Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόβλημα με προλακτίνη!


Recommended Posts

γεια σας,

τον περασμενο απριλιο ειχα ενα ατυχημα και αναγκαστηκα να παρω το χαπι της επομενησς ημερας!!!

μετα απο 2 εβδομαδες εκανα εξετασεις αιματος και ειδα πωσ η προλακτινη μου ηταν 40 πανω απο το ανωτερο.... μεχρι και σημερα ( 8 μηνες μετα ) η προλακτινη μου, αν και εχει πεσει 20 , ειναι ακομα ανεβασμενη!!!

μηπως γνωριζει κανενας αν το χαπι επιρεασε την προλακτινη μου?

ειναι απικυνδινο?? θα επιρεασει την γονιμοτητα μου??....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


κοριτσια καλη χρονια! Ειχα κανει εξετασεις προλακτινης και βγηκε 45! Προσπαθουμε για παιδι εδω και 7 μηνες. Θα ξανακανωεξεταση προλακτινης στον επομενο κυκλο. Γενικα εχω αστατο κυκλο. (32-36 μερες). Πηγα στον ενδοκρινολογο και μου ειπε να περιμενω και τη 2η εξεταση και μετα αν δεν βγει χαμηλη η τιμη θα κανω μαγνητικη υποφυσης. Ειναι σιγουρο οτι η μαγνητικη θα βγει με προλακτινωμα; Τι πιθανοτητες υπαρχουν; Με ανησυχει το θεμα "ογκος" και δεν ξερω... αγχωομαι πολυ.... Ακομα με αγχωνει η ενεση που γινεται στην μαγνητικη.... Ποναει; Πιο πολυ ομως με αγχωνει το αποτελεσμα.... Ξερω οτι συνηθως δεν υπαρχειμ προβλημα και αντιμετωπιζεται με φαρμακα το θεμα αλλα ανησυχω....

Link to comment
Share on other sites

καμια;;;;;

εγω εχω 52 πηρα βεβαια φαρμακα για να πεσει γιατι κι εγω προσπαθω να μεινω εγκυος.την συγκεκριμενη εξεταση πρεπει να την κανεις 2-3 φορες για να εχεις πιο καλη εικονα του τι γινεται ειναι πολυ ευαισθητη ορμονη και δεν δινει συνηθως καθαρο αποτελεσμα.εμενα παντως που ειναι παντα ανεβασμενη προβλημα στην υποφυση δεν υπαρχει την μαγνητικη την εκανα πριν 2 χρονια και το φαρμακο ουτε που το καταλαβα

 

Link to comment
Share on other sites

Sofii kalhspera kai kalh xronia!!! Theleis na mas peis poia xapia epairnes meta ta dostinex gia na exoume mia apopsh gia thn apotelesmatikothta tous? Emena ta dostinex mou systhse o giatros kai mou eipe to poly se dyo me treis mhnes prepei na exw syllavei. Ta kako me mena einai oti den arxisa akoma th therapeia giati proekipsan alla problhmata ygeias pou mas apomakrynan apo to stoxo tou paidiou ki eipame na kanoume ena dialeimma mexri thn anoiksh.

0vwrp3.png

 

 

mZ5jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο τα 15 μου ειχα πρόβλημα με την περίοδο, είχα καθε 3 με 4 μηνεs. Ο ενδοκρινολόγοs που με παρακολουθούσε για των θυροειδή με εβαλε και έκανα αξονικη και μαγνητική τομογραφία στην υπόφηση (δεν εδειξαν τιποτα ). Εκανα και την πρωτη εξεταση προλακτίνηs η οποια ηταν στα υψηηηηη !!! Διαγνωση υπερπρολακτιναιμια. Απο τοτε κανω θεραπεια με τα dostinex μισο χαπάκι 2 φορεs την εβδομαδα !! Μια φορα πηρα τα parlodel και ειχα κατι αναγουλεs ζαλαδεs ..... Α!! κοριτσια ποτε δεν ετρεξε γάλα απο το στήθοs μου και μάλιστα η γιατροs έλεγε οτι κανονικά με τετοιεs τιμεs επρεπε να τρεχει ποτάμι. Εδω και 16 χρονια το ελέγχω κάθε 6 μηνεs σαν μια εξεταση ρουτιναs απλά πρέπει να κάτσω κοντα 1 ώρα να ηρεμησω και μετα να μου παρουν αιμα. Περιοδο εχω καθε 28 με 32 μερεs . Ολα αυτά τα χρονια καναμε 3-4 προσπαθειεs να κοψουμε τα χαπια αλλα κοβοταν και η περιοδο. Παιδάκι αποκτησαμε απο το πρωτο μηνα .Οταν εμεινα εγκυοs εκοψα και το χάπι. Το ξαναρχισα ενα μηνα μετα τη γεννα γιατι δε θήλασα για αλλουs λογουs. Α και μη ξεχνατε οτι ο καθε οργανισμοs ειναι διαφορετικοs και αντιδρα διαφορετικα

