Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γονικη αδεια


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κοριτσια ξερει καμια σας τι χαρτια καταθετει ο αντρας μου στο στρατοπεδο οταν με το καλο γεννησω για να παρει την γονικη αδεια.?

 

Ο ανδρας μου ειναι αστυνομικος και αυτη τη στιγμη ειναι με 9μηνη αδεια ανατροφης τεκνου, τα χαρτια ειναι συγκεκριμενα και ο χρονος εγκρισης ελαχιστος. Ωστοσο δε ειναι καθολου απλα τα πραγματα με το στρατο, ο αδερφος μου που ειναι στρατιωτικος δεν καταφερε να την παρει δυστυχως!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Ο ανδρας μου ειναι αστυνομικος και αυτη τη στιγμη ειναι με 9μηνη αδεια ανατροφης τεκνου, τα χαρτια ειναι συγκεκριμενα και ο χρονος εγκρισης ελαχιστος. Ωστοσο δε ειναι καθολου απλα τα πραγματα με το στρατο, ο αδερφος μου που ειναι στρατιωτικος δεν καταφερε να την παρει δυστυχως!!!

 

το τι χαρτια καταθετει δεν ξερω εγω,δικα μου εννοω για να μπορεσει να παρει αδεια. εσυ εργαζεσαι?

Link to comment
Share on other sites

το τι χαρτια καταθετει δεν ξερω εγω,δικα μου εννοω για να μπορεσει να παρει αδεια. εσυ εργαζεσαι?

 

Εχω τη βασιμη υποψια πως σημαντικο ρολο παιζει το ποσο χρονο πηρες αδεια εγκυμοσυνης η λοχειας (αν εργαζεσαι). Δεν ξερβ ακριβως τι ισχυει με το στρατο (οσον αφορα τα χαρτια), αλλα αν θελεις μπορω να μαθω και να σε ενημερωσω!!! Εγω εργαζομαι απο το σπιτι!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη βασιμη υποψια πως σημαντικο ρολο παιζει το ποσο χρονο πηρες αδεια εγκυμοσυνης η λοχειας (αν εργαζεσαι). Δεν ξερβ ακριβως τι ισχυει με το στρατο (οσον αφορα τα χαρτια), αλλα αν θελεις μπορω να μαθω και να σε ενημερωσω!!! Εγω εργαζομαι απο το σπιτι!!!

 

Θα με βοηθουσες εαν μαθαινες.!!

εγω θα παρω κυοφοριας και λοχειας και σκεφτομαι ο αντρας μου να παρει μολις σαραντησω. απλα ηθελα να ξερω τι χαρτια χρειαζονται αυτοι απο μενα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα με βοηθουσες εαν μαθαινες.!!

εγω θα παρω κυοφοριας και λοχειας και σκεφτομαι ο αντρας μου να παρει μολις σαραντησω. απλα ηθελα να ξερω τι χαρτια χρειαζονται αυτοι απο μενα..

 

Ποσο χρονο συνολικα (κυοφοριας+λοχειας) θα παρεις??? θα φροντισω να σε ενημερωσω οσο πιο αμεσα μπορω, αυριο θα ρωτησω τον αδερφο μου!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Ποσο χρονο συνολικα (κυοφοριας+λοχειας) θα παρεις??? θα φροντισω να σε ενημερωσω οσο πιο αμεσα μπορω, αυριο θα ρωτησω τον αδερφο μου!!!

 

θα παρω 3μηνες πριν και 1,5 σχεδον μετα..περιπου..

Link to comment
Share on other sites

θα παρω 3μηνες πριν και 1,5 σχεδον μετα..περιπου..

 

Εντελως πληροφοριακα ρωτησα για να ξερω τι θα απαντησω αυριο στον αδερφο μου, σε περιπτωση που ρωτησει (γιατι και η γυναικα του εργαζεται). Θα σε ενημερωσω!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλα αλλά πως θα πάρεις 3 πριν και 1 1/2 μετά αφού οι μέρες είναι στανταπ. Για να την πάρει υπάρχει στο στρατόπεδο του συγκεκριμένος φάκελος που τους ζητάει όλα τα απαραίτητα χαρτιά. Πρέπει οπωσδήποτε εσύ να μηων έχεις πάρει το 6μηνο του οαεδ, να του πιστοποιήσεις από τον εργοδότη ότι εργάζεσαι σε αυτόν και ότι λείπεις από τότε μέχρι τότε και επιστρέφεις τότε, καθώς επίσης χαρτί από το ικα ότι πήρες τις συγκεκριμένες άδειες και ότι επιστρέφεις πλέον στην εργασία σου. (ουσιαστικά ένα έντυπο ότι δεν έχεις ζη΄τησεις παράταση αδείας.) Αν είσαι ικα δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί δεν θα πάρεις άλλες μέρες από αυτές που λες οπότε θα του το δώσουν, αν είσαι ελεύθερος επαγγελματία είναι δύσκολο να το πάρειςμ καθώς επίσης αν δεν εργάζεται η σύζυγός που σε απορρίπτουν από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...