Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

7 μηνων μωρακι !!


Recommended Posts

ειμαστε 7 μηνων και το μονο που κανουμε ιναι παλαμακια , κουπεπε, και καθομαστε στον πωπω! ειναι φυσιολογικο που δεν εχει κατσει ακομα απο μονη της στον πωπω και που δεν σηκωνετε? ανησυχω λιγακι γιατι μου φενεται οτι αργει :( ουτε καν προσπαθει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειμαστε 7 μηνων και το μονο που κανουμε ιναι παλαμακια , κουπεπε, και καθομαστε στον πωπω! ειναι φυσιολογικο που δεν εχει κατσει ακομα απο μονη της στον πωπω και που δεν σηκωνετε? ανησυχω λιγακι γιατι μου φενεται οτι αργει :( ουτε καν προσπαθει..

vasoulagal μου αν και δεν εχω παιδακι εγω θα σου πω απο αυτα που βλεπω απο την ανιψια μου...ειναι 9 μηνων και τωρα-αντε απο 8 μηνων-ξεκινησε να προσπαθει να σηκωθει μονη της μεσα στο παρκο...κανει με τα χερακια της οτι χαιρεταει,εκει που καθεται φερνει σβουρες γιατι προσπαθει να σηκωθει..μερικες φορες τα καταφερνει και καθεται και μας κοιταει...αυτα!!!βεβαια πιστευω πως ειναι και θεμα παιδιου...εγω αργησα να περπατησα οπως μου εχει πει η μαμα και ο λογος...βαριομουνα!:P μου αρεσαν οι αγκαλιες και δεν προσπαθουσα και ιδιαιτερα..:P οποτε ηρεμησε δεν χρειαζεται να ανησυχεις..μικρουλι ειναι ακομα!!!μπουσουλαει??

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μου φαινεται κακο...ο παιδιατρος τι λεει? Αν τη βαλεις δλδ κατω στο χαλι ξαπλωτη τι κανει? Γυριζει απο μπρουμυτα ανασκελα υποθετω αλλα δε καταφερνει να κατσει μονη της? Προσπαθεια να μπουσουλησει κανει? Αν τη βαλεις εσυ να κατσει καθεται η πεφτει? Καλα το οτι δε σηκωνεται ορθια μονη της αστο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

κερασακι και νικη ευχαρηστω για της απαντησεις σας!! ναι γυρναει απο ανασκελα μπρουμητα και το αναποδο και οταν τη βαλω να κατσει καθεται αρκετη ωρα μεχρι που κουραζεται και ξαπλωνει! οταν ειναι μπρουμητα καμια φορα εχει το κεφαλι και τα χερια στο κρεβατι και σπρωχνει με τα ποδια να παει μπροστα αλλα δεν μπουσουλαει.. για να κατσει δεν εχω δει να κανει προσπαθειααπο την αλλη δεν ξερω αν αυτο που κανει οταν ειναι μπρουμητα το κανει μηπως για προσπθαει να κατσει? αληθεια με πιο τροπο καθονται?

Link to comment
Share on other sites

κερασακι και νικη ευχαρηστω για της απαντησεις σας!! ναι γυρναει απο ανασκελα μπρουμητα και το αναποδο και οταν τη βαλω να κατσει καθεται αρκετη ωρα μεχρι που κουραζεται και ξαπλωνει! οταν ειναι μπρουμητα καμια φορα εχει το κεφαλι και τα χερια στο κρεβατι και σπρωχνει με τα ποδια να παει μπροστα αλλα δεν μπουσουλαει.. για να κατσει δεν εχω δει να κανει προσπαθειααπο την αλλη δεν ξερω αν αυτο που κανει οταν ειναι μπρουμητα το κανει μηπως για προσπθαει να κατσει? αληθεια με πιο τροπο καθονται?

μια χαρα ειναι η μικρουλα σου!!!κοιτα τοσο μικρα δεν εχουν συγκεκριμενο τροπο για να κατσουν..οπως ειπες ποτε μπρουμυτα,ποτε ανασκελα,ποτε στον πωπω αλλα τσουουουπ θα πεσουν πισω η πλαγια:Pχιχι εμας η δικια μας αν την βαλεις ανασκελα κουναει τα ποδαρακια της τοσο γρηγορα..λες και ριχνει κλωτσιες στον αερα:mrgreen: ολα φυσιολογικα μου φαινονται παντως;)

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασουλα , εμενα η δικια μου εκατσε κανονικα μετα τον ενατο μηνα.

Τωρα ειναι στον 14ο ,δεν περπαταει μονη της , δεν εχει μπουσουλησει ποτε.

Βεβαια , απο πολυ νωρις ειναι μιμος.Οτι βλεπει το κανει.

 

Εχει το ρυθμο της και αυτο ισχυει για ολα τα παιδακια.

Μην ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασουλα , εμενα η δικια μου εκατσε κανονικα μετα τον ενατο μηνα.

Τωρα ειναι στον 14ο ,δεν περπαταει μονη της , δεν εχει μπουσουλησει ποτε.

Βεβαια , απο πολυ νωρις ειναι μιμος.Οτι βλεπει το κανει.

 

Εχει το ρυθμο της και αυτο ισχυει για ολα τα παιδακια.

Μην ανησυχεις.

 

 

μετα τον 9ο ε?? σε υχαρηστω βρε χαρουλα.. με ξεανχωσες καπως !! ναι και μενα φενεται οτι ειναι πολυ μπροστα στην ομιλια και μιμητε απο νωρις ! αντε να δουμε με την τεμπελα μου !

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ειχαμε κλεισει τους οχτω μηνες κβοταν την εβαζα καθιστη μετα απο λιγο επεφτε. Και ετα απο μια εβδομαδα τη βρηκα στη κουνια καθιστη!! Ολ θα γινουν μην ανησυχεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε 7 μηνών ακριβώς και κάνουμε ακριβώς τα ίδια. Λίγα είναι τα παιδάκια που σε αυτή την ηλικία στέκονται. Στον κύκλο μας έχουμε γύρω στα 5 μωράκια αυτής της ηλικίας και μόνο ένα στέκεται.

Η δικιά μου προσπαθεί πάρα πολύ να μιλήσει αλλά υστερεί περισσότερο στη μυική δύναμη. Της αδερφής μου πατάει τα ποδαράκια του και προσπαθεί περισσότερο να σταθεί αλλά δε μιμείται πολύ. Η άλλη μου κόρη για να καταλάβεις τίποτα δεν έκανε σε αυτή την ηλικία εντούτοις μας εξέπληξε και 11 μηνών άρχισε βηματάκια μόνη της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...