Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

γεια σας και απο μενα κοριτσια διαβαζω την συζητηση σας και χαρηκα πολυ. ειμαι και γω εγκυος σε διδυμα στην 15η εβδομαδα. ηθελα απλα να ασς πω πως και γω παιρνω utrogestan κολπικα και δεν εχω καθολου παρενεργειες. δεν ξερω αν θα τα σταματησω καποια στιγμη. οσο για το τσουξιμο και γω ειχα πριν μια εβδομαδα και εκανα γενικη ουρων και δεν εδειξε κατι. ο γιατρος μου ειπε πολλα νερα και γαλακτοκομικα για να αποφυγω τους μυκητες.:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου!τι κάνετε;Χρόνια πολλά!καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση για'σας και τις οικογένειες σας!!!και του χρόνου με τα μωράκια μας αγκαλιά!Pasxalitsa μου,μπράβοοοοο...φοβερά νέα!!!δεν το περίμενες αυτό,ετσι;Μαρία μου,πως είσαι σήμερα;έχεις τσούξιμο;η κοιλίτσα φουσκώνει;έχουμε και την αυχενική Μαρία μου,ναι!τι άγχος και αυτο;καλά αποτελέσματα να έχουμε κούκλα μου!i got twins,συγχαρητήρια!με το καλό τα διδυμάκια σου!!!δεν ξέρεις φύλλο ακόμα,ε;ούτε έγω έχω παρενέργειες αλλά θα τα κόψω μετά την αυχενική!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

φανηκαν απο νωρις τα ατιμα. απο την αυχενικη ειδα καθαρα δυο αγορακια.. και εχω και αλλο ενα τρια. ειναι και μονοζυγωτικα. θα ειναι φτυστα...:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin:

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηγαμε σημερα και ακουσαμε καρδουλα....κοριτσιαααααα θα τρελαθω ...αποενα...τελικα ειναι δυδυμα

 

Πασχαλίτσα μου!!!! Τι νέα είναι αυτά ?! Καταχάρηκα!!!! Μπράβο κούκλα μου να σου ζήσουν και τα δύο σου ζουζουνακια !!! Σε λίγες μέρες θα δείξει αν θα εχω κι εγώ μπεμπέ.. :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ι got twins τι ομορφα....καλωςηρθες στην παρεα μας!τι καλα που ειναι τα διδυμακια κοριτσια.....

Σημερα ειμαι πολυ καλητερα και χωρις ιδιαιτερα νερα γιατι το ξεχναω!

Τελειωσα και την δουλεια σημερα και θα εχω 3μερες καθισιοοοοοο!

Το μονο θεμα ειναι οτι αν φανταστω η σκεφτο κατι ασχημο σαν μυρωδια μου ερχεται εμετος.. κολλημενη μυτη!!!!

Καταταλλα καλα κοριτσια μου αν δεν ειχα τις τρομερες υπνιλιες θα ελεγα οτι δεν νιωθω καθολου εγκυος η κοιλιτσα ειναι λες και εχω φαει ενα πιατο παραπανω αφρο μου!μακαρι να φανουν και εμαα στην αυχενικη οτι ειναι ολα καλα και οτι εχουμε και οι δυο αγορακια να μαστε αγορομανες εδω μεσα!!!!χεχεχεχεχςχε

τεταρτη εχεις αυχενικη??εγω την αλλη δευτερα!!!

Goulitsa pote perumeneis periodo na akousoume omorfa nea?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ι got twins τι ομορφα....καλωςηρθες στην παρεα μας!τι καλα που ειναι τα διδυμακια κοριτσια.....

Σημερα ειμαι πολυ καλητερα και χωρις ιδιαιτερα νερα γιατι το ξεχναω!

Τελειωσα και την δουλεια σημερα και θα εχω 3μερες καθισιοοοοοο!

Το μονο θεμα ειναι οτι αν φανταστω η σκεφτο κατι ασχημο σαν μυρωδια μου ερχεται εμετος.. κολλημενη μυτη!!!!

Καταταλλα καλα κοριτσια μου αν δεν ειχα τις τρομερες υπνιλιες θα ελεγα οτι δεν νιωθω καθολου εγκυος η κοιλιτσα ειναι λες και εχω φαει ενα πιατο παραπανω αφρο μου!μακαρι να φανουν και εμαα στην αυχενικη οτι ειναι ολα καλα και οτι εχουμε και οι δυο αγορακια να μαστε αγορομανες εδω μεσα!!!!χεχεχεχεχςχε

τεταρτη εχεις αυχενικη??εγω την αλλη δευτερα!!!

Goulitsa pote perumeneis periodo na akousoume omorfa nea?