βιβηη στη μαγνιτικη το φαρμακο που σου βαζουν λεγετε σκιαγραφικο και δε ποναει (σα να σου βαζουν ορο )

EDrTp2.png
Link to comment
Share on other sites

N

Απο τα 15 μου ειχα πρόβλημα με την περίοδο, είχα καθε 3 με 4 μηνεs. Ο ενδοκρινολόγοs που με παρακολουθούσε για των θυροειδή με εβαλε και έκανα αξονικη και μαγνητική τομογραφία στην υπόφηση (δεν εδειξαν τιποτα ). Εκανα και την πρωτη εξεταση προλακτίνηs η οποια ηταν στα υψηηηηη !!! Διαγνωση υπερπρολακτιναιμια. Απο τοτε κανω θεραπεια με τα dostinex μισο χαπάκι 2 φορεs την εβδομαδα !! Μια φορα πηρα τα parlodel και ειχα κατι αναγουλεs ζαλαδεs ..... Α!! κοριτσια ποτε δεν ετρεξε γάλα απο το στήθοs μου και μάλιστα η γιατροs έλεγε οτι κανονικά με τετοιεs τιμεs επρεπε να τρεχει ποτάμι. Εδω και 16 χρονια το ελέγχω κάθε 6 μηνεs σαν μια εξεταση ρουτιναs απλά πρέπει να κάτσω κοντα 1 ώρα να ηρεμησω και μετα να μου παρουν αιμα. Περιοδο εχω καθε 28 με 32 μερεs . Ολα αυτά τα χρονια καναμε 3-4 προσπαθειεs να κοψουμε τα χαπια αλλα κοβοταν και η περιοδο. Παιδάκι αποκτησαμε απο το πρωτο μηνα .Οταν εμεινα εγκυοs εκοψα και το χάπι. Το ξαναρχισα ενα μηνα μετα τη γεννα γιατι δε θήλασα για αλλουs λογουs. Α και μη ξεχνατε οτι ο καθε οργανισμοs ειναι διαφορετικοs και αντιδρα διαφορετικα

βιβηη στη μαγνιτικη το φαρμακο που σου βαζουν λεγετε σκιαγραφικο και δε ποναει (σα να σου βαζουν ορο )

 

Καλησπερα και απο μενα...και γω πριν ενα μηνα ανακαλυψα οτι εχω ανεβασμενη:| προλακτινη 92.6 με οριο 26...περνω τα dostinex 2 χαπια την εβδομαδα για ενα μηνα μου ειπε κ ειμαι στην τελευταια βδομαδα κ στις 18/01 περμενω να αδιαθετησω.τα χαπια παντως με εχουν πειραξει πολυ κ τα συμπτωματα ξεκινησαν την 2βδομαδα με πολλες ζαλαδες και περιεργο ωρες ωρες το στομαχι.εμεις προσπαθουμε για παιδι 1.5 χρονο κ τιποτα ακομα γι αυτο πηγα κ εκανα την εξεταση..ελπιζω να πεσει συντομα κ να ερθει το μωρακι μας.εσυ μετα απο ποσο καιρο εμεινες εγκυος απο τοτε που πηρες τα dostinex κ αν ειχες τιποτα παρενεργειες?

Link to comment
Share on other sites

vivotr εγω παίρνω μισο χαπάκι 2 φορεs την εβδομάδα και πάντα λιγο πριν κοιμηθώ (μου ειχε πει η γιατροs ποτέ κατα την διαρκεια τηs μεραs γιατι εχει παρενέργειεs ). Τα συγκεκριμενα χαπια δε με πειράζουνε αλλά δε θυμάμαι αν με είχανε πειράξει το πρώτο μήνα.

