Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μηπως;;;


Recommended Posts

Καλησπερα σας.Λεγομαι Γεωργια και ο λογος που γραφτηκα σε αυτο το φορουμ ειναι γιατι θελω την γνωμη πιο εμπειρων απο εμενα.Λοιπον ας μπω στο θεμα...Στις 21/8 ειχα τελευταια φορα περιοδο η οποια κρατησε για 5 μερες.Στις 31/8 η 1/9 ηρθαμε σε επαφη με τον συντροφο μου.Στην αρχη της πραξης δεν πειραμε προφυλαξεις για 1-2λεπτα.Τωρα ομως σκεφτομαι μηπως ειμαι εγκυος;Ο κυκλος μου βεβαια δεν ηταν ποτε σταθερος.Στις 30 μερες ειπα νταξει ποτε δεν μου ερχοταν ακριβως.Οι μερες ομως περνανε και δεν βλεπω να ερχετε.Εδω και 4-5 μερες εχω πολυ εντονες ναυτιες,πρησμενο στηθος που ποναει παρα παρα πολυ και αρκετους πονοκεφαλους.Διαβασα τις προαλλες πως μια εγκυμοσυνη μπορει να συμβει και απο τα προσπερματικα υγρα και κατευθειαν εκει πηγε ο νους μου..Συμφωνησαμε με τον συντροφο μου να περιμενουμε λιγες ακομη μερες και μετα να παρω να κανω ενα τεστ.Πειτε μου κι εσεις την γνωμη σας...Σας ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχει νόημα να σου πούμε την γνώμη μας, μπορεί να είσαι, μπορεί και όχι. Κάνε ένα τεστ σήμερα, ποιο το νόημα να παρατείνετε την αγωνία σας, 10 και 12 μέρες καθυστέρηση είναι υπεραρκετές για να δείξει το τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα τεστ σημερα(το self clear,που δειχνει αποτελεσμα απο την 5η κιολας μερα συλληψης αν και εγω εχω αρκετες μερες καθηστεριση)το εκανα τωρα το μεσημερι και εδειξε αρνητικο.Πιστευω πως αν υπηρχε πιθανοτητα εγκυμοσυνης θα φαινοταν.Ολα αυτα τα συμπτωματα ομως;Ναυτιες,εμετοι ζαλαδες;Αμα μου ερθει περιοδος αυτη την εβδομαδα καλως αλλιως θα παω να κανω χοριακη(πραγμα που αυτη την εβδομαδα δεν μπορω λογο οικονομικων,αλλιως θα την εκανα σημερα).Ειναι αξιοπιστο το self clear ομως;Λενε πως ειναι το πιο ευαισθητο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα τεστ σημερα(το self clear,που δειχνει αποτελεσμα απο την 5η κιολας μερα συλληψης αν και εγω εχω αρκετες μερες καθηστεριση)το εκανα τωρα το μεσημερι και εδειξε αρνητικο.Πιστευω πως αν υπηρχε πιθανοτητα εγκυμοσυνης θα φαινοταν.Ολα αυτα τα συμπτωματα ομως;Ναυτιες,εμετοι ζαλαδες;Αμα μου ερθει περιοδος αυτη την εβδομαδα καλως αλλιως θα παω να κανω χοριακη(πραγμα που αυτη την εβδομαδα δεν μπορω λογο οικονομικων,αλλιως θα την εκανα σημερα).Ειναι αξιοπιστο το self clear ομως;Λενε πως ειναι το πιο ευαισθητο...

 

γεωργια μου μηπως εχεις κρυωσει καθολου τωρα τελευταια??το self clear ειναι καλο τεστ οπως και τι clear blue!πως εισαι σημερα??περιμενε λιγο ακομα αλλιως πηγαινε για χοριακη αλλα πιστευω πως δεν υπαρχουν πολλες πιθανοτητες...το τεστ θα εδειχνε πιστευω μετα απο τοσες μερες!!

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα.Πηρα τεστ σημερα(το self clear,που δειχνει αποτελεσμα απο την 5η κιολας μερα συλληψης αν και εγω εχω αρκετες μερες καθηστεριση)το εκανα τωρα το μεσημερι και εδειξε αρνητικο.Πιστευω πως αν υπηρχε πιθανοτητα εγκυμοσυνης θα φαινοταν.Ολα αυτα τα συμπτωματα ομως;Ναυτιες,εμετοι ζαλαδες;Αμα μου ερθει περιοδος αυτη την εβδομαδα καλως αλλιως θα παω να κανω χοριακη(πραγμα που αυτη την εβδομαδα δεν μπορω λογο οικονομικων,αλλιως θα την εκανα σημερα).Ειναι αξιοπιστο το self clear ομως;Λενε πως ειναι το πιο ευαισθητο...

 

Και να είσαι έγκυος είναι λίγο νωρίς για να έχεις αυτά τα συμπτώματα που περιγράφεις να έχεις υπόψη σου ότι και το άχγος σου μπορεί να σου καθυστερεί την περίοδο τα τεστ συνήθως είναι αξιόπιστα,με την χοριακή θα πάρεις σίγουρη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...