώ να τελειώσει η βρωμοπεριοδος να αρχίσουμε παλι προσπάθειες! Πασχαλίτσα μου οι πιθανότητες για επιτυχή σύλληψη είναι αυξημένες. Μακάρι να πανε όλα καλά..!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,εγώ έκλεισα σήμερα την 17η εβδομάδα,έχω ραντεβού την Πέμπτη και ανυπομονώ!έχω πάρει τα πάνω μου και εγώ Μαρία μου και γυρίζω όλη μέρα!από δουλειές κάνω μόνο μαγείρεμα και πιάτα,δεν μ'αφήνει ο αντρούλης μου να κάνω άλλα!όλα καλά πάνε,μόνο η ρινίτιδα που λές και εσύ μ'ενοχλεί και τα στομαχικά μου είναι χάλια!περιμένουμε νέα σου αύριο μέτα το ραντεβού!pasxalitsa μου,λογικό το άγχος σου!υπομονή μέχρι το ραντεβού και θα δείς ό,τι είναι όλα καλά!!!Goulitsa,δεν μας παίρνει απο κάτω μια ατυχία φυσικά...αυτό που έχετε είναι το πιο σημαντικό!αισιοδοξία θέλουμε και πάμε για την επιτυχία!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο και εσυ ρινιτιδα ε?και εγω...απο χθες ειμαι χαλια αλλα δεν ξερω ειναι οντως ρινιτιδα η ειναι κρυωμα παλι?ειχα και 36,9 λιγο αυξημενη θερμοκρασια!!και λιγο ό καιρος που σε ξεγελαει δεν θες και πολυ. .....

πασχαλιτσα να εισαι αισιοδοξη και προπαντων ξεκουραστη ,ολα θα πανε καλα.....σε νιωθω για το ανχος σου και εγω ετσι ημουν...αλλα σκεψου οτι εχεις φαει τον γαιδαρο και σπυ μεινε η ουρα να βγει αυτο το πρωτο τριμηνο...πλεον το μπεμπακι εχει δεσει καλητερα απο πριν και σιγουρα σε 10μερες θα ηρεμησεις και σιγα σιγα θα αρχισεις μα ξεσαλωνεις και εσυ...

Γουλιτσα εισαι τυχερη που ο αντρας σου ειναι τοσοοοοοοο καλος..ολα θα σας πανε καλα....σιγουρα θα υπαρχει ξανα συλληψη και πλεον δεν εχεις να ανχωνεσαι για το τι συμβαινει και αν ολα καλα...ολα θα ειναι πιο ευκολα πιστευω!!!

Κοριτσια εγω εχω και το ανχος τόυ πολιτικου γαμου καο ακομα δεν εχω ξεκινησει καμια διαδικασια....ομως πρεπει να το κανω συντομα...θα σας ενημεεωσω σημερα το βραδυ για τα νεα μου μετα τον γιατρο!!

Τωρα σας καλημεριζω και παω στην βρομοδουλεια μου που νιωθω οτι με κουραζει τοσό πολυ ψυχικα....ακομα δςν τους το χω πει άλλά πρεπει μεσα στην βδομαδα οπωσδηποτε...

Φοβαμαι κοριτσια πολυ την αντιδραση τους...εχουν γπαρξει αλλαγες καθως μια αλλη εταιρεια μολις μας αγορασε...και ολοι ειναι στιν τσιτα και στα νευρα για τις αλλαγες που προκειται να γινουν...

Ξερω οτι σιγουρα οι διευθυντες θα μου πουνε δεν ξερω που θα εισαι του χρονου....και αν θα επιστρεψεις...αλλα πρεπει να το χωνεψω και να τολμησω να το πω...αυτα απο μενα !!

Τα λεμε το βραδυ!!!καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,εγώ έκλεισα σήμερα την 17η εβδομάδα,έχω ραντεβού την Πέμπτη και ανυπομονώ!έχω πάρει τα πάνω μου και εγώ Μαρία μου και γυρίζω όλη μέρα!από δουλειές κάνω μόνο μαγείρεμα και πιάτα,δεν μ'αφήνει ο αντρούλης μου να κάνω άλλα!όλα καλά πάνε,μόνο η ρινίτιδα που λές και εσύ μ'ενοχλεί και τα στομαχικά μου είναι χάλια!περιμένουμε νέα σου αύριο μέτα το ραντεβού!pasxalitsa μου,λογικό το άγχος σου!υπομονή μέχρι το ραντεβού και θα δείς ό,τι είναι όλα καλά!!!Goulitsa,δεν μας παίρνει απο κάτω μια ατυχία φυσικά...αυτό που έχετε είναι το πιο σημαντικό!αισιοδοξία θέλουμε και πάμε για την επιτυχία!!!

 

Ακριβώς Αφρο μου!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο και εσυ ρινιτιδα ε?και εγω...απο χθες ειμαι χαλια αλλα δεν ξερω ειναι οντως ρινιτιδα η ειναι κρυωμα παλι?ειχα και 36,9 λιγο αυξημενη θερμοκρασια!!και λιγο ό καιρος που σε ξεγελαει δεν θες και πολυ. .....

πασχαλιτσα να εισαι αισιοδοξη και προπαντων ξεκουραστη ,ολα θα πανε καλα.....σε νιωθω για το ανχος σου και εγω ετσι ημουν...αλλα σκεψου οτι εχεις φαει τον γαιδαρο και σπυ μεινε η ουρα να βγει αυτο το πρωτο τριμηνο...πλεον το μπεμπακι εχει δεσει καλητερα απο πριν και σιγουρα σε 10μερες θα ηρεμησεις και σιγα σιγα θα αρχισεις μα ξεσαλωνεις και εσυ...

Γουλιτσα εισαι τυχερη που ο αντρας σου ειναι τοσοοοοοοο καλος..ολα θα σας πανε καλα....σιγουρα θα υπαρχει ξανα συλληψη και πλεον δεν εχεις να ανχωνεσαι για το τι συμβαινει και αν ολα καλα...ολα θα ειναι πιο ευκολα πιστευω!!!

Κοριτσια εγω εχω και το ανχος τόυ πολιτικου γαμου καο ακομα δεν εχω ξεκινησει καμια διαδικασια....ομως πρεπει να το κανω συντομα...θα σας ενημεεωσω σημερα το βραδυ για τα νεα μου μετα τον γιατρο!!

Τωρα σας καλημεριζω και παω στην βρομοδουλεια μου που νιωθω οτι με κουραζει τοσό πολυ ψυχικα....ακομα δςν τους το χω πει άλλά πρεπει μεσα στην βδομαδα οπωσδηποτε...

Φοβαμαι κοριτσια πολυ την αντιδραση τους...εχουν γπαρξει αλλαγες καθως μια αλλη εταιρεια μολις μας αγορασε...και ολοι ειναι στιν τσιτα και στα νευρα για τις αλλαγες που προκειται να γινουν...

Ξερω οτι σιγουρα οι διευθυντες θα μου πουνε δεν ξερω που θα εισαι του χρονου....και αν θα επιστρεψεις...αλλα πρεπει να το χωνεψω και να τολμησω να το πω...αυτα απο μενα !!

Τα λεμε το βραδυ!!!καλημερα

 

Μαράκι μου μην τους δίνεις σημασία καμία! Κοιτάνε τους ανθρώπους σα χρήματα κι όχι σαν άνθρωπους.. Εσύ πες το για την δική σου ασφάλεια..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...