Θεραπεία κάνω εδώ και 16 χρόνια και θα κάνω για μια ζωή (εκτόs κατα την διάρκεια τηs εγκυμοσύνηs που μου είπε να τα κόψω). Παιδάκι αποκτήσαμε το πρώτο μήνα που είχαμε επαφή χωρίs προφύλαξη.

 

Θα δειs οτι μετα απο 1-2 μήνεs θα σου εχει πέσει η προλακτύνη και μη ξεχνάs οτι δε θέλει αγχοs και στρεs (αυτα τα 2 την ανεβαζουν την άτιμη ).

Ολα να σου πανε καλά κοπελα μου.

EDrTp2.png
Link to comment
Share on other sites

vivotr εγω παίρνω μισο χαπάκι 2 φορεs την εβδομάδα και πάντα λιγο πριν κοιμηθώ (μου ειχε πει η γιατροs ποτέ κατα την διαρκεια τηs μεραs γιατι εχει παρενέργειεs ). Τα συγκεκριμενα χαπια δε με πειράζουνε αλλά δε θυμάμαι αν με είχανε πειράξει το πρώτο μήνα.

Θεραπεία κάνω εδώ και 16 χρόνια και θα κάνω για μια ζωή (εκτόs κατα την διάρκεια τηs εγκυμοσύνηs που μου είπε να τα κόψω). Παιδάκι αποκτήσαμε το πρώτο μήνα που είχαμε επαφή χωρίs προφύλαξη.

 

Θα δειs οτι μετα απο 1-2 μήνεs θα σου εχει πέσει η προλακτύνη και μη ξεχνάs οτι δε θέλει αγχοs και στρεs (αυτα τα 2 την ανεβαζουν την άτιμη ).

Ολα να σου πανε καλά κοπελα μου.

 

Σ ευχαριστω για την απαντηση...εμενα παντως με εχουν πειραξει αρκετα τα χαπια...και γω το βραδυ τα παιρνω πριν κοιμηθω αλλα και τις επομενες 2 μερες ειμαι χαλια...με ζαλαδες..υποφερτες βεβαια αλλα νιωθεις μια ασταθεια..γι αυτο μου το εκανε μισο. την δευτερα θα παω να κανω παλι μια εξεταση να δουμε που βρισκεται και μαλλον μου ειπε οτι θα μου δινει μισο η ενα χαπι την εβδομαδα μεχρι λογικα να μεινω εκγυος...γιατι εμενα πιστευω μου ανεβαινει απο το αγχος..ΠΟΛΥ ΑΓΧΟς..οχι μονο για το παιδι αλλα γενικα ειμαι σαν ανθρωπος αλλα τωρα με το παιδι που προσπαθουμε και το θελουμε πολυ με εχει ριξει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλη χρονια! Ειχα κανει εξετασεις προλακτινης και βγηκε 45! Προσπαθουμε για παιδι εδω και 7 μηνες. Θα ξανακανωεξεταση προλακτινης στον επομενο κυκλο. Γενικα εχω αστατο κυκλο. (32-36 μερες). Πηγα στον ενδοκρινολογο και μου ειπε να περιμενω και τη 2η εξεταση και μετα αν δεν βγει χαμηλη η τιμη θα κανω μαγνητικη υποφυσης. Ειναι σιγουρο οτι η μαγνητικη θα βγει με προλακτινωμα; Τι πιθανοτητες υπαρχουν; Με ανησυχει το θεμα "ογκος" και δεν ξερω... αγχωομαι πολυ.... Ακομα με αγχωνει η ενεση που γινεται στην μαγνητικη.... Ποναει; Πιο πολυ ομως με αγχωνει το αποτελεσμα.... Ξερω οτι συνηθως δεν υπαρχειμ προβλημα και αντιμετωπιζεται με φαρμακα το θεμα αλλα ανησυχω....

 

από τα 25 μου που ψάχτηκα είχα υψηλή προλακτίνη. Έκανα κι εγώ μαγνητική αλλά είχε βγει καθαρή. Ήμουν στα όρια για θυρεοειδή αλλά επειδή είχα και ακμή ξεκίνησα ομοιοπαθητική γιατι δεν ηθελα να επιβαρύνω τον οργανισμό μου με φάρμακα. Ο κύκλος σταθεροποιήθηκε αμέσως, δεν χρειάστηκα Τ4 και έμεινα έγκυος με την πρώτη. Τωρα που μου ξαναρθε για παιδί και πήγα πάλι για εξετάσεις εχω 43 οπότε υποθέτω γι' αυτο δεν εχω μεινει έγκυος κάποιους μηνες που καναμε ελευθερα. Επειδή δεν θελω να μπλέξω με τα dostinex ξεκινησα παλι με τα ομοιοπαθητικα.

 

Η μαγνητική για μένα ήταν πολύ αγχωτική εξεταση αλλά ευτυχως ολα καλά. Δεν είναι τίποτα κοριτσάκι. Σε πολλές κοπέλες απ' οτι βλέπω η προλακτίνη είναι ανεβασμένη από φυσικού τους. Ο ομοιοπαθητικός μου είχε πει τότε ότι μας προβληματίζει πάνω από τα 80-90 οπότε με το 43-48 που παιζω εγω δεν αγχώνομαι πλέον. Τι να κάνουμε είμαι τσιτωμένη γκόμενα από φύσης μου ;)

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι ανησυχητικη πανω απο τα 100 γιατι κατω απο 100 ισως και να ειναι αγχος της στιγμης.ειναι μια δυσκολη εξεταση οι μικροβιολογοι συνηθως λενε οτι για να βγει σωστο το αποτελεσμα ειναι καλο να σου παρουν αιμα οταν κοιμασαι αυτο βεβαια δεν γινεται οποτε μια αποκλιση μεχρι 90-100 την θεωρουν φυσιολογικη οταν ομως υπαρχει δυσκολια συλληψης δινουν κατι απλα για λιγη βοηθεια παραπανω εγω παιρνω parlodel μισο3 φορες την εβδομαδακαι θα το παιρνω μεχρι να μεινω εγκυος.

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,παλιές και καινούργιες!Να σας πω και εγώ δυο πράγματα σαν παλαιότερη στο θέμα προλακτίνη.

Λοιπόν , πρώτα από όλα η προλακτίνη όταν ανεβαίνει από το άγχος της αιμοληψίας δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβει στο 100.Με ανώτερη φυσιολογική τιμή το 29 , λόγω άγχους ,να ανέβει στο 35 άντε στο 40.Το 100 δείχνει ότι υπάρχει πρόβλημα προλακτίνης.Η προλακτίνη παρόλο που είναι ορμόνη του άγχους ανεβαίνει το βράδυ όταν κοιμόμαστε , οπότε μια αιμοληψία εκείνη την ώρα θα ήταν λανθασμένη.Η κατάλληλη μέρα για εξέταση προλακτίνης είναι την 3η μέρα περιόδου , να έχουμε ξυπνήσει νωρίς και να έχει περάσει ένα 2ωρο με 3ωρο από την ώρα που ξυπνήσαμε για να δώσουμε αίμα.Σαφώς όταν δίνεις αίμα πρέπει να είσαι χαλαρή και ξεκούραστη(δεν θα δώσεις αίμα αν έχεις περπατήσει και κουραστεί μέχρι τον μικροβιολόγο,ξεκουράζεσαι 5 λεπτά και μετά δίνεις αίμα).Το πρώτο πράγμα που κάνουμε αν εντοπίσουμε υψηλή προλακτίνη(με επανάληψη εξέτασης , όχι με μια μόνο φορά) είναι να κάνουμε μαγνητική.Για την κοπέλα που ρώτησε για την εξέταση, όντως το σκιαγραφικό δεν πονάει καθόλου.Ένα μικρό τσιμπηματάκι είναι, τίποτα επώδυνο.Αν όλα είναι φυσιολογικά, ελέγχουμε θυρεοειδή και πολυκυστικές ωοθήκες.Αν όλα είναι καλά τότε ξέρουμε , όπως λέει το yogini η τσιτωμένη γκόμενα :lol:, ότι απλά είναι θέμα οργανισμού.Εγώ ταλαιπωρούμαι χρόνια με το θέμα προλακτίνη.Η δική μου έφτασε το 137 , οι εξετάσεις είναι καθαρές.Τα dostinex μου την κατέβασαν ,αλλά εκτός του ότι με πείραξαν , μόλις τα σταμάτησα ανέβηκε πάλι.Τώρα έχω δύο μήνες που κάνω ομοιοπαθητική.Δεν ξέρω τι θα κάνει με την προλακτίνη , άλλωστε εμένα είναι τόσο ανεβασμένη που δεν κατεβαίνει από την μια μέρα στην άλλη, αλλά είδα τεράστια διαφορά στον κύκλο μου που είχα πρόβλημα καθώς και στην διάθεσή μου.Μου έφτιαξε τρομερά η ψυχολογία μου και πιστεύω πως αυτό θα βοηθήσει και στην προλακτίνη.Όπως και να έχει μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη.Κάθε κοπέλα δοκιμάζει αυτό που πιστεύει και αυτό που της ταιριάζει, ανάλογα τον οργανισμό της και τις ανάγκες της φυσικά.Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια η εξέλιξη τους να είναι θετική και όλα να πάνε καλά!!!!!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sofii kalhspera kai kalh xronia!!! Theleis na mas peis poia xapia epairnes meta ta dostinex gia na exoume mia apopsh gia thn apotelesmatikothta tous? Emena ta dostinex mou systhse o giatros kai mou eipe to poly se dyo me treis mhnes prepei na exw syllavei. Ta kako me mena einai oti den arxisa akoma th therapeia giati proekipsan alla problhmata ygeias pou mas apomakrynan apo to stoxo tou paidiou ki eipame na kanoume ena dialeimma mexri thn anoiksh.

 

Γειά και από εμένα evaki13!!

Τώρα το είδα το μήνυμά σου....λοιπόν τώρα παίρνω τα PARLODEL 2,5 mg τα πήρα 5 μήνες και έμεινα έγκυος....δεν ξέχασα ούτε μία μέρα το χάπι μου...δεν ξέρω τι ισχύει τελικά....εμένα αυτό μου το είπε η ενδοκρινολόγος μου....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εμένα η γυναικολόγος μου με έβαλε κι έκανα εξέταση την 22η μέρα του κύκλου κι έδειξε 805 και μου είπε να πάρω dostinex 0,5 δύο φορές την εβδομάδα για 3-4 μήνες τουλάχιστον τώρα είμαι στον τρίτο μήνα και αναρωτιέμαι μήπως δεν έπρεπε να πάρω τίποτα γιατί ο ενδοκρινολόγος μου είπε 3-5η μέρα του κύκλου. Εάν πέσει πολύ τί γίνεται ξέρει καμία; απ' όσο ξέρω δεν πειράζει

επίσης εάν μείνεις έγκυος και παίρνεις το χάπι ώσπου να το μάθεις τρέχει κάτι;

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2η-5η μερα του κυκλου ξέρω εγω, ήρεμη και ξεκούραστη γύρω στις 11

 

Ναι σωστά, έτσι μου είπε και ο ενδοκρινολόγος μου κατόπιν εορτής που τον ρώτησα εγώ την έκανα 22η μέρα και απόγευμα απλά φαντάστηκα πως το 805 είναι πάρα πολύ και ακόμη και λάθος να είναι σίγουρα δεν θα είναι φυσιολογική η προλακτίνη οπότε ξεκίνησα το χάπι τώρα σκέφτομαι να το κόψω και να την ξανάκανω μόλις μου έρθει η περίοδος απλά δεν ξέρω αν θα μπορέσω να την κάνω πρωί

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ! ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΝΑ ΛΗΞΗ ΑΝΩΔΥΝΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΜΕΝΑ! ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ! ΙΔΟΥ Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΜΟΥ: ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΟΘΕΙ ΑΓΩΓΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ. ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΣΧΗΜΑ,ΙΩΣΗ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ. ΕΙΠΑΜΕ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΕΣΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΣΕ ΣΥΛΛΗΨΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ. ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 20η ΜΕΡΑ 2 ΦΟΡΕΣ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕ. ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΠΕΜΕΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΙΜΑ. ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΗΤΑΝ 465 ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ!!! ΘΑΥΜΑ??? ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ... Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑ... ΔΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΗ Η' ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑ,Η ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΥΧΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΟΠΟΤΕ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΕΥΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΑΣ... ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!

0vwrp3.png

 

 

mZ5jp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ! ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΝΑ ΛΗΞΗ ΑΝΩΔΥΝΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΜΕΝΑ! ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ! ΙΔΟΥ Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΜΟΥ: ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΟΘΕΙ ΑΓΩΓΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ. ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΣΧΗΜΑ,ΙΩΣΗ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ. ΕΙΠΑΜΕ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗΣ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΕΣΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΣΕ ΣΥΛΛΗΨΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ. ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 20η ΜΕΡΑ 2 ΦΟΡΕΣ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕ. ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΠΕΜΕΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΙΜΑ. ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΗΤΑΝ 465 ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ!!! ΘΑΥΜΑ??? ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ... Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑ... ΔΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΗ Η' ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑ,Η ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΥΧΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΟΠΟΤΕ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΕΥΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΑΣ... ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!

Μπράβο! Όντως θαύμα!Αν έχει έρθει η ώρα σου τελικά...

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μη με γιουχάρετε, αλλά... έχω μια (μάλλον) πολύ χαζή ερώτηση:

Η προλακτίνη έχει καμία σχέση με το γάλα που πίνουμε;;;

Δηλαδή, μήπως επειδή πίνω πολύ γάλα, ίσως να έχω ανεβασμένη προλακτίνη και γι' αυτό δεν έχω καταφέρει ακόμη να μείνω έγκυος;

 

Κοτσάνα; :?

JX77p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι, ξαναεικανα χτες προλακτινη και βγηκε 32, με οριο το 20! Πρεπει να κανω μαγνητικη.... Δεν ξερω αλλα φοβαμαι να την κανω.... Διαβασα οτι δεν ειναι τιποτα σε αλλα θεματα αλλα εγω φοβαμαι.... Οντως δεν ειναι; Μετα την μαγνητικη ξεκιναω χαπια.....

Link to comment
Share on other sites

βιβη εγω εχω παντα 43...ειναι το φυσιολογικό μου χρόνια τώρα. Ειχα κάνει παλιά μαγνητική αλλά ηταν καθαρή. Θα σου ελεγα για τόσο μικρή τιμή να μην φοβάσαι καθόλου κοπέλα μου. Α επίσης δεν πήρα ποτέ χάπια, έκανα ομοιοπαθητική και δεν ήθελα. Παρόλο που είχα 43 εμεινα κανονικά έγκυος χωρίς χάπια. Σημερα επειδή έχω παλι το ιδιο θέμα μου ειπε η γυναικολόγος μου να παρω κάτι χάπια να την ρίξουμε και της ειπα οχι θα δοκιμάσω πάλι όπως και παλιά με την ομοιοπαθητική και αν δεν εχει αποτέλεσμα σε 3-4 μηνες τα παίρνω.

Επειδή έκανα και τα τεστ ωορηξίας οι γόνιμες μέρες μου ειναι τουλάχιστον σ' αυτον τον κύκλο τώρα από 18η και μετά.

 

Stroufita καμία σχέση :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι, ξαναεικανα χτες προλακτινη και βγηκε 32, με οριο το 20! Πρεπει να κανω μαγνητικη.... Δεν ξερω αλλα φοβαμαι να την κανω.... Διαβασα οτι δεν ειναι τιποτα σε αλλα θεματα αλλα εγω φοβαμαι.... Οντως δεν ειναι; Μετα την μαγνητικη ξεκιναω χαπια.....

 

 

Μην αγχώνεσαι!!! Είχα πρόβλημα με προλακτίνη τα τελευταία χρόνια -και με ποιο μεγάλες τιμές από τη δική σου (ανάλογα την ώρα που την κάνεις)-

Το πρώτο πράγμα που έπρεπε να κάνω ήταν να πάρω χάπια για τη ρυθμίσω γιατί δημιουργεί πρόβλημα αστάθειας στον κύκλο. Αυτό είναι βασικά το πρόβλημα που δημιουργεί στη σύλληψη. Εννοείται ότι έκανα μαγνητική για να δούμε από που προέρχεται. Δεν είναι τίποτε.Μέχρι που ήμουν έτοιμη να κοιμηθώ μέσα στο κουβούκλιο!!!!

Όλα θα πάνε καλά. Δεν είναι τίποτε το σημαντικό σαν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?????Παίρνω τα parlodel 2,5mg εδω και ένα χρόνο (πριν έπαιρνα τα dostinex). Σε περίπτωση εγκυμοσύνης τι κάνουμε?????Τα σταματάμε????Έμεινα έγκυος και κανείς δεν μου είπε να τα σταματήσω έτσι και συνέχισα να τα παίρνω (απέβαλα όμως). Τα συνεχίζουμε????Κάτι άκουσα τώρα τελευταία, δηλ. ότι πρέπει να τα σταματήσουμε.Τελικά τι ισχύει??????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...