 

 

 

 

μαρια εγω εχω αγορακια οχι κοριτσακια:roll::roll::roll::roll:

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ να'μαι και εγω στην παρεούλα σας!!:)

Δισταζα να γράψω κάποιες μέρες τώρα γιατι ειχα το φόβο μηπως και κάτι δεν παει καλα...

Σήμερα ειμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών ομως πρίν απο 4 μέρες ειχα μια μικρή αποκόλληση! Ειμαι σιγουρη οτι δεν χρειάζεται να σας εξηγησω τον φόβο μου... το αίμα το κατάλαβα μ,ε το που έτρεξε και μόλις το ειδα ήμουν σιγουρη οτι το μικράκι έφυγε...

 

Μιλησα αμέσως με τον γιατρούλη μου και μου ειπε να μου κάνουν μια ένεση και μετά απο μια ώρα να πάω να το ακουσουμε!

Μια ώρα μετά η αιμοραγία αυξανόταν και πλέον ημουν σχεδόν βέβαια για την αποβολη!

Κι ομως ο υπέρηχος μας διέψευσε! Η καρδούλα μας χτυπούσε πιο δυνατα απο την περασμένη εβδομάδα!!!

Η γιατρός που με εξετασε μου ειπε 3 μέρες ακινησία, η αποκόλληση ηταν πολύ μικρη παρά τη μεγάλη ποσοτητα αιματος που ειχα...

 

Σημερα δειλά δειλά σηκωνομαι και κάθομαι και στη καρέκλα, το αίμα άπο την πρώτη κιολας μέρα ειχαν γίνει καφέ και τώρα έχουν σχεδόν εξαφανιστει...

 

Ο φόβος όμως παραμένει.. κάθε φορά που νιώθω κάτι να "τρεχει" η καρδιά μου πάει να σπάσει...

Την Τρίτη μου ειπαν οτι πολύ προσεχτικα μπορω να επιστρέψω στη δουλεια... Θα περπατάω σαν να ειμαι απο γυαλι!!!!!

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

I got twins το ξερω.....εννοουσα τι καλλα που ειναι τα διδυμακια, κοριτσια του forum!!!!xexexexexexe!

Egw latreuw ta agorakia tha thela poli na ginw agoromana!

Margarita kalos irthes stin parea mas!na xekourazesai poli kai na eisai xapla oso mporeis kai ola tha pane kala kopela mou!an mporeis na apofeuges kai mia bdomadoula tin doulia na isoun pio xekourasti....ola kala tha pane oles edw mesa eidame aima kai oles proxwrame!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου,τι καλά που θα ξεκουραστείς επιτέλους!αυτό με τις μυρωδιές,πιστεύω θα περάσει μετά το τρίμηνο!και εγώ αυτό έλεγα στην γιατρό μου,δεν νιώθω έγκυος!πότε θα το νιώθω κι'όλας το μωρό;μου είπε σε 1,5 μήνα!ανυπομονώ!!!εχώ ραντεβού την Τρίτη...μακάρι να είναι όλα καλά και να γίνουμε και αγορομάνες!!!Μαργαρίτα,καλωσήρθες στην παρέα μας!ακριβώς το ίδιο ένιωθα και εγώ και η ανησυχία δεν μου έχει φύγει ακόμα αλλά είναι λογικό!όλα θα πάνε καλά,βλέπεις πως πολλές από εμάς είχαμε αιματάκι αλλά προχωράμε κανονικά...να προσέχεις πολύ και να μην κουράζεσαι!χάπια σου έδωσε;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια κ με το καλο να ρθουν τα μωρακια σας κ καλη ανασταση.περιμενω το 2 μπεμπε αλλα απ την 6 βδομαδα βλεπω αιμα σταματα κ ερχεται ειμαι στο κρεβατι ακομα αλλα ευτυχως δεν εχω αποκοληση αλλα ψευτοπεριοδο.ανησηχω πολυ εχει συμβει σε καμια σας.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα κοριτσια διαβαζω την συζητηση σας και χαρηκα πολυ. ειμαι και γω εγκυος σε διδυμα στην 15η εβδομαδα. ηθελα απλα να ασς πω πως και γω παιρνω utrogestan κολπικα και δεν εχω καθολου παρενεργειες. δεν ξερω αν θα τα σταματησω καποια στιγμη. οσο για το τσουξιμο και γω ειχα πριν μια εβδομαδα και εκανα γενικη ουρων και δεν εδειξε κατι. ο γιατρος μου ειπε πολλα νερα και γαλακτοκομικα για να αποφυγω τους μυκητες.:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
κοριτσια μου τι κανεται? Εγω ειμαι πολη αχγομενει με τα διδυμα ..φοβαμαι ...i got twins κ εμενα μονοζυγωτικα ειναι στον ιδιο σακο ...μου μιλισε κ για αποροφηση ...πες μου σε παρακαλω γιατι εχω τρελαθει ειμαι 6 και 4 σημερα εχτες το ενα χτυπαγε η καρδουλα ...εσενα πως εγινε χτυπαγαν η καρδουλες τους απ την αρχη κ στης ποσες εβδομαδες?
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανεται? Εγω ειμαι πολη αχγομενει με τα διδυμα ..φοβαμαι ...i got twins κ εμενα μονοζυγωτικα ειναι στον ιδιο σακο ...μου μιλισε κ για αποροφηση ...πες μου σε παρακαλω γιατι εχω τρελαθει ειμαι 6 και 4 σημερα εχτες το ενα χτυπαγε η καρδουλα ...εσενα πως εγινε χτυπαγαν η καρδουλες τους απ την αρχη κ στης ποσες εβδομαδες?

 

 

σε μενα χτυπουσαν και οι δυο καρδουλες στην 6η εβδομαδα. μην αγχωνεσαι παντως. μπορει να μην ειναι ετοιμο ακομα. παντως να εισαι προετοιμασμενη για ολα. μπορει το ενα μωρακι σου να παλινδρομηση. μπορει ομως να ειναι και τα δυο καλα και να ακουσετε καρδουλες την αλλη φορα. ποτε σου ειπε να ξαναπας? δεν ξερω τι ειναι η απορροφηση...

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου . Δυστυχώς τα καλά νέα δε θα ακουστούν.. Σκέφτομαι να σταματήσω τις προσπάθειες.. Κάθε φορά με παίρνει από κάτω και όσο περνάει ο καιρός η απογοήτευση είναι ολοένα και μεγαλύτερη.. Τα μωράκια δεν είναι για όλους προφανώς.. Εύχομαι σε ολα τα κορίτσια να έχουν τελειομηνη εγκυμοσύνη και να προσέχουν τα μωράκια τους και τις ίδιες. Φιλάκια πολλά !

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου . Δυστυχώς τα καλά νέα δε θα ακουστούν.. Σκέφτομαι να σταματήσω τις προσπάθειες.. Κάθε φορά με παίρνει από κάτω και όσο περνάει ο καιρός η απογοήτευση είναι ολοένα και μεγαλύτερη.. Τα μωράκια δεν είναι για όλους προφανώς.. Εύχομαι σε ολα τα κορίτσια να έχουν τελειομηνη εγκυμοσύνη και να προσέχουν τα μωράκια τους και τις ίδιες. Φιλάκια πολλά !

 

 

μην απογοητευεσαι γουλιτσα. θα δεις που στο τελος θα πανε ολα καλα. εχε πιστη. μπορεις να τα καταφερεις με τον ενα η μετον αλλο τροπο.

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

μην απογοητευεσαι γουλιτσα. θα δεις που στο τελος θα πανε ολα καλα. εχε πιστη. μπορεις να τα καταφερεις με τον ενα η μετον αλλο τροπο.

 

Απογοητεύομαι γιατί σκέφτομαι ότι τόσες εξετάσεις που βγηκαν φυσιολογικες τόσα συμπληρώματα ( φιλικό κτλπ) έφτασα να τα παίρνω τσάμπα... Η μεγαλύτερη μου επιθυμία απλά δεν έρχεται..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύομαι γιατί σκέφτομαι ότι τόσες εξετάσεις που βγηκαν φυσιολογικες τόσα συμπληρώματα ( φιλικό κτλπ) έφτασα να τα παίρνω τσάμπα... Η μεγαλύτερη μου επιθυμία απλά δεν έρχεται..

 

 

πρεπει να εχεις κουραγιο. και υπομονη. δεν ειπε κανεις πως θα ειναι ευκολο. παρα πολλες γυναικες προσπαθουνε χρονια και χρονια. σου ξαναλεω εχε πιστη!!!!:):):):):):):D:D:D:D:D

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις κουραγιο. και υπομονη. δεν ειπε κανεις πως θα ειναι ευκολο. παρα πολλες γυναικες προσπαθουνε χρονια και χρονια. σου ξαναλεω εχε πιστη!!!!:):):):):):):D:D:D:D:D

 

I got twins σε ευχαριστώ.. Μέχρι να νιώσω καλύτερα θα χρειαστούν μέρες σίγουρα πάντως θα επιμείνω..

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

I got twins σε ευχαριστώ.. Μέχρι να νιώσω καλύτερα θα χρειαστούν μέρες σίγουρα πάντως θα επιμείνω..

 

 

ετσι μπραβο μην το βαζεις κατω. ολα θα πανε καλα.. απλα χαλαρωσε και μην αγχωνεσαι.:D:D:D:D:D:D

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...