Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κορίτσια help


EvaTop

Recommended Posts

Καλησπερα σας.σας διαβαζω καιρο και αποφασισα να κανω εγγραφη,ειμαι καινουρια και θελω βοηθεια ... το θεμα μου:μες στο 2014 ειχα συνεχεια καθυστερησεις(μιλαμε και για 80 μερες)λογω αγχους για ενα σοβαρο οικογενιακο θεμα!γενικα ο κυκλος μου ειναι 30-38 μερες οποτε οταν αρχισε να συμβαινει αυτο μετα τα τεστ που εκανα κ ηταν αρνητικα, κ αφου ειχα το αγχος και το καταλαβαινα ,πηγα στον γιατρο μου..εξετασεις θυρωηδη ορμονικες κτλ ολα καλα αιματολογικες κτλ . Εχω ελαφρως πολυκυστικες ωοθηκες κ παραπανω κιλα αλλα ο γιατρος ελεγε καθε φορα που τον επισκεπτομουν πανικοβλητη οτι αυτα δεν ειναι αιτια καθυστερησεων αλλα παιζουν φυσικα πολυ μεγαλο ρολο.επαιρνα dufaston για να μουρθει.εντελει το δεκεμβρη λυθηκε το θεμα π ειχαμε,αμεσως αδιαθετησα κανονικα στις 30 μερες κ ενιωσα τη διαφορα.ξεπριστηκα κ ημουν πολυ χαλαρη στις γιορτες εφυγε τ αγχος ολο.ομως τωρα ειμαι παλι στις 55 μερες καθυστερησης κ μεχρι τις 42 δεν ειχα καν αγχος ωσπου εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο.μετα απο αυτο κ αφου δεν εχει ερθει ακομη δεν ξερω τι ν κανω.να σημειωσω οτι ειμαι παντρεμενη,θελουμε παιδακι κ προσπαθουμε οσο μπορουμε.επισης γυρω στις 28-30 μερες ειχα λιγο αιματακι για ενα βραδυ κ πονους χαμηλα 2-3 μερες . Και για καμια βδομαδα μετα ενιωθα οτι ερχεται αλλα τπτ.εχω φαγουρα στο στηθος,συγκεκριμενα στις ρωγες μου,καθολου πριξιμο εκει αλλα λιγο στην κιλια,καουρες κατα καιρους,συχνοουρια κ φοβερη ορεξη για γλυκα!δεν ξερω τι γινεται αυτη τη φορα γιατι το τεστ ηταν αρνητικο(το εκανα απογευμα κ ηταν clearblue) αλλα δεν ξερω γιατι,ισως επειδη το θελω πολυ ,νιωθω καπως.νιωθω εγκυος..αχ κοριτσια τι να συμβαινει?****

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σας.σας διαβαζω καιρο και αποφασισα να κανω εγγραφη,ειμαι καινουρια και θελω βοηθεια ... το θεμα μου:μες στο 2014 ειχα συνεχεια καθυστερησεις(μιλαμε και για 80 μερες)λογω αγχους για ενα σοβαρο οικογενιακο θεμα!γενικα ο κυκλος μου ειναι 30-38 μερες οποτε οταν αρχισε να συμβαινει αυτο μετα τα τεστ που εκανα κ ηταν αρνητικα, κ αφου ειχα το αγχος και το καταλαβαινα ,πηγα στον γιατρο μου..εξετασεις θυρωηδη ορμονικες κτλ ολα καλα αιματολογικες κτλ . Εχω ελαφρως πολυκυστικες ωοθηκες κ παραπανω κιλα αλλα ο γιατρος ελεγε καθε φορα που τον επισκεπτομουν πανικοβλητη οτι αυτα δεν ειναι αιτια καθυστερησεων αλλα παιζουν φυσικα πολυ μεγαλο ρολο.επαιρνα dufaston για να μουρθει.εντελει το δεκεμβρη λυθηκε το θεμα π ειχαμε,αμεσως αδιαθετησα κανονικα στις 30 μερες κ ενιωσα τη διαφορα.ξεπριστηκα κ ημουν πολυ χαλαρη στις γιορτες εφυγε τ αγχος ολο.ομως τωρα ειμαι παλι στις 55 μερες καθυστερησης κ μεχρι τις 42 δεν ειχα καν αγχος ωσπου εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο.μετα απο αυτο κ αφου δεν εχει ερθει ακομη δεν ξερω τι ν κανω.να σημειωσω οτι ειμαι παντρεμενη,θελουμε παιδακι κ προσπαθουμε οσο μπορουμε.επισης γυρω στις 28-30 μερες ειχα λιγο αιματακι για ενα βραδυ κ πονους χαμηλα 2-3 μερες . Και για καμια βδομαδα μετα ενιωθα οτι ερχεται αλλα τπτ.εχω φαγουρα στο στηθος,συγκεκριμενα στις ρωγες μου,καθολου πριξιμο εκει αλλα λιγο στην κιλια,καουρες κατα καιρους,συχνοουρια κ φοβερη ορεξη για γλυκα!δεν ξερω τι γινεται αυτη τη φορα γιατι το τεστ ηταν αρνητικο(το εκανα απογευμα κ ηταν clearblue) αλλα δεν ξερω γιατι,ισως επειδη το θελω πολυ ,νιωθω καπως.νιωθω εγκυος..αχ κοριτσια τι να συμβαινει?****

 

Καλημέρα!!

 

Γιατί δεν κάνεις μία Β χοριακή για να σιγουρευτείς?

Εγώ προσωπικά τα τεστ δεν τα εμπιστεύομαι...

 

Εύχομαι να είναι αυτό που τόσο επιθυμείς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Γιατί δεν κάνεις μία Β χοριακή για να σιγουρευτείς?

Εγώ προσωπικά τα τεστ δεν τα εμπιστεύομαι...

 

Εύχομαι να είναι αυτό που τόσο επιθυμείς!!

 

 

οτι θα κανω θα κανω .αυτη την εβδομαδα μαλλον γιατι με ταλαιπωρει μια γριπουλα.

Αν δεν ειναι θετικη ομως και αυτη,εκτος απο το οτι θα απογοητευτω,θα αγχωθω παλι πολυ για το τι συμβαινει και προκαλει τις καθυστερησεις μου απο τη στιγμη που ολες οι σξετασεις μου ηταν καλες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.σας διαβαζω καιρο και αποφασισα να κανω εγγραφη,ειμαι καινουρια και θελω βοηθεια ... το θεμα μου:μες στο 2014 ειχα συνεχεια καθυστερησεις(μιλαμε και για 80 μερες)λογω αγχους για ενα σοβαρο οικογενιακο θεμα!γενικα ο κυκλος μου ειναι 30-38 μερες οποτε οταν αρχισε να συμβαινει αυτο μετα τα τεστ που εκανα κ ηταν αρνητικα, κ αφου ειχα το αγχος και το καταλαβαινα ,πηγα στον γιατρο μου..εξετασεις θυρωηδη ορμονικες κτλ ολα καλα αιματολογικες κτλ . Εχω ελαφρως πολυκυστικες ωοθηκες κ παραπανω κιλα αλλα ο γιατρος ελεγε καθε φορα που τον επισκεπτομουν πανικοβλητη οτι αυτα δεν ειναι αιτια καθυστερησεων αλλα παιζουν φυσικα πολυ μεγαλο ρολο.επαιρνα dufaston για να μουρθει.εντελει το δεκεμβρη λυθηκε το θεμα π ειχαμε,αμεσως αδιαθετησα κανονικα στις 30 μερες κ ενιωσα τη διαφορα.ξεπριστηκα κ ημουν πολυ χαλαρη στις γιορτες εφυγε τ αγχος ολο.ομως τωρα ειμαι παλι στις 55 μερες καθυστερησης κ μεχρι τις 42 δεν ειχα καν αγχος ωσπου εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο.μετα απο αυτο κ αφου δεν εχει ερθει ακομη δεν ξερω τι ν κανω.να σημειωσω οτι ειμαι παντρεμενη,θελουμε παιδακι κ προσπαθουμε οσο μπορουμε.επισης γυρω στις 28-30 μερες ειχα λιγο αιματακι για ενα βραδυ κ πονους χαμηλα 2-3 μερες . Και για καμια βδομαδα μετα ενιωθα οτι ερχεται αλλα τπτ.εχω φαγουρα στο στηθος,συγκεκριμενα στις ρωγες μου,καθολου πριξιμο εκει αλλα λιγο στην κιλια,καουρες κατα καιρους,συχνοουρια κ φοβερη ορεξη για γλυκα!δεν ξερω τι γινεται αυτη τη φορα γιατι το τεστ ηταν αρνητικο(το εκανα απογευμα κ ηταν clearblue) αλλα δεν ξερω γιατι,ισως επειδη το θελω πολυ ,νιωθω καπως.νιωθω εγκυος..αχ κοριτσια τι να συμβαινει?****

 

Γεια σου και πάλι εύα!! Χαίρομαι που σε βοήθησα.;) Κοίτα και εγώ έχω το θέμα των πολυκυστικων και πριν μείνω έγκυος προσπαθούσαμε με τον άντρα μου για 2 χρόνια, οπότε καταλαβαίνω αυτό που λές... Θα σου έλεγα να κάνεις μία χοριακη όπως σου πρότεινε και η sophia για να σου φύγει κατά ένα κομμάτι το αγχος σου. Οι 55 μέρες που λές είναι όντως πολλές:roll::roll:, εγώ πριν μαθω για την εγκυμοσύνη μου είχα να αδιαθετήω 2 μήνες και όταν πήγα στο γιατρό ήμουν 7 εβδομάδων. Τα τέστ δε τα εμπιστεύομαι.

Στη ζωή όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Γι΄αυτό ποτέ μη το βάζεις κάτω για ΤΙΠΟΤΑ!

 

rYmQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, επειδή είχα το θέμα των πολυκυστικων δε μου πήγε το μυαλο γιατι μου είχε ξανατύχει μεγάλη καθυστέρηση περίπου 50 μέρες εάν θυμάμαι καλά, οπότε όταν πέρασαν οι 2 μήνες άφησα και 10 μέρες ακόμα για να δώ...τρελή εεεε?????:roll: αλλά όπως σου είπα το έκανα γιατί είχα θέμα και εγώ. Μην αγχώνεσαι, το ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο να μη το σκέφτεσαι γιατι το πέρασα και εγώ αυτό το στάδιο. Δυστυχώς μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις μέχρι τη χοριακή σου. Εδώ είμαστε όλα τα κορίτσια για να σου δίνουμε δύναμη;););)

Στη ζωή όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Γι΄αυτό ποτέ μη το βάζεις κάτω για ΤΙΠΟΤΑ!

 

rYmQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και κάτι άλλο, επειδή είχα το θέμα των πολυκυστικων δε μου πήγε το μυαλο γιατι μου είχε ξανατύχει μεγάλη καθυστέρηση περίπου 50 μέρες εάν θυμάμαι καλά, οπότε όταν πέρασαν οι 2 μήνες άφησα και 10 μέρες ακόμα για να δώ...τρελή εεεε?????:roll: αλλά όπως σου είπα το έκανα γιατί είχα θέμα και εγώ. Μην αγχώνεσαι, το ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο να μη το σκέφτεσαι γιατι το πέρασα και εγώ αυτό το στάδιο. Δυστυχώς μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις μέχρι τη χοριακή σου. Εδώ είμαστε όλα τα κορίτσια για να σου δίνουμε δύναμη;););)

 

Εισαι τοσο γλυκια!!!

καθολου τρελη!κ εγω τωρα ας πουμε αφησα να φτασουν 42 οι μερες μου για να κανω τεστ γιατι ειχα συνηθησει σε περισσοτερες ..μακαρι να ειναι ολα καλα κ θετικα απο βδομαδα,με τη χοριακη..εμεις ειμαστε μαζι περιπου 2 χρονια και τον εναμιση τουλαχιστον προσπαθουμε και τιποτα...που θα παει.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι τοσο γλυκια!!!

καθολου τρελη!κ εγω τωρα ας πουμε αφησα να φτασουν 42 οι μερες μου για να κανω τεστ γιατι ειχα συνηθησει σε περισσοτερες ..μακαρι να ειναι ολα καλα κ θετικα απο βδομαδα,με τη χοριακη..εμεις ειμαστε μαζι περιπου 2 χρονια και τον εναμιση τουλαχιστον προσπαθουμε και τιποτα...που θα παει.. :)

 

Εμεις κλεισαμε τα 4 μαζι από τα οποια, 3 αρραβωνιασμενοι και το περασμενοι ιουλιο παντρευτηκαμε με πολιτικο.;). Είναι αυτές οι κ@@@ πολυκυστικες άστα να πάνε. Όταν πήγα τότε στο γιατρο μου για έξέταση μόλις είχα μπει στα 20 και φάντάσου όταν μου είπε αυτό:-(. Εύχομαι να έχεις και εσύ θετικά αποτελέσματα σύντομα.:-)

Στη ζωή όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Γι΄αυτό ποτέ μη το βάζεις κάτω για ΤΙΠΟΤΑ!

 

rYmQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια....

πολυ φοβαμαι οτι παιζουν πολυ μεγαλο ρολο και τα παραπανω μου κιλα...

τι να πω,θα δειξει...αλλα θελω πολυ ενα παιδακι..ξερεις κανω babysitting καποιες μερες τη βδομαδα σε ενα κοριτσακι 14 μηνων και το'χω σαν παιδακι μου...μου αναζοπυρωσε περισσοτερο την επιθυμια μου να μεινω εγκυος λοιπον τους τελευταιους 2 μηνες που την προσεχω... :)

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια....

πολυ φοβαμαι οτι παιζουν πολυ μεγαλο ρολο και τα παραπανω μου κιλα...

τι να πω,θα δειξει...αλλα θελω πολυ ενα παιδακι..ξερεις κανω babysitting καποιες μερες τη βδομαδα σε ενα κοριτσακι 14 μηνων και το'χω σαν παιδακι μου...μου αναζοπυρωσε περισσοτερο την επιθυμια μου να μεινω εγκυος λοιπον τους τελευταιους 2 μηνες που την προσεχω... :)

 

Κοίτα δεις!! Εγω περσυ πριν μάθω οτι ημουν εγκυος προσεχα ενα παιδακι 3 χρονων και ακριβως τα ιδια σκεφτομουν...:D:D. Όσο για τα κιλά που λες, πιστεψε με Εύα μου και έμενα μου ήταν αγχος μεγάλο γιατι ήμουν 20 κιλά παραπανω από αυτά που έπρεπε..καταφερα να χασω κάποια με τη διατροφη του γιατρου μου που μου είχε δωσει στην εγκυμοσύνη και στο τοκετο...αλλα έχω μελλον μπροστά ακόμα..:P:p:p:p. σου έστειλα κάτι στα προσώπικα σου μνμτ.

Στη ζωή όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Γι΄αυτό ποτέ μη το βάζεις κάτω για ΤΙΠΟΤΑ!

 

rYmQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...