Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Η μπου μπου έγινε χριστιανή και πήρε το όνομα της........

Recommended Posts

Ελισαβετ!!!

Ωραίο είναι ολόκληρο αλλά είπαμε να την φωνάζουμε Έλλη.

Το πρωί στο σπίτι είχαμε πυρετό προετοιμασίας, σχεδιασμού, ποιος θα πάρει τι και τι θα κάνει. Ο καιρός ήταν συννεφιασμένος αλλά ευτυχώς όχι βροχερός.

Φτάσαμε κομβόι μες την καλή χαρά στην εκκλησία, πάει να ξεκινήσει το βίντεο και οι φωτογραφίες και έγω πάω να καλημερίσω τον παπά. Λέω καλημέρα πάτερ, μου απαντάει καλημέρα, το χαρτί από το ληξιαρχείο το έφερες? Ωχ όχι λέω εγώ, να το φέρω μετά την βάπτιση? Όχι τωρα το θέλω απαντάει και εκει αρχίσαν όλα, έτρεχα πίσω στο σπιτι, οι καλεσμένοι είχαν φτάσει, οι φωτογραφοι με κυνηγούσαν, ο παπάς στην γραφειοκρατεία....ευτυχώς η μπουμπούκα μου ήταν ήσυχη και την πήρε ο ύπνος.

Το μυστήριο ξεκίνησε με μισή ώρα καθυστέρηση!!!

Στην κατήχηση η μπουμπούκα κοιμόταν ακόμα, την ξύπνησα όταν την ξέντυνα, δεν έκλεγε μέχρι να την αρπάξει απότομα ο παπάς για να την βάλει στην κολυμπήθρα! Έκλαψε πολύ λίγο από το ξάφνιασμα της αρπαγής και της βουτιάς (ο παπάς μου ζήτησε να δοκιμάσω και το νερό αν είναι καλό). Μετά απο 5 λεπτάκια το είχε ξεχάσει και όλα κύλησαν ωραία, απολαύσαμε το μυστήριο.

Δεν το περίμενα και με εξέπληξε ευχάριστα το κοριτσάκι μου, καμαρώναμε με τον άντρα μου.

Στην χαιρετούρα ήταν πιο ανύσηχη αλλά τελειώσαμε γρήγορα.

Δυστυχώς με την καθυστέρηση της έναρξης οι φωτογράφοι στράβωσαν και βιαζόταν πολύ με αποτέλεσμα να μην βγάλουμε πολλές φωτογραφίες και έτσι όπως ήθελα, οπότε αμφιβάλλω για το αποτέλεσμα, το οποίο αγωνιώ πολύ να δω.

Επίσης για τον ίδιο λόγω δεν μπόρεσα να δω τους καλεσμένους αρκετά και να μιλήσω μαζί τους (κάποιοι ήρθαν από μακριά) καθότι δεν κάναμε γλέντι μετά.

Μετά την εκκλησία επιστέψαμε στο σπίτι για μια ανάσα και να θηλάσω όπου το κεφάλι μου κόντευε να σπάσει και είχα μια ταυτόχρονη τάση για λυποθυμία και έμετο μαζί. Ένα panadol extra έκανε δουλίτσα. Μάλον ήταν λόγω υπερέντασης.

Πήγαμε στο αγαπημένο μας ταβερνάκι εδώ στην Περαία (εδώ έγινε και η βάπτιση) και φάγαμε με τις οικογένειες και τους κουμπάρους Ήταν πολύ καλά και το μπουμπουκάκι μου κοιμόταν ήρεμο στο καροτσάκι του.

Το βράδυ στο σπίτι μια από τα ίδια συμπτώματα και τίμησα και ένα depon maximum! Έπεσα για ύπνο ολίγον ξερή.

Όλα κύλησαν με αλλιώτικο ρυθμό που δεν μπορώ να εξηγήσω, μου έρχονται στιγμές της ημέρας σαν φλασιές, χωρίς σειρά, η μικρή μου Έλλη, πρόσωπα που είδα και δεν είδα, ευχές, αναποδιές.....

Οι κουμπάροι μας ήταν άψογοι και πραγματικά άξιοι.

Χαρήκαμε τόσο πολύ με τον άντρα μου την κόρη μας που όλα τα άλλα (που συνέβησαν) είναι λεπτομέρειες μπροστά σ΄αυτό που νοιώσαμε.

Γενικά μου μετέφεραν θετικά σχόλια. Δείτε το αλμπουμάκι μας με τις πρώτες ερασιτεχνικές φωτογραφίες από το σπίτι και πείτε μου την γνώμη σας.

http://smilebox.com/playEmail/4e5441314e4441304d5877354e446b334e6a63790d0a&sb=1

Αναμένω και άλλες.

13e2p2.png

Διαφημίσεις

Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Τα έφτιαξα όλα μόνη μου, προσκλητήριο, μπομπονιέρες - καλάθι, μπαλόνια, γλειφιτζούρια και ένα άγχος το είχα αν θα αρέσουν και θα δείχνουν περιποιημένα!

13e2p2.png

είναι ΄ολα μα όλα υπέροχα!!

