Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

sex μετα απο γεννα


γιαννα!

Recommended Posts

Κοριτσια εχω ακουσει και μαλλον ειναο αληθεια πως μετα την γεννα πιανεις πολυ ευκολα παιδι..

Εχει συμβει σε καμια σας??

Και πως θα πρεπει να προσεξω και ποσο ευκολα πιανεις?

Εννοω να χρησιμοποιω παντα προφυλακτικο? Η μπορω και χωρις αυτο απλα να μην ολοκληρωνει μεσα? Μπορω να μεινω και αν δεν τελειωνει μεσα ενω η επαφη ειναι χωρις προφυλακτικο??

Εχει μεινει καμια σας εγκυος χωρις να τελειωσει μεσα σας??(εννοω μετα την γεννα ετσι που λενε πως πιανεις ευκολα..)

 

(Πωπω τι ρωταω μεσιμεριατικα!!!)

 

Αντισυληπτικα δεν εχω παρει ποτε και ουτε θελω να παρω...

Και σιγουρα δεν θελω να μεινω παλι εγκυος αμεσως οπως εκανα και με τα δυο πρωτα παιδακια μου...

 

Καθε συμβουλη δεκτη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εχω ακουσει και μαλλον ειναο αληθεια πως μετα την γεννα πιανεις πολυ ευκολα παιδι..

Εχει συμβει σε καμια σας??

Και πως θα πρεπει να προσεξω και ποσο ευκολα πιανεις?

Εννοω να χρησιμοποιω παντα προφυλακτικο? Η μπορω και χωρις αυτο απλα να μην ολοκληρωνει μεσα? Μπορω να μεινω και αν δεν τελειωνει μεσα ενω η επαφη ειναι χωρις προφυλακτικο??

Εχει μεινει καμια σας εγκυος χωρις να τελειωσει μεσα σας??(εννοω μετα την γεννα ετσι που λενε πως πιανεις ευκολα..)

 

(Πωπω τι ρωταω μεσιμεριατικα!!!)

 

Αντισυληπτικα δεν εχω παρει ποτε και ουτε θελω να παρω...

Και σιγουρα δεν θελω να μεινω παλι εγκυος αμεσως οπως εκανα και με τα δυο πρωτα παιδακια μου...

 

Καθε συμβουλη δεκτη...

 

Αν θέλεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, προφυλακτικό και πάλι προφυλακτικό!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω ακουσει και μαλλον ειναο αληθεια πως μετα την γεννα πιανεις πολυ ευκολα παιδι..

Εχει συμβει σε καμια σας??

Και πως θα πρεπει να προσεξω και ποσο ευκολα πιανεις?

Εννοω να χρησιμοποιω παντα προφυλακτικο? Η μπορω και χωρις αυτο απλα να μην ολοκληρωνει μεσα? Μπορω να μεινω και αν δεν τελειωνει μεσα ενω η επαφη ειναι χωρις προφυλακτικο??

Εχει μεινει καμια σας εγκυος χωρις να τελειωσει μεσα σας??(εννοω μετα την γεννα ετσι που λενε πως πιανεις ευκολα..)

 

(Πωπω τι ρωταω μεσιμεριατικα!!!)

 

Αντισυληπτικα δεν εχω παρει ποτε και ουτε θελω να παρω...

Και σιγουρα δεν θελω να μεινω παλι εγκυος αμεσως οπως εκανα και με τα δυο πρωτα παιδακια μου...

 

Καθε συμβουλη δεκτη...

 

Καλησπέρα!!

 

Από ότι έχω ακούσει είναι πιο εύκολο!! Η μέθοδος δια του τραβήγματος δεν έχει κανένα απολύτως αποτέλεσμα, μιας και αποτελώ περίτρανο παράδειγμα (7 μηνών - 1ο παιδάκι). Όχι πως δεν το δεχτήκαμε με χαρά, αλλά θέλαμε να το προγραμματίσουμε μετά τις διακοπές τρομάρα μας!! Αυτό σου συνιστώ να το συζητήσεις καλύτερα με τον γυναικολόγο σου, μιας και η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, όπως και ο κύκλος της και σίγουρα θα ξέρει κάτι παραπάνω!!!

Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, προφυλακτικό και πάλι προφυλακτικό!

 

αυμφωνω,,,μου το ειπε και ο γυναικολόγος αυτό,,,και εμεις αν και παντα χρησιμοποιούσαμε τη μεθοδο του τραβήγματος τωρα μετα τη γεννα μονο με προφυλακτικο

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω ακουσει και μαλλον ειναο αληθεια πως μετα την γεννα πιανεις πολυ ευκολα παιδι..

Εχει συμβει σε καμια σας??

Και πως θα πρεπει να προσεξω και ποσο ευκολα πιανεις?

Εννοω να χρησιμοποιω παντα προφυλακτικο? Η μπορω και χωρις αυτο απλα να μην ολοκληρωνει μεσα? Μπορω να μεινω και αν δεν τελειωνει μεσα ενω η επαφη ειναι χωρις προφυλακτικο??

Εχει μεινει καμια σας εγκυος χωρις να τελειωσει μεσα σας??(εννοω μετα την γεννα ετσι που λενε πως πιανεις ευκολα..)

 

(Πωπω τι ρωταω μεσιμεριατικα!!!)

 

Αντισυληπτικα δεν εχω παρει ποτε και ουτε θελω να παρω...

Και σιγουρα δεν θελω να μεινω παλι εγκυος αμεσως οπως εκανα και με τα δυο πρωτα παιδακια μου...

 

 

Γιαννα μου χαιρομαι που ακουω νεα σου!!! Να σου ζησει το καινουριο νινι!!! Θελω να μου πεις σε πμ πως ηταν η δευτερη γεννα με τον γιατρο μας;;; Γενικα σαν εμπειρια πιο ευκολη απο την πρωτη;;;;

Στο θεμα μας τωρα: προφυλακτικο και παλι προφυλακτικο!!! Εχω ακουσει κι εγω διαφορα. Τον περασμενο μηνα ειχα 5 μερες καθυστερηση. Πηρα λοιπον το γιατρο και μου ειπε οτι υπαρχου πιθανοτητες. Τελικα δεν ημουν εγκυος αλλα φυλαγε τα ρουχα σου για να χεις τα μισα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν θηλαζεις αργει να σου ερθει περιοδος και θεωρητικα εχεις λιγοτερες πιθανοτητες εγκυμοσυνης, ομως εγω δεν θα το ρισκαρα. Σε εμας το τραβηγμα εκανε πολυ καλη δουλεια για χρονια, ομως παλι δεν θα το ρισκαρα. Αναγκαστικα προφυλακτικο τουλαχιστον για τον πρωτο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...