συγχαρητήρια!

Έκανες πραγματικά πολύ καλή δουλειά και μάλιστα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα..μπράβο!

να σας ζήσει η νεοφώτιστη!

Υ.Γ=ήσουν μια κούκλααααα!!!

Να ζήσει η μικρή Έλλη λοιπόν!

Γειά στα χέρια σου, ήταν όλα πραγματικά υπέροχα, πολύ προσεγμένα!

Και εσύ κούκλα, λάμπεις, αλλά και ο μπαμπάς δεν πάει πίσω... Φαίνεστε και οι δύο πολύ χαρούμενοι! Δεν είναι και λίγο, η μπουμπού σας βαφτιζόταν!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

53d74c016a.png

Together we stand, divided we fall...

Διαφημίσεις

Να σου ζήσει η Έλλη, καλοφωτισμένη.

Όλα φανταστικά συγχαρητήρια και η μαμά

εεεε! και αυτή υπέροχη.

Το φόρεμα σου πολύ ωραίο και η επιλογή

του κόκκινου σου πηγαίνει πολύ μιας και

είσαι ανοιχτόχρωμη.

Μπράβο!!!

4xvim2p.gif

Να είναι γερή, ευτυχισμένη, καλή χριστιανή και να σας κάνει περήφανους μέρα με την μέρα

z48fcff53bc320.gif

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Διαφημίσεις

Κορίτσια από εσας πήρα ιδέες και πληροφορίες, μου δώσατε έμπνευση και ξυπνήσατε την δημιουργικότητα μου. Επιπλέον σας έλεγα και τον πόνο μου! :D:D Τι άλλο να θέλω?

Ε υ χ α ρ ι σ τ ώ πολύ για τις ευχές σας, χαίρομαι πολύ που σας άρεσαν, καταλαβαίνετε το άγχος της κάθε μανούλας για ότι περικλείει το γεγονός της βάπτισης. Αναμένω και άλλο υλικό, όταν έχω θα σας ανεβάσω να δείτε και από την εκκλησία.

Ευτυχώς το φόρεμα και τα παπούτσια βγήκαν πολύ βολικά. Για την επιλογή είχα πάρει και τον άντρα μου μαζί :P για να είμαι σίγουρη! Από την αγκαλιά της μικρής η μία μου τιράντα μισοξηλώθηκε :oops: Επειδή όμως είναι κανονικά στράπλες στάθηκε στο ύψος του!!! Πήραμε και ασορτί γραβάτα που του πήγε πολύ! "Πέταξα" και μερικές κόκκινες ανταύγιες και έτοιμη η κυρία :lol::lol: Μακιγιάζ τελικά έκανα φυσικούς τόνους (δεν γινόταν και αλλιώς).

Τα μπαλονάκια καρδούλες στα στικ τα μοιράσαμε στα παιδάκια μαζί με την μπομπονιέρα και τα γλυφιτζούρια .

Τα μπαλόνια λουλούδια ήταν ο στολισμός μας στην πόρτα του προαυλίου και στις δύο κολώνες στην είσοδο της εκκλησίας. Την κολυμπήθρα δεν άφηνε ο παπάς.

Γενικώς δεν μπόρεσα στην αναμπουμπούλα πάνω να τραβήξω εγώ από εκεί φωτογραφίες :( , περιμένω να δω τι θα μου δώσουν οι άλλοι. Έλπίζω κάτι να βγάλαν :roll:

sakissmaro ευχαριστώ πολύ για το ζαχαροπλαστείο που μου σύστησες, ήταν και ο πιο φθηνός και το αποτέλεσμα πολύ καλό. Ήταν φρεσκότατα, τα έφτιαξε την Κυριακή το πρωί, όλοι έμειναν γευστικά πολύ ευχαριστημένοι και κατά συνέπεια και εγώ! :D

13e2p2.png

Απίστευτο ότι τα έφτιαξες μόνη σου !!! Τα πέρασα για αγορασμένα και μάλιστα σε ακριβούτσικες τιμές. Είστε μί α πανέμορφη οικογένεια. Να σας ζήσει και με γρήγορα το επόμενο!!!!!!!!!!!!

Να σας ζήσει! πάντα καλοφώτιστη!

κι εσύ πάντα άξια να τις φτιάχνεις γλυκά πραγματάκια! τα είχες όλα υπέροχα! μπράβο!!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Γλυκιά μανούλα, να σου ζήσει η Ελισάβετ!!!!!!!!!!!!

Περάσατε όμορφα και φαίνεται στις φωτογραφίες σας!! Να τη χαίρεστε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι και δημιουργικοί!!! Είναι όλα εκπληκτικά! Πάντα τέτοια

Να σας ζήσει η Ελλη η οποία φαίνεται να μπουλούκεψε λίγο επιτέλους?ή κάνω λάθος?

όλα ήταν τέλεια και μου άρεσε πολύ που φορούσατε με τον άνδρα σου το ίδιο χρώμα τέλειοοο

1096073w7fvc2e2ju.gif

Πάντα γερή και καλότυχη η μπου μπου που έγινε Ελλη